Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3483 odpowiedzi w tym temacie

#1921 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 marzec 2018 - 10:43

Co masz za młynek podpięty w 3lb że tak słabo się uchwyt domyka.

Bo się Paweł pewnie boi solidnie dokręcić nakrętkę. 


  • DarekM, pawello i Streetart90 lubią to

#1922 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 23 marzec 2018 - 11:07

Nie boi, nie boi.☺ Kołowrotki przykrecane na szybko do zdjęcia aby było. Już poprawione.

#1923 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 marzec 2018 - 16:21

Kijek pod okonia, pstrąga na blanku ST.C z serii Tournament 4S70LF ( 2,17mm 4-8lb opisany do 7g, realnie 10g pociągnie swobodnie). Szybki kijek o mięsistym ugięciu i sporym zapasem mocy w dolniku, Przyłowy sandaczowe mu nie straszne.  Egzemplarz ten został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, rękojeść dzieloną z korka tiger, Uchwyt SKSS 16 z insertem z korka.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 24 marzec 2018 - 16:22


#1924 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 29 marzec 2018 - 18:01

RAPORT Z OSTATNIEJ  WIZYTY

CHAPTER I

„WEJSCIE SMOKA”

Pomykam sobie autem przez Małdyty słuchając Janusza Laskowskiego nucąc przy tym jego największy przebój –Beata z albatrosa ( gimby nie znajo ) – niby się nie spieszę bo i po co ? ale każdy zakręt  pokonuje niczym Kubica w szczytowej formie ( kto jechał ten wie jaka to droga ) później ostatnia „prosta”  pod górkę ,150 w siodle i meta … parkuje na podjeździe niczym ojciec dyrektor swojego Maybacha pod  WSKSiM…  podchodzę do drzwi – trzy krótkie oddechy i dzwonie … czekam i czekam, a w międzyczasie jakiś pies obwąchuje mi nogawkę … wreszcie otwiera drzwi Rafał –wchodzę … wchodzę tak jak by każda cześć mojego ciała wchodziła oddzielnie , luźnym i żwawym krokiem popierdzielam na pięterko do „jaskini lwa” … już na schodach wiem ze to nie będą przelewki …po dotarciu na górę wymieniamy się standardowymi uprzejmościami  w stylu :

 

FAZA PIERWSZA -ATAK

RAFAŁ: „HEHE RYB ŁAPAC NIE UMIESZ …”

RADEK: „ OSTATNIO WIDZIAŁEM JAK KTOS ZAMONTOWAŁ ŁADNIEJ PRZELOTKI OD CIEBIE ”

FAZA DRUGA – OBRONA

RADEK: „PZW ZŁODZIEJE NIE ZARYBIAJA”

RAFAŁ: „TE BLANKI STC CORAZ KRZYWSZE PRODUKUJA …”

Po około 20 minutach dywagacji na tematy nie istotne przechodzimy do rozmyślań egzystencjalnych …

 

CHAPTER II

PIERWSZA KREW

NA WSTEPIE ZAJMUJE Z GÓRY UPATRZONĄ POZYCJE…Biorę w rękę różne blanki … macham wyginam w lewo i prawo w górę i dół  przy tym wyginając śmiało ciało niczym król Julian … Rafał opowiada o różnych blankach a ja ciągle idę w zaparte ze wiem wszystko lepiej … wybór jest piekielnie trudny, sam nie wiem co mi będzie najlepsze – Rafał wie … ale ja udaje ze wiem lepiej …

Dokonałem wyboru … nie patrzę Rafałowi w oczy żeby nie widział powiększonych zierenic i błysku w oku świadczącym o dokonaniu wyboru …później niby tak od niechcenia informuje  o dokonanym wyborze ( uwaga nie zaleca się rzucać białej chustki na blank i z uśmiechem na twarzy krzyczeć : „mój ci on „) … robię to po paru minutach powtarzając jego wypowiedz o wybranym blanku jako niby moje zdanie ( tu warto zmienić kolejność słów żeby nie wyszło ze powtarzacie wszystko jak idioci )

Przelotki – tu sprawa jest prosta – torzaity .

Uchwyt – ehhh – niby wszystko pięknie ładnie ,ale – zawsze jest jakieś „ale”  TAK CZY SIAK WYBÓR PADA NA DELFINA ( delfin jest dla mnie jak żona – idealny, piękny … ale nie bez wad ;) …)

 

CHAPTER III

NEGOTIATIONS AND QUOTE

W tym momencie należy jeszcze pewniej zająć z góry upatrzona pozycje !!! jako, że w handlu siedzę od zawsze to z tym problemów nie mam, nie takie negocjacje przeprowadzałem… w małym palcu mam wiedze z książek Roberta Caldiniego oraz techniki neurolingwistycznego programowania nie są mi obce … szybka analiza i dokonuje wyboru  odpowiedniej techniki : „oczy kota ze shreka„

Rafał podaje cenę … ja się zgadzam … ( kurna ale jestem dobry w negocjacjach –myślę sobie L )

Następuje dezyrtyfikacja portfela. ( to jest zawsze dość przykry proces – należy szybko o nim zapomnieć )

CHAPTER IV

WYJSCIE Z MROKU

Teraz następuje opuszczenie przybytku jakim jest pracownia Rafała … w moim przypadku wyjście wygląda zgoła odmiennie od wejścia … lekko przygarbiony z uszami „po sobie” słaniam się ruchem posuwistym do dołu po schodach trzymając się za barierkę …ostatkiem sił na koniec staram się udowodnić sobie kto tu jest mistrzem ciętej riposty, poprzez pokazanie Rafałowi kto tu jest „Sprite a kto pragnienie„ dlatego poklepując Rafała po ramieniu obniżonym głosem mowie „nie spier..ol tego” …Rafał z uśmiechem na twarzy macha mi na pożegnanie ja odjeżdżam w nieznanym mi jeszcze kierunku … samochód już jedzie jak by wolniej, zaczyna się czas oczekiwania na wędkę …każda minuta jest niczym cały dzień … puszczam sobie w samochodzie Jurij Shatunova-Bieluje rozy ( gimby nie znajo ) powtarzając sobie wkoło jaka będę miał zajebista wędkę !!!! ( każda wędka od Rafała była zajebista jaką miałem – i nieskromnie powiem ze to dlatego ze to moja wędka – a moja wędka jest jak zawsze najmojsza J )

 



#1925 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 29 marzec 2018 - 18:09

Sama prawda ;)



#1926 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 29 marzec 2018 - 18:19

Nic dodać, nic ująć.

P.S. Taniej mi wychodzi przyjechać do Rafała z Fin niż ustalać szczegóły nowej wedki/wędek przez telefon.
Po każdej wiadomości mailowej jest odp - najlepiej będzie jak zadzwonisz.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • Rebel64 lubi to

#1927 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 30 marzec 2018 - 06:59

Jak wszedłem pierwszy raz do jego pracowni to czułem się trochę jak w filmie "8mm" z N. Cage :)



#1928 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 marzec 2018 - 09:29

Radek . Rzuć to co robisz bo minąłeś się z powołaniem. Zacznij książki pisać . Najlepiej coś w stylu  "bajki z mchu i paproci" lub "Opowieści z krypty" :D



#1929 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 marzec 2018 - 15:43

Kijek pod okonia i pstrąga na blanku Suzuki RXF-4lb -602. Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, Uchwyt SKSS 16 z insertem z akrylu ,oraz rękojeść z korka Kaktus II z korkogumą i wstawkami z czerwonej pianki.

Załączone pliki


  • Del Toro i Voiteh lubią to

#1930 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 30 marzec 2018 - 16:00

Ja jestem za kontaktem telefonicznym i za to Rafalowi chwala.Zawsze jest dostepny.


  • sucks_one, Voiteh i MarCinFin lubią to

#1931 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 marzec 2018 - 16:19

Jeżeli chodzi o kontakt to dużo łatwiej i precyzyjniej jest omówić temat budowy kijka podczas rozmowy telefonicznej niż poprzez pisaninę. Podczas rozmowy jestem w stanie dużo dokładniej dobrać komponenty . Przeważnie zadaję sporo pytań które wydaja się na pierwszy rzut oka  mało istotne a w rzeczywistości maja bardzo duże znaczenie, jeżeli chodzi o dobór przelotek , systemu uzbrojenia jak i samej rozmiarówki . Z doborem blanku jest podobnie, bo kwestia rękojeści i uchwytu to już bardziej indywidualne upodobania . Choć nie zawsze widzimisię potencjalnego chętnego na kijek jest dobrze trafione i wówczas rozmowa telefoniczna jest praktycznie niezbędna



#1932 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 kwiecień 2018 - 13:08

Kijek pod okonie i białoryb na blanku Matagi super Trout 2. Wędka dwuczęściowa długości 1,82m , mocy 2-6lb, c,w 1.5-3,5g czyli prawdziwyXUL. 

Kijek został uzbrojony w uchwyt Delfin i przelotki Fuji Torzite w systemie delta.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 06 kwiecień 2018 - 13:10

  • Krzysiek Rogalski, malinabar i radmac5 lubią to

#1933 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 06 kwiecień 2018 - 13:24

Okoniowa kosa na blaku ST,C 5S70LF-B, czyli extreme 2,13m długości ,8lb mocy ,c,w do 7g (realnie spokojnie 10g). Bardzo szybki i czuły kijek o szczytowym ugięciu z zapasem mocy w dolniku.

Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, uchwyt VSS16 z zabudowaną rurką woven nakrętką, oraz pianka matagi .

Załączone pliki


  • malinabar, Del Toro i Kielson1 lubią to

#1934 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 06 kwiecień 2018 - 20:27

Okoniowa kosa na blaku ST,C 5S70LF-B, czyli extreme 2,13m długości ,8lb mocy ,c,w do 7g (realnie spokojnie 10g). Bardzo szybki i czuły kijek o szczytowym ugięciu z zapasem mocy w dolniku.
Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, uchwyt VSS16 z zabudowaną rurką woven nakrętką, oraz pianka matagi .


Czy uchwyt VSS 16 może być wykonany z krótszą pianką jako fore ???
Ile cm. jest od stopki kołowrotka w
5S70LF-B ????

#1935 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 kwiecień 2018 - 21:07

Dla mnie ten uchwyt jest najwygodniejszy,gdy jest zamocowany odwrotnie i bez fore-polecam.



#1936 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 06 kwiecień 2018 - 21:39

Dla mnie ten uchwyt jest najwygodniejszy,gdy jest zamocowany odwrotnie i bez fore-polecam.


W tym uchwycie za fore "robi" pianka !!!! 😋

Użytkownik TOFIX99 edytował ten post 06 kwiecień 2018 - 21:40


#1937 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 07 kwiecień 2018 - 07:13

Jak zamontujesz odwrotnie,ze zwykla nakretka,to ona jest tylko takim mini fore.



#1938 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 kwiecień 2018 - 15:36

Czy uchwyt VSS 16 może być wykonany z krótszą pianką jako fore ???
Ile cm. jest od stopki kołowrotka w
5S70LF-B ????

Do VSS 16 można zastosować krótszy adapter piankowy. Ten jest najdłuższy ale to na wyraźne życzenie właściciela kijka . Również sposób montażu jako foregrip  było wytyczną właściciela. Jeżeli kijek trzyma się w ten sposób ,że cała dłoń jest powyżej stopki kołowrotka to taki dobór komponentów jak i sposób montażu jest logiczny i najbardziej wygodny.

A do środka stopki kołowrotka jest 26 lub 27cm.



#1939 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 kwiecień 2018 - 23:13

Rafał wrzuć jakieś zdjęcie nowego kijka zrobionego przez Ciebie,bo wątek mchem zarasta :P

#1940 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2245 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 kwiecień 2018 - 11:11

Dwa kijki zbudowane wyłącznie do łowienia pstrągów na blankach Suzuki RXF-5lb -702.(2,13m , 7lb mocy ,c.w do 6g) W zupełnie różnym wykonaniu . Łączy je tylko ten sam blank i koncepcja budowy -pstrągi łowione na gumki na główkach lub czeburaszkach do 6g , obrotówki 1-3 i woblerki 4-6cm. Ryby łowione w trudnym terenie, rzuty w dużej większości wykonywane z pod siebie lub z boku. Stąd budowa kijków nieco specyficzna. Bardzo krótkie rękojeści i dobór przelotek nieco inny ( w skrócie większe i mniej)

Jeden z nich został uzbrojony w uchwyt Anglers japan z pełną rekojeścią i przelotkami Fuji Torzite T2.

Drugi natomiast dostał uchwyt At Apex z nakrętką od TVS-a Fuji ( pasuje idealnie i jest mega wygodny w trzymaniu w takim zestawieniu), insert z drewienka  , rękojeść dzieloną z burnta i korkogumy, oraz wstawką "szachownica" z burnta i rudej korkogumy którą pierwszy raz wykonałem własnoręcznie. Przelotki Seaguide KLH-RS i torzite na szczycie.

Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych