Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3481 odpowiedzi w tym temacie

#2021 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:30

Rafał , jak byś opisał różnicę pomiędzy MX72ML a MXS72M ? Jak rozumiem ten pierwszy blank castingowy ?

Różnica jest bardzo minimalna. ML jest jakby ciut mniej szczytowy, czyli szybciej zaczyna pracować środkowa część kijka niż w modelu M.


  • malinabar lubi to

#2022 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 lipiec 2018 - 14:17

Dzięki . Tego się spodziewałem  :) . Używam już parę sezonów L-ki i jest to moim zdaniem fantastyczne , bardzo poręczne narzędzie i gdyby nie TX , który obsługuje nieco większe przynęty , zapewne celowałbym w 12 lb w postaci MXS72M .



#2023 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 lipiec 2018 - 16:28

OKONIOWY SKŁADAK

Kijek typu składak czyli złamana 5 cm od dołu szczytówka z Matagi SS LL, dolnik z połamanego Blaasa  SLXF7010-1N. Po przycięciu dolnika do długości szczytówki okazało się ,że składy pasują idealnie są tej samej długości a przy okazji ugięcie wyszło wzorowe. Wyszedł kijek dwuskładowy o długości 2.03m o mocy ok 8lb i cw . do 10g. 

Uzbroiłem go w rękojeść dzieloną z pianki Matagi ,wstawiłem ukośne wstawki z niebieskiej pianki, dostał uchwyt SKSS16 z insertem z niebieskiego akrylu, pierścienie dotoczyłem również z tego samego kawałka akrylu, zamontowałem przelotki Fuji sic w systemie KR od 16H do 4KT, na niebieskich omotkach z seledynowyn jaskrawym tipetem. W ten sposób wyszedł na prawdę ciekawy kijek. Fajnie się sprawdza do popa i twitcha okoniowego.

A tak wygląda;

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 26 lipiec 2018 - 16:33


#2024 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 02 sierpień 2018 - 12:00

KLASYCZNY KOMPLECIK

Kijki pstrągowe na blankach Suzuki RXF-5LB-702pro i RXF-8LB-762. Zestaw który obsłuży pstrągi każdej wielkości i w każdych warunkach.

Kijki uzbrojone w przelotki Fuji Torzite. Dobór przelotek jak i cały spacing specjalnie dopasowany do łowienia pstrągów czyli do przynęt nielotnych, rzucanych w dużej mierze z pod siebie w punkt. Uchwyt Anglers Japan z drewnianym insertem i naturalny korek.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 02 sierpień 2018 - 12:02


#2025 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 sierpień 2018 - 12:06

KLASYCZNY KOMPLECIK

Kijki pstrągowe na blankach Suzuki RXF-5LB-702pro i RXF-8LB-762. Zestaw który obsłuży pstrągi każdej wielkości i w każdych warunkach.

Kijki uzbrojone w przelotki Fuji Torzite. Dobór przelotek jak i cały spacing specjalnie dopasowany do łowienia pstrągów czyli do przynęt nielotnych, rzucanych w dużej mierze z pod siebie w punkt. Uchwyt Anglers Japan z drewnianym insertem i naturalny korek.

 

bajka  :wub:  :clappinghands:



#2026 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 02 sierpień 2018 - 20:28

Dotarł do mnie LEMAX. Kij kolorystycznie stworzony do Certate 2500R Custom. Jak go zobaczyłem w wątku, to musiał być moj. I jest ;) Dla tego kija, a właściwie idealnego w moim mniemaniu zestawienia, zdecydowałem się nawinąć plecionkę na leżakowany egzemplarz R-ki. Plecionka oczywiście niebieska ;)

Załączony plik  CFD8C623-3949-48AB-AE8A-479C8530D405.jpeg   48,26 KB   34 Ilość pobrań
Załączony plik  2CA86F5A-FA6A-4881-AC68-A6869BF02F7A.jpeg   69,08 KB   34 Ilość pobrań

Użytkownik Krab edytował ten post 02 sierpień 2018 - 20:34


#2027 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 sierpień 2018 - 18:18

NA GRUBSZE OKONIE.

Kijek zbudowany do łowienia grubych okoni z łódki na blanku Suzuki RXF-6lb-662 czyli dwuskładowy o długości 1,98m, mocy 8lb i c.w do 7g ,realnie spokojnie 10g. 

Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Sic S, rękojeść dzieloną z pianki Matagi i z niebieskimi dodatkami, uchwyt DPS 16 z insertem z wovenu.

Powstało świetne narzędzie  o przepięknym ugięciu i ponadprzeciętnej amortyzacji do łowienia okoni, tych lepszych na nie co większe przynęty niż powiedzmy zawodnicze dłubanie, spokojnie poradzi sobie z nieco większymi przyłowami w postaci szczupłego. A i za pstrągami równie dobrze można poganiać z tym kijkiem.

Ogólnie bardzo uniwersalny patyś do lżejszego łowienia.

Załączone pliki



#2028 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 sierpień 2018 - 18:30

DO DŁUBANIA

Kijek zbudowany na blanku Suzuki RXF-3lb-601 pro ( przedłużony do 1,98m) do dłubania okoni na małe przynęty na głowkach 1-5g, równie dobrze współpracuje z małymi obrotówkami i woblerkami.  Kijek szybki o pięknym ugięciu i wzorowej amortyzacji a  właściwości rzutowe dzięki dopałce na poziomie bardziej niż zadowalającym.

Kijek uzbrojony został jak zwykle w oryginalne  markowe komponenty; przelotki Fuji Torzite, uchwyt DPS16 Fuji osadzony standardowo, czyli na grafitowych arborach ( nie żadna taśma ;) ) Rękojeść krótka i pełna z korka rivier i kaktus.

Bardzo poręczne narzędzie.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 09 sierpień 2018 - 18:30


#2029 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 13 sierpień 2018 - 18:15

SANDACZOWO NA ŚREDNIO CIĘŻKO

Kijek zbudowany do jigowania na główki 10-20g + smukłe 4' guma na blanku ST.C Elite  5S70MF-G przycięty od dołu do 2,03m. Kijek uzbrojony na max lekko ,czyli Delfin i Fuji Torzite w systemie Delta, na zakończeniu pianka Matagi . Przy agresywnym łowieniu i bardzo szybkim zacięciu uważam to za o wiele lepsze rozwiązanie niż butgrip z wovenu (nie ześlizguje się z przedramienia podczas zacięcia).

Załączone pliki


  • Krzysiek Rogalski, malinabar, ManieQ i 1 inna osoba lubią to

#2030 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 13 sierpień 2018 - 18:25

Ekonomiczna alternatywa do 5S70MF-G . Kijek na nowym blanku MHX z serii Elite pro w wersji nano  NEPS81MLXF. Blank wyraźnie lżejszy i bardziej dynamiczny od poprzedniej wersjii bez nano. Obsługuje dokładnie takie same przynęty jak opisana wyżej Elitka.

Uzbrojony również w delfina i z racji bardziej ekonomicznego projektu w przelotki Fuji Sic Slim w systemie Delta.

Załączone pliki


  • malinabar i Voiteh lubią to

#2031 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 sierpień 2018 - 16:59

MIĘSISTO NA GRUBO

Kijek pod szczupala na grubo i sumka z ręki na japońskim blanku GAWAS CONQUER GB 120X J68/ 180G. Mega mięsisty i mocny blank o grubych ściankach o pięknym progresywnym ugięciu i stosunkowo dlikatnej szczytówce pozwalającej komfortowo obsługiwać niewielkie i lekkie przynęty jak na swoja moc.

Kijek uzbrojony wyłącznie w oryginalne komponenty Fuji. Uchwyt DPS Fuji, przelotki Fuji Sic po całości. Rękojeść pełna z korka burnt i kaktus zakończona korkogumą.

Załączone pliki


  • popper, ManieQ i Voiteh lubią to

#2032 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 sierpień 2018 - 11:38

ELEGANCKI ŁÓDKOWY KOMPLECIK 

Komplecik łódkowy pod szczupaka (Suzuki RXF-16lb-661), sandacza (Kraag Elite SKXE6912-1N) i okonia (Suzuki RXF-4lb-681 pro).

Zestawik baaardzo zacny i elegancki uzbrojony w podobnym stylu ale każdy kijek inaczej. Kijki zbudowane na japońskich komponentach najwyższej jakości. Przelotki Fuji Torzite , uchwyty Anglers Japan we wszystkich dostępnych kolorach, Korek kojejno -burnt, Rivier i naturalny klasy flor.

Mega zestaw ;)

Załączone pliki



#2033 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 23 sierpień 2018 - 12:28

Fajny zestawik :) fajne porównanie trzech kolorów uchwytu ale jednak Gunsmoke najładniejszy.

#2034 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 23 sierpień 2018 - 12:44

Szczęśliwy zamawiający nie pier...li się w tańcu :) Raz a konkretnie! 


  • januszz i skalek-77 lubią to

#2035 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 sierpień 2018 - 14:43

Rafal,opisz Kraaga Elite co on moze ,jak z ugieciem itd.



#2036 ONLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 sierpień 2018 - 15:38

Rafal,opisz Kraaga Elite co on moze ,jak z ugieciem itd.

Ogólnie podobny do  ST. C Extreme 5S70Mf,  ale nie co bardziej subtelny w dole ,szczytowy ale o płynnym ugięciu, bardzo elektryczny.

Co on może? Myślę ,że główka 7-20g +smukłe 4'


  • Rebel64 lubi to

#2037 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:03

Szczęśliwy zamawiający nie pier...li się w tańcu :) Raz a konkretnie! 

 

Dokładnie tak się stało.:)



#2038 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:37

Dokładnie tak się stało.:)


Jurek, chętnie je obejrzę gdy się spotkamy za ponad miesiąc na Siemianówce ;)
  • Werem lubi to

#2039 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 24 sierpień 2018 - 05:42

Jurek, chętnie je obejrzę gdy się spotkamy za ponad miesiąc na Siemianówce ;)

 

Mariusz, oczywiście że obejrzyż moje kije w profesjonalnym wykonaniu Rafała.


Użytkownik Werem edytował ten post 24 sierpień 2018 - 05:45

  • mario lubi to

#2040 OFFLINE   XTR

XTR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaZielona Góra / Słubice

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:11

Cześć

Rafał jeszcze raz dziękuję Tobie za ŚWIETNĄ WĘDKĘ SANDACZOWĄ (wędka na blanku Matagi Super Shore ML).

Wczoraj pojechałem na godzinkę nad Odrę aby zapoznać się z jej możliwościami. Głównym założeniem było sprawdzenie właściwości rzutowych, możliwości podbijania i kontrolowania przynęt gumowych na główkach jigowych 8,10,12,15,17 -  gramowych ...jednak wchodząc na nadodrzańską główkę zobaczyłem w warkoczu atak bolenia, więc postanowiłem, że jako pierwszy z kija poleci wobler boleniowy ...i chyba wędka już od początku jest fartowna, ponieważ w pierwszym rzucie złowiłem bolenia :). Kij niesamowicie płynnie amortyzował każdy zryw ryby i ma przepiękne ugięcie.

 

Później rzucałem i podbijałem różnej maści gumy o gramaturach od 8g - 17g i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wędka posiada wszelkie atuty ciętego i precyzyjnego kija sandaczowego.

 

Jednak należało by się chwilę zatrzymać i zastanowić co jest kluczem do powstania wyidealizowanego (w każdego osobistym mniemaniu) wędziska ? blank ? ,... rodzaj przelotek ? , ...rozmieszczenie przelotek ?,  ...uchwyt kołowrotka ? ...tak to wszystko jest bardzo ważne jak i wiele innych mniej oczywistych spraw.  Jednak oprócz wszystkich wymienionych i nie wymienionych uważam, że najważniejszym kluczem jest BARDZO DOBRY RZEMIEŚLNIK - RODBUILDIER  - taki jak Rafał.

Niesamowite jest to, że po kilku rozmowach telefonicznych z Rafałem za 3 tygodnie otrzymałem wędkę, która jest dokładnie tym czego oczekiwałem. Uważam, że ten sukces jest zasługą:

 - bardzo dobrej i popartej praktyką wiedzy technicznej osoby pomagającej w doborze komponentów oraz rozwiązań technicznych,

 - świetnemu "odczytaniu" moich intencji podczas rozmów telefonicznych,

 - nie narzucaniu a argumentowaniu pewnych rozwiązań

 - obrazowego przedstawienia możliwości oraz ograniczeń danych rozwiązań,

 - uczciwego podejścia i dużego zaangażowania w dany projekt.

 

Co ja będę więcej pisał forumowi Koledzy i Koleżanki jeśli chcecie cieszyć się z posiadania i użytkowania własnej super wędki to dzwońcie do Rafała ;)

 

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    skalek-77