Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3483 odpowiedzi w tym temacie

#2361 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 sierpień 2019 - 16:54

ŁÓDKOWY UNIWERSAŁ SZCZUPAK-SANDACZ

Bardzo uniwersalny kijek, który komfortowo pogodzi łowienie zarówno szczupaków na wszelkiego rodzaju mniejsze i średnie przynęty gumowe oraz woblery twitchingowe oraz typowe łowienie sandaczy z opadu z główkami 7-20g + 4' kajtek. Nie wiele jest takich blanków, które pogodzą obydwa style łowienia. A w tym przypadku jedno i drugie w pełnym komforcie.

Mowa o Kijku na blanku Suzuki RXXF-14lb-701 pro.

Poniżej zdjęcia ciekawych myślę propozycji takich właśnie kijków.

Załączone pliki



#2362 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 sierpień 2019 - 16:57

I Suzuki RXXF-14lb-701 pro w nie co innym wydaniu.

 

Załączone pliki



#2363 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 15 sierpień 2019 - 12:46

Witam

 

Super  robota .. :clappinghands:

Czy sądzisz  ,że  można  go  nieco  przyciąć  od  dołu ?  Do  jakiej  innej  konstrukcji  można   go  porównać  pod względem szybkości i ugięcia  ?



#2364 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 sierpień 2019 - 11:42

Witam

 

Super  robota .. :clappinghands:

Czy sądzisz  ,że  można  go  nieco  przyciąć  od  dołu ?  Do  jakiej  innej  konstrukcji  można   go  porównać  pod względem szybkości i ugięcia  ?

Modele rxxf są tak skonstruowane,że można je swobodnie przycinać do 2m. Ciężko porównaj je do jakichkolwiek innych konstrukcji.



#2365 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:49

POD WIĘKSZE JERKI

Kijki castingowe na blanku Batson Revelation REVC68XH zbudowane z myślą o łowieniu szczupaków na większe jerki. Blanki te mimo swojego kompletnie nie trafionego opisu ( do 42g :lol: ) radzą sobie z przynętami o wadze 150g. Akcja typowo progresywna i mimo swojej mocy nie są to "niezginające się pały". Niedrogie i godne polecenia pod takie łowienie.

 

Załączone pliki


  • gulf, TrikWe i S.N. lubią to

#2366 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 sierpień 2019 - 15:33

CASTINGOWY GAWAS POD SZCZUPALE.

Kijek z pazurem na blanku Gawas Conquer GB 120X - J68/120g  zbudowany z myślą o łowieniu szczupaków na wszelakie przynęty o łącznej masie do 80g. Blank o niesamowitych właściwościach rzutowych, bardzo mięsisty o wzorcowym progresywnym ugięciu, O bardzo szerokim komfortowym c,w. Z dołu już od 12g do 80g.

Kijek ubrany został w przelotki Fuji Sic w układzie spiralnym, Uchwyt AT EDGE ULH, rękojeść dzielona z pianki Matagi z dodatkiem pianki grafitowej i elementy wovenowe ze złotą wyplotką.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 26 sierpień 2019 - 15:35

  • Fiskare, TrikWe i Bułka lubią to

#2367 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 sierpień 2019 - 15:45

SPININGOWY GAWAS POD SZCZUPALE

Mocniejszy 'braciszek' wyżej opisanego Gawasa tym razem w spinie. Charakterystyka blanku taka sama  z tym ,że to model GB 120X - J68/180g. Ten realnie obsłuży przynęty o wadze 100-110g. Mocny i mega elastyczny kijek. Można z tym na sumka śmiało startować ;) .

Ten kijek dostał pełną rękojeść z korka burnt i kaktus 2, uchwyt Fuji DPS 18 z insertem z egzotycznego drewienka ( pierścień również), wstawki z pasków pianki pomarańczowej i korkogumy. Przelotki Fuji Sic Slim.

Załączone pliki



#2368 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 sierpień 2019 - 16:36

UNIWERSALNY UL.

Kijek na blanku Matagi TR 80 Super Mebaru L.( 2 kawałki o długosci 2,44m, 6lb mocy, daje radę przynętom o wadze 5-6g , z dołu od agrafki) Bardzo uniwersalny blank  do ultra lekkiego łowienia. Obskoczy łowienie z brzegu jak i z łodzi nie będzie przeszkadzał. Za równo okonki na nie wielkie gumki jak i klenio jazie na małe wobki czy obrotówki, o pstrągu nie wspomnę. Kijek o bardzo subtelnej szczytówce i nie co mocniejszym dolniku ( można przyjąć ,że ma zapas mocy w dole, ale nie kołek)

Ten akurat został ubrany w carbonowy uchwyt AT Apex, Piankę matagi i matowe elementy carbonowe, Przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki



#2369 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 sierpień 2019 - 17:30

Pstrągi tak , ale takie do max 45-50cm w zależności od kondycji i wagi ryby .  Okonki , klonki , jaśki jak najbardziej  :)  Mam w DD zbrojony przez Rafała i jest po prostu kijek świetny  B)


  • Krzysiek Rogalski i skalek-77 lubią to

#2370 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 sierpień 2019 - 17:42

Oj piekny kij, ze o blanku nie wspomne :)

U mnie niedawno wyjechal bez problemów szczuply 65+ i sumek 75+, zero problemów, hole szybkie i pewne.

Jestem do teraz w szoku co to za blank.


  • Krzysiek Rogalski i skalek-77 lubią to

#2371 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 28 sierpień 2019 - 18:06

Bardzo ładny ten Matagi.

Czy to jest ten konkretny uchwyt?

https://www.rodshop....-ULH-Carbon/362

Jaki on jest w dotyku? Gładki czy szorstki, porowaty? Rysuje lakier na kołowrotku?

Rafał, montowałeś już taki uchwyt bez foregripu, nawet tak krótkiego jak w tym przypadku?



#2372 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2019 - 20:49

ŁÓDKOWY UNIWERSAŁ SZCZUPAK-SANDACZ

Bardzo uniwersalny kijek, który komfortowo pogodzi łowienie zarówno szczupaków na wszelkiego rodzaju mniejsze i średnie przynęty gumowe oraz woblery twitchingowe oraz typowe łowienie sandaczy z opadu z główkami 7-20g + 4' kajtek. Nie wiele jest takich blanków, które pogodzą obydwa style łowienia. A w tym przypadku jedno i drugie w pełnym komforcie.

Mowa o Kijku na blanku Suzuki RXXF-14lb-701 pro.

Poniżej zdjęcia ciekawych myślę propozycji takich właśnie kijków.

Najlepiej dobrane przejscie od ciemnego przez tygrysa do jasnego i spowrotem jakie widzialem,- Brawo!!!!

Nawet jak sie ma wystarczajaco duzo roznorodnego matrialu to jeszcze musi sie chciec, poswiecic czas na przymiarki :rolleyes:  no i trzeba miec to wyczucie, ktore ma niewielu...

A jesli to przypadek - to musicz czesciej grac w Totka :lol:


  • skalek-77 lubi to

#2373 ONLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:51

Najlepiej dobrane przejscie od ciemnego przez tygrysa do jasnego i spowrotem jakie widzialem,- Brawo!!!!
Nawet jak sie ma wystarczajaco duzo roznorodnego matrialu to jeszcze musi sie chciec, poswiecic czas na przymiarki :rolleyes: no i trzeba miec to wyczucie, ktore ma niewielu...
A jesli to przypadek - to musicz czesciej grac w Totka :lol:


Arek,

Zamierzone. Miał tak zrobić i zrobił :) Z mojej perspektywy to było łatwe. Powiedziałem i jest ;)

Pozdrawiam
K.
  • Rheinangler i skalek-77 lubią to

#2374 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 29 sierpień 2019 - 12:38

Bardzo ładny ten Matagi.

Czy to jest ten konkretny uchwyt?

https://www.rodshop....-ULH-Carbon/362

Jaki on jest w dotyku? Gładki czy szorstki, porowaty? Rysuje lakier na kołowrotku?

Rafał, montowałeś już taki uchwyt bez foregripu, nawet tak krótkiego jak w tym przypadku?

To jest dokładnie ten uchwyt. W dotyku jest gładki, po prostu lakierowany tyle, że nie co grubiej niż te tradycyjne lakierowane. Czy rysuje stopkę? Nie bardziej niż wszystkie inne typowe uchwyty. Bez foregripu nie montowałem bo mi się to nie podoba. Jak dla mnie wygląda to jakby wędka była nie skończona bo zabrakło jednego elementu. Wolę dać choćby szczątkowy fore i pierscień.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#2375 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 wrzesień 2019 - 17:36

OKOŃ PSTRĄG

Kijek pod pstrąga i okonia na blanku Suzuki RXF-5lb-702 pro.( 2 kawałki, 2,13m długości , 7lb mocy , opisany do 6g, realnie nie co więcej , główkę 7g z niewielką gumką obsłuży).Szybki kijek o głębokim ugięciu, bardzo elektryczny i świetnie trzymający każdą zdobycz nawet taką zapiętą za przysłowiową skórkę.

Kijek ten dostał krótką pełną rękojeść z korka burnt z dodatkiem kaktusa 2 i korkogumy, uchwyt Fuji DPS 16 z frezowanym insertem z korka i korkogumy, przelotki Fuji Titanium Sic Slim. Bardzo lekki i poręczny kijek sprawiający ogromną frajdę z łowienia. Mam taki i ja  ;)

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 17:42


#2376 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 wrzesień 2019 - 10:47

IDEAŁ POD BOLKA I WIĘKSZEGO KLENIA 

Kijek na blanku Blaas Slim SLS 9615-2N (2,9m, 15lb mocy , c.w do 25g opisane w punkt). Zbudowany pod rzeczne uganianie się za bolkiem i kleniem. Mój faworyt. Kijek mega czuły i dynamiczny o pełnym, głębokim ugięciu. Jeżeli chodzi o odległości posyłanych przynęt to prawdziwa katapulta. Rzuty całkowicie bezwysiłkowe. Wędkarz po prostu nadaje kierunek a kij robi resztę. Hol, to już czysta poezja i mega przyjemność. Kijek amortyzuje dosłownie wszystko co ryba wyprawia na drugim końcu, momentalnie męczy zdobycz co ma znaczenie na kondycje przy ich wypuszczaniu.

Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite T2, uchwyt Fuji DPS 17 z insertem z drewna egzotycznego, rękojeść dzielona z kombinacji ciemnych plastrów korka i korkogumy .

 

Załączone pliki



#2377 OFFLINE   Wojt@l

Wojt@l

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaStrużki / Połaniec
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 wrzesień 2019 - 10:54

Mam taki tylko SLS9015-2N (2.75m, 15lb) z woblerkami na sandacze dla mnie perfekt i finezja 😀👍

#2378 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 wrzesień 2019 - 11:10

Mam taki tylko SLS9015-2N (2.75m, 15lb) z woblerkami na sandacze dla mnie perfekt i finezja

Zgadza się . Ten krótszy równie fajnie obskoczy sandałki na wobki.



#2379 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 10 wrzesień 2019 - 11:22

To i ja potwierdzę opinie kolegów powyżej, posiadam od niedawna sls10015-2N 10'0” 15lb -> jak dla mnie ideał pod bolka. Ostatnio sprawdził mi go taki 74 cm odjazdy amortyzował podręcznikowo. Odnośnie sandacza na woblery też powinien przypasować :)



#2380 OFFLINE   Wojt@l

Wojt@l

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaStrużki / Połaniec
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 wrzesień 2019 - 16:49

Tak mialem juz na nim kilka Sandaczy, co prawda takie pod wymiar, ale czulosc przy najmniejszym braniu niesamowita i to piekne pelne ugiecie takie jak lubie amortyzuje zrywy ryby wzorowo, ah no i bolen 60😀👍 Blaasa mam od miesiaca i polecam ten blank dla tych co lubia wedki o takkej charakterystyce pracy. Dla mnie Blaas to super narzedzie do zabawy z Sandaczami na lekko (smukle woblerki) i nie tylko 👍

Użytkownik Wojt@l edytował ten post 10 wrzesień 2019 - 16:58

  • Paweł R. lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    shogun