Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wasze ulubione i skuteczne przynęty i patenty na sandacza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 23:40

A chyba zbytnio się rozpędzamy ze swoimi tekstami. Kolega w zasadzie pytał o przynęty a nie o całą resztę, którą my w swej naiwności uważamy za istotną a w zasadzie za kluczową w złowieniu sandacza na takiej czy innej wodzie. Ja nie znam takich przynęt o które kolega pytał ani specjalnego, przynoszącego wyjątkowe efekty, sposobu zbrojenia.



#22 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 14 marzec 2013 - 23:45

Sławku "u Ciebie" łowi się 5 sandaczy przez cały rok bo w jednym jeziorze na 100ha jest ich 25  :lol:


A 18 z 25 na wyrywki recytują nazwy i modele przynęt :D

#23 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 23:47

A chyba zbytnio się rozpędzamy ze swoimi tekstami. Kolega w zasadzie pytał o przynęty a nie o całą resztę, którą my w swej naiwności uważamy za istotną a w zasadzie za kluczową w złowieniu sandacza na takiej czy innej wodzie. Ja nie znam takich przynęt o które kolega pytał ani specjalnego, przynoszącego wyjątkowe efekty, sposobu zbrojenia.

 

Edit: @wisnia023 nie chciałem nikogo "straszyć" ale wiem ile znaczy dobry kij przy połowie tej ryby. Do niedawna wystarczały mi zwykłe, seryjne kije ale ostatnio stosunek brań wyczuwalnych do zaciętych tak sie zmienił, że musiałem poszukać faktycznie dedykowanego kija. I znów jestem górą :D .

 

Edit  2: jakiś mi dubel wyszedł przy próbie edytowania posta. Zgłoszę modowi.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 14 marzec 2013 - 23:49


#24 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 marzec 2013 - 23:55

Jeśli brać pod uwagę statystyki połowowe sandaczy (wędką) to chyba najskuteczniejszą przynętą w Polsce okaże się błystka podlodowa  :mellow:



#25 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 marzec 2013 - 00:01

Masz na mysli lowienie błystką czy łowienie w pionie, bo to różnica:)

#26 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 15 marzec 2013 - 00:02

Jeśli brać pod uwagę statystyki połowowe sandaczy (wędką) to chyba najskuteczniejszą przynętą w Polsce okaże się błystka podlodowa  :mellow:

 a ja myślałem, że #60mm ;]



#27 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 marzec 2013 - 00:16

Patrz - nawias



#28 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 marzec 2013 - 00:17

Uu Panie do marynowania najlepsze ujdą, tak to my dobrobyta nie zbudujemy :D

#29 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4904 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 marzec 2013 - 00:19

Masz na mysli lowienie błystką czy łowienie w pionie, bo to różnica:)

 

Wykluczasz łowienie błystką w pionie  :o przecież to ojczysta dyscyplina polskiego spinningu



#30 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 15 marzec 2013 - 08:18

 Dziękuje za pomoc, będę próbował. A jak m nie wyjdzie to na jesieni jade do Któregoś z forumowiczów - po naukę.


  • lukgor lubi to

#31 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 09:31

Z przynęt sprawdzaja sie też twistery. A co do zbrojenia, kupuj główki gamakatsu, sasame albo nawet kamatsu extra. Nie kombinuj nic bo to nic nie daje. Przy główce efekt masz tańszy a na 100% lepszy. Jak sandacze łapią za główkę, załóż kotwicę na uszko. Na sprzęcie się nie skupiaj zbyt mocno, co z tego że bedziesz miał wszystko jak nie bedziesz wiedział gdzie szukać i jak prowadzić przynętę:) Ja nic nie mówiłem o ciężkim bombardowaniu dna, napisałem ze trzeba dobrać cieżar główki.



#32 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 marzec 2013 - 11:09

te watki powinny odpowiedziec na wiekszosc postawionych pytan :)

http://jerkbait.pl/t...rticalfanatics/

http://jerkbait.pl/t...umy +sandaczowe

http://jerkbait.pl/t...umy sandaczowe


  • GTS lubi to

#33 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 15 marzec 2013 - 12:19

Dziękuje za linki- bardzo pomocne. A propos łowienia wertykalnego - na filmik zamieszczonym na początku tego postu - są tam dwie linie na środku wody - ta wyższa cieńsza jak mniemam to przynęta - a ta grubsza niżej to jest drobnica czy sandacz ??  i czy on stoi w miejscu czy płynie ??



#34 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 08:47

Proponuję zacząć testy od białego twistera 8-12 cm, i kilku główek o różnej gramaturze, po kilku latach jak odpowiednio się uzależnisz od tej ryby w pudełkach będziesz miał 77 kilo przynęt ;), w tym całym bałaganie kilka, kilkanaście ulubionych, a waga z roku na rok będzie rosła, z czasem już ten cały bałagan przestaniesz liczyć..... ;)



#35 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 marzec 2013 - 08:55

Przynety na sandacza zmieścił bym w dłoni ,białe i fluo zielone kopyto dł 6 i 8 cm i średnie białe twistery kilka główek i można obłowić większość łowisk .Zapomniał bym jeszcze  biały ripper mansa.



#36 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2013 - 09:06

Przynety na sandacza zmieścił bym w dłoni ,białe i fluo zielone kopyto dł 6 i 8 cm i średnie białe twistery kilka główek i można obłowić większość łowisk .Zapomniał bym jeszcze  biały ripper mansa.

 no widzisz a u mnie sprawa ma sie inaczej ... musisz mieć konkretny zapas ... bo jak nie bedziesz mial danego akurat w ten dzien koloru to nie połapiesz asasiad z boku bedzie dziabał rybe za ryba :) w zeszłym roku szał był na "ciotki" czyli róż taki ze nazwa sama sie z siebie nie wziela i na dropa i na opad nie miałes  nie łowiłes ...



#37 OFFLINE   lesiu7

lesiu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 16 marzec 2013 - 09:21

No dobra kopyta 7 cm są w miarę uniwersalne , moje okonie na wiosnę z łatwością takie zasysały, Najwyżej kupie trochę cięższych główek



#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 09:24

najczesciej roznice w sukcesie polowu tej ryby nie leza w kolorze przynety, a w sposobie prezentacji wabika ... kolor moze odgrywac role, kiedy uzywamy przynet 'swiecacych' pod woda, czego i tak ludzkim okiem nie widac, kiedys mielismy nawet taki temat, bardzo ciekawy zreszta, znalesc niestety nie potrafie, moze jack daniels bedzie wiedzial, gdzie szukac :)



#39 OFFLINE   snoek3

snoek3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 16 marzec 2013 - 09:36

najczesciej roznice w sukcesie polowu tej ryby nie leza w kolorze przynety, a w sposobie prezentacji wabika ... kolor moze odgrywac role, kiedy uzywamy przynet 'swiecacych' pod woda, czego i tak ludzkim okiem nie widac, kiedys mielismy nawet taki temat, bardzo ciekawy zreszta, znalesc niestety nie potrafie, moze jack daniels bedzie wiedzial, gdzie szukac :)

i z tym sie nie zgodze ... bo nie raz miałem sytuacje ze , kolor dostosowany do okolicznosci był sprawa priorytetową wzgledem brań ... i tylko kolor a przynety rózne !! co ma znaczenie poniewaz praca prezentacja rózni sie od siebie twister a ripper a w tym samych kolorach były równorzednie atakowane !!



#40 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 marzec 2013 - 09:42

Kiedyś dostałęm od kolegi, który łowił na Mietkowie, cynk. Kup Mann'sy 6cm, wyłącznie w kolorze XXX. To o czymś świadczy?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych