Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FLOAT FISHING


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
549 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:11

"...przy ich okazji ka i cha pod nosem" :wacko:

________
:D :D :D

#502 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:22

Znaczy wyrazając swoją opinię o trudnościach rzutu, uzywałes dużej ilosci słownych znaków interpunkcyjnych ?? ;)



#503 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:26

Cfaniaki* sami spróbujcie, zobaczycie, że nie ma nic do śmiacia. :P

 

 

*sic!



#504 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:30

Witam.

A trzymałeś kciuk na szpuli przy rzutach ... ?

Tak swoją drogą - gdzie kupiłeś ten kijek ?

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 24 styczeń 2017 - 17:31


#505 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 styczeń 2017 - 18:23

Cfaniaki* sami spróbujcie, zobaczycie, że nie ma nic do śmiacia. :P


*sic!

________
Za lekki zestaw i dlatego tak blisko leci. :D ;)

#506 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 styczeń 2017 - 11:38

Witam.

A trzymałeś kciuk na szpuli przy rzutach ... ?

Tak swoją drogą - gdzie kupiłeś ten kijek ?

Pozdrawiam.

 

Kciukiem hamowalem szpule po rzucie, ale nie zawsze wychodzilo mi to w tempo. Wedke upolowalem na ebay.



#507 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:36

Witam.

Fajny kijek, też na niego polowałem, ale w końcu odpuściłem ze względu na długaśny dolnik.

Napisz czy nie przeszkadza za bardzo.

Porzucaj sobie najpierw na całkowicie unieruchomionej (hamulec) szpuli.

Będzie łatwiej.

Ja praktycznie cały czas mam kciuk na unieruchomionej nim szpuli. Nie łowię na bardzo dużych rzekach i wyciągnięcie żyłki przy pomocy dwóch palców (kciuk i wskazujacy) plus to co jest na dwóch długościach kija, daje mi już w sumie 10-12 metrów żyłki do rzutu.

Kciuk zwalniam (a raczej popycham nim lekko szpulę w tył) tylko w baaardzo końcowej fazie lotu zestawu jak widzę że jeszcze z 1-2 metry jest sens żeby wszystko poleciało. Ale i to tylko wtedy jak zestaw mam cięższy (4-8 g).

Jeżeli możesz, to opisz, gdzie konkretnie i w jaki sposób będziesz łowił. Czy mucha na końcu i jak faktycznie wygląda sprawa z łowieniem kropków i lipasków w ten sposób. Z chęcia wszyscy poczytamy.

Pozdrawiam.


  • Andrzej Stanek lubi to

#508 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 styczeń 2017 - 14:32

Dla mnie dolnik jest za dlugi. Planuje go przerobic. Uchwyt kolowrotka bedzie o 10-12cm nizej.

Rzut na 2 palce jest prosty i szybko go opanowalem.Potem pracowalem nad zmodyfikowanym Wallis cast oraz swing cast (ale tu to mam wrazenie, ze trzeba stosowac ciezszy zestaw). Chyba za szybko chce osiagnac odleglosc. Trzeba bedzie na spokojnie poswiecic troche czasu na nauke.

Zestaw zakupilem z mysla o lowieniu kleni w Polsce na nimfy i male puchowce imitujace pijawki w miejscach z gleboka woda i zakrzaczonymi brzegami uniemozliwiajacymi muchowanie. Ryby sa na tyle grube, ze warto sprobowac metody ze splawikiem. W Szkocji, na mojej lokalnej rzece z pstragami, tez mam sporo miejsc, ktorych muchowka nie obrobie. Ryby stoja w tunelach miedzy zielskiem, a gleboka woda nie pozwala do nich podejsc.


  • Andrzej Stanek lubi to

#509 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:31

Łukasz - tutaj zastukaj po spławiki...  ;)

 

https://www.facebook...akubwr/?fref=ts


  • lukomat lubi to

#510 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 30 styczeń 2017 - 15:20

Jest lepiej. Przemyslalem sprawe i zamiast ciezarkow uzywalem dzis do cwiczen zielona kule wodna (wiedzialem ze kiedys sie do czegos przyda). Lepiej widac co sie dzieje z zestawem i mozna na bierzaco korygowac bledy. Zaczalem od kuli napelnionej do polowy, a w miare jak mi rzuty wychodzily tak jak trzeba, to zmniejszalem zawartosc wody i skonczylem z prawie pusta. Osiagnalem powtarzalne rzuty na 18-20m i tyle juz mnie satysfakcjonuje. No ale to z kula wodna na trawniku, schody sie zaczna z pelnym zestawem nad rzeka.



#511 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 05 marzec 2017 - 16:10

Dostałem ofertę z Groupona - sesja floatingu. Po dzisiejszych próbach z rzutem Wallisa, zakończonych niezbyt wesołą refleksją  (po chwili radości, że jakoś zaczęło się to kupy trzymać kontrolnie rzuciłem z trzema pętlami i czar prysł :(, z pętlami wychodzi porównywalnie albo ciut dalej, bez gimnastyki i bród) aż mnie zaciekawiło cóż to. Niestety niejednemu floating na imię  -  https://www.groupon....paign=floatroom

co gorsza pani z obrazka nie jest w ofercie.


  • lukomat lubi to

#512 OFFLINE   MAXIMARTIN

MAXIMARTIN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaLODZ
  • Imię:MARCIN
  • Nazwisko:LEJA

Napisano 30 sierpień 2017 - 19:07

Jeśli jesteśmy przy firmie Kingpin to może tańsza ale wcale nie gorsza wersja C2?Posiadam 3 sztuki o niskich numerach seryjnych i jestem z nich bardzo zadowolony mimo że posiadają łożysko standard,kręcą się świetnie.Jedna kwestia:Modele C2,R2,Zeppelin i prawdopodobnie Imperial (tego nie jestem pewien)posiadają wąską szpulę-około  2-2,5 cm.Wcześniejsze modele Arnold Kingpin ,Seria One Kingpin oraz iSovereign posiadały szerszą szpulę.Moim zdaniem poprzednie wersje były przyjemniejsze w obsłudze,grzechotka miała milszy dzwięk i były ładniejsze takie w stylu Retro,miały jednak budowę mniej przemyślaną,która wytrzymuje krócej niż nowsze modele.Szpula miała na stałe wmontowany trzpień blokowany nakrętką na tylnej stronie obudowy.Nowe modele od C2 i nowsze mają trzpień na stałe w obudowie a nie w szpuli,budowa bardzo mądrze przemyślana,jakość wykonania perfekcyjna,jedyny minus jaki wychodzi podczas użytkowania to łatwo odkręcające się uchwyty kołowrotka.Radzę zaopatrzyć się w kluczyk typu torx i nosić go ze sobą nad wodą aby nie zgubić uchwytu.Uchwyty można z resztą kupić i to w przeróżnych kolorach.Modele C2 nie są niby produkowane ale nadal można je kupić.Stuart z Kingpina to fajny gość,można z nim zamienić słowo i doradzi model,znajdzie starszy model jeśli się zapyta o konkretny model i kolor.Mnie osobiście zaprosił do Kanady abym wybrał kołowrotek dla siebie,to naprawdę podejście do klienta na najwyższym poziomie.Naprawdę udane kołowrotki ale w USA i Kanadzie mają kilku konkurentów wcale nie gorszych....Radzę zapytać o wysyłkę z UK jeśli ktoś będzie kupował.A czy ktoś ma nowy model Zephyr?-coś mi wygląda ten kołowrotek na mistrzostwo świata,ponoć Stuart wyprodukował tylko 100 sztuk.Klasa.

Załączone pliki

  • Załączony plik  0_1_2.jpg   146,33 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  0_1.jpg   73,38 KB   10 Ilość pobrań

  • lukomat, Andrzej Stanek i sierżant lubią to

#513 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 30 wrzesień 2017 - 13:55

Witam

W moim przypadku lektura tego wątku trwająca ok. rok, skończyła sie zaszczepieniem, oraz wizytą w sklepie kilka dni temu, skąd przytargałem kijek:

 

IMG_3386.JPG?dl=0

 

Kołowrót udało sie okazyjnie wylicytować w stanie nowym na jebaju:

 

IMG_3400.jpg?dl=0

IMG_3401.jpg?dl=0

 

Za mną już krótka sesja nad wodą, trochę ćwiczeń rzutowych, oczywiście szału nie było: ok.10 m to max, lecz specyfika moich łowisk nie będzie wymagała dalszych. Udało się nawet złowić cztery niewielkie rybki, dwie płocie i dwa okonie. Widok znikającego spławika sprawił, iż odżyły wspomnienia z dzieciństwa z przełomu lat 80/90tych gdy zaczynałem tak łowić spędzając wakacje na wsi u dziadków.

Podsumowując: bardzo fajna, aktywna  metoda, osobiście podoba mi się bardzo i już wiem, że obok muszki będzie moją ulubioną, gdyż lubię łowić mobilnie i na lekko. Będzie to moja odskocznia zimowa od muchowania jeziorowego.

Pozdrawiam

Ps.: jako przynęty używałem fabrycznego, miękkiego peletu moczonego w atraktorze, 8-10 mm, bez nęcenia:

 

IMG_3423.jpg?dl=0

 

Zamierzam stosować różnego rodzaju przynęty sztuczne, muszki, imitacje robaków, kukurydzy, po roślinne i naturalne, typu ser, chleb, ziarna, czy właśnie pellety, Żywych robali absolutnie nie mam zamiaru nabijać na hak, jak też nie zamierzam stosować zwykłych, śmierdzących zanęt.


  • Andrzej Stanek i sierżant lubią to

#514 OFFLINE   caen

caen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 09:18

A co koledzy na to

http://www.drennanta...yte-17ft-float/



#515 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 24 listopad 2017 - 10:17

Czy ten temat na pewno powinien znajdować się w dziale Fly Fishing ? Spławiki waglery, kulki proteinowe kukurydza ?


  • hi tower i tzienkiewicz lubią to

#516 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 24 listopad 2017 - 18:14

Temat istnieje w dziale FF już ponad cztery lata.

Doprawdy, Maverik, tak ci to przeszkadza? A który to dział, według ciebie, byłby właściwy?


  • Andrzej Stanek i Grzegorz78 lubią to

#517 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 listopad 2017 - 20:20

Czy ten temat na pewno powinien znajdować się w dziale Fly Fishing ? Spławiki waglery, kulki proteinowe kukurydza ?

 

Przy float w wielu krajach używa się much, nimf, streamer-ów. Ryby poławiane to steelhead-y, pstrągi, lub białoryb. Linką wiodącą jest żyłka bardzo podobna do tej z metody żyłkowej, kołowrotek ma ruchomą szpulę, blanki, kije wypisz wymaluj z flyfishing-u. Z tego co wiem jesteś zwolennikiem metody żyłkowej, dla mnie osobiście float i żyłka to to samo... Znalazłem Twoją wypowiedź z minionego roku czyli jeszcze na czasie: "Super nadal przypominam że tematem rozmowy jest wędka do metody żyłkowej krótkiej nimfy, jeżeli ktoś nie łowi tą metodą uznaje ją za nie muchową i gardzi to mógłby sobie odpuścić uważam to tak samo za metode muchową jak łowienie biało rybu na buzzery, wzdręg i leszczy na spining i innych dziwnych rzeczy... Koniec tematu chętnie poznam wasze sprzęty do tej metody linki przypony oraz kije  :)". Nauczyłem się na forum być elastycznym, czasami trudno ale co robić... życie. Pozdrawiam.  :)


  • sierżant i Grzegorz78 lubią to

#518 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 24 listopad 2017 - 21:00

Witam.

Wypuszczanka jest zarąbistą metodą, bardzo zbliżoną taktyką, sprzętem i finezyjnością do połowów metodą muchową. Tylko linki brak, jak słusznie zauważył Andrzej.

Brak też jest wód w naszym kraju gdzie można by ją uprawiać poławiając ryby łososiowate i lipienia, jak i również brak jest dobrej woli ustawodawców tworzących wszelkiej maści przepisy wędkarskie - te ogólnopolskie jak i już okręgowe.

Ale ... są wody gdzie się da i pstrąga połowić albo lipienia na centerpina tak jak w GB. I to zarówno na spławik i przysłowiowego robala, jak i w drifcie na muchę.

I prywatne i te PZW ...  :rolleyes:

Satysfakcja równie duża jak przy muchowaniu - gwarantuję  ;)

Pozdrawiam.


  • sierżant i Grzegorz78 lubią to

#519 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 25 listopad 2017 - 09:14

 

Temat istnieje w dziale FF już ponad cztery lata.

Doprawdy, Maverik, tak ci to przeszkadza? A który to dział, według ciebie, byłby właściwy?

 

 

Nie powiedzialem że mi przyszkadza a zadałem pytanie :) skoro to jest miejsce w którym najbardziej pasuję to niech tak zostanie. 

 

 

Z tego co wiem jesteś zwolennikiem metody żyłkowej, dla mnie osobiście float i żyłka to to samo

 

Masz rację byłem takim jeszcze do ubiegłego roku od kiedy zaczołem łowić ryby tylko i wyłącznie z linki zbrzydło mi to :( , no cóź nie miałem kija do nimfy w ręku z 8 miesięcy ale pewnie jeszcze będę musiał użyć hoćby dlatego że woda, pora roku itd. Metoda fajna nie wiem jak ma się do tego przepis ale nie chciałbym widzieć na górskiej rzece kogoś kto łowi w ten sposób i jeszcze z użyciem spławika pewnie będą podczepiać robaki i inne cuda  :wacko:



#520 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 25 listopad 2017 - 12:17

Widzę że wątek się aktywował.
Na zachętę w takim razie wrzucę fotkę, wspomnienia tegorocznej wypuszczanki. Przepiękna metoda niezależnie jaką rybkę się łowi.

Załączone pliki


  • sierżant, Grzegorz78 i Forest-Natura lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych