Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LB HM Spinnerman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4482 odpowiedzi w tym temacie

#4021 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2018 - 09:02

Adaś, nie udało mi się zrobić zdjęcia, ale Twój panic działa tak, że ostatnio złowiłem na niego.... mewę  :D

"Branie" na dystansie, zaraz po wpadnięciu przynęty do wody, tylko bolek jakiś niemrawy :P

Nie zdążyłem zdjęcia zrobić, ale ptaszor miał przynętę w dziobie - zero przypadkowego podczepienia, tylko poważny atak :D

 

Miałem identyczne sytuacje. Niejednokrotnie musiałem uciekać Panickiem przed usiłującą zebrać go mewą. Widok bezcenny  :blink:  :)

Z końcem sierpnia dostałem bardzo dużo info z wielu łowisk. Odra, Wisła, Bug, jakieś zaporówki. Ludzie niesamowicie połowili na Panici. Oprócz boleni, ludzie trafiali sumy, sandacze, szczupaki, jeden kolega wyspecjalizował się w łowieniu kleni :P Duuużo zamówień się zrobiło, więc trzeba zakasać rękawy i zrobić jakąś serię, bo ludziska żyć nie dają hehe Dziękuję za te pozytywne newsy :good:  Dla LB nie ma lepszej nagrody za jego pracę  :highfive:

Obecnie na topie ciągle duże baity szczupakowe, ale pracuję już nad nowym modelem woblerów sandaczowych, płytko schodzących, z przeznaczeniem na nocne łowienie duuuużych sandaczy  :D Będą to bardzo smukłe woblery, o delikatnej, migotliwej pracy w zakresie długości 12-20 cm.

Pozdrawiam. 


  • jacekp29 i siwypike lubią to

#4022 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2018 - 13:47

Styneczka w nowej odsłonie ;)
Piękna, drobniutka praca korpusu, wobec której okonie są bezbronne :)

Załączone pliki



#4023 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 wrzesień 2018 - 14:30

A paniczki też się robią? ;-)

#4024 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2018 - 17:10

A paniczki też się robią? ;-)

 

Sie robio  :D Jak się dobrze wezmę, to za jakiś tydzień krótka seria się pojawi  ;)

Dzisiaj zeszła z suszarki nieduża partia Aspiusów. Ustawione, gotowe do łowienia. Ładnie te woblery już połowiły. Wiślane sandacze i bolki je polubiły; szczególnie te nocne :ph34r:  :P  Jak ktoś chętny zapraszam na giełdę.

Załączone pliki


  • Piotr Gołąb, Pisarz.......ewski Piotr, woblery z Bielska i 4 innych osób lubią to

#4025 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 11 wrzesień 2018 - 17:31

Grubasek na RapMastera... piękne salto po braniu ;) Pozdro Adam

 

 

post-54784-0-79351700-1536683434.jpg

 

Załączone pliki


  • guciolucky, spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr i 8 innych osób lubią to

#4026 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2018 - 19:12

Ładny grubasek Danielu  :good:Graty! 

Dzisiaj dostałem info i zdjęcia pięknych rap, od siwypike. Ryby pow. 80 cm złowione w trakcie całego sezonu na Panica.

Nie wstawiam, bo ma pojawić się obszerny artykuł na blogu. Darek pokazał naprawdę wielką klasę  :clappinghands:

Panic wymaga troszeczkę inwencji od łowiącego, ale jak ktoś już załapie o co chodzi, to łowi cały sezon w praktycznie każdych warunkach ;)

Wspaniała przynęta wyszła...


  • siwypike i Qcyk lubią to

#4027 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 14 wrzesień 2018 - 22:08

Wrzuć linka jak już będzie :) 

Ładny grubasek Danielu  :good:Graty! 

Dzisiaj dostałem info i zdjęcia pięknych rap, od siwypike. Ryby pow. 80 cm złowione w trakcie całego sezonu na Panica.

Nie wstawiam, bo ma pojawić się obszerny artykuł na blogu. Darek pokazał naprawdę wielką klasę  :clappinghands:

Panic wymaga troszeczkę inwencji od łowiącego, ale jak ktoś już załapie o co chodzi, to łowi cały sezon w praktycznie każdych warunkach ;)

Wspaniała przynęta wyszła...



#4028 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2018 - 11:50

Taki kozik se na Kole sprawiłem. 

Można tym wystrugać nowego woblera, albo upier... komuś łeb za podszywanie się pod cudze osiągnięcia... :rockon:

12965831_954D2B6C-5601-4950-90DF-F4E6C26



#4029 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 19 wrzesień 2018 - 14:25

Niektórym strach nie pozwala spojrzeć innym w oczy i stosowanie takich metafor nic w tym przypadku nie zmieni. A kto podrabia ten podrabia... Ty wiesz
  • spinnerman lubi to

#4030 OFFLINE   Ryboman

Ryboman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaWisła
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 wrzesień 2018 - 15:42

Nowa fryzura, elegancki but, klasa B-)
Kiedy Paniczki???
  • spinnerman lubi to

#4031 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2018 - 18:05

Niektórym strach nie pozwala spojrzeć innym w oczy i stosowanie takich metafor nic w tym przypadku nie zmieni. A kto podrabia ten podrabia... Ty wiesz

Tu nie chodzi o strach, czy straszenie kogokolwiek, tylko o skur....ństwo i szujostwo jakie w dzisiejszych czasach siedzi w ludziach. Wszystko po najmniejszej linii oporu, sprzedać się jak dziwka, wydymać ludzi na kilka srebrników i w d... mieć co o mnie pomyślą. Szkoda miecza na takich kmiotów...
Najważniejsze, że ludzie są zadowoleni z przynęt, łowią piękne ryby i czasami ktoś się odwdzięczy fajną fotką ;)

Załączone pliki


  • jacekp29 lubi to

#4032 OFFLINE   turbo93

turbo93

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzecz
  • Imię:Filip

Napisano 19 wrzesień 2018 - 19:24

Masz racje z tym podrabianiem, dlatego ja wszystkie swoje modele robie od podstaw sam, jak ktoś podrabia to tylko źle świadczy o nim, zero kreatywności i myślenia :) pozdrawiam
  • spinnerman lubi to

#4033 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 20 wrzesień 2018 - 10:33

O Panie tym kozikiem to przemysłowe struganie będzie :D


  • spinnerman lubi to

#4034 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 20 wrzesień 2018 - 19:51

Witam

 

Koledzy - tak w amatorskich warunkach praktycznie nie sposób podrobić innej przynęty.

Będzie podobna, lecz nie taka sama.

 

Ręczna robota ma to do siebie,że powstają praktycznie niepowtarzalne przynęty.Nawet z formy.

A co z doborem obciążenia? z kształtem i miejscem wklejenia steru? Inna kotwica i już mamy coś innego.

Tych warunków do spełnienia jest naprawdę dużo i nawet jak się wydaje, że to jest to samo , to tylko nam się wydaje.

 

Na bazie jednego korpusu jestem w stanie zrobić bez mała nieskończoną ilość różnych woblerów.

I co z tego, że kształt będzie taki sam, jeśli praca będzie całkiem inna.

 

Definitywną odpowiedź, czy "podróbka" jest taka sama jak oryginał dały by testy w basenie i film z szybkiej kamery, a następnie analiza tego. Tak klatka po klatce...

 

Podrobić można produkt seryjny z automatu. Jeśli weźmiemy skopiujemy formę...i użyjemy takich samych automatów...

 

Pozdrawiam Romek


Użytkownik eRKa edytował ten post 20 wrzesień 2018 - 19:52


#4035 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 20 wrzesień 2018 - 21:49

Witam

 

Koledzy - tak w amatorskich warunkach praktycznie nie sposób podrobić innej przynęty.

Będzie podobna, lecz nie taka sama.

 

Ręczna robota ma to do siebie,że powstają praktycznie niepowtarzalne przynęty.Nawet z formy.

A co z doborem obciążenia? z kształtem i miejscem wklejenia steru? Inna kotwica i już mamy coś innego.

Tych warunków do spełnienia jest naprawdę dużo i nawet jak się wydaje, że to jest to samo , to tylko nam się wydaje.

 

Na bazie jednego korpusu jestem w stanie zrobić bez mała nieskończoną ilość różnych woblerów.

I co z tego, że kształt będzie taki sam, jeśli praca będzie całkiem inna.

 

Definitywną odpowiedź, czy "podróbka" jest taka sama jak oryginał dały by testy w basenie i film z szybkiej kamery, a następnie analiza tego. Tak klatka po klatce...

 

Podrobić można produkt seryjny z automatu. Jeśli weźmiemy skopiujemy formę...i użyjemy takich samych automatów...

 

Pozdrawiam Romek

Sorry Adam, że zaśmiecam mam nadzieję, że nie ujeb....sz mi za to łba tym mieczem :D... Romek z całym szacunkiem ale deczko chyba nie wiesz o czym piszesz...mówimy o skopiowaniu korpusu rozpruciu gotowego i odwzorowaniu obciążenia oraz zastosowaniu podobnych materiałów jeśli mówimy o tych samych "podrabiaczach" :) Pozdro peace and love :D


  • spinnerman, Pisarz.......ewski Piotr i Prus lubią to

#4036 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 wrzesień 2018 - 00:38

Ja też przepraszam...

Jedna maleńka uwaga, ale powinna dać do myślenia.

Korekcja pracy woblera przez przegięcie oczka.

Przeginamy o 0,5 mm i wobler który się wykładał, nagle idzie prosto.

 

Ile takich 0,5 mm elementów  - zasadniczo niedostrzegalnych gołym okiem zmieni nam pracę woblera?

 

Podobne, ale nie wierne kopie.

Dobrej nocki życzę:)



#4037 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 21 wrzesień 2018 - 08:20

Większość wędkarzy kupuje oczami i w czasie zakupu nie ma pojęcia czy wobler będzie miał zmienione wychylenie o 2 mm ;) Mając do wyboru dwa niemal identycznie wyglądające woblery wybierze tańszą kopię. Oczywiście woda prędzej czy później i tak wszystko zweryfikuje.

Użytkownik Pride edytował ten post 21 wrzesień 2018 - 08:20

  • spinnerman lubi to

#4038 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 21 wrzesień 2018 - 15:16

O ile "kopia" nie przewyższa jakością oryginału😅😅😅
  • mifek, Jarasszy i kooper82 lubią to

#4039 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2018 - 18:54

Kilka rybek złowionych na Herr-X 15.

 

13019511_ip4wC8XmSraceMGpWy1iGQ_thumb_60

 

13019512_Cn7jVUu3QhKpR6aEDC4xag_thumb_60

 

13019509_42351646_527256427721741_303272

 

13019513_FtcVtSNRPS9aGCIcLZHfw_thumb_601

 

Naprawdę warto założyć tego woblera na zbiornikach gdzie występuje sandacz o czym kilkakrotnie przekonałem się w tym sezonie, i mam też info od osób używających tych woblerów. Dla mnie najlepiej sprawdził się na 3-4 m blatach w okolicach kantów przy korycie. Technika prowadzenia jest dosyć prosta. 60 gramowy wobler przy jednostajnym prowadzeniu średnim tempem będzie pracował na jakichś 3 m. Co chwilę robie pauzę na 2-3 s. a następnie 2-3 szybkie obroty korbą, w tym momencie zwykle następuje bardzo mocny strzał. Wszystkie sandacze atakowały woblera od ogona, zwykle bardzo głęboko go łykając. Najlepsze kolory, to różne odcienie okonia z fluo seledynem włącznie oraz motoroil z pomarańczowym brzuchem świetny również na szczupaki.

 

13019510_42273469_493727061036724_711424



#4040 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5784 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:26

Adam, sandacze nie biorą na tak duże przynety :)

Użytkownik wujek edytował ten post 24 wrzesień 2018 - 20:26

  • Guzu, elpojo i spinnerman lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych