Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fluorocarbon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bouli

bouli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 23:17

Z pewną dozą nieśmiałości :lol: kupiłem dzisiaj przypony z fluorocarbonu.
Sprawdziłem w domu, że nożyczkami bardzo łatwo się rozcina.
Jakie są Wasze doświadczenia – czy ten przypon wytrzymuje zęby szczupaka ?


#2 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 24 wrzesień 2007 - 23:47

Przypon stalowy też bez problemu nożyczkami przecinam.
Udało mi sie wyholować kilka szczupaków na fluorocarbon 0,33,az jeden mi trzasnął przypon podczas brania.Taka samą sytuację miałem także z grubością 0,44mm. Kilka wyjętych,aż jeden pozbawił mnie przynęty.Wiem ,ze jest to za cienki przypon,ale używałem go do łowienia okoni gdzie nierzadko trafiał sie szczupak.Popróbuje z jeszcze grubszym,ale to dopiero na jesień,jak nastawie się na zębate.Narazie kręcą mnie okonie,bo okazałe mi biorą.

#3 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 08:41

Używałem sporo fluorocarbonów dragona i nigdy się nie zawiodłem. Mimo wszystko wolę stalowe ze względu na większą miękkość. Na zawsze przekreśliłem wolfram. Do tytanu nie mogę się przekonać ze względu na sztywność.

#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 wrzesień 2007 - 08:55

klon to sprobuj tytanowej plecionki... od razu zmienisz zdanie :mellow:

#5 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 09:07

klon to sprobuj tytanowej plecionki... od razu zmienisz zdanie :mellow:

Być może. Jeszcze nie próbowałem. A jakie są jej przewagi? Bo rozumiem , że nie cena :unsure:

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 wrzesień 2007 - 09:32

cholernie miekka, wyjatkowo wytrzymala, brak pamieci ... ale ze wzgledu na cene ni stosuje tego cuda na lowiska zaczepowe :D

#7 ONLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 25 wrzesień 2007 - 10:53

@Mifek

Gdzie można kupić tytanową plecionkę? Czy są dostępne w sprzedaży już gotowe przypony z tego materiału czy trzeba je robić samemu?

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 11:00

M@M9
spróbój z tytanami Dragona. Są Ok, wynienisz tylko agrafkę na spinawala. Jest to drut tytanowy stosunkowo miekki, napewno bardziej niz pojedyńczy drut stalowy. Przypon wydaje sie bardzo trwały. Ja używałem tego samego przyponu przez 3 miesiące i nadal jest OK. Żaden szczupak tego nie przegryzie na 100%. Cena? 10 zł za sztukę..

pozd JW :D

#9 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 25 wrzesień 2007 - 11:11

@Mifek

Gdzie można kupić tytanową plecionkę? Czy są dostępne w sprzedaży już gotowe przypony z tego materiału czy trzeba je robić samemu?

basspro i cabelas. to chyba najpewniejsze zrodelko... sa i gotowe i kilkumetrowe odcinki tez mozna kupic...

jak dobrze pamitam to chyba peresada i standerus bawia sie w robienie przyponow na bazie tych linek...

#10 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 14:13

M@M9
spróbój z tytanami Dragona. Są Ok, wynienisz tylko agrafkę na spinawala. Jest to drut tytanowy stosunkowo miekki, napewno bardziej niz pojedyńczy drut stalowy. Przypon wydaje sie bardzo trwały. Ja używałem tego samego przyponu przez 3 miesiące i nadal jest OK. Żaden szczupak tego nie przegryzie na 100%. Cena? 10 zł za sztukę..

pozd JW :D


Właśnie z tą miękkością bym nie przesadzał. Moim zdaniem wcale miękki nie jest. Jezt za to z całą pewnością trwały i mocny i ogranicza zaplątywanie się kotwic przynęty w trakcie rzutu (dobry do np. percha salmo). Ale jakoś ciagnięcie wabika na drucie mi nie pasuje.


#11 ONLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 25 wrzesień 2007 - 16:48

Dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę ten tytan, bo fluorocarbon jest wg. za gruby do niektórych przynęt i zakłóca ich pracę.

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 17:33

zacznijmy od tego, ze nie kazdy FC nadaje sie na przypony, a wyroby sygnowane logiem ze smokiem (wiekszosc z nich) wielu uzytkownikow tego (i nie tylko tego) forum omija z daleka
jezeli ktos bierze 50 funtowy FC do slidera 7 to chyba jest sam sobie winny :D

#13 ONLINE   M@W9

M@W9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 25 wrzesień 2007 - 17:45

Tak Pitt chodziło mi właśnie o fluorocarbon Dragona. Uważam, że nawet ten najcieńszy może zakłócać pracę niektórych przynęt dlatego pytałem o inny rodzaj materiału na przypony (np. tytan). Uważam, że do tych niektórych przynęt dobry jest wolfram, ale wiadomo że i on nie jest idealny (skręca się). Dlatego niebawem spróbuję tego tytanu - może się sprawdzi. To tyle.

Pozdrawiam

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9638 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 wrzesień 2007 - 18:52

Ja używam drutu - jest to rewelacja, do jerkowania i ostrego łowienia szczupaków nie wpadło mi w ręce nic lepszego - niesłychanie wytrzymały, długowieczny (należy pamiętać o robieniu trochę większych pętelek niż w stalce bo pęka), praktycznie niezniszczalny jeśli poprawnie się go wykona. Kupuję na basspro, w odcinkach 10metrowych po ok 20$. Moc od 20 do 70lb. Tam też zaciski za śmieszne pieniądze, zaciski a nie te smutne ruruki co sprzedają w Polandzie. Przypony dragona to niestety jakaś żenująca imitacja, rozumiem że na rynku nie ma nic innego ale to wyrób tytano podobny. W ogóle zabija mnie przypon dobry tylko wymień agrafkę (moim zdaniem i krętlik) - albo jest dobry i działa (a tu nawet materiał- drut się trwale odkształca) albo wymieniam większość części - vcczyli jest do d... i się nie nadaje.

Plecionki tytanowe tylko widziałem u Peresady - bardzo miękkie, trochę grube - jak dla mnie w sam raz do łowienia na gumy

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2007 - 21:15

Złowiłem na fluorocarbon kilkaset szczupaków. Zostało zniszczonych dosłownie kilka, tak samo jak innych przyponów. Generalnie polecam. Jednak tytan jest zdecydowanie najlepszy. Stosuję go już od chyba 3 sezonów i bardzo sobie go chwalę.

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 25 wrzesień 2007 - 21:21

Witam.
Remek mógłbyś mi przybliżyć dokładniej Twoje przypony tytanowe??
Pozdrawiam.

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 wrzesień 2007 - 21:33

Witam.
Remek mógłbyś mi przybliżyć dokładniej Twoje przypony tytanowe??
Pozdrawiam.


Cześć Przemku,
Witam Ciebie serdecznie na forum jerkbait.pl. Życzę przyjemności.

Kiedyś stosowałem Terminatory. Były strasznie drogie ale idealne. Wykonane z plecionki tytanowej. Później kupiłem w Terminatorze strunę tytanową. Na początku mi nie przypadła do gustu ale do czasu. Następnie znalazłem plecionkę tytanową. Okazało się jednak, że ta najcieńsza, najmniej wytrzymała, jest strasznie gruba. W chwilę później dostałem kilka przyponów tytanowych od Dicka van Hattema http://www.metersnoeken.nl/, które zostały wykonane przez Guusa Corneliesa http://www.guusbaits.com/. No i tak zaczęło się ze struną tytanową. Rok przekonałem się zupełnie kiedy odwiedziłem Bodden i tam chwilę pogadałem z Uli Beyerem. Oni tam łowią wiele ogromnych szczupaków i używają takich przyponów. Po tym jak dragon wprowadził je na rynek 100% przyponów to tytan. Przede wszystkim można nieźle oszczędzić. Jeden przypon wystarcza na bardzo długo. Od czasu do czasu potrafi pęknąć - Niemcom na tych wielkich szczupakach to potrafił strzelic po 40 wyholowanych. Oczywiście w Dragonowskich trzeba wymienić agrafkę.

Pozdrawiam
Remek

#18 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2007 - 23:11

Co do agrafek przy dragonach to też polecam wymienic ja tak na MP na sulejowskim zostawiłem fajną rapalke z fajnym szczupakiem kiedy przy zacięciu i sekundzie na kiju agrafka mi sie poprostu zmieliła... :angry: porozginała jak sie tylko dało.... a rapalka popłynęła ze szczupakiem... :angry:

#19 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 25 wrzesień 2007 - 23:15

Witam.

Co do agrafek przy dragonach to też polecam wymienic

Jakie agrafki polecasz do tytanowych przyponów??
Pozdrawiam.

p.s Remek dziękuję za odpowiedz. Ciekawe stronki...

#20 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 05:57

A ja od 4 lat z powodzeniem uzywam zylki Mason Hard Mono, najczesciej o wytrzymalosci 20 lub 30 lb. i nic innego nie uzywam. Jesli chodzi o wytrzymalosc to naprawde rewelacja bo kiedy lowilem na wiosne po 7 godzinach machania kijem na swoim koncie mialem 43 szczupaki w przedziale 50-80cm , przypon z tej zylki(caly czas ten sam) byl prosty jak drut, zadnych znieksztalcen a po tej ilosci zebaczy na zylce byl lekki widok zluzycia przez zeby. A tego dnia szczupaki braly naprawde agresywnie i lykaly meppsa nierzadko gleboko. Znalazlem nawet sklep chyba w Niemczech gdzie maja ten produkt. Naprawde polecam. http://www.gt-angelshop.com/product_info.php?pName=mason-har d-mono




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych