Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oczami Waldka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 marzec 2013 - 01:10

Kilka sezonów temu po pierwszym spojrzeniu na JB uświadomiłem sobie, że nie uda mi się przeczytać wszystkiego w jedną noc. Mnogość tematów, artykułów i rozwinięta treść (podziwiam) – przytłoczyła mnie na tyle by spowodować w moim przypadku bierne aczkolwiek systematyczne uczestnictwo na tym forum. Choć osobiście nie przepadam za „odgrzewaniem kotleta” to jednak pozwolę sobie na przypomnienie mojego pierwszego, zamieszczonego tutaj posta.

 

 

Przeglądając to forum nie sposób przeoczyć faktu istnienia bardzo licznego (przynajmniej jak dla mnie) grona, czynnie biorącego udział w dyskusjach. To zupełnie odwrotnie niż w moim przypadku- podoba mi się i zazdroszczę, jednak do rzeczy.
Do napisania tych kilku słów zmobilizowany zostałem przez Piotra, Skalka który po prostu stwierdził „mówią o tobie”.Tak więc, mam na imię Waldek
ni008.jpg

Uploaded with ImageShack.us
i nie czuję się producentem woblerów, co wcale nie oznacza że ich nie wykonuję. Od samego początku moje woblery posiadały pewną wizualną cechę, wyróżniającą je od reszty woblerów jaką znałem, czy widziałem a mianowicie- przy niewielkiej długości 17/20/23 i 26mm mocowałem część obciążenia poza korpusem. Dla określenia tego typu obciążenia Piotrek w jednym z swoich postów, użył określenia „protoplasta”. Dla takiego twórcy przynęt jak ja to szczególny komplement za który, dziękuję. Mało tego sprawia mi również ogromną satysfakcję fakt, że tak wiele osób wymieniło mnie jako przykład i traktuje moje wyroby jako te które są tak dobre by chcieć i próbować, oczywiście na miarę swoich możliwości- skopiować je.
a009l.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Kilka słów na temat samego woblera. W moim przypadku powstały po to by sprostać konkretnym warunkom. Choć wykonuję je ręcznie to są powtarzalne!. Przy identycznym kształcie korpusu stosuję różne:
stery
ssa53319.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
kąty mocowania sterów
b037.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
rodzaje stelaży
b097z.jpg

Uploaded with ImageShack.us
wielkości i rozmieszczenie obciążenia
2910110wisa047.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Najfajniejsze w tym wszystkim jest to że na drodze porównań czyli:
dalej czy bliżej
ssa52948.th.jpg
ssa52947.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
szerszy czy węższy
ssa53592.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
w sterze czy korpusie itp. itd
.ssa53577.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
wierzyłem w uzyskanie pożądanej pracy lecz nie przypuszczałem, że komukolwiek spodoba się ich barwa. Dlatego też w tej chwili pozwolę sobie na stwierdzenie, że przyczyną osiągania SYSTEMATYCZNIE dobrych wyników nie są cudowne przynęty, czy ciężarki lecz ich właściwe zastosowanie, rozmieszczenie jak i zrozumienie.
k003i.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Kontując dalej- to zrozumiałe, że w powyższych postach zauważyłem próby skopiowania moich woblerów tak jak i łowienie jednego gatunku ryb w krótkim okresie. Nasuwa się pytanie, dlaczego tak wiele osób z Lublina czy okolic chce na nie wędkować? Jestem zawodnikiem klubu Expert. Posiadamy swój niewielki, skromny, klubowy temat a główną naszą ideą, jest chęć wędkowania z zrozumieniem. Umieszczając natomiast zdjęcia staramy się nie robić tego kosztem każdej złowionej ryb i po to tylko by móc się tym pochwalić a głównie mamy na myśli promowanie uwalnianie ich, jak i właściwe traktowanie.
zz11023.jpg

Uploaded with ImageShack.us
To dwie z kilku ryby z dwóch wyjazdów, złowione na tym samym łowisku lecz nie w tych samych miejscach, które odwiedza ostatnio Jakub.
dsc2639v.jpg

Uploaded with ImageShack.us
dsc2665z.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Życzę wszystkim by w trakcie wędkowania zastosowane przez Was przynęty wabiły wiele ryb.
wi291011066.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam Waldek.

 

 

Przytoczyłem go z wygodnictwa a zarazem tylko po to by ułatwić sobie pewnego rodzaju przedstawienie się. Usprawiedliwieniem takiego postępowania mogą być moje braki (pracuję nad nimi) gdy pomyślę o opisaniu czegokolwiek oraz czasie jaki muszę podobnym opisom poświęcać. Dlatego też powielenie to w tym konkretnym momencie uważam za konieczne i wskazane. Kontynuując nadal ten wątek chciałbym jeszcze bardziej naciągnąć całą sytuację i z tych samych powodów prosić!!! wszystkich o wyrozumiałość oraz tolerancję w czasie czytania tego co jeszcze napiszę.

Choć kalendarz wskazuje wiosnę to zerkając przez okno nadal widzę zimę. Ten stan rzeczy w tym roku trwa stanowczo za długo, potęgując jeszcze bardziej moje dłubanie. Mało tego jednym z moich noworocznych postanowień jest – poświęcić wykonaniu przynęt, więcej czasu. Uważam zarazem, że dzięki temu postanowieniu będę mógł część z moich wyrobów sprzedać użytkownikom JB (oczywiście jeśli zainteresujecie się nimi).

Tak więc przy swoim nieudolnym wyrażaniu myśli lecz zachęcony słowami moderatora „Zachęcam do tworzenia wątków autorskich wszystkich strugaczy, klepaczy, krętaczy itd.” marzę sobie o tym, że i ja znajdę wśród was swoje miejsce. Pamiętając natomiast o założeniach działu „Ideą działu jest przede wszystkim tworzenie przynęt (od fazy koncepcyjnej aż po wodowanie ich w łowisku w ostatecznej formie)” dla dokładniejszego zobrazowania, wyjaśnienia chociażby dlaczego je wykonuj, spróbuje naskrobać kilka postów, a dlatego kilka, gdyż przy swoich zdolnościach (czytaj brak zdolności) nie wyobrażam sobie jednego. Dzisiaj kończę i pozdrawiam Waldek.


Użytkownik waldekst edytował ten post 28 marzec 2013 - 01:12


#2 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 28 marzec 2013 - 01:20

wstęp świetny (gratuluję zdolności :) )rybki jak i wabiki jeszcze lepsze...serdecznie witamy na j.b :) pzdr



#3 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 marzec 2013 - 01:27

Dziękuję za powitanie Krystian


  • Melanzyk lubi to

#4 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 28 marzec 2013 - 01:33

Ładne wejście i miło gościć doświadczonego budowniczego wobkow i spiningu  



#5 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 marzec 2013 - 01:47

Również bardzo dziękuję za przychylne powitanie



#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 07:44

...no ja kupię na 100% Waldku.Wejście tak jak koledzy zauważyli w bardzo fajnym stylu.Opisz przy okazji wędeczki na które łowisz bo to mnie bardzo interesuje.



#7 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 marzec 2013 - 07:58

Dlatego też w tej chwili pozwolę sobie na stwierdzenie, że przyczyną osiągania SYSTEMATYCZNIE dobrych wyników nie są cudowne przynęty, czy ciężarki lecz ich właściwe zastosowanie, rozmieszczenie jak i zrozumienie.

 

Cholera i zdradził, zdradził sekret  :D

 

Cieszę się, że zacząłeś pisać na Forum.  :)



#8 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2013 - 08:37

Fajnie, że przekopiowałeś swój wpis i tworzysz wątek autorski, dla mnie fajnie podwójnie, bo lata całe temu odwiedzałem Lublin i miałem styczność z tymi woblerami, zanim jeszcze stały się sławne w necie.

Lubelskie forum wędkarskie też poczytywałem, zwłaszcza wasz klubowo-sportowy wątek, sporo wiedzy, piękne zdjęcia i inspiracje. Od jakiegoś czasu też sobie podobne wobki robię, też rybki łowią a za to, że dzielisz się już od wielu lat swoją wiedzą, bardzo dziękuję. :)



#9 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 marzec 2013 - 09:22

Co tu napisać cholera sam nie wiem, no to może "Dzień dobry Panie Prezesie" ;) . Teraz już poważnie fajnie Waldku, że zdecydowałeś się na utworzenie swojego wątku. Z twojego profesjonalizmu i podejście do wędkarstwa będzie  teraz mogło skorzystać więcej osób. Pozdrawiam


Użytkownik skalka edytował ten post 28 marzec 2013 - 09:23


#10 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 marzec 2013 - 17:12

Witaj Waldku.

Melduje się kolejny uważny czytelnik.

Obiecuję z uwagą śledzić Twój topic, a jeśli zechcesz się podzielić swymi przynętami, to daj znać. Z przyjemnością coś wybiorę :)



#11 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 28 marzec 2013 - 17:26

Witam Cię Waldku ponownie !

Cieszę się z Twojego tematu tym bardziej , że niektórzy naśladując Twoje woblerki wywoływali tu wrzawę dokumentując , że to oni są prekursorami takiego kształtu . Z niecierpliwością będę oczekiwał kolejnych Twoich wpisów .



#12 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 marzec 2013 - 00:33

Gorący przedświąteczny czas który nigdy tak naprawdę nie był mój lecz przede wszystkim mojej kochanej żony. Dlatego dopiero o tej porze mogę podziękować za tak przychylne wpisy i przywitanie.

Obiecuję również, że odpowiem na pytania które zadaliście. Dzisiaj jednak zmuszony jestem zakończyć. Pozdrawiam Waldek.


  • joker lubi to

#13 OFFLINE   Bonnny

Bonnny

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 09:24

Kopia postu sprzed roku: http://jerkbait.pl/t...l przy sterze

 

Gdybyś uważnie czytał to zauważył byś co Waldek napisał w pierwszych słowach tego tematu .

Cytat :

" Choć osobiście nie przepadam za „odgrzewaniem kotleta” to jednak pozwolę sobie na przypomnienie mojego pierwszego, zamieszczonego tutaj posta."

Koniec cytatu .



#14 OFFLINE   Denisss

Denisss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 29 marzec 2013 - 10:15

Witam serdecznie Panie Waldku. Znamy się już od dłuższego czasu i niejednokrotnie dał mi Pan możliwość poszerzenia swojej wiedzy wędkarskiej. Tym bardziej cieszę się, że taki temat powstał i pozostaje mieć nadzieję, że żona da większe możliwości do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na forum ;) Pozdrawiam, Daniel P.



#15 OFFLINE   Denisss

Denisss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 29 marzec 2013 - 10:16

Kopia postu sprzed roku: http://jerkbait.pl/t...l przy sterze

Żadna nowość, autor we wstępie sam o tym napisał.



#16 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2013 - 01:23

Zdradzę wam sekret – mam już tego dość i z utęsknieniem czekam na wiosnę. Lublin dzisiaj został zasypany śniegiem a mój samochód choć stoi w garażu to trafił tam na lawecie (podejrzewam pompo-wtryskiwacz). Pomimo wszystko nawiążę w swojej wypowiedzi do tego wyjątkowo trudnego i nieprzyjaznego okresu dla wędkarzy do jakich zaliczam zimę.

dsc0131if.jpg
 

Bardzo lubię używać takiej przynęty jak wobler. Niestety przy ujemnych temperaturach a zarazem zastosowaniu ich, jest mi bardzo trudno uniknąć położenia żyłki na lustrze wody co w konsekwencji prowadzi do obmarzania przelotek. Nieporównania łatwiej jest mi utrzymać żyłkę nad powierzchnią gdy napina ją ciężar główki jigowej. Tak więc by ułatwić sobie wędkowanie a zarazem sprostać określonej potrzebie, zacząłem petłać puchowce

dsc0568n.jpg
 

(tak nazywamy ten rodzaj przynęty w klubowym gronie).

dsc0574ys.jpg
 

Oczywiście również i je możecie nabyć.

dsc0895b.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tak jak woblery tak i puchowce stosuję w konkretnym środowisku a to właśnie ono miało i ma główny wpływ na ich wygląd a mam tu na myśli ich wielkość, ciężar, pracę czy chociażby kształt.

dsc0901q.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jednak by móc wyjaśnić dlaczego są one tak ciężkie, duże czy pękate, konieczny będzie dokładny opis środowiska w którym przy ich pomocy, poławiam swoje rybki.

dsc0355hp.jpg
 

Tak więc na miarę swoich możliwości w kolejnych postach spróbuję opisać je,

dsc0930t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

a dla jeszcze większego zobrazowania przytoczę przykłady, mojego jak i moich kolegów postępowania w tej konkretnej sytuacji.

dsc0906us.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam Waldek


Użytkownik waldekst edytował ten post 30 marzec 2013 - 01:42

  • joker lubi to

#17 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 30 marzec 2013 - 08:14

czuję,że ten wątek będzie jednym z bardzo ciekawych "korytarzy" w wielkiej "kopalni" wiedzy zwanej jerkbait.pl :)



#18 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2013 - 13:26

Witam bardzo serdecznie sąsiada :)   oraz zwracam się z prośbą o prezentację woblerków -pozdrawiam Tomek 



#19 OFFLINE   waldekst

waldekst

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2013 - 22:55

Czasami krótkie spojrzenie przez okno szczególnie w okresie zimowym, wystarczy by skutecznie zniechęcić nas do wyruszenia nad wodę. Zauważywszy tego rodzaju rezygnację u któregokolwiek z kolegów dla wymuszenia zmiany ich decyzji - próbuje zachęcić twierdząc, że nie istnieje pojęcie „złej pogody” natomiast istnieją tylko i wyłącznie nieodpowiednio ubrani wędkarze (oczywiście trochę oszukuję).

dsc0561eg.th.jpg

Ponieważ zaliczyłem kilkanaście zim nad wodą to siłą rzeczy nie uchroniłem się przed podobnymi rozterkami. Choć niechętnie to w tej chwili przyznam się do tego co dla mnie okazało się motywacją by jechać nad wodę a nie odpuszczać. Wmówiłem sobie, że jeśli ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie pojechałem na ryby, choć czas mi na to pozwalał to powinienem myśleć- już jestem „STARY”

pst006.th.jpg

Zawsze w trakcie wędkowania próbowałem dopasować się do wymogów ryb jak i środowiska. W czasie prób przewidzenia, tego co może zainteresować moje ryby okazało się, że (jeśli dobrze odczytałem ich potrzeby) na rynku brakuje przynęt które mogłyby mi pomóc w ich złowieniu. Tak zaczęły powstawać moje wyroby czyli z potrzeby chwili.

dsc0883iy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jedynie w sytuacji gdy zima mnie nie rozpieszcza, priorytetem staje się komfort wędkowania dopasowanie pozostawiam na poziomie niezbędnego minimum.

ni020.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Dzisiaj życzę wszystkim Zdrowych, Radosnych Świąt. Waldek


Użytkownik waldekst edytował ten post 30 marzec 2013 - 23:10


#20 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 marzec 2013 - 23:03

Dla Ciebie oraz twojej rodziny niech w te święta nie zabraknie radości , zdowia  i spokoju  


  • krystiano1981r lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych