Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1730 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   Koper

Koper

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaZduńska Wola
  • Imię:Piotr

Napisano 06 kwiecień 2015 - 21:36

Byłem dziś po południu na moście warckim w poszukiwaniu jazia, baa czego kol-wiek, zero spławień woda martwa (

Warta wylała, przy moście miejscami od wału do wału. Człowiek przynajmniej się dotlenił i spalił świąteczne kalorie

 

zimno i ponuro (

4eaa49ca1885fcf3med.jpg

6cd71081f0fe5dc4med.jpg


  • Maciek Rożniata lubi to

#662 OFFLINE   Adrian3023

Adrian3023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 12 kwiecień 2015 - 14:47

Czyli ogólnie lipa. Pewnie będzie to samo co rok temu. 


  • Maciek Rożniata lubi to

#663 OFFLINE   Rybak2012

Rybak2012

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Piotr

Napisano 12 kwiecień 2015 - 19:18

Lipa lipą kolego a na majówkę miejsca trzeba szukać [ tyle kolegów po kiju ] . Cała nasza Warta . A woda koledzy trochę opadła ?



#664 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 13 kwiecień 2015 - 05:01

Piotrek woda poszła jakieś 20-30 cm w górę i nadal pomału się podnosi. ;)



#665 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:09

byłem w tym roku 4 razy na rybach 2 na Widawce i 2 na Warcie. Wszystkie wyjścia bez jednego brania! Skrajnie chaotyczna pogoda robi rozpierduche w rybich głowach i one chyba w ogóle teraz nie żrą. W tamtym roku jazie zacząłem łowić w marcu a w kwietniu brały jak głupie



#666 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:18

byłem w tym roku 4 razy na rybach 2 na Widawce i 2 na Warcie. Wszystkie wyjścia bez jednego brania! Skrajnie chaotyczna pogoda robi rozpierduche w rybich głowach i one chyba w ogóle teraz nie żrą. W tamtym roku jazie zacząłem łowić w marcu a w kwietniu brały jak głupie

 

Ja byłem z siedem razy na Warcie i poza jednym przypadkiem iż na Biskupicach szczupły odgryzł mi z przyponem wiróweczkę od Seby to żadnego brania nie było na tyle wypadów. Odnoszę coraz większe wrażenie że rybacy-kłusole z Pęczniewa jacy odławiają ryby na Jeziorsku wytłukli wszelką rybę a skoro nie ma jej w Jeziorsku nie ma prawa być w rzece. Cóż się zresztą dziwić skoro nawet w rezerwacie ich sieci stały i nikt im nic nie zrobił. Szkoda tylko że PZW w Sieradzu na to pozwala. Potrzeba reformy i rozbicia tego zatwardziałego betonu by zaczęto coś robić z Jeziorskiem i rzeką Wartą w górę od zbiornika bo jak narazie to zarybienia jakich dokonuje PZW Sieradz (o ile są prawdziwe i ilość ryb zgodna jest z papierkami) są odławiane w połowie przez rybaków-kłusoli z Pęczniewa a w drugiej połowie przez te cholerne kormorany a zbiornik i Warta zostają jałowe. :angry:



#667 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:41

PZW Sieradz dostał pozwolenie na stawianie sieci w rezerwacie. O swoje to wiedzą jak walczyć



#668 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:42

Hehe, zarybienia - wpuszczą kilka karpi przy moście i gitara :lol:



#669 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:48

PZW Sieradz dostał pozwolenie na stawianie sieci w rezerwacie. O swoje to wiedzą jak walczyć

 

Cóż, żal komentować. Dziwię się że RZGW Poznań jeszcze nie wypowiedział PZW Sieradz zbiornika Jeziorsko z uwagi na doprowadzenie do całkowitego zniszczenia rybostanu na tej wodzie. Jak ten sieradzki beton rozbić? Jednostka nic nie zdziała (sam zresztą wiesz) jak w zarządzie od Prezesa po członków (pomijając kilku jakich znam osobiście i mają inne podejście do wędkarstwa) większość patrzy by zarobić na wędkarzach i na działaniach związanych z operatami wodnymi.  



#670 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:52

Ja byłem z siedem razy na Warcie i poza jednym przypadkiem iż na Biskupicach szczupły odgryzł mi z przyponem wiróweczkę od Seby to żadnego brania nie było na tyle wypadów. Odnoszę coraz większe wrażenie że rybacy-kłusole z Pęczniewa jacy odławiają ryby na Jeziorsku wytłukli wszelką rybę a skoro nie ma jej w Jeziorsku nie ma prawa być w rzece. Cóż się zresztą dziwić skoro nawet w rezerwacie ich sieci stały i nikt im nic nie zrobił. Szkoda tylko że PZW w Sieradzu na to pozwala. Potrzeba reformy i rozbicia tego zatwardziałego betonu by zaczęto coś robić z Jeziorskiem i rzeką Wartą w górę od zbiornika bo jak narazie to zarybienia jakich dokonuje PZW Sieradz (o ile są prawdziwe i ilość ryb zgodna jest z papierkami) są odławiane w połowie przez rybaków-kłusoli z Pęczniewa a w drugiej połowie przez te cholerne kormorany a zbiornik i Warta zostają jałowe. :angry:

Siaty na Jeziorsku jasna sprawa gwóźdź do trumny Warty pod Sieradzem. Ja już na pztwu Sieradz nie mam siły psioczyć, bo znów musiałbym używać brzydkich słów a i ciśnienie podejdzie do góry. W okręgu Sieradz i w poszczególnych kołach nie ma po prostu jednej silnej osobowości, która wzięłaby sprawy w swoje ręce i zmieniła smutną rzeczywistość rzeki Warty. Co to za gospodarz, który przez dziesiątki lat nie wyegzekwował budowy przepławki dla ryb na zaporze, co to za mięczaki, które boją się wprowadzenia obrębów ochronnych w obawie przed reakcją mięsiarzy. To tylko pojedyncze przykłady. Przede wszystkim działania pzw nie widać na rzece, rzeka w Sieradzu jest cieniem tej sprzed dziesiatek lat. Ok jest mniej wody przez Bełchatów itd, ale trzeba dbać o to co jest. Spójrzcie jak wygląd warta z wiszącego mostu to jest istny kanał bez żywego stworzenia, na prawym brzegu była 200m plaża. trzeba porozwalać te głupie ostrog, które sa zasypane piachem i płytkie do kolan, trzeba z powrotem odkopać wlot do starorzecza przed mostem kolejowym i puścić wodę żeby ono na nowo odżyło. Jedna chorą decyzją zabito całe życie, które tam istniało. Ostatnio oglądałem stronę na Facebooku Działoszyna i piękne fotki jak społeczność wędkarska wspólnymi siłami pracuje społecznie odnawiając starorzecze. A u nas? NIc zero aktywności wpłać im tylko, eby robili sobie posrane zawody na kępinie albo na inne sztucznej wanie. W Sieradzu nie ma OSOBOWOŚCI w pzw



#671 OFFLINE   zdzislavo1

zdzislavo1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 15 kwiecień 2015 - 19:58

Ja byłem dzisiaj na rezerwacie i też bez rybki chociaż widziałem pięknego jazia na oko spokojnie 50+ który przepływał niedaleko mnie ale cały był w jakiś białych plamach a więc może się jeszcze trą. Miałem jeszcze chyba sporego szczupaka na wędce ale nie za dużo mogłem zrobić na lekkim zestawie i się spiął.



#672 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:08

. A u nas? NIc zero aktywności wpłać im tylko, eby robili sobie posrane zawody na kępinie albo na inne sztucznej wanie. W Sieradzu nie ma OSOBOWOŚCI w pzw

 

Co się dziwisz jak prezesem PZW w Sieradzu wybrali gościa z Zd-Woli. W całym tym PZW połowę tych zramolałych dziadków powinno się odsunąć od możliwości bycia w zarządzie i zacząć działać dla dobra wędkarzy bo obecni działają dla mięsiarzy i rybaków-kłusoli z Pęczniewa. Nie jest to jednak takie łatwe bo by dostać się do zarządu PZW w Sieradzu trzeba być wybranym w własnym kole na delegata i spośród delegatów trzeba być jeszcze wybranym do zarządu. Gdyby w zarządzie PZW Sieradz było kilkunastu takich jak ja z moim podejściem do wędkarstwa to PZW Sieradz byłby najlepszym wędkarsko okręgiem w Polsce. Niestety narazie mogę sobie tylko popsioczyć i eliminować mięsiarzy i kłusoli na wodach PZW Sieradz w granicach swoich uprawnień i rejonu.



#673 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:23

Byłem płacić za kartę w kole Sieradz Miasto i moja karta była w drugim pokoju odłożona, ponieważ ktoś z okręgu doniósł na mnie, że napisałem brzydki niepochlebny email o nich na forum pzw. Wydrukowali go nawet w jakimś periodyku. Chodziło o te badania, o których kiedyś pisałem, że są sfałszowane. A panowie z koła ani be ani me nic nie wiedzą o żadnych badaniach ichtiofauny na ich podwórku:)))))) Pytam się ich jak możecie nie wiedzieć co się dzieje w kwestii ryb na własnym terenie, dlaczego nie koopoerujecie z uniwersytetem łódzkim, który te ryby bada itd. Kurwa jak w Konopielce na prawdę poczułem się jak ta nauczycielka co przybyła zawrócić wiochę w stronę cywilizacji. Nie okłamujmy się Warta u nas jest stracona. Carlvan oni takich jak my nie dopuszcza. Kiedyś otrzymałem w nagrodę legitymację Instruktora ds Szkolenia Młodzieży Wędkarskiej z Zarządu Głównego, rekomendował mnie sam Pan SP Wojtyński i pisał do Okręgu Sieradz, żeby mnie wzięli do tej funkcji. No i co? No i jajco mnie pominęli, a Instruktorem został stary glina i ich koleś. Warta tu jest stracona nie mamy na to wpływu. A tu jest potrzeba masa rzeczy, obręby ochronne, wprowadzenie zakazu zabierania ryb na wyginięciu (np brzana), renaturyzacja koryta, monitoring zarybień, stałe kontrole, eliminacja sieciarzy i wykonanie przepławki. Ani jeden z tych punktów nie jest w robocie. Czyli pzw u nas nie istnieje są tylko szare eminencje pozwalające umierać zrece


  • Adrian3023 lubi to

#674 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:37

Ja wiem że nie jest to proste, pozostaje nam czekać aż te zramolałe betony powymierają jak dinozaury i wtedy próbować sie dostać do zarządu, nawet z jałowej pustyni można zrobić eldorado tylko trzeba chcieć, mieć możliwość i umieć to ogarnąć a nie tylko patrzeć jak by tu zarobić na czyimś grzbiecie.



#675 OFFLINE   saw70

saw70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaJeziorsko wędkarskie El Dorado
  • Imię:Tomek

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:43

Przecież całe PZW to stara psiarnia i prokuratorzy, od zarządu głównego po okręgi. Ciepłe stołki sobie uwili i kasę trzepią. Kim był poprzedni prezes sieradzkiego okręgu i kim był teraz panujący? Klika jakich mało, i jak to roz......ć



#676 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:45

muszą tu wejść Ruskie :ph34r:



#677 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:46

Chociaż nie przecież już tu byli i właśnie takich tawariszczów po sobie zostawili



#678 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 kwiecień 2015 - 20:56

Przecież całe PZW to stara psiarnia i prokuratorzy, od zarządu głównego po okręgi. Ciepłe stołki sobie uwili i kasę trzepią. Kim był poprzedni prezes sieradzkiego okręgu i kim był teraz panujący? Klika jakich mało, i jak to roz......ć

 

Tomku, wybierajmy się wzajemnie na delegatów, dogadujmy się z innymi delegatami z innych kół by to nas wybierali na głównych w zarządzie, to jedyny sposób na odsunięcie od władzy starej eskadry. Znamy się osobiście, jesteśmy z jednego koła tylko co z tego jak na zebraniu mnie nie wybrano na delegata bo nie jestem miejscowy z Pęczniewa zapewne a delegatów mamy na nasze koło zdaje się trzech czy czterech nawet. :( Wiele trzeba i można zmienić ale musimy robić to wspólnie. Sami z Cz...m nie zdziałacie za wiele, musimy robić to grupą ludzi o podobnym myśleniu jak nasze. ;)



#679 OFFLINE   Wartek

Wartek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 16 kwiecień 2015 - 20:32

pogoda ma być w dalszym ciągu masakra nie wiadomo kiedy w tym roku będzie dobry start bo na razie jest bieda jak nigdy dotąd



#680 OFFLINE   romeo7

romeo7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • Imię:Dawid

Napisano 16 kwiecień 2015 - 22:08

A podobno ryby nie biora ;)  3 jazie wyjete plus fajny przylow. Wszystkie rybki plywaja dalej :)

 

 

Proponuję zapoznać się z zasadami zamieszczania zdjęć oraz RAPR

Załączone pliki


Użytkownik milupa edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 21:33
okres ochronny

  • Maciek Rożniata, Szymon82, kotwitz i 1 inna osoba lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych