Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

REKLAMA
Zdjęcie

Wędka na bolenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 492 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 maj 2013 - 16:09

A jak przyjdzie łowić Thrillem 9 lub rh12 ?

#22 OFFLINE   Jack

Jack

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaKluczbork

Napisano 25 maj 2013 - 16:08

Ja ostatnio stałem sie szczęśliwym posiadaczem Mikado Inazuma PWR 3m - bardzo fajny - moc wystarczająca, holuje dobrze, a rzuty rewelacja. Cena niewiele ponad 300 zł.

http://fishing-cente...w.-10-40-g/1164

Użytkownik Jack edytował ten post 25 maj 2013 - 16:10

#23 OFFLINE   maciek1b

maciek1b

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 06 sierpień 2013 - 09:10

Polecę Dragona milleniuma super fast 2,70 dosyć lekka o bardzo szybkiej akcji, ten sam model długości 2,85 jest trochę przyciężkawy przez co po 1-2 godzinie ręka może odpaść

Ja mam millenium 2,85, mój jeden wypad to zwykle około 5 godzin i ręce nie opadają, zależy ile masz pary w łapach ;) Wędka bardzo fajna polecam, jedyne do czego mogę się doczepić to końcowa przelotka zdarza się że plecionka zahacza o końcówkę i oplata ją poza tym w tej pólce cenowej to bardzo dobra wędka.

#24 OFFLINE   malcz

malcz

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 06 sierpień 2013 - 09:34

Savage Gear Parabellum na bolenia? - zdecydowanie odradzam....

Ja z masówek zdecydowanie mogę polecić TD 2,95. Jednak to trochę droższa zabawa, ale kijek zacny:)

#25 ONLINE   krzychun

krzychun

Czytacz

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:04

Savage Gear Parabellum na bolenia? - zdecydowanie odradzam....

Kompletnie nie jestem zainteresowany tą wędką, ale zainteresowała mnie Twoja odpowiedź.

Pomyślałem, ze musisz być jakimś guru w dziedzinie "wędek na bolenia" skoro wystarczy że napiszesz "zdecydowanie odradzam".

Poszukałem w twoich postach,ale jakoś na guru nie wyglądasz, więc napisz mi proszę, dlaczego mamy Ci na słowo wierzyć, że wędka Savage Gear Parabellum zdecydowanie nie nadaje się na bolenia?

#26 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:49

Bo jak kolega mówi, że nie pasuje to nie pasuje i mamy się do tego dostosować! Ot co! :lol:

Ale tak wracając do tematu, różnymi wędkami łowiłem i najlepsza była Abu Garcia Cononlon 2,9m 7-23 albo 28g, już nie pamiętam dokładnie, dawno zakończyła żywot. Obecnie łowię Dragonem Millenium Super Fast 2,75 i mi pasuje, na szerokiej Odrze daje radę ;)

#27 OFFLINE   Davly

Davly

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 12:41

Dragon Millenium Pike 2.90m 10-35g. Można machnąć z całej siły 30g. Nie do zatyrania na bolkach. Praca przy holu bolusiów 70-80cm idealna. Poza tym czuć jej MOC. Wędka do napier*ania :D. Może się nie spodobać kompletny brak finezyjności. Taka pała na ciężkie drapieżniki (no może oprócz sumków 1.5m+).

Użytkownik Davly edytował ten post 07 sierpień 2013 - 12:47

#28 ONLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3327 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:09

Dragon Millenium Pike 2.90m 10-35g. Można machnąć z całej siły 30g. Nie do zatyrania na bolkach. Praca przy holu bolusiów 70-80cm idealna. Poza tym czuć jej MOC. Wędka do napier*ania :D. Może się nie spodobać kompletny brak finezyjności. Taka pała na ciężkie drapieżniki (no może oprócz sumków 1.5m+).

Wrzuć jakieś foto tych "bolusiów po 80cm". Każdy z nas lubi oglądać zdjęcia z pięknymi rybami, a co dopiero z takimi "bolusiami". No, chyba, że cykasz zdjęć kajtkom. To spoko. Mogą być ujęcia "bolesławów" ;)

Pozdrówka

Kamil

#29 OFFLINE   malcz

malcz

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:13

Nie jestem żadnym "guru" a wręcz przeciwnie, ale to jest forum i mogę napisać to co mi się podoba oczywiście jeśli jest zgodne z regulaminem forum, a to zdecydowanie jest. Słowo "odradzam", nie znaczy "nie nadaje się". Mam ten kij, używam do kleniowania i po prostu moim zdaniem nie ma tej mocy żeby łowić nim bolki. Łowienie wobkiem cięższym niż 6 gram jest mało komfortowe, pomimo wyrzutu do 16gr. Trafiłem na nią bolka 75 jako przyłów przy kleniowaniu, "spisała się" bo rybka wyjęta, ale czy chcemy tak łowić?

kij w akcji - na końcu bolek 75

Załączony plik  para.JPG   63,46 KB   237 Ilość pobrań

pozdrawiam,

malcz

Użytkownik malcz edytował ten post 07 sierpień 2013 - 13:16

#30 OFFLINE   Davly

Davly

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 13:40

Proszz.. i nie 80-tki tylko do 80cm. Nie wrzucałem bo zdjęcia są brzydkie. Usunę jak będzie trzeba. Mam jeszcze kilka zdjęć ale nie nadają się na forum, z takiej przyczyny, że jeszcze kilka lat temu nie byłem zwolennikiem C&R. Może być na priv.

7zkt.jpg

bn3z.jpg

Użytkownik Davly edytował ten post 07 sierpień 2013 - 14:39

#31 ONLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3327 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:15

Żaden ból d.., czy też innej części ciała.

Po prostu bawią mnie takie teksty, jakie często można przeczytać. Szczególnie, jak ktoś ma dobry sezon. Że 80cm, to boluś, esox poniżej metra, to kaczorek, sum, jak nie ma półtora metra, to trzeba ino szybko linkę zluzować, żeby jak najszybciej spadł bo szkoda czasu na takie kijanki itd itd...A jak przychodzi co do czego, to jak w tym dowcipie. "Panie! Leszcze biorą stadami! Kabany! Całe wiadro nadoiłem. To jakie to kabany, albo jakie to wiadro? No Panie! Ładne! 4szt na kilo...

Pomijając nasze zapędy wyolbrzymiania podczas opisów połowów. W tym roku ładnie połowiłem okoni z lodu. Takie do 45cm. Nieźle brzmi, co nie? I nic to, że największy miał jakieś 35cm, może cent więcej. Przecież mieści się w granicy do 45cm, ale za to jak brzmi :D

Chyba, że od chwili, kiedy ostatnio kładłem się spać, minęło kilka lat, a nie godzin i obudziłem się w wędkarskim raju, tylko nic o tym nie wiem? Bo wydaje mi się, że generalnie więcej narzekań, niż achów, czy też ochów można spotkać...

A powyższe, to nie tylko do Ciebie. Tak mi się to nasunęło. Może po prostu tak "zdrabniasz" sobie nazwę boleń :D Fotki, rzeczywiście, może niezbyt estetyczne, ale rybki ładne, szczególnie ten drugi. Mimo, że panierowany, to fajny, ciemny taki.

Pozdrówka

Kamil

• wujek i Zwierzu lubią to

#32 OFFLINE   Davly

Davly

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:39

Takie zdrabnianie jest powszechne u nas, więc po prostu jakoś to weszło w krew ;). Fama poszła o krakowskim "sumku" 212cm, sandały metrówki nazywa sie "okonkami" i takie tam :D.

A wracając do tematu kijek Dragona był testowany na żyłce 0.22 (rzeczywista średnica coś koło 0.25) i pletce 0.15 PP, na kastmasterach/jaxonach holo reflex od 21-30g rzucanych z całej siły na Dunajcu w nurt na ok,.40 metrze od brzegu i bolki były ciągnięte z owego 40metra. Ładnie zapięte, żaden nie wypięty, po prostu kijek się sprawdza na takie łowienie. Oczywiście straciłem pare 30g. na odstrzale ale to kwestia żyłki i kołowrotka. Na pletce nie było problemów z odstrzałem.

#33 OFFLINE   ERq

ERq

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin

Napisano 07 sierpień 2013 - 15:21

Dragon Millenium Super Fast rzeczny uniersał dobrze trzyma bolki , sa tacy co łowią tym sandacze i daje rade . Polecam kijek 

#34 OFFLINE   Stunter

Stunter

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Dominik

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:00

Ja natomiast łowie bolki kijem Okuma Black Rock 3,05 do 25 g i spisuje się świetnie. Polecam.

#35 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 396 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:49

Ja ten sezon łowiłem Konger WCH Turbo 300cm 7-21g cena 325zł spirytem miota b.ładnie Hermes i Guma RH bez problemu ciśnie "kilometry" :) co do rybek to 60-70cm bolki w nurcie na Warcie nie sprawiały żadnych trudności dla kija, piękne ugięcie i amortyzacja :) Niestety kijek poszedł w szprychy roweru i mam tylko górną część :(

#36 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Oława/Wroc

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:51

klonek02, on 02 May 2013 - 14:45, said:
Polecę Dragona milleniuma super fast 2,70 dosyć lekka o bardzo szybkiej akcji, ten sam model długości 2,85 jest trochę przyciężkawy przez co po 1-2 godzinie ręka może odpaść

wpierniczysz jakaś jajecznicę na śniadanie, zjesz batona nad wodą będziesz miał siłę machać. Kiedyś machało się pełnym włóknem szklanym i rexem i jakoś nikomu ręka nie odpadła :)

jakbym ja miał ograniczony budżet to bym się przyjrzał bliżej tej wędce:
http://pleciona.pl/p...305-10-30g/1900
ewentualnie jej lżejszemu bratu.
Kolega ma kija z tej serii i muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 07:59

#37 OFFLINE   meme174

meme174

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1405 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 wrzesień 2013 - 18:59

Moze dragom expres 2.75 7-30 albo mocniejszy brat ? Ja lowie takim i jest ok rzuty dalekie reka nie odpada po lowieniu.

#38 OFFLINE   bialy1601

bialy1601

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 12 wrzesień 2013 - 09:38

Ja łowie jaxonem xt-pro 10-30g 270 m  i jestem z niego bardzo zadowolony

#39 OFFLINE   tier

tier

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 10:29

Savage Gear Parabellum 3-16 gr nada sie pod bolenia również bo sam nim łowiłem bolenie. Dodatkowo długi dolnik pomaga przy wyrzucie. Jest to solidny kij i trochę zapasu w dolniku ma. Spirity latają na nim pięknie. Pisanie cytuję: "Łowienie wobkiem cięższym niż 6 gram jest mało komfortowe" to kompletna bzdura. 

#40 OFFLINE   maniek1972

maniek1972

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 624 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:15

Mam kolegę, którego stać na kij z pracowni, ale jak to mówi- nie zamienie Millenium  super fasta na żaden inny pod bolka. Łowi już nim kilka sezonów i jest zadowolony, wymienił w nim tylko przelotkę szczytową na SIC.