Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3464 odpowiedzi w tym temacie

#2801 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 kwiecień 2021 - 12:25

LEKKA , SZYBKA BRZEGÓWKA

Dłuższy, lekki kijek pod brzegowe łowy na blanku KRAAG XF. Model SKXF967-2N , dwu częściowy o długości 2,9m , moc 7lb , c.w do 14g. Raczej szybszy kijek pod jiga, ale jako uniwersał pod lżejsze łowienie myślę , że równie fajnie by się sprawdził. Myślę tu o kleniu, jaziu na wobki i gumki.

Kijek dostał dzieloną delikatną rękojeść z pianki i woven, uchwyt fuji TVS 16 z zabudowaną nakrętką i przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 10 kwiecień 2021 - 12:27


#2802 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 10:20

W moim guście :)

Ile waży na gotowo, i czy ubranie go ciężej tutaj ma sens w kontekście ładowania się blanku i zejściem z podawaniem lżejszych niż dolne CW przynęt?



#2803 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 kwiecień 2021 - 10:58

Można ładować pięknie, bez względu na masę przynęty ale nie jest to witka. Wkładając energię otrzymujesz potężny wydatek i kopa, bolka się nie ulęknie...

#2804 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 12 kwiecień 2021 - 13:52

Ładowanie ... USB-C?


  • popper, ark70 i skalek-77 lubią to

#2805 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 14:43

Można ładować pięknie, bez względu na masę przynęty ale nie jest to witka. Wkładając energię otrzymujesz potężny wydatek i kopa, bolka się nie ulęknie...

Ja to bardziej chciałem jako alternatywa dla Lamiego RR, Batsona SH, czy Rastka 16lb

Jako uniwersałek średniorzeczny na lekkie łownienie każdej ryby różnymi przynętami, wagowo takimi dla których dołem już nie dają rady wspomniane.



#2806 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 kwiecień 2021 - 18:54

Ten jest zdecydowanie bardziej muskularny niż wspomniane przez Cię.

#2807 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 kwiecień 2021 - 19:29

Ten jest zdecydowanie bardziej muskularny niż wspomniane przez Cię.

Dziekuje :)



#2808 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 kwiecień 2021 - 13:30

CO NIE CO NA BLANKACH ST.CROIX

Długi brzegowy kijek na blanku 5SC96MF-2. W/g mnie najfajniejszy blank z długich ST.C.

Zrobiony "na zielono" uchwyt BRS11-229G z drewienkiem z zielonymi akcentami, rękojeść pełna z korka Rivier green, zielonej korkogumy i pasków zielonej pianki. Do tego przelotki Fuji Torzite T2, omotki a jakże by inaczej - zielone ;) .

Przyjemnie użytkowo i dla oka to wyszło. :)

Załączone pliki



#2809 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 kwiecień 2021 - 13:39

KRÓCIAK NA BLANKU Z SERII INSHORE

Biały kijek w delfinie. Blank  5SW70MF jeden z najbardziej uniwersalnych krótkich jedno składów z całej oferty ST.C w kolorze białym perłowym.

Uchwyt Delfin, zakończenie pianka Matagi z wstawką "ala delfin", przelotki Fuji Torzite omotki pod kolor blanku z czarnymi akcentami.

Ciekawie razem to wyszło.

Załączone pliki



#2810 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 kwiecień 2021 - 13:48

NAJLŻEJSZA EXTREMKA ST.C

Kijek na jedno częściowym  blanku SCV70LF w wersji nielakierowanej. ( 2,13m, 4-8 lb, do 7g opisany. Realnie 10 główka +3')

Kijek dostał rękojeść  korkowo wovenową z uchwytem Fuji KSKSS 16 i przelotkami fuji Torzite T2.

Czy fajnie to wyszło?????. Sam nie wiem ale klient nasz Pan.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 14 kwiecień 2021 - 13:48


#2811 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 14 kwiecień 2021 - 13:55

KRÓCIAK NA BLANKU Z SERII INSHORE

Biały kijek w delfinie. Blank  5SW70MF jeden z najbardziej uniwersalnych krótkich jedno składów z całej oferty ST.C w kolorze białym perłowym.

Uchwyt Delfin, zakończenie pianka Matagi z wstawką "ala delfin", przelotki Fuji Torzite omotki pod kolor blanku z czarnymi akcentami.

Ciekawie razem to wyszło.

Rafał możesz coś więcej napisać o tym modelu ?


  • Mulat lubi to

#2812 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 765 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 15 kwiecień 2021 - 09:15

No no, powiało świeżością 👍
A w szczególności projekt delfina albinosa 😉

#2813 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 kwiecień 2021 - 09:45

Piekny ten dlugi STC  :good:  


  • Rbogusz25 lubi to

#2814 OFFLINE   dziurban

dziurban

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 15 kwiecień 2021 - 10:06

STC 70LF też mi się podoba. :clappinghands: Wyszło bardzo fajnie.


Użytkownik dziurban edytował ten post 15 kwiecień 2021 - 10:06


#2815 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 kwiecień 2021 - 16:18

BLAAS SLIM NANO POD TROTKE.

Kijek na najdłuższym i najmocniejszym modelu  blanku Blaas Slim Nano. SLS10025-2N w kolorze burgundy dust transparent. Kijek powstał jako typowa trociówka. W/g mnie aktualnie propozycja nr. 1 jeżeli chodzi o trocie z rzeki.

 Kijek w pełnej długiej rękojeści z ciemnego korka i korkogumy, uchwyt BRS11-229 G, przelotki Fuji Torzite T2.

Załączone pliki



#2816 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 kwiecień 2021 - 16:54

NOCTISS NANO POD SANDAŁKA

Kijek na blanku z Krakowa Noctiss Nano model jedno częściowy SNT61017-1N. ( 2.09m, 17 lb do 25g). Typowy blank pod "sandacz na średnio". Różni się od innych podobnych blanków o tej mocy tym , że można zejść sporo niżej z dolnym komfortowym c.w bez utraty górnego komfortowego c.w. Po prostu ten kijek mocy 17lb obsługujący główkę 25g, radzi sobie już komfortowo z główka 7+4' gumka Co nie jest tak oczywiste przy porównywalnych mocowo konstrukcjach.

Kijek w dzielonej rękojeści z różnego rodzaju korka i korkogumy, na uchwycie Fuji DPS z insertem korkowym i oczywiście jak na rasową sandaczówkę przystało na torzajtach  ;) .

Załączone pliki



#2817 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 21 kwiecień 2021 - 21:59

BLAAS SLIM NANO POD TROTKE.

Kijek na najdłuższym i najmocniejszym modelu  blanku Blaas Slim Nano. SLS10025-2N w kolorze burgundy dust transparent. Kijek powstał jako typowa trociówka. W/g mnie aktualnie propozycja nr. 1 jeżeli chodzi o trocie z rzeki.

 Kijek w pełnej długiej rękojeści z ciemnego korka i korkogumy, uchwyt BRS11-229 G, przelotki Fuji Torzite T2.

Pięknie wykonany tylko ja raczej nie zdecydował by m się na metalowy uchwyt kołowrotka do trociowania szczególnie zimowego ....Daje po łapkach metal ale to jak kto lubi... chyba moda teraz taka. 


Użytkownik peryskop edytował ten post 21 kwiecień 2021 - 22:00


#2818 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 kwiecień 2021 - 06:27

Nielubie zielonych blankow, moze dlatego, ze nie umiem dobrac do nich pozostalych komponetow, ale ten St.C jest czystym zaprzeczeniem mojego przekonania. Moim zdaniem, zdaniem pelnego sceptyka tejze kolorystyki,- pieknie i gustownie wyszedl,- Brawo!!!! Dawno zadna wedka nie zrobila na mnie tak nieoczekiwanego optycznego zaskoczenia,- pozytywnego zaskoczenia.



#2819 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 22 kwiecień 2021 - 12:36

Nielubie zielonych blankow, moze dlatego, ze nie umiem dobrac do nich pozostalych komponetow, ale ten St.C jest czystym zaprzeczeniem mojego przekonania. Moim zdaniem, zdaniem pelnego sceptyka tejze kolorystyki,- pieknie i gustownie wyszedl,- Brawo!!!! Dawno zadna wedka nie zrobila na mnie tak nieoczekiwanego optycznego zaskoczenia,- pozytywnego zaskoczenia.

W pierwszej koncepcji chciałem do niego dobrać złote przelotki i uchwyt ale - na szczęście - nie było złotych przelotek :D Kijek wyszedł rewelacyjnie, na żywo robi naprawdę mocne wrażenie. Mam nadzieję, ze Boleniom się również spodoba, niebawem zabieram go na pierwsze testy :)

#2820 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 22 kwiecień 2021 - 14:57

Pięknie wykonany tylko ja raczej nie zdecydował by m się na metalowy uchwyt kołowrotka do trociowania szczególnie zimowego ....Daje po łapkach metal ale to jak kto lubi... chyba moda teraz taka. 

Gdy masz jeden kij do łowienia i trzymasz go cały czas w łapie , metal w ogóle nie jest problemem. Tak  jak szybko stygnie ,tak samo szybko się nagrzewa od temperatury dłoni. 

Sam miałem takie obawy przy mojej pstrągówce, którą zbudowałem sobie na takim samym uchwycie jak ta trociówka. I nie ma najmniejszej różnicy między uchwytem  TVS fuji którego miałem wcześniej przy pstrągówce.

Problem mógłby być gdybyś miał kilka kijków na łowisku i zmieniał je co jakiś czas.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych