Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warta odcinek od Biskupic, Włyń, Most Warcki i zbiornik Jeziorsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1730 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:08

Odpuszczę bo widzę że zawziąłeś się na wszystkich ichtiologów. Moja wiedza opiera się przede wszystkim na odczytach wstecznych łusek z dorzecza Warty i to są fakty z którymi się nie dyskutuje .

Mreno podaj źródło Twojej wiedzy czyli publikację na której oparłeś swój pogląd.



#1322 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 23 wrzesień 2017 - 19:44

E tam nie zawziąłem się. Zdziwiłem się tylko, że tak jednoznacznie orzekasz, a przecież musiałeś mieć dostęp do wielu źródeł i sam wiesz, że zdania na ten temat są różne. Moje źródła sa ogólnie dostępne, doktor Google i dostępna dla wedkarzy literatura. Nie wierzę, ze nie spotkałeś się w trakcie nauki z tymi statystykami, które ja podaję. Bardzo bym chciał, aby nasze brzanki miały tak jebutne przyrosty jak mówisz. Mam wątpliwości, ale jeśli tak jest to możesz wyjasnic z czego wynika, że brzana z Warty rośnie tak szybko, a gdzie indziej o połowę wolniej? Nie obrażąj się ani nic jestem mega zadowolony, że mogę pogadać z ichtiologiem z naszego podwórka. Miałbym sporo pytań, ale niby dlaczego miałbyś mi odpowiadać he he pewnie powiesz. Po prostu uwielbiam ten temat a temat brzany, to dla mnie priorytet. 



#1323 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 23 wrzesień 2017 - 21:49

A jeszcze jedno przypomniało mi się. Mam 2 łuski od 2 różnych brzan, które wyjąłem na ostrzu haczyka po nieskutecznym zacięciu. Można na ich podstawie ocenić wiek? I jak to zobić?



#1324 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 wrzesień 2017 - 06:08

Obiektywna, naukowa wiedza ma słabe szanse z wiedzą nabytą chwileczkę wcześniej w sieci.. :)

Okręg Sieradz jest typową wydmuszką organizacyjną - podobnie jak wiele innych okręgów - utrzymującym się przy życiu  dzięki masowo zawieranym porozumieniom. Nielimitowany dostęp do wody dla tysięcy spragnionych taniego łowienia sprowadza w konsekwencji rybostan w okolice zera. Na plus można takim okręgom należy uznać, że w wielotysięcznych wirtualnych kołach z wirtualnymi członkami gdzie przepieprza się "na nic" statutowe odpisy, można się przyjemnie zabawić, wychlać i zakąsić.. :) 



#1325 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 06:47

Masowe porozumienia?Cos nowego jesli mowimy o pzw Sieradz😉

#1326 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 25 wrzesień 2017 - 12:49

Sławcio kojarzy mi się z tobą modne dziś powiedzenie opozycja totalna. Nie ważne co, ale musisz być przeciwko. Wiedzę tego rodzaju zgłębiam latami,więc nie uważam się za kompletnego laika. Nie nabyłem wiedzy chwilę wcześniej w sieci. Już pisałem, opieram sie na lietraturze, gdze były cytowane wyniki badań  i dostępnych w sieci badaniach naukowych, które zostały udostępnione przez samych naukowców. Pewnie byś chciał żeby mi udowodnić ignorancję, ale nie trafieś. A tymczasem ty sam rawdopodobnie nie wiesz nic w tym temacie, bo jeszcze nic się nie wykazałeś, tylko podpierasz się kolegą ichtiologiem. Jakoś jeszcze nic twój kolega nie udowodnił, tylko naprędce sięgnął do jednej książki, uznając ją za jedyną wiedzę, czyli obiektywną jak ty to mówisz. Jakoś nie widziałem, żeby przytoczył konkretne badania nad tempem wzrostu brzany z Warty,nie mówiąc już o tym, czy on sam brał udział w takich badaniach. Tak więc jego argument, że ktoś tam napisał, że brzana rośnie ta i tak  jest odbiciem ping pongowym na moje argumenty, że rośnie tak i tak. I to, że on jest ichtiologiem a ja nie, nie znaczy, że on musi mieć rację. Poniewaz jak pisałem nie ja sobie wymyśliłem te dane, tylko zaczerpnąłem je ze źródeł naukowych. Nie dywaguje zatem ze mną samym tylko ze słowem innych naukowców. Z resztą mozemy to szybko zweryfikować. Mam 2 łuski brzan z naszej Warty. Moge je zeskanować i przeprowadzimy tu mały eksperyment, poproszę go o podanie wieku tych 2 ryb. 



#1327 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 25 wrzesień 2017 - 12:51

Co do PZW się zgadzam z tobą w 100%



#1328 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 wrzesień 2017 - 05:10

Wyjątkowo sobie cenię znajomość z inteligentnymi, wykształconymi ludźmi z naszego środowiska, których z forów wędkarskiego świata nader skutecznie wypierają ludzie, którym się zdaje na dowolnie wybrany temat.

Jestem też niezwykle tolerancyjny dla pozostałych - czemu właśnie daję wyraz.. :)



#1329 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 26 wrzesień 2017 - 09:02

Koledzy. Przepraszam za offtopa. Jakieś wskazówki na Warte od Działoszyna do Osjakowa? (Wiem że to wyżej niż omawiany odcinek, ale nic nie mogłem znaleźć na JB). W szczególności okolice wsi Załęcze Wlk., Bieniecec Mały. Dzięki za każde info, może być na priv by wątku nie zaśmiecać.

Użytkownik RulleZ edytował ten post 26 wrzesień 2017 - 09:16


#1330 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:09

Koledzy. Przepraszam za offtopa. Jakieś wskazówki na Warte od Działoszyna do Osjakowa? (Wiem że to wyżej niż omawiany odcinek, ale nic nie mogłem znaleźć na JB). W szczególności okolice wsi Załęcze Wlk., Bieniecec Mały. Dzięki za każde info, może być na priv by wątku nie zaśmiecać.

Moje okolice więc powiem, że to najładniejszy odcinek całej Warty. I to chyba tyle z ważnych rzeczy i interesujących.

Jak znajdziesz więc niż 100m wody o głębokości pow. 1,2m to nie zostawiaj ani na trochę :)

Do obłowienia są jeszcze wszystkie napływy i wypłukane dziury za starymi progami/jazami (na niektórych jest zakaz wędkowania - tarliska).

Ja machałem ostatnio na przepływankę za brzanami i trochę połowiłem, ale to w Konopnicy.

A tak, to żrą wszystko. Jak tubylcy ogarnęli internet przed paroma laty, to i bolenie zeżarli. 



#1331 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:27

Moje okolice więc powiem, że to najładniejszy odcinek całej Warty. I to chyba tyle z ważnych rzeczy i interesujących.

Jak znajdziesz więc niż 100m wody o głębokości pow. 1,2m to nie zostawiaj ani na trochę :)

Do obłowienia są jeszcze wszystkie napływy i wypłukane dziury za starymi progami/jazami (na niektórych jest zakaz wędkowania - tarliska).

Ja machałem ostatnio na przepływankę za brzanami i trochę połowiłem, ale to w Konopnicy.

A tak, to żrą wszystko. Jak tubylcy ogarnęli internet przed paroma laty, to i bolenie zeżarli. 

Właśnie postawiłeś krzyżyk na tych brzanach ;)


  • Maciek Rożniata, Jarasszy i Mreno lubią to

#1332 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:27

Nie... wszyscy o nich wiedzą, ale malo już jest takich, którym chce się stać w woderach i machać na przepływanke, a inaczej ciężko je złowić.
W ogóle to powoli powraca legenda do Warty. Wędkarzy coraz mniej, ci co są bardziej zawierzają sprzętowi niż myśleniu. Niech tylko wody troche więcej będzie kilka lat... Szkoda tylko kleni.
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#1333 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:53

No dzięki tobie to rzeczywyście będą wiedzieli już wszyscy. Do tej pory wiedzieli ci co mieli wiedzieć.  Jak już się chciałeś pochwalić to trzeba było wrzucić fotkę pwiedzieć co złowiłeś. Ale zdradzać miejscówkę :lol:



#1334 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:06

Eh... przyjacielu to tak nie dziala. Ci co mieli wiedziec o tych metach wiedza o nich, co nie wiedzieli znajda bez problemu. To nie wiedza tajemna. Lodziaki lataja tam od lat 60tych.
Chyba takim jak ty trza wspolrzedne, przynete, kolor splawika podac, a i tak pewnie kupa z tego bedzie. Ci co wiedza o co chodzi i tak dzadza sobie rade. Spytaj Sławka, zna te mety doskonale.

#1335 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 26 wrzesień 2017 - 20:15

Sam napisałeś, że internet ułatwił mięsiarzom wyrybienie rzeki. Ale twój wpis oczywiście nie zaszkodzi tym brzanom. Oczywiście ty masz rację, bo przecież należysz do tych inteligentnych z klubu Sławcia. A my reszta głupków nie nadążamy za wami. Tworzycie dziwaczną grupę takie trochę dupowlazy z was :)


Użytkownik Mreno edytował ten post 26 wrzesień 2017 - 20:30

  • kris73 lubi to

#1336 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 wrzesień 2017 - 21:03

Niefart Sieradza zdaje się nie mieć granic. Szkoda, bo miasto zacne.. :)

Warta ma tylko 808 km. Nawet licząc po obu brzegach to niewiele. Dla miłośnika rzeki od pół wieku - oczywiście.. :)



#1337 OFFLINE   Mreno

Mreno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Dominik

Napisano 26 wrzesień 2017 - 22:36

Biegnij Sławcio biegnij



#1338 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 wrzesień 2017 - 05:01

Surfuj, surfuj.. internetowa wiedza cię urządzi.. 


  • Dano. lubi to

#1339 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 29 wrzesień 2017 - 07:08

Załęcze Wlk. (po obu stronach mostu) na zero, wodery pozwoliły podejść blisko koryta rzeki.
Toporów/Kamion podobnie.
Osjaków (na wysokości Osady) też trudno podejść pod rzekę. Dziś jeszcze spróbuję.

Użytkownik RulleZ edytował ten post 29 wrzesień 2017 - 07:09

  • Maciek Rożniata i strary lubią to

#1340 ONLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:35

Czy węgorze też się mierzy bez ogona?


  • Maciek Rożniata lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych