Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3481 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 12 maj 2019 - 17:33

Zacny patyk Panie ;) ;) :)

Użytkownik tyka3 edytował ten post 12 maj 2019 - 17:33

  • Profil_Nieaktywny lubi to

#2302 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 maj 2019 - 16:59

JERKÓWKA NA BATSONIE

Kijek zbudowany pod większe jerki na blanku Batson Revelation REVC68XH. Niech nie zwiedzie was kompletnie nie trafiony opis producenta. Kijek jest opisany jako 2,03m, moc 30lb c.w do 42g :blink: . Realnie obsługuje jerki do 140g i to tak na spokojnie. Latało z tego nawet 170g ale to już bardzo asekuracyjnie.

Bardzo fajny blank pod takie przynęty. Mimo ,że mocny i dużo może, to  nie jest to typowa "nie gnąca się pała".Kijek pracuje i to całkiem fajnie, przy bardzo przyjemnym typowo progresywnym ugięciu.

Egzemplarz ten dostał dwustopkowe przelotki Fuji sic, uchwyt ACS 16 z zabudowaną nakrętką od SKSS 16, piankę Matagi w rękojeści dzielonej , wstawka z niebieskiej moro i niebieskie dodatki metalowe.

 

Załączone pliki



#2303 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 maj 2019 - 15:54

ŁÓDKOWY UNIWERSAŁ

Bardzo uniwersalny kijek łódkowy w jednoskładzie na blanku Suzuki RXXF-18lb-701pro. Równie komfortowo i skutecznie radzi sobie z sandaczowym jigowaniem jak i z polowaniem na szczupłego ( szczególnie na woblery Twitchingowe), gumy złom równie fajnie obsługuje.

Kijek niewiarygodnie lekki i operatywny, o idealnym progresywnym ugięciu, bardzo ale to bardzo czuły.

Ten akurat dostał typowo klasyczne ubranko. Rękojeść pełna z korka naturalnego ( portugalskiego), uchwyt DPS 17 z insertem z drewna egzotycznego, przelotki lekkie, czyli Fuji Titanium Sic.

Załączone pliki



#2304 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 maj 2019 - 16:04

SUZUKI RXXF

Oraz dwa pozostałe modele Suzuki z serii RXXF czyli 14lb i 10lb. 

Cała seria Suzuki RXXF świetnie się uzupełnia i trzema kijkami na łódce można obskoczyć sandacze ,szczupaki i okonie w zasadzie wszędzie i w każdych warunkach

Te na rękojeściach dzielonych z korka Rivier 2, uchwyty DPS Fuji z insertami z akrylu, przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki



#2305 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 maj 2019 - 16:24

QUALIA

Pragnę poinformować ,że blanki Qualia wylądowały i u mnie. Z każdej serii coś jest do wglądu. 

Można będzie obejrzeć, dotknąć , powyginać i porównać z innymi produktami różnych marek. ;)

 

 

Załączone pliki


  • Remicki i januszz lubią to

#2306 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 28 maj 2019 - 16:31

Co znaczy qualia?

Oto co wiki na to:  ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Qualia



#2307 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 maj 2019 - 17:06

Ja tego nie wymyśliłem. Tak się nazywają i już. ;)


  • januszz lubi to

#2308 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 28 maj 2019 - 18:27

Czekamy na opis twoich subiektywnych odczuc na temat blanków Qualia :)


  • Remicki i Tupas lubią to

#2309 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2019 - 17:00

skalek-77, czy można wogóle przyrównać pod kątem ugięcia, charakterystyki, wagi któryś z tych blanków Qualia do Matagi TR74-M?  B)

Chciałbym się jeszcze zaopatrzyć w szybki, sztywny kij jak Matagi SS LL, ale w mniejszym kalibrze, c.w.do 4-5g pod małe gumki na główkach 1-2,5g. Mam Finezzę 0,5-5g, choć dość czuła i dość szybka za sztywna dołem i spolegliwa szczytem.


Użytkownik rey edytował ten post 30 maj 2019 - 17:05

  • S.N. lubi to

#2310 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 maj 2019 - 17:26

Matagi TR74 to wklejka. W ofercie Qualii nie ma wklejek więc raczej nie. Jedynie co mi przychodzi  do głowy, choć porównać tego nie można to najlżejszy solid carbon SUB581L, ale to 173cm w jednym kawałku i jest mocniejszy od TR74


  • Ubs17 lubi to

#2311 OFFLINE   tyka3

tyka3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 30 maj 2019 - 18:41

Podepne się do pytania o Matagi SS LL...cos analogicznego w Qualia sie znajdzie ??

#2312 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2019 - 20:25

Mnie interesują tylko dwuskłady.

Spotkałem się z opiniami, że TR74 nie zachowuje się jak typowa wklejka.



#2313 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 maj 2019 - 21:09

Przepraszam że się wtrącę,ale koledze jedinowi według mnie chodziło o to że nie ma jakiś przesztywnien pomiędzy wklejką a resztą blanku. A mowa o tych "typowych wklejkach" to tych typu starsze wklejki np mikado czy konger. Gdzie było widać odkąd zaczyna być wklejka podczas ugięcia. Sam miałem kongera twista i faktycznie raz prawie mi strzelił podczas holu wymiarowego wodorosta. Obecnie już są tak robione blanki typu wklejka że nie widać tego przesztywnienia i blank ładnie i równomiernie się gnie. Pozdrawiam


  • Paweł J i jedin lubią to

#2314 OFFLINE   rey

rey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 30 maj 2019 - 21:35

Widzę jak pracuje szczyt przy podbijaniu przynęty i jak kijek się gnie podczas holu, to mi wystarczy ;-)

#2315 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 maj 2019 - 23:24

Sie mano, jeśli chodzi o moje odczucia o łowienie tr-74 to jak dla mnie nie miałem w ręku lepszej okoniowki jeśli chodzi o długość ponad 2 m , finezję i szybkość zacięcia, o mocy w dolniku nie wspominając, świetny blank choć o wąskich widełkach mi najlepiej sie nim operuje w przedziale 1g do 3-3,5g plus mała gumka, to co widać na szczytówce to naprawdę mikro skubnięcia ...

#2316 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 maj 2019 - 09:46

Podepne się do pytania o Matagi SS LL...cos analogicznego w Qualia sie znajdzie ??

Najbliżej będzie XPSJ762L .



#2317 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 maj 2019 - 09:51

Mnie interesują tylko dwuskłady.

Spotkałem się z opiniami, że TR74 nie zachowuje się jak typowa wklejka.

 To jest wklejka na 100% . Trzeba tylko zaznaczyć ,że bardzo dobrze zrobiona. Nie ma żadnego przesztywnienia w miejscu łączenia pełnej szczytówki z blankiem i ugięcie jest idealne. Co nie jest często spotykanie przy kijkach typu Solid tip.


  • jedin lubi to

#2318 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 maj 2019 - 15:56

ZESTAW SZCZUPAKOWY SUZUKI Z D+D

Łódkowy zestaw pod szczupłego na blankach Suzuki. RXSJ-5oz-631 jako jerkówka w Delfinie i RXF-16lb-702 jako średni uniwersał szczupakowy  pod gumy , złom i  wobki. Kijki obłędne, mega lekkie jak na swoją moc, a jerkówka to kosmos jakiś. Sam na taką zachorowałem  :P Obydwa modele zostały bliźniaczo uzbrojone. Delfin , przelotki Fuji Torzite T2 i pianka z wstawką z woven.

Załączone pliki


  • Fiskare, Werem i bartosz311287 lubią to

#2319 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 maj 2019 - 16:23

LEKKA JERKÓWKA NA MHX ELITE-X

Kijek zbudowany pod lżejsze jerki w castingu na najnowszym i najwyższym półkowo blanku ze stajni MXH. Mowa o serii Elite -X model NSJ843-MHX.

Kijek  bardzo lekki szybki i elektryczny o dość szczytowym ugięciu ale płynnym. Dolnik mocny ale współpracujący szczególnie ,że został przycięty od dołu do  2m . 

A wygląda tak;

Załączone pliki


  • Fiskare lubi to

#2320 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2243 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 04 czerwiec 2019 - 13:41

JERKÓWKA POD SPINN.

Kijek zbudowany docelowo pod jerki na blanku Dragon MH-X model jerky. 1.98m opisany jako 30-80g . Daje rady więcej bo swipera 17cm ogarnia a on waży ok 100g. Kijek już obłowiony bo nie ukrywam ,że to mój ;) . W/g mnie jest świetny pod takie zastosowania jak został zbudowany. Czuły niemiłosiernie, mocny z solidnymi ściankami a przy okazji nie jest typową pałą bo fajnie już  współpracuje  nie koniecznie z dużymi okazami.

Kijek dostał przelotki Fuji Sic Slim, uchwyt Fuji DPS 18, rekojeść dzieloną z korka burnt , wstawki z czerwonej pianki , korkogumy oraz insert i elementy rękojeści dotaczane z drewna a konkretnie to palisander masyw.

Kijek na całkiem nie drogim blanku ale zaskoczył mnie baaardzo pozytywnie. Godny polecenia :)

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 04 czerwiec 2019 - 13:46






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych