Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cegielnia Ligota Dolna (Kluczbork)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zweieis

zweieis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:51

mam pytanie ktoś z ludzi tutaj miał okazje łowić na cegielni ligota dolna (woj opolskie kolo kluczborka)

 

mialem okazje byc tam kilkukrotnie i widzialem przy powierzchni karpie i amury pokaźnych rozmiarów..

 

Rozmawialem takze z ludzmi tam lowiacymi wiem takze ze trafiaja sie tam Kozackie okonie i jest sporo szczupa ale z tego co widze spinningowanie tam jest prawdziwa udręka :<

 

 

jesli ktos moglby mi cokolwiek przyblizyc o tym zbiorniku bylbym wdzieczny :)



#2 OFFLINE   Zabol

Zabol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 28 kwiecień 2013 - 14:39

Spinning na tej wodzie może i jest uciążliwy ale efekty jakieś tam da się osiągnąć, chociaż bez wielkiego szału. Ja do tej pory jedynie szczupaczki na gumy pomęczyłem trochę. Najprostsze rozwiązanie to próbować bo samym pisaniem i czytaniem o temacie ryby się nie złowi. Pozdrawiam i połamania ;)



#3 OFFLINE   filu

filu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Urgacz

Napisano 19 marzec 2014 - 14:02

odświeże temat :) Ostatnio byłem w poszukiwaniu okonia ale nic sie nie działo jedynie na w głębszym miejscu w opadzie zaczepił sie mały szczupaczek, szybko wrócił dow wody...



#4 OFFLINE   WhyDuckFishHanter

WhyDuckFishHanter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Dariusz

Napisano 08 maj 2016 - 22:16

Witam,

Chcialem sie zapytac forumowiczow, bo byc moze sa jakies osoby, ktore łowia na łowisku wymienionym w tytule tematu.Wiec chodzi mi dokladnie o to, ze mnostwo osob, ktore pytam, zapewniaja, ze cegielnia jest swietnym łowiskiem, szczupaki, okonie, normalnie mnostwo ryb, ktore czekaja na wedkarzy - raj spiningistow :) PZW Kluczbork jego czlonkowie rowniez zapewniaja i zachecaja, ze jest to swietne miejsce dla wedkarzy, co jakis czas zarybienia szczupakiem, w sklepie wedkarskim sa swietne gumy, typowe na rybki z cegielni.Niestety rzeczywistosc jest zupelnie inna niz czaruja ludzie zwiazani z PZW Kluczbork.Nie bede komentowac zarybiana, bo czyms musza zarybiac, ale niestety jakos tych rybek nie widac wcale, nawet nie chca brac, dziasiatki zmienionych gum i mimo to i tak nic nie bierze.W jeden dzien wezma 2 pistolety, po czym kolejny 3 dni cisza, taka cisza, ze slychac pierd innego wedkarza na drugim brzegu.Jeszcze te smiesze zakazy i nakazy, max 80 cm szczupak, ktory i tak nie wezmie.Kogo bym nie zapytal to nikt kto spiningowal nic nie złapał, tylko stare dziadki co dostaja orgazmu od wzdregi 15 centymetrowej.Chcialbym sie zapytac czy moze ktos co złapał?Slyszal jakies legendy, ze komus cos wzielo? Sam sobie przyznalem pseudonim "Marcin  Najman Polskiego Wedkarstwa Spiningowego"Zawsze idac na cegielnie zastanawiam sie nad jednym, nie tym jakiego szczupaka złapie ale to ile dzis gum bede musial zerwac.Jestem po prostu ciekaw czy tylko ja, moi znajomi i napotkane osoby nic nie łapia, czy moze tylko swietne wyniki na cegielni maja wyzej postawieni członkowie PZW Kluczbork.


Użytkownik WhyDuckFishHanter edytował ten post 08 maj 2016 - 22:23

  • ati lubi to

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2016 - 23:33

Nie da się tego czytać. Bełkot. Masz 13 lat???

A wymiar górny 80 cm ze wszech miar słuszny.


  • Slavobeer lubi to

#6 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 08 maj 2016 - 23:57

Moze przez te zakazy i nakazy tobie rowniez kiedyś weźmie ten +80 , mam tylko ciche obawy co z nim kolego zrobisz
  • Slavobeer lubi to

#7 OFFLINE   filu

filu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Urgacz

Napisano 09 maj 2016 - 15:05

Witam strasznie przykro się to czyta tym bardziej że jestem z Kluczborka a osoby takie jak Ty psują reputacje opinię innych wędkarzy z okręgu. (z tego co pamiętam to na Jerku jest już temat Cegielni)

Łowię tam już ładnych parę lat ,co roku zdarza mi się złowić kilka wymiarowych "szczupaczków" łowisko jest trudne ale da się połowić chociaż spinning jest wyjątkowo utrudniony. Jak chcesz coś więcej zapraszam na priv.
Sam chętnie dowiem się czegoś więcej.

Tak to jest link do tematu....http://jerkbait.pl/t...a-ligota-dolna/


Użytkownik filu edytował ten post 09 maj 2016 - 15:06

  • Slavobeer lubi to

#8 OFFLINE   WhyDuckFishHanter

WhyDuckFishHanter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Dariusz

Napisano 09 maj 2016 - 21:35

Mysle, ze nie bedzie potrzeby pisania od kolegi wyzej na priv, skoro łowisz kilka szczupakow w rok.Wyraznie napisalem, ze na tym łowisku nic nie bierze, a jak cos wezmie to normalnie szok, az niektorzy musza wrzucic fotki 50 cm szczupaka na forum PZW Kluczbork i na fejsa.Opinie psuje tym, ze jestem kolejna osoba, ktora na Cegielni nie łapie nic, wiec automasakracja łowiska i osob, ktore twierdza jakie tam sa potwory, jak juz pisalem "raj spiningistow".Normalnie kazdy łowi piekne okazy, huh.. "kilka wymiarow w rok"  to naprawde swietne wyniki, takie to i ja mam, ale patrzac na to jak bardzo cegielnia jest zarybiana i chwalona to chyba jednak za malo. :)



#9 OFFLINE   filu

filu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Urgacz

Napisano 10 maj 2016 - 10:07

Mysle, ze nie bedzie potrzeby pisania od kolegi wyzej na priv, skoro łowisz kilka szczupakow w rok.Wyraznie napisalem, ze na tym łowisku nic nie bierze, a jak cos wezmie to normalnie szok, az niektorzy musza wrzucic fotki 50 cm szczupaka na forum PZW Kluczbork i na fejsa.Opinie psuje tym, ze jestem kolejna osoba, ktora na Cegielni nie łapie nic, wiec automasakracja łowiska i osob, ktore twierdza jakie tam sa potwory, jak juz pisalem "raj spiningistow".Normalnie kazdy łowi piekne okazy, huh.. "kilka wymiarow w rok"  to naprawde swietne wyniki, takie to i ja mam, ale patrzac na to jak bardzo cegielnia jest zarybiana i chwalona to chyba jednak za malo. :)

Ja tu widzę tylko wyżalanie się że nie idzie jak jest z rybostanem wszyscy wiedzą i to raczej norma:P 



#10 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 10 maj 2016 - 11:59

Mysle, ze nie bedzie potrzeby pisania od kolegi wyzej na priv, skoro łowisz kilka szczupakow w rok.Wyraznie napisalem, ze na tym łowisku nic nie bierze, a jak cos wezmie to normalnie szok, az niektorzy musza wrzucic fotki 50 cm szczupaka na forum PZW Kluczbork i na fejsa.Opinie psuje tym, ze jestem kolejna osoba, ktora na Cegielni nie łapie nic, wiec automasakracja łowiska i osob, ktore twierdza jakie tam sa potwory, jak juz pisalem "raj spiningistow".Normalnie kazdy łowi piekne okazy, huh.. "kilka wymiarow w rok"  to naprawde swietne wyniki, takie to i ja mam, ale patrzac na to jak bardzo cegielnia jest zarybiana i chwalona to chyba jednak za malo. :)

 

A widziałeś Kolego kiedyś zarybienie "na żywo" na tym akwenie? Jeśli faktycznie są robione to znaczy, że musisz mocniej kombinować, aby się do tych rybek dobrać :)

A tak swoją drogą, popracuj trochę nad składnią zdań. Zwróć uwagę jak strasznie długie tworzysz zdania :) Ciężko to przeczytać.

 

No i wypadało się przywitać jako nowemu uczestnikowi forum :)

 

Witamy Kolegę !


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 10 maj 2016 - 11:59

  • filu lubi to

#11 OFFLINE   fazi22

fazi22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjakluczbork

Napisano 10 maj 2016 - 20:46

Zastanawiam się jak można pomyśleć żeby zabrać z tej wody rybę do domu widząc co leży na jej brzegu. Chyba żeby się otruć. Zarybienia tej wody to też nieporozumienie,  bo to tylko kwestia czasu kiedy wszystko zdechnie. A okazy tam pływają, ale to trudna woda do obłowienia. Pozdrawiam


  • filu lubi to

#12 OFFLINE   WhyDuckFishHanter

WhyDuckFishHanter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Dariusz

Napisano 13 maj 2016 - 21:36

Jutro ide kolejny raz, zobaczymy jak to bedzie :)



#13 OFFLINE   Zabol

Zabol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 13 maj 2016 - 21:56

Spróbuj jerkami ;)

#14 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisano 13 maj 2016 - 21:59

Cóż jakie rybaki takie szczupaki:) trza próbować nic nie poradzisz

#15 OFFLINE   WhyDuckFishHanter

WhyDuckFishHanter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Dariusz

Napisano 15 maj 2016 - 09:58

Jeden 46 cm przez 5 godzin łowienia. Ze tak powiem, wynik standardowy :)



#16 OFFLINE   ŁowcaPistoletów

ŁowcaPistoletów

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKluczbork
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Pniak

Napisano 29 październik 2017 - 18:20

Witam,

 

ma ktos moze informacje na temat Cegielni, da sie cos polapac w tym roku czy raczej cisza.

Chodzi mi glownie o wedkowanie metoda spinningowa, czy jest sens w tym roku sie jeszcze wybrac i polowic rekreacyjnie.

 

Pozdrawiam.



#17 OFFLINE   qbcio

qbcio

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 18 kwiecień 2021 - 17:40

Witam jak w temacie jak aktualnie idzie polawianie białorybu na tych akwenach, i jak wyglądał sezon 2020 na tych zbiornikach jeśli chodzi o drapieznika, bo niestety nie miałem czasu łowić w ubiegłym roku. Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych