Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie echo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 październik 2007 - 12:53

Chciałbym kupic echo, ale nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze? Generalnie nawet nie wiem jak się ceny tego sprzętu kształtują. Wędkować będe na płytkim, zamulonym zbiorniku o głębokości max 4m. Wystarczy aby pokazywała ukształtowanie dna i jego rodzaj. Prosiłbym o jakieś konkretne rady, czym sie kierowac oraz przykładowe echa, które bym mógł sobie sprawić, oczywiscie po rozsądnej cenie.

#2 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 październik 2007 - 12:59

Zapomniałem dodać. Wędkować będe z pontonu, potrzebuje do tego jeszcze jakieś osprzętowanie? Czy wystarczy siup za burte czujnik i gitara gra? Na Fishing Markcie są jakieś echa. Jest jakas godna uwagi?

#3 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 październik 2007 - 13:14

Eagle Cuda 168 lub Humminbird Piranha MaX210 są w przystępnej cenie. Można się coś o niej więcej dowiedzieć? Dzieki

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 październik 2007 - 13:31

Ogolnie teamta był powinieneś znaleźć wyszukiwarką.
Polecam eagle fishmark 320 i 480 (ja mam ten drugi i moim zdaniem lepiej dopłacić 40$ żeby mieć wiekszy ekran)
Jak kupowac to tylko w stanach - w Polsce za echo kosztujące w USA mniej niż 200$ musisz zapłacić chyba coś 1600pln - dla mnie jest to maksymalny przekręt, ogólnie naprawdę irytuje mnie bezczelność importerów różnej maści, dowalających marże rzędu 150-200%. Czasy gdzie w durnym zaścianku chłop stał z otwartą gębą i się patrzy co mu pan sprzedawca wciśnie to chyba przeszłość - dzisiaj naprawdę każdy może sam bezpośrednio kupować sprzęt z USA, NZ czy japonii, bez pomocy ludzi kasujących od 1/3 w górę. Rozumiem jakieś supermegawypierdaśne bajery normalnie niedostępne, ale na ogół w normalnym sprzecie z wysyłką i cłem można się porozumieć ze sprzedawcami za granicą UE i nie wychodzi tak drogo jakby początkowo mogło się wydawać, i konwersja waluty też taka trochę normalniejsza.
Jest wiele osób na forum które sprzęt ściągają dla siebie i znajomych - robiąc to NON PROFIT, wydaje się że spokojnie znajdziesz kogoś kto by pomógł z załatwieniem takiej wysyłki.

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 październik 2007 - 13:37

Szukajcie a znajdziecie:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=1609& ;prevloaded=1&&start=0

#6 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 październik 2007 - 17:10

Dzięki @standerus. Mniej więcej juz wiem wszystko. Co do cen to też sprawdziłem ok 200% więcej.

#7 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 13 październik 2007 - 18:11

Moim zdaniem LOWRANCE X-125 jest super echosondą.Myślę że większość forumowiczów się ze mną zgodzi.Kosztuje jakieś 1350zł,albo 1500 w zestawie z gratami.POZDRAWIAM

#8 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 14 październik 2007 - 18:02

Jesli mial bym kupowac (jeszcze raz) Humminbird Piranha MAX 210 to naprawde warto sie zastanowic i dolozyc troche wiecej grosza i jak pisze kolega standerus miec cos z wiekszym ekranem. Pisze to z wlasnego doswiadczenia poniewaz pol roku temu zakupilem Humminbird 565 czyli wiekszy ekran, stozek sygnalu 60 stopni co ma duze znaczenie w plytkich zbiornikach, duza rozdzielczosc i tzw. real time sonar ktory posiada sygnal tak mocny ze w ciagu 1/4 sekundy dochodzi do glebokosci 70 stop i powraca do przetwornika. Jak to ma sie w praktyce ?- powiem z doswiadczenia ze przy lodce 16 stopowej i 90 konnym silniku nigdy nie zgubilem sygnalu chociaz lodka naprawde niezle popyla Jedyny maly minus to ze nie jest kolorowa. Wiem ze prze nastepne lata jesli echo bedzie pracowac bez zastrzezen napewno nie zamienie na nic innego, bo to w zupelnosci wystarcza. Cena w U.S $200
PS. LOWRANCE X-125 sprzet bardzo warty polecenia jesli sie ma wiecej pieniedzy.


#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 14 październik 2007 - 18:49

mam wrazenie, ze producenci wpadli na taki pomysl, ze lepsze i bardzo dobre echa robia tylko w kolorze. skutek - dwie baterie na lowienie calodzienne a nie jedna, jak dotad. a korzysc znikoma.

#10 OFFLINE   woblermaniak

woblermaniak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 październik 2007 - 19:22

X-125 to na polskie jeziorowe warunki ideał. Bardzo dokładna, oszczędna (na akumulatorze pływasz 2-3 dni), prosta i szybka w obsłudze. Używam już 4 sezony i nie mam zamiaru zmienić. Nie wiem dlaczego ale pływam dużo ze znajomym, który ma jakiegoś skomplikpwanego Fishmarka z GPS-em i kolorowym wyświetlaczem. Jego echosonda jest znacznie mniej dokładna i czytelna. Nie wspomnę, że aku. z powodu GPSU, którego nie można wyłączyć starcza mu jesienią na 2-3 godz. Polecam X-125.
Pozdr.
Przemek

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 październik 2007 - 19:44

Jak się ma x125 do fishmarka 480??
Potrzebuję drugie echo, choć raczej z gpsem - ma ktoś jakiś pomysł??

#12 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 14 październik 2007 - 21:18

Np. FishElite 480. Ale jesli chcialbys jakies dokladniejsze mapy do niego, hmmm...nieoficjalnie :unsure: , to pozostaje niestety tylko Garmin, bo tu da sie cos poradzic.
Mapa do Lowrance/Eagle to $200 za regionik...i nie ma inaczej.

#13 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 14 październik 2007 - 21:19

Nie wspomnę, że aku. z powodu GPSU, którego nie można wyłączyć starcza mu jesienią na 2-3 godz.

JAK TO NIE MOZNA? :huh:


#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 październik 2007 - 09:52

Pomysl mam od dawna, jesli idzie o echo/gps/mapa to jest Garmin 178. Problem jest taki, ze to znika a sklepy, ktore to prowadza chca sprzedawac w US.
Odpowiednik w kolorze, ktory juz chetnie wysla jest 2-3razy drozszy i zre 3 razy wiecej pradu. Mnie zbedne bajery sa niepotrzebne, to ja mam lowic ryby a nie sonda. Jak bedzie w kolorze i stereo ryb mi z tego powodu nie przybedzie, za to garb wyrosnie od tachania tego wszystkiego.
Jest jedna rzecz, ktorej chyba nikt nie probowal..w Garminie jest napisane, ze toleruje zasilanie do 35V, probowal ktos zaczepic do tego np. akumulator 24V?

Gumo

#15 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 15 październik 2007 - 11:20

Witaj
Zastanawiałeś sięnad Humminbirdem PiranhaMax 215? Jest lepsza niż 210, a w zasadzie w tej samej cenie. 215 posiada dwa stożki 20 i 60 stopni, to jest jedyna różnica między tymi dwoma modelami. Jest to podstawowa echosonda, nie posiada jakis super bajerów, tak na pierwszą echosondę w sam raz, moim zdaniem. Używam jej na Narwii oraz basenach pożwirowych, jestem zadowolony jak na początkującego echosondziarza. Jakbys chciał kupować tą PianheMax, to w dobrej cenie można dosatać w Dechatlonie (499zł). Ciekawostka - w sklepach internetowych potrafi kosztować 700zł! Jeżeli chcesz wyłożyć więcej grosza, zastanów sięnad Lowrancem x-215. Ile masz przeznaczonego grosza na echo?

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 październik 2007 - 16:37

Pomysl mam od dawna, jesli idzie o echo/gps/mapa to jest Garmin 178. Problem jest taki, ze to znika a sklepy, ktore to prowadza chca sprzedawac w US.
Odpowiednik w kolorze, ktory juz chetnie wysla jest 2-3razy drozszy i zre 3 razy wiecej pradu. Mnie zbedne bajery sa niepotrzebne, to ja mam lowic ryby a nie sonda. Jak bedzie w kolorze i stereo ryb mi z tego powodu nie przybedzie, za to garb wyrosnie od tachania tego wszystkiego.
Jest jedna rzecz, ktorej chyba nikt nie probowal..w Garminie jest napisane, ze toleruje zasilanie do 35V, probowal ktos zaczepic do tego np. akumulator 24V?

Gumo

mnie to rybka bo mam wbudowane na łodzi 2x 110Ah, z łądowaniem z silnika, więc raczej nie powinno być kłopotu
Kolega kupił garmina 498 i chwali, ponoć dobra rzecz, ale wyświetlacz wygląda na mały.

A coś takiego??

http://cgi.ebay.com/Lowrance-LMS-525C-DF-Dual-Freq-GPS-Fishf inder-New_W0QQitemZ180167700597QQihZ008QQcategoryZ29723QQssP ageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

istnieje możliwość wrzucenia w to map np z ozi explorera??

#17 OFFLINE   kyny555

kyny555

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 październik 2007 - 12:57

ja tam bym polecił GARMINa, ale oczywiście wybór zależy od głębokości kieszeni... wiem, że jest teraz jakaś promocja na cały sprzet.. może coś dla siebie znajdziesz. Ceny są różne od 500 zł do 5000 zł...

#18 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 23 październik 2007 - 14:24

istnieje możliwość wrzucenia w to map np z ozi explorera??

Nie. Musisz kupic orginalne. Mysle ze jesli sprzet z Europy, to jakas podstawowa europejska jest...ja mam swietna, dosc szczególowa, amerykanska :angry:

#19 OFFLINE   Robson73

Robson73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Hudziak

Napisano 24 październik 2007 - 18:35

Nie. Musisz kupic orginalne. Mysle ze jesli sprzet z Europy, to jakas podstawowa europejska jest...ja mam swietna, dosc szczególowa, amerykanska :angry:


Niestety nadal dość świetna amerykańska :angry: , kupowałem w maju w PL LMS 527 :wacko: i teraz w sumie żałuje, miałem wcześniej X125 i faktycznie była świetna, w LMS bateri starcza na 6h pływania a w x125 na 2dni. Macie jakieś info czy są widoki, na w miarę dokładne mapy naszej części europy?
Korzystacie może z programu MrDepth?


#20 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 październik 2007 - 14:33

Może kogoś zainteresuje to
Kwestia adresu w USA ale myślę, że userzy by pomogli...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych