Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

White Fish


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2013 - 00:05

Wabiki wykonuję od dawna ale nigdy nie przykładałem się do tego aż tak mocno. Co ciekawe, nawet mało efektowne "prototypy" były łowne. Nie wiem, czy ryb było więcej czy to jakaś wiara w przynętę:) Dziś przykładam się do tego trochę bardziej i muszę przyznać, że daje to ogromną frajdę i satysfakcję. A jeszcze gdy uda się na własnego wobka coś złowić, to już w ogóle poezja:) Zimowe wieczory jakoś szybciej i przyjemnej umykają gdy dłubie się przynętę z myślą o sezonie:)

 

Trzy pierwsze kruszynki (robię głównie woblerki małe od 1,5 do 4 cm długości). Srebny grzbiecik to połączenie folijki alu i farby białej oraz czarnego markera. Maleństwo z brązowym grzbiecikiem to niecałe 2 cm pływająca, drobiąca kluska:) No i coś w rodzaju robaka - chrabąszcza. Tak sobie pomyślałem, że przy takich robakach będę malował na brzegach steru, takie czarne kreski. Trochę to może przypominać jakieś odnóża czy wąsiki:) Generalnie wszystko pływa. Materiał, pianka twarda - półlastik. Fajny materiał bo nawet mały kawałeczek można dociążyć sporo i z kotwiczką będzie pływał.

Załączone pliki


  • wildriver lubi to

#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 marzec 2013 - 00:15

(...). A jeszcze gdy uda się na własnego wobka coś złowić, to już w ogóle poezja:) Zimowe wieczory jakoś szybciej i przyjemnej umykają gdy dłubie się przynętę z myślą o sezonie:)

I właśnie o to chodzi! Ta poezja - bezcenne ;)

(...)Tak sobie pomyślałem, że przy takich robakach będę malował na brzegach steru, takie czarne kreski. Trochę to może przypominać jakieś odnóża czy wąsiki:) (...)

Fantastyczny pomysł. Prosty, wyrazisty, zapadający w pamięć. A rybom przeszkadzać nie będzie ;)

Witaj :)



#3 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 22 marzec 2013 - 06:32

Mieć radość z tego co się robi, to jest najważniejsze.

 

Witaj



#4 OFFLINE   GrzsiekM

GrzsiekM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 marzec 2013 - 08:22

Świetny pomysł z tym malowaniem sterów. W pierwszym momencie na miniaturce zastanawiałem się z czego mogłeś to zrobić, po przeczytaniu i dokładnym obejrzeniu zdjęcia kopara opadła jaki to prosty a efektowny sposób. Czekamy na więcej zdjęć robaków z wąsikami ;)



#5 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 marzec 2013 - 19:07

A dziś usiadłem i pokombinowałem z moimi "kapturkami". Tak je nazwałem, bo mają takie charakterystyczne ogonki. Kiedyś widziałem kilka malutkich krąpików i pamiętam, że miały takie charakterystyczne "ogonki". Spodobało mi się to i spróbowałem zrobić kilka takich korpusów na jazie i klenie. 

 

s1590008.jpg

 

Najmniejszy ma 1,8 cm a największy 2,2 cm.  Starałem się by miały kształt i przekrój zbliżony do rybiego narybku.

 

s1590010.jpg

 

Z takimi maleństwami to jest zabawa:) Jak z jubilerką:) Palce dostają w d...pe:)

 

s1590011.jpg

 

Dociążone śruciną 0,25 grama. Malowane akrylami. Ta partia wyszła biało - zielona i coś a'la okonek ale następne będą inne. 

 

s1590016.jpg

 

Ja wiem, ze niektóre osoby mogą uznać moje woblerki za jakiś plagiat i tego szczerze mówiąc najbardziej się boję :(  Ale w żadnym wypadku nie miałem takiego zamiaru. Ciężko jest w "tych czasach" zrobić coś nowego w wersji mini bo jakieś ciałko ta miniaturka musi mieć:) I albo będzie dłuższa i węższa albo krótsza i wyższa - tak by pływało.   Z tych "okonki" toną powoli a pozostałe dwa pływają. Teraz dozbroić, ustawić i łowiććć! Oby wiosna wróciła:)



#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 19:39

No z tym malowaniem steru w owadach to jest naprawdę rewelacyjny pomysł.



#7 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 marzec 2013 - 23:10

Malowany ster w żuku na prawdę super. Skojarzył mi się z żuwaczkami owadów.

Nie myślałeś żeby czymś zaszpachlować te piankowce przed malowaniem ? Efekt wizualny byłby nieporównywalnie lepszy.


Użytkownik Artech edytował ten post 22 marzec 2013 - 23:11


#8 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 marzec 2013 - 09:32

Ten malowany ster faktycznie trochę przypomina żuwaczki owadów. Przypadkowo mazłem ster i byłem zły na siebie, że spaprałem robote ale później rzuciło mi się w oczy to skojarzenie i teraz tak maluję wszystkie żuczki:)  Nie bardzo wiem czym zaszpachlować takie mikro przetchlinki. Maluję je 3 razy i jeszcze coś tam widać.Myślę jednak, że to tylko Nas tak naprawdę interesuje ten efekt wizualny. Bo rybki jak biorą to nie zwracają na to najmniejszej uwagi;) A to żuki z serii "brzydale" hi,hi :)

s0zmniejszaczpls1600001.jpg

 

s0zmniejszaczpls1600003.jpg



#9 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2013 - 09:47

Swoje pierwsze woblery popełniłem z patyka na brzegu znalezionego, spinacza do papieru i lakieru do paznokci. Stery wyciąłem z denka korytka na śledzie w śmietanie.

Z całej bogatej serii aż 5 sztuk wyszły, w sensie dały się ustawić – dwa. Jeden został ochrzczony skwarek, drugi strupek, bo się łuszczył, jak nimi rzucałem to oczy musiałem zamykać, takie były piękne, ale ryby brały, głupie jakieś. :lol:



#10 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 marzec 2013 - 11:02

:D  :D  :D

Skrawek i strupek :D  :D  :D

Rewelacja :D



#11 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 marzec 2013 - 11:06

ciekawy pomysł z tym podmalowaniem steru,- takiego jeszcze nie widziałem,- nie wiem co na to ryby, ale do wyobraźni przemawia ;)



#12 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 23 marzec 2013 - 13:54

no w końcu coś czego jeszcze nie widziałem dobry pomysł, mnie nabrałeś  :D



#13 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 marzec 2013 - 15:26

Tak sobie pomyślałem, że przy takich robakach będę malował na brzegach steru, takie czarne kreski. Trochę to może przypominać jakieś odnóża czy wąsiki:)

I w katalogu na sezon wiosna 2014 przeczytamy: "nowe rewolucyjne odkrycie" Salmo na klenie i jazie... ehh życie. A pomysł naprawdę mistrzostwo. Good job B)



#14 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 marzec 2013 - 16:15

No może być, że ktoś to chwyci;) Z mojej strony dodam, że to tak prosty pomysł, że niech tam sobie każdy tak maluje  :D Oby rybki mu brały:) Z drugiej strony, byłem kiedyś świadkiem, jak pewien chłopaczyna z pewnej wioski, stał na małym moście i łowił jazie. Na co? Na początku na niebieskie ważki, których nałapał, wraz z konikami polnymi. Puszczał je na luźnej żyłce. Gdy do niego podszedłem akurat mu się skończyły przynęty. Porozmawialiśmy trochę. Patrzę a gość na haczyk zakłada - leżącego na drodze peta! Myślę, świr jakiś:) Trochę go tam umodelował w rękach, pod jętkę i na wodę. Płynął ten pecik i płynął i chluup. Woda się otworzyła. Nie zaciął chyba w porę albo ryba nie łyknęła w całości. Nie mniej, czort wie co tam widzą ryby po swojemu. Myślę, że ważny jest jakiś zarys, kształt. A jeśli coś pracuje tak intensywnie jak wobler, to wszystkie te szczegóły i szczególiki... Nom to zajechałem za daleko:) 


Użytkownik iwedkuje edytował ten post 23 marzec 2013 - 16:23


#15 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 marzec 2013 - 16:15

I "kapturków" dalsza część. Fajna zabawa z tymi maluchami:) A tutaj pomalowałem korpusiki białą farbą i do ozdobienia użyłem kredek i długopisu:) Czerwony jest pomalowany kredką świecową :) A pozostałe niebieskim długopisem:) Teraz polakierować i na testy. Mam nadzieję, że lakier nie rozpuści tuszu.

 

s1610002r.jpg

 

s0zmniejszaczpls1610005.jpg

 

A to już dzisiejszy, coś a'la kiełbik. 4,2 cm z myślą o pstrągach. Drewno lipa, pływający.

 

s1620001.jpg


Użytkownik iwedkuje edytował ten post 25 marzec 2013 - 15:29


#16 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 marzec 2013 - 15:30

Cześć Łukasz mam pytanie czy mogę skopiować twój styl zdobienia steru ? Strasznie wpada to w oko już chyba z trzeci raz wchodzę zobaczyć te żuwaczki  :D  :D  :D ..

Co do rysowania długopisem po woblerkach to raczej się nie uda większość tych tuszy rozpływa się pod lakierem choć czasami efekt może być zaskakująco ciekawy ;) .

Jeśli już koniecznie chcesz czymś po wobku porysować zainwestuj dyszkę w redisówki 

Załączony plik  IMG_0352.JPG   40,52 KB   71 Ilość pobrań

 

I kolejną w tego typu tusze po wyschnięciu lakier ich nie rusza .

 

http://allegro.pl/ko...3101964323.html



#17 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2013 - 15:39

Dzięki za info wedkarzyk1 :) Oczywiście, że możesz - tak jak napisałem wcześniej, nie jest to żadne odkrycie. Niech każdy sobie tak maluje stery, oby mu rybki brały:) Pozdrawiam Łukasz



#18 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 25 marzec 2013 - 15:51

Dzięki wielkie  :)  .



#19 OFFLINE   White Fish

White Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdzie się da...
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2013 - 16:40

Nie ma sprawy. Teraz zaczynam serię woblerków jaziowo - kleniowych o nazwie "agrest"  :D  Tak mi się skojarzyło jak go pomalowałem :)

Nie wiem czy ktoś już tak wobki malował, osobiście nie widziałem. Jak coś to przepraszam. Chcę zrobić takich kilka sztuk o różnej barwie.

Drewno lipa, 2,2 cm. Pływający.

 

s1630001.jpg

 

s1630002.jpg

 

Farba akrylowa, brązowe paski malowane wykałaczką:)


  • popper lubi to

#20 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 25 marzec 2013 - 17:07

Wykałaczka jest THE BEST sam sporo nią maluje :). Mi się kojarzy z arbuzem :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych