Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LB HM Spinnerman


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4482 odpowiedzi w tym temacie

#4201 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 marzec 2019 - 22:26

Panowie, bez przesady. Kotwice za duże i łamią jakiś archaiczny przepis....no łamią, co z tego? (...)

To może i okres ochronny skrócić, jeśli akurat komuś wolne trafiło "nie w ten dzień"? Albo niech sobie inny "ktoś" w tarlisku łowi, jeśli wszystkie ryby wypuszcza/? A właściwie to jeśli rybce "tylko" jednego centymetra brakuje, to należy uznać, że jest wymiarowa?!!!

Jak ktoś łamie regulamin, to jest kłusownikiem.

https://pl.wikipedia...ki/Kłusownictwo

 

(...)

I co Janusz - jako etatowy działacz poruszysz ten temat wyżej?Bo jest społeczna potrzeba zmian?

(...)

Nie mam etatu, nie pobieram wynagrodzenia. Ba, dopłacam z własnej kieszeni.

Wspieram te postulaty, które uważam za ważne.

Jeśli ktoś nie daje społeczności nic od siebie, a tych, którzy poświęcają bezcenną wartość - swój czas - wyśmiewa, lub przynajmniej wypowiada się o nich lekceważąco, to wybacz, ale nie jestem idiotą by pomysły takiej osoby traktować inaczej, niż lekceważąco właśnie. 


  • miras1983, vako i szczupak1 lubią to

#4202 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 22:49

Ok. Jestem kłusownikiem według takich założeń. Chyba każdy, kto regularnie wędkuje np nie zabrał ze sobą sprzętu do odhaczania, rejestru nie wypełnił czy jakie tam jeszcze małe grzeszki wędkarze mają na sumieniu :) A skoro stawiasz znak równości między złamaniem RAPRu a kłusownictwem to tacy ludzie są kłusolami. 

A co do reszty Twojej wypowiedzi...to trochę popłynąłeś. RAPR nie zabrania łowić na tarliskach, o ile nie zostały oznaczone, prawda? Więc według tego co piszesz, to taki wędkarz jest czysty. Przecież nie łamie regulaminu. 

Ponadto zrównujesz używanie adekwatnych do przynęty kotwic - co jest niezgodne z regulaminem - z mordowaniem niewymiarowych ryb. To tak, jakbyś stawiał znak równości pomiędzy przejściem na czerwonym świetle z zadźganiem kogoś nożem. Według mnie trochę nadużycie.

A tak w ogóle to strasznie akademicka dyskusja się wywiązała...nieco z mojej winy chyba. My tu sobie radośnie spuszczamy się nad moralnym wartościowaniem rozmiaru kotwic a przeciętny wędkarz cieszy się, że naszarpał siatę krąpi. Wiesz, takie bawienie się w stawianie dylematów pierwszego świata, żyjąc w trzecim (przenośnia :) ).



#4203 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 marzec 2019 - 23:58

"Nie mam etatu, nie pobieram wynagrodzenia. Ba, dopłacam z własnej kieszeni.

Wspieram te postulaty, które uważam za ważne.

Jeśli ktoś nie daje społeczności nic od siebie, a tych, którzy poświęcają bezcenną wartość - swój czas - wyśmiewa, lub przynajmniej wypowiada się o nich lekceważąco, to wybacz, ale nie jestem idiotą by pomysły takiej osoby traktować inaczej, niż lekceważąco właśnie."

 

Przepraszam, za tego etatowego działacza. Ty jesteś tylko działaczem:)

 

I wybacz, lecz bardzo dziwnie reagujesz na proste zdawało by się sprawy.

Wzywasz do nieposłuszeństwa obywatelskiego ale już sugestia, aby popchnąć sprawę dużych kotwic uważasz za wyśmiewanie, czy lekceważenie.

 

Na tym forum jest sporo ludzi którzy używają dużych przynęt - tak dużych, że regulaminowa wielkość kotwic ma się nijak do ich wielkości.I raczej nie są to ludzie spragnieni rybiego mięska...

Czyli mamy problem niespójności przepisów z oczekiwaniami wędkarzy.

 

I... umywasz ręce...

 

I zdziwienienie, że nikomu się nie chce... właśnie dlatego się nie chce.

 

Bo jesteśmy my działacze i oni... i czego oni chcą...



#4204 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 marzec 2019 - 00:06

@Night_Walker, jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy zapomnieniem czy błędem, a celowym (SIC!) działaniem, to nie mamy pola do porozumienia. 

@eRKa, ty weź przestań mnie pouczać, tylko bierz się do roboty i sam zmień to, co cię uwiera. 

 

Nie ma to jak załatwiać własne sprawy cudzymi rękami i jeszcze narzekać, że nie w 100% zrobione, albo nie w terminie... Koniec Off Top.


  • miras1983, vako i eRKa lubią to

#4205 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 marzec 2019 - 00:31

Czekam na zmiłowanie boskie, bo systemu sam nie dam rady ruszyć z posad:) hahahahaha



#4206 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 03 marzec 2019 - 08:13

Adam kiedy można się spodziewać nowych sterowych boleniowek, będą przed majówką?
  • Jarasszy lubi to

#4207 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 marzec 2019 - 09:46

Czekam na zmiłowanie boskie, bo systemu sam nie dam rady ruszyć z posad:) hahahahaha

Spróbuj może- był taki szczerbaty przepasany tylko opaską chodzący boso, poszedł onegdaj nad brzeg oceanu, wziął w garść szczyptę soli i rzekł: od dziś nie płacimy za nią.
I tym sposobem padło największe w swoim czasie imperium Brytyjskie :o
;)



#4208 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 10:32

@woblery z Bielska - Problem wydaje mi się wydumany i czysto akademicki. Rozmiar kotwiczek za duży :D Fajnie próbować coś poprawić w naszym kraju, ale....jest tyle sensowniejszych rzeczy, że sorry ale faktycznie nie mamy pola do porozumienia. 


  • Sławek77 i spinnerman lubią to

#4209 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2019 - 11:47

@woblery z Bielska - Problem wydaje mi się wydumany i czysto akademicki. Rozmiar kotwiczek za duży :D Fajnie próbować coś poprawić w naszym kraju, ale....jest tyle sensowniejszych rzeczy, że sorry ale faktycznie nie mamy pola do porozumienia. 

 

Znakomicie spuentowane! 

Prosił bym, aby na tym zakończyć te żenujące moralno-prawne wywody. Nie jestem zainteresowany dyskusja na poziomie rynsztoka.

Adam kiedy można się spodziewać nowych sterowych boleniowek, będą przed majówką?

 

Będą. Najprawdopodobniej juz w przyszłym tygodniu pokaże się pierwsza seria w rozmiarze 6,5; 7,5; 8,5 cm. Pod koniec m-ca pojawi się także w nowej odsłonie Pencil Dog. Będzie to wobler o typowej pracy walk the dog, niezbędnej w pewnych warunkach łowiska, więc  wobler tego typu zawsze trzeba mieć w pudełku ;)


  • Sławek77 lubi to

#4210 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 03 marzec 2019 - 13:37

Panowie już dajcie spokój o tych chorych przepisach wymyślonych przez chorych ludzi.
Jak to mawiał Bogusław Linda 



#4211 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 marzec 2019 - 17:16

Najprawdopodobniej juz w przyszłym tygodniu pokaże się pierwsza seria w rozmiarze 6,5; 7,5; 8,5 cm

Adam ja potrzebuję kilka , bo w pudełkach echoooo  ;)  http://jerkbait.pl/t...obki-boleniowe/

 



#4212 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 06 marzec 2019 - 20:45

Jako że tyle lat trułem o nie dupe, odłóż mi jakieś sterowce z pierwszej partii :) i oproznij skrzynkę klusowniku ;)

#4213 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 13 kwiecień 2019 - 21:44

Pod koniec m-ca pojawi się także w nowej odsłonie Pencil Dog. Będzie to wobler o typowej pracy walk the dog, niezbędnej w pewnych warunkach łowiska, więc  wobler tego typu zawsze trzeba mieć w pudełku ;)

Panie bo ja nadal czekam na zaprezentowanie tego Pencil Dog'a  :P co tu taka cisza?



#4214 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 14 kwiecień 2019 - 07:32

Adamie nie chodzi mi tutaj o jakieś złośliwości ale o świadomość. Tworząc tak duże przynęty i zbrojąc je w nieregulaminowe kotwice powinieneś informować o tym fakcie potencjalnych nabywców, że zgodnie z prawem nie mogą używać ich w Polsce(wielkość przynęty nie jest regulowana, natomiast haków już tak). Powinni też wiedzieć, że użycie tak zbrojonych przynęt na wodach Skarbu Państwa lub dzierżawionych od skarbu Państwa (PZW, Gminy np. Żarnowiec )wiąże się z konsekwencjami karnymi przewidzianymi w ustawie. Poza tym wiele prywatnych łowisk wprowadza podobne zasady. przepisy te obowiązują na wodach słodkich i słonych.

a czy producenci aut informują że ich autami nie można przekraczać prędkość dopuszczalną na jakichś tam drogach?

itp.


  • Spider 84 i ObraFM lubią to

#4215 OFFLINE   Spider 84

Spider 84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 10 maj 2019 - 11:14

To twoje przynęty w tym artykule bo autor nie podaje?

http://www.wydawnict...torpedy-z-tafli

#4216 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3590 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 10 maj 2019 - 11:58

Te 4 HMS na 4 zdjęciu to Adamowe.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4217 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 10 maj 2019 - 12:23

A ten po środku nich to jest wobek MichałAspiusFishing też z forum.


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 10 maj 2019 - 12:25


#4218 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 maj 2019 - 12:29

A ten po środku nich to jest wobek MichałAspiusFishing też z forum.

owszem



#4219 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2019 - 11:01

Te 4 HMS na 4 zdjęciu to Adamowe.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

Moje. Tak jak pisali przedmówcy. 

Ciagle jakieś nowe czasopisma powstają  :blink: ehhh, nie nadążam już za tym  :rolleyes:

Niedlugo premiera nowej boleniowki WTD. Fajna jest :wub:  wkurza bolki  :lol:


  • Mariusz54 i Michał. lubią to

#4220 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 12 maj 2019 - 13:04

Czekamy  :wub:  :clappinghands:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych