Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Schnięcie lakieru na omotkach

tech-rb lakierowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 04 maj 2018 - 12:30

Nie wiem jak flex coat, ale roddancer, prokote po pelnym wyschnieciu poddaja sie probie paznokcia, czli zostaje slad po nacisnieciu. Twardosc szkla mial i pewnie ma nadal trondak u-40 hb. Az spawdzilem paznokciem omotke z zeszlego roku, po paznokciu zostaje ryska... lakier thread master hb. Da sie lowic :)

#42 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 04 maj 2018 - 12:40

Bo generalnie ten lakier nie est jakoś mocno miękki, sprawdzałem go dzisiaj rano przy dużym obciążeniu i przy rzutach i użytkowo to wszystko jest ok. Raczej chyba nic mu nie będzie jak nie bede tego przerabiał ;)

#43 OFFLINE   tomekmo

tomekmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 09 maj 2018 - 12:54

Witam. Mam pytanie dotyczące poprawek na lakierze omotki, zastosowałem lakier HB i zauważyłem zgrubienia przez zbyt słabo przyciętą nić, czy mogę to zeszlifować i położyć kolejną warstwę, czy szlifowanie będzie widoczne pod nową warstwą lakieru, czy jeśli minęło kilka dni to nowa warstwa będzie dobrze przylegać do "podkładu"?

 

Chciałbym opisać swoje doświadczenie z lakierem Lamar, ale to pewnie dotyczy również innych firm. Może komuś się przyda.

Pierwsze podejście, równe proporcje lakieru, szybkie mieszanie, mniej więcej jak na filmie Flex Coat z youtube, lakier z ogromną ilością bąbli, po wylaniu na folię aluminiową nadal to samo, postanowiłem podgrzać, lakier stał się jak mleko i nie nadawał się do użytku.

Drugie podejście, te same ilości co wyżej, mieszanie powolne około 3 min w tempie obrotów suszarki do wędki, lakier praktycznie bez bąbli, Bardzo ładnie związał, ładna mocna powłoka, oprócz błędów z nicią o których napisałem wyżej.



#44 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 maj 2018 - 13:13

Zeszlifowac mozesz, ale jak polozysz druga warstwe HB to juz cala omotka bedzie bardzo grubo wygladac.

I jak to robisz po kilku dniach, moze faktycznie nie zwiazac z poprzednia warstwa.

 

Lakieruje na dwa razy, ale LB. Po pierwszej warstwie wycinam niedoskonalosci skalpelem ;) 


  • pietrus lubi to

#45 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2019 - 14:42

Witam. Jaka jest żywotność lakieru?Mam około dwuletni i po lakierowanie omotek, po tygodniu nadal są lepiące.

#46 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 luty 2019 - 17:02

"Lepienie się" lakieru upatrywałbym raczej w złym wymieszaniu lub dobraniu proporcji.

Co do przechowywania i przydatności , to jeżeli nie był wyeksponowany na słoneczku i był przechowywany w oryginalnych opakowaniach oraz szczelnie zamknięty - nic mu nie powinno dolegać do ostatniej kropelki  :) przez długi czas  ;)...


  • WojtekCIN i Tom Rob lubią to

#47 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2019 - 17:11

Dzięki. Usunąłem felerne omotki .Na próbę zmieszałem starannie odmierzone ilości lakieru i utwardzacza, zobaczymy czy to coś da.

#48 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 luty 2019 - 17:14

Jaki to lakier?

#49 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2019 - 17:46

Flex Coat High Build

#50 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 03 luty 2019 - 18:36

Na bank tak jak miramar69 mówi. 



#51 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 03 luty 2019 - 21:37

Lakierowałem kilkuletnim Flex Coatem HB i nigdy nie było z nim problemu,poza tym,że żywica(ten składnik przezroczysty) czasem lubiał ,,zcukrzeć,, ale lekkie podgrzanie i wymieszanie go załatwiało sprawę. Może jeszcze jeden szczegół to taki,że utwardzacz delikatnie ciemniał i czas żywotności lakieru po zmieszaniu,trochę zmalał.

Również jestem zdania,że powodem był źle wymieszany lakier lub/i źle dobrane proporcje.


Użytkownik fox mulder edytował ten post 03 luty 2019 - 21:53

  • Tom Rob lubi to

#52 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 23:31

Problem tkwił w zakrótkim mieszaniu. Dzisiaj mieszałem około trzech minut i ok.

Użytkownik Tom Rob edytował ten post 05 luty 2019 - 23:32

  • Fatso, miramar69 i fox mulder lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, lakierowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych