Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
482 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:50

Nimfa jak nimfą

Ale, załóż szybkotonącą głowicę do dwuręcznej #10 i zmaść rzut, niech to razem wyląduje na plecach... Można przewrót przez twarz do wody wykonać...

Kumpel opowiadal mi o "starych" czasach, gdy z dwuręcznymi jeździli na trocie, leadcore, obciążone muchy. Czasem rzut nie wychodził, raz jak zarwał tym w dyńkę, to miał mroczki w oczach :D

 

A jeszcze uzupełniając to co napisał Jerzy i dopisujac tu z wątku o seabassach - przy sporym wietrze właśnie technika "żagla" u mnie działa. Po części, bo moje "sexy loops" mają w sobie tyle seksu co knur przy płocie, ale, niech będzie ze sie znam i daję radę ;)

Przy mocnym wietrze staram się odrzucać jak najniżej, pomaga tu krótka głowica, rzucam otwartą pętlę, jak najwyżej  W efekcie - cała płaszczyzna rzutu jest przestawiona, z równoległej do powierzchni wody na przekoszona o naście, jak nawet nie dziesiąt stopni.

 

A to wszystko, to nie ze taki chytry jestem, co przeczytałem w książce, którą serdecznie i gorąco polecam każdemu muszkarzowi, a dla początkujących to powinna byc lektura obowiązkowa!

 

http://www.amazon.co...h/dp/1558211276

 

Kosztuje psie pieniądze  a razem z kontynuatorką "advanced fly casting" otwiera oczy na podstawowe prawa fizyki dotyczące rzutu, ale, przede wszystkim, dla mniej skomplikowanych ludków jak ja, pokazuje to w obrazkach. Obrazki są tak łopatologiczne, ze jeśli ta książka nie naumie, to porzućcie wszelką nadzieję, wy którzy w świat muszkarstwa wchodzicie ;)

 

Lefty jest autorem u nas znanym słabo i wielki żal, bo pisze w naprawdę dobrym stylu, sporo anegdot, co najważniejsze facet zęby zjadł na łowieniu na muchę. Od cutthroatów w jakiś siurkach po marliny i inne potwory, był myślę jednym z pionierów nowoczesnego muszkarstwa na "flatsach"

 

Z resztą, tutaj jest lista jego książek z amazona:

 

http://www.amazon.co...&qid=1358244270

 

Sporo z nich posiadam, wypatrzyłem tez kilka wcześniej niezauważonych i są już w drodze ;)



#482 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 11:06

I żeby sobie muchy w koło szyi nie zawinąć, lub np. ciężką nimfą w tył głowy nie oberwać ;)

 

Do tego służy, jako "wyposażenie obowiązkowe", zawsze, a szczególnie podczas łowienia cięższymi muchami na wietrze, kapelusz z twardym, szerokim rondem, oraz okulary ... ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski



#483 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 11:11

... otwiera oczy na podstawowe prawa fizyki dotyczące rzutu...

 

W tych "prawach fizyki" właśnie cała rzecz ... w ich rozumieniu i zastosowaniu .... "praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan rura ... wężykiem ... " ;)  :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Jerzy Kowalski






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych