Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery z Basoni Hand Made Fishing Lures.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1396 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:30

Witam jako, że zima postanowiła nas nie opuszczać a już dostaję z tego powodu doła więc zainspirowany tym działem postanowiłem również podłubać w drewnie i popełnić kilka bubli :P Nie chcąc z mety inwestować większych pieniążków w materiały starałem się zrobić wobki z tego co mam kupując tylko niezbędne rzeczy a to z tego względu, że nie mam tej artystycznej duszy która bardzo w tym fachu się przydaje i nie wiedziałem co z tego wyjdzie. Do dłubania zmusił mnie także brak dostępu do moich ulubionych przynęt siudaków bezsterowców, z roku na rok w moim pudełku kurczą się zapasy starych dobrych modeli które trudno zastąpić. Tak więc skupiłem się na zrobieniu (podrobieniu) starych siudaków, trochę czasu,lipy, ustawiania i strugania nad Wisłą zajęło aby te nie kręciły się podczas prowadzenia ekspresowego, największą uwagę poświęciłem pracy nie wyglądowi woblerów, są to prototypy (często strugałem je jeszcze nad Wisłą w cieplejsze dni bo tego wymagało ich poprawne ustawienie) dlatego wyglądają strasznie ale mam nadzieję, że równie strasznie będą walić w nie bolki :) Zakładając ten temat liczę na surową krytykę jak i podpowiedzi co robię nie tak bo w temacie lurebuildingu nawet nie raczkuję a jestem noworodkiem :) Na pewno zawiodła mnie szpachla która przy szlifowaniu korpusu kruszyła się więc to muszę zmienić na pewno. Kolejna Partia bezsterowców w trakcie suszenia a dzisiaj wykończę małe klenio-jaziówki.

 

*za uszczerbek na zdrowiu po obejrzeniu tych brzydali nie odpowiadam, każdy ogląda na własną odpowiedzialność :P

 

img0246fv.jpg

 

Filmik z pracy bezsterowca powyżej 20g (dokładnie nie był ważony) Na całym ekranie coś tam widać, ciężko samemu w taką pogodę dobrze nagrać film, nakręcę coś w ładną pogodę. Opiszę trochę pracę tego wobka: przy wolnym ściąganiu zamiata ogonkiem, przy szybszym również zamiata robiąc co jakiś czas odjazd z błyśnięciem, przy ekspresie zaczyna lusterkować.

 


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 27 maj 2015 - 19:36

  • Dziwny73, *Hektor* i fasolus Hand Made lubią to

#2 OFFLINE   farmer45

farmer45

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:waldek
  • Nazwisko:zawadzki

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:03

Nie takie brzytkie napewno cos zlapiesz

#3 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:33

Nazwij je STINGER :) albo TOMAHAWK :)  - dają radę a filmik lepszy koniecznie :)



#4 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:35

Moje słowa krytyki są następujące . 

Nie marudź , jest dobrze .



#5 OFFLINE   Tomala

Tomala

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 18:54

dają rady czekam na następne zdjęcia ;D



#6 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 19:10

Dzięki Panowie, będą kolejne bezstery lecz dopiero w przyszłym tygodniu bo jeszcze lipy na deski nie pociąłem a tym czasem bawię z odpadkami lipowymi przekształcając je w coś podobnego do imitacji woblerów, jutro coś wrzucę jak czasu wystarczy.


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 19:11


#7 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:01

Masz talent i wyobraźnię. Fajne, oryginalne malowanie. Też lubię łowić bolki na bezstery  :) ale od tego typu konstrukcji a la siudak czy łomżyński dawno odszedlem na rzecz różnego rodzaju jerków które są o wiele bardziej skuteczne z racji lepszej pracy ;) Te woby były skuteczne 10-15 lat temu jak woda od bolków się gotowała hej !  :D


  • *Hektor* i Sawiola lubią to

#8 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:13

spróbuj nie podążać telefonem w trakcie nakręcania filmiku za prowadzonym woblerem, będzie lepiej widać



#9 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:40

Masz talent i wyobraźnię. Fajne, oryginalne malowanie. Też lubię łowić bolki na bezstery  :) ale od tego typu konstrukcji a la siudak czy łomżyński dawno odszedlem na rzecz różnego rodzaju jerków które są o wiele bardziej skuteczne z racji lepszej pracy ;) Te woby były skuteczne 10-15 lat temu jak woda od bolków się gotowała hej !  :D

Dzięki, moja wiocha jest zacofana przynajmniej 10-15 lat także u mnie cały czas te woblery to killery inaczej bym nie próbował ich kopiować :)

 

 

spróbuj nie podążać telefonem w trakcie nakręcania filmiku za prowadzonym woblerem, będzie lepiej widać

ok, dzięki za radę, poczekam aż błyśnie słonko i woda się oczyści bo strasznie trącona ale mogę jeszcze na to dłuugo poczekać :(



#10 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2013 - 20:45

Dzięki, moja wiocha jest zacofana przynajmniej 10-15 lat także u mnie cały czas te woblery to killery inaczej bym nie próbował ich kopiować :)

 

 

ok, dzięki za radę, poczekam aż błyśnie słonko i woda się oczyści bo strasznie trącona ale mogę jeszcze na to dłuugo poczekać :(

To nie wiocha zacofana, tylko masz dobrą, nieprzełowioną wodę  :) Można wiedzieć na jakiej rzece łowisz Bolki ?



#11 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1068 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:23

bardzo fajne gratuluje



#12 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 21:46

@spinnerman, tylko i wyłącznie lubelska Wisła w mojej okolicy. Rzeka płynie jakieś 150m od domu więc znajomość wody bardzo wiele ułatwia przy łowieniu boleni i nie tylko chociaż moim priorytetem jest rapa.


  • rybson lubi to

#13 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:04

Bardzo się cieszę że jesteś :)   bo zawsze jak w google wpiszecie bez sterowiec  to jest masa fotek Tomka z bolkami  ;)   

Jak jest z tymi ogonami ????  wyżej czy niżej - zmienia się praca ?


Użytkownik rybson edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 22:11

  • Mischa lubi to

#14 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:23

Witaj rybson, szczerze to na razie na ogonki nie zwracałem uwagi, jutro przy testowaniu pozostałych wobków postaram się zaobserwować różnicę, na pewno praca lekko się zmienia po nałożeniu farb i lakieru,dzisiejszy który przeszedł testy stał się bardziej ociężały co zgasiło trochę jego pracę lecz w tym przypadku to wielki plus bo pięknie pracuje przy ekspresie a i wolniej prowadzony zamiata ogonem jak łomżyński. Najważniejsze jak dla mnie jest to,że wobler się nie kręci i nie wyskakuje z wody (wiem że czasami to zaleta ale tego nie lubię)



#15 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:26

A poroblem z lakierem to czasem nie powstaje przez warstwę w pyszczku ??  albo zmianę wewnętrzej częsci pyszczka ?



#16 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:33

Farbę podkładową jak i lakier nakładam na pyszczek pędzelkiem i warstwa jest dość cienka, zawsze można nożem zeskrobać na świeżo nadmiar z pyszczka i zamazać lakierem delikatnie.



#17 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecień 2013 - 22:35

Daj znać po testach -pozdrawiam Tomek :)



#18 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 04 kwiecień 2013 - 05:21

Witojcie w świecie LUREBUILDING-u

Tomek,dziobaki sa bardzo :-)
ale co ja tam będę Ci gadał ,przeciez sam dobrze wiesz jakie powinny być :-)

ps nic więcej nie pisze z tela bo mnie trafia

#19 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1455 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:59

Świeżutkie czekające na stery klenio-okonio pigułki z jajem jak to u nas na Lubelszczyźnie wobler z jajem musi być :D nie mierzyłem ich dokładnie ale mają od niecałych 2cm do 3 z hakiem. Materiał lipa, jaki materiał takie woblery :P

 

img0249ef.jpg

 

Okoniki na zębatego, po prawej oklejany sreberkiem z fajek.

 

img0252du.jpg

 

filmik z pracą jednego z powyższych wobków. Woda strasznie brudna dlatego prowadziłem pod samą powierzchnią, pracę widać na szczęście :)

 


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 08 kwiecień 2013 - 13:59


#20 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 08 kwiecień 2013 - 16:14

ładne kolorki :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych