Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

shimano aero 4000 spinning


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 kwiecień 2013 - 10:46

Miał ktoś do czynienia z tym kręciołem? Poszukuję coś podobnego z dużą szpulą i nawojem linki ok. 90 cm. Jest to nowość na 2013 r. także za dużo o nim nie znalalłem informacji.

http://allegro.pl/ko...3127236547.html


Użytkownik Krzysiek184 edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 10:47


#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 01:21

Na brytyjskim TLF piszą, że to całkiem przyzwoity młynek. Praca trochę mniej maślana niż Rarenium. Szpula minimalnie większa niż Technium 5000. Ale o trwałości nic za bardzo powiedzieć nie można, chłopaki używali go max. po parę tygodni.

Sam tego młynka kupić bym nie mógł...Za wygląd ;)  Ale może się nie znam na nowoczesnym designie :lol:



#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 05:58

Tomek wygląd to ma raczej do karpiówki jak do spina :) .



#4 OFFLINE   abugosh

abugosh

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 06:14

Bardzo plastikowy jest i ma kabłąk ze strasznie cienkiego drucika.... wygląda na bardzo zabawkowy, praca nie zachęca do zakupu.



#5 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 06:34

Moim zdaniem, lepiej zainwestować w jakąś sprawdzoną konstrukce. Kupić raz a dobrze ;-)
Np taki Twin Power 5000 XT.
Ten Aero tak jak Jozi prawi to jakiś karpiowaty młyniec...

#6 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 08:55

Chciałem kupić nowego Sustain-a 4000 na Ebay-u ale jak byłem w Poznaniu w Art-Rod to widziałem model 2500 i miałem okazję nim pokręcić. I bardzo się zdziwiłem bo dość głośno kręcił się i wydawał z siebie szum tam jakby w fabryce zapomnieli go nasmarować. Sprzedawca powiedział mi że to Aero Wrap tak szumi. Czy to normalne w nowych konstrukcjach Shimano?



#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 09:58

jezeli ma byc tanio i dobrze (w relacji do ceny) to trudno przskoczyc ABU sorön SX, okume raw 2 i trio high speed, i oczywiscie shimano rarenium ...

1) na szumy najlepsza jest spora doza wedkowania; 2) lepiej, ze szumi zamiast zabkowac :ph34r: ;) :P :D :lol:


  • radek gliwice lubi to

#8 OFFLINE   ummagumma

ummagumma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 sierpień 2013 - 21:39

jezeli ma byc tanio i dobrze (w relacji do ceny) to trudno przskoczyc ABU sorön SX, okume raw 2 i trio high speed, i oczywiscie shimano rarenium ...

1) na szumy najlepsza jest spora doza wedkowania; 2) lepiej, ze szumi zamiast zabkowac :ph34r: ;) :P :D :lol:

Abu nie znam, Okuma RAW II to mocna maszyna ale ma swoje wady, które ją dyskwalifikują, a Rarenium nie jest dobrym pomysłem z racji korpusu z Ci4.



#9 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 23 wrzesień 2013 - 21:43

Abu nie znam, Okuma RAW II to mocna maszyna ale ma swoje wady, które ją dyskwalifikują, a Rarenium nie jest dobrym pomysłem z racji korpusu z Ci4.

Kolego o jakich wadach piszesz możesz dokładniej? @fomadron kiedy opiszesz te wady bo nie umiemy się z @zwierzu doczekać :lol:


Użytkownik radek gliwice edytował ten post 03 październik 2013 - 13:55


#10 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 20:59

Przyznam że i ja chętnie posłucham o wadach RAW II - @fomadron czekamy !



#11 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 02 październik 2013 - 09:16

Mam wersje tego młynka do feedera, jak za taką kasę jest naprawdę przyzwoity. Przy rzecznym feederowaniu czuć zaletę napędu X-ship. Dobry hamulec, duża szpula ale do spina jakoś tak nie bardzo...



#12 OFFLINE   Michal721

Michal721

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 11:19

Temat stary i na temat kołowrotka ciężko coś znaleźć. Poszukuję kołowrotka z przeznaczeniem na bolenia . Zależy mi na dalekich rzutach i rozważam zakup ale wersji feeder z większym przełożeniem . Może ktoś miał do czynienia z tym młynkiem i podzieli się informacjami z użytkowania . Nie wiem czy dobrze umieściłem post, jeżeli nie to proszę go usunąć. Pozdrawiam.
  • xyzzvpc lubi to

#13 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 listopad 2015 - 14:40

To i ja odkopie ten temat. Wie ktoś coś już o nim, kręcił nim lub używa?? jakieś wrażenia ktoś ma??

Ja kręciłem nim tylko przez chwile na targach i przypadł mi do gustu, ale to była tylko chwila, a interesują mnie konkretne opinie osób które go posiadają.



#14 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 listopad 2015 - 21:55

@kleniu25, widzę po Twoich postach że szukasz podobnego młynka jak ja - rozmiar 40, solidna maszyna z dobrym nawojem, raczej shimano...
O tym Aero słyszałem to co wyzej napisano - plastikowy i bez cudów.

#15 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 09 styczeń 2016 - 16:46

Bardzo plastikowy jest i ma kabłąk ze strasznie cienkiego drucika.... wygląda na bardzo zabawkowy, praca nie zachęca do zakupu.

Myślę nad jedna rzeczą,bo;

 

W opisie Exage-4000FD-model2014r-pisze,że Variaspeed2 zapewnia precyzyjne i celne rzuty.

 

W opisie Aero-Spining-4000 pisze,że system Aero-Wrap2 zapewnia płynne i długie  rzuty.

 

-Czyli co-;Jak zarzucę Exage to poleci bliżej a celniej a jak cisnę Aero to przynęta poleci płynnie i daleko jak pocisk?,ale mniej celnie??? :unsure:

 

-I tu pojawia się pytanie do bardziej doświadczonych-który byście polecili z tych dwóch młynków do spiningu z brzegu?



#16 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 09 styczeń 2016 - 17:27

który byście polecili z tych dwóch młynków


A co on miał by mielić? Kawę, pieprz może cukier?

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:13

Exage nie mam i mieć nie zamierzam. Aero mam ale w bardziej wypasionej wersji Ci4+.

Do spinna na rynku dostępne są 3 modele Aero w wielkości 4000. FA Spinning, Ci4+ i Ci4+ARC.

Mój podstawowy młynek. Dzięki dużej szpuli dalekie rzuty. Ładny nawój. Ale jest sporo droższy od FA. Mniejsza waga i więcej łożysk. W FA brak łożycha w rolce i na podparciu korby z prawej strony.

W najdroższym ARC 4000 dodatkowo wkręcana korba i łożycho w knobie.

 

Pamiętaj że w Exage masz posuw szpuli oparty na mimośrodzie a nie na wormshafcie. A to czyni różnicę. Aero 4000 jest chyba natańszym Shimano na wormie.

 

ARC CI4+ 4000

http://fish.shimano-...69830902531.pdf

 

CI4+ 4000 FA

http://fish.shimano-...69830918074.pdf

 

AERO 4000 FA SPINNING

http://fish.shimano-...69830902530.pdf



#18 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:59

DZiękuję Panie Godski.To mi dało wiele do myślenia,bo nawet takich technicznych rzeczy nie wiedziałem. :mellow:

 

W każdym razie rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie wędkarskim,to ``o ile pamiętam ``tłumaczył mi tłumaczył tak;

Najpierw jest Alivio i ma jakieś dwie tulejki zamiast łożysk.

Catana ma z jednej strony łożysko a z drugiej tulejkę.

Nexave polecał bo ma z dwóch stron łożyska zamiast tulejek.

 

O Exage i Aero się nie pytałem,ale na mój ``chłopski rozum``-to jak w tym Aero Fa(3x S A-RB+1RB) z prawej strony korby jest tulejka,to albo bardziej wypasiony Aero CI4,albo dać sobie z wydatkami spokój i wziąść tańszą Nexave lub Exage-skoro Nexave ma tam łożyska zamiast tulejek-to posłuży na lata a tulejkę szybko szlag trafi.-DOBRZE MYŚLĘ? :unsure:

 

 



#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:06

DZiękuję Panie Godski.To mi dało wiele do myślenia,bo nawet takich technicznych rzeczy nie wiedziałem. :mellow:

 

W każdym razie rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie wędkarskim,to ``o ile pamiętam ``tłumaczył mi tłumaczył tak;

Najpierw jest Alivio i ma jakieś dwie tulejki zamiast łożysk.

Catana ma z jednej strony łożysko a z drugiej tulejkę.

Nexave polecał bo ma z dwóch stron łożyska zamiast tulejek.

 

O Exage i Aero się nie pytałem,ale na mój ``chłopski rozum``-to jak w tym Aero Fa(3x S A-RB+1RB) z prawej strony korby jest tulejka,to albo bardziej wypasiony Aero CI4,albo dać sobie z wydatkami spokój i wziąść tańszą Nexave lub Exage-skoro Nexave ma tam łożyska zamiast tulejek-to posłuży na lata a tulejkę szybko szlag trafi.-DOBRZE MYŚLĘ? :unsure:

Tulejka z prawej to nie problem. Dokładasz łożycho i po sprawie. Gorzej z łożychem w rolce. W niektórych nie dołożysz.



#20 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 29 maj 2016 - 17:59

Planuje  zakup AR-C Areo CI4+ 4000xg czy to dobry wybór a może trzeba szukać innego rozwiązania. Zastosowanie kleń, jaź ale boleniowi nie odpuszczę jak się pokaże w polu widzenia a raczej rzucenia, dlatego wersja z dużym przełożeniem i tak szeroką szpulą.    






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych