Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na bolenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
338 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:15

Żaden ból d.., czy też innej części ciała.

 

Po prostu bawią mnie takie teksty, jakie często można przeczytać. Szczególnie, jak ktoś ma dobry sezon. Że 80cm, to boluś, esox poniżej metra, to kaczorek, sum, jak nie ma półtora metra, to trzeba ino szybko linkę zluzować, żeby jak najszybciej spadł bo szkoda czasu na takie kijanki itd itd...A jak przychodzi co do czego, to jak w tym dowcipie. "Panie! Leszcze biorą stadami! Kabany! Całe wiadro nadoiłem. To jakie to kabany, albo jakie to wiadro? No Panie! Ładne! 4szt na kilo...

 

Pomijając nasze zapędy wyolbrzymiania podczas opisów połowów. W tym roku ładnie połowiłem okoni z lodu. Takie do 45cm. Nieźle brzmi, co nie? I nic to, że największy miał jakieś 35cm, może cent więcej. Przecież mieści się w granicy do 45cm, ale za to jak brzmi :D

 

Chyba, że od chwili, kiedy ostatnio kładłem się spać, minęło kilka lat, a nie godzin i obudziłem się w wędkarskim raju, tylko nic o tym nie wiem? Bo wydaje mi się, że generalnie więcej narzekań, niż achów, czy też ochów można spotkać...

 

 

A powyższe, to nie tylko do Ciebie. Tak mi się to nasunęło. Może po prostu tak "zdrabniasz" sobie nazwę boleń :D Fotki, rzeczywiście, może niezbyt estetyczne, ale rybki ładne, szczególnie ten drugi. Mimo, że panierowany, to fajny, ciemny taki.

 

Pozdrówka

Kamil


  • wujek, Zwierzu i Kamil_Be lubią to

#42 OFFLINE   Davly

Davly

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:39

Takie zdrabnianie jest powszechne u nas, więc po prostu jakoś to weszło w krew ;). Fama poszła o krakowskim "sumku" 212cm, sandały metrówki nazywa sie "okonkami" i takie tam :D.

A wracając do tematu kijek Dragona był testowany na żyłce 0.22 (rzeczywista średnica coś koło 0.25) i pletce 0.15 PP, na kastmasterach/jaxonach holo reflex od 21-30g rzucanych z całej siły na Dunajcu w nurt na ok,.40 metrze od brzegu i bolki były ciągnięte z owego 40metra. Ładnie zapięte, żaden nie wypięty, po prostu kijek się sprawdza na takie łowienie. Oczywiście straciłem pare 30g. na odstrzale ale to kwestia żyłki i kołowrotka. Na pletce nie było problemów z odstrzałem.



#43 OFFLINE   Żet

Żet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 15:21

Dragon Millenium Super Fast rzeczny uniersał dobrze trzyma bolki , sa tacy co łowią tym sandacze i daje rade . Polecam kijek 



#44 OFFLINE   Domixon37

Domixon37

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Imię:Dominik

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:00

Ja natomiast łowie bolki kijem Okuma Black Rock 3,05 do 25 g i spisuje się świetnie. Polecam.



#45 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:49

Ja ten sezon łowiłem Konger WCH Turbo 300cm 7-21g cena 325zł spirytem miota b.ładnie Hermes i Guma RH bez problemu ciśnie "kilometry" :) co do rybek to 60-70cm bolki w nurcie na Warcie nie sprawiały żadnych trudności dla kija, piękne ugięcie i amortyzacja :) Niestety kijek poszedł w szprychy roweru i mam tylko górną część :(

#46 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 wrzesień 2013 - 07:51

klonek02, on 02 May 2013 - 14:45, said:
Polecę Dragona milleniuma super fast 2,70 dosyć lekka o bardzo szybkiej akcji, ten sam model długości 2,85 jest trochę przyciężkawy przez co po 1-2 godzinie ręka może odpaść

wpierniczysz jakaś jajecznicę na śniadanie, zjesz batona nad wodą będziesz miał siłę machać. Kiedyś machało się pełnym włóknem szklanym i rexem i jakoś nikomu ręka nie odpadła :)



jakbym ja miał ograniczony budżet to bym się przyjrzał bliżej tej wędce:
http://pleciona.pl/p...305-10-30g/1900
ewentualnie jej lżejszemu bratu.
Kolega ma kija z tej serii i muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony.

Użytkownik Jack__Daniels edytował ten post 11 wrzesień 2013 - 07:59

  • Woytec lubi to

#47 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 wrzesień 2013 - 18:59

Moze dragom expres 2.75 7-30 albo mocniejszy brat ? Ja lowie takim i jest ok rzuty dalekie reka nie odpada po lowieniu.



#48 OFFLINE   bialy1601

bialy1601

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 12 wrzesień 2013 - 09:38

Ja łowie jaxonem xt-pro 10-30g 270 m  i jestem z niego bardzo zadowolony



#49 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 10:29

Savage Gear Parabellum 3-16 gr nada sie pod bolenia również bo sam nim łowiłem bolenie. Dodatkowo długi dolnik pomaga przy wyrzucie. Jest to solidny kij i trochę zapasu w dolniku ma. Spirity latają na nim pięknie. Pisanie cytuję: "Łowienie wobkiem cięższym niż 6 gram jest mało komfortowe" to kompletna bzdura. 



#50 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 12 wrzesień 2013 - 11:15

Mam kolegę, którego stać na kij z pracowni, ale jak to mówi- nie zamienie Millenium  super fasta na żaden inny pod bolka. Łowi już nim kilka sezonów i jest zadowolony, wymienił w nim tylko przelotkę szczytową na SIC.



#51 OFFLINE   robert 7791

robert 7791

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 wrzesień 2013 - 12:11

Są dwie długości;2.7 i 2.85.

Te 15cm będzie robiło dużą różnicę w łowieniu (rzutach) ?

Mam kolegę, którego stać na kij z pracowni, ale jak to mówi- nie zamienie Millenium  super fasta na żaden inny pod bolka. Łowi już nim kilka sezonów i jest zadowolony, wymienił w nim tylko przelotkę szczytową na SIC.



#52 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2013 - 12:32

Od siebie polecę Team Dragona 2.75 7-21 g kijek fantastyczny, łowie nim już trzeci sezon i kijaszek spisuje się wyśmienicie. Pod średnie przynęty pasuje w sam raz, choć ma też w sobie troche zapasu, ponieważ miotałem nim sliderem 7 cm o wadze 21 g i jakiegoś dyskomfortu nie czułem. Wiadomo jako że wędka dość długa to zbytnio po jerkować nie idzie. Sliderem  próbuję kusić jeziorowe bolki na szybkie prowadzenie  bez żadnych szarpnięć więc idzie porzucać. Poza tym śmigam tym patykiem bardzo często główkami 16 g z gumami od 5 do 8.5 cm i radzi sobie przyzwoicie. Wiadomo szczytówka już się ciut ugina ale ujdzie. ;)

Wyżej ktoś nadmienił o kijku z kongera mianowicie WCH Turbo 7-21 g. I szczerze powiem że kijek rewelacja. Używam go jako takiego uniwersalnego kijka. Daje radę na lekko pod bolka/szczupaka jak i idzie nim połowić klenie jak i jazie przy czym wiadomą sprawą będzie to że komfort rzucania wobkami poniżej 3.5 - 3 cm będzie znikomy natomiast jak komuś to nie przeszkadza to jest naprawdę patyk rewelka. Jako że użytkuje oba kijki już dość długo z czystym sumieniem mogę je polecić. Dodam jedynie że warto poszukać dobrych cen jeżeli chodzi o Team Dragony. Często widziałem patyki z tej serii w dużych promocjach. Ja swojego TD kupiłem już ze 3 lata temu jak nie lepiej za 265 zł, i zakupu nie żałuję ponieważ w większości innych sklepów ceny były dużo wyższe, więc warto poszukać ;).


  • _hubercik_ lubi to

#53 OFFLINE   kiks1972

kiks1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 wrzesień 2013 - 14:32

Team Dragon 2,95 m. cw. 10-28g. Łowiłem nim i mogę polecić. W 300 zł. za używany można się zmieścić. Pozdrawiam :)



#54 OFFLINE   Barnaba

Barnaba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Filip

Napisano 08 kwiecień 2014 - 15:42

Witam

Szukam Po forum i szukam i nic konkretnego znaleźć nie mogę a jak się już znajdzie wątek o spinningu pod Bolenia to zaraz koledzy schodzą z tematu i rozpisują się na inne tematy zapominając o wątku przewodnim

Szukam kija Pod Bolenia długość 2,5-2,75 m max, przynęty standardowe 8-30 g , rzeka San/Wisła
Liczę na Pomoc i podpowiedzi w co warto zainwestować żeby się nie rozczarować

zastanawiam się nad;
 

St.croix Avid/Wild River
AVS86mhf2 lub WS86mhf2 / 90mhf2
CD Blue Rapid 2.52 10-20lbs 10-35g c.w
Robinson Diaflex classic/ spin   2,7m 10-32 lub 10-40 g, -nowa seria 

coś z Lamigags , Batson,

Lubie wędki  szybkie ale nie Pałowate, przechodzące w parabole pod większym obciążeniem
 

P.S Jeśli ktoś ma na sprzedaż coś ciekawego również proszę pisać,
 


Użytkownik Barnaba edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 15:49


#55 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 08 kwiecień 2014 - 15:55

Witam

Szukam Po forum i szukam i nic konkretnego znaleźć nie mogę a jak się już znajdzie wątek o spinningu pod Bolenia to zaraz koledzy schodzą z tematu i rozpisują się na inne tematy zapominając o wątku przewodnim

 

 

I masz nadzieje, ze w tym watku bedzie inaczej :) ? Nie zlosc sie to zart :)



#56 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 kwiecień 2014 - 15:55

Cykl artykułów rodbuilderzy prezentują-wędki na bolenia-wyszukiwarka.Polecam.



#57 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 kwiecień 2014 - 16:04

Sporo tego było na forum...

-http://jerkbait.pl/t...on-pod-bolenia/

-http://jerkbait.pl/t...-szczupakboleń/

-http://jerkbait.pl/t...ing-na-bolenia/

-http://jerkbait.pl/t...rzęt-boleniowy/

-http://jerkbait.pl/t...-kij-boleniowy/

-http://jerkbait.pl/t...ń-wisła-ponton/

-http://jerkbait.pl/t...łapania-boleni/

-http://jerkbait.pl/t...aw-na-spinning/

-http://jerkbait.pl/t...lenia-i-brzanę/

-http://jerkbait.pl/t...kij-na-bolenie/

-http://jerkbait.pl/t...dka-na-bolenia/

To tak na szybko,ale jest tego sporo więcej....



#58 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 08 kwiecień 2014 - 16:06

No i myślisz, że jak założysz wątek i wymienisz z 10 wędek, to tutaj już Koledzy nie zejdą z tematu..?

 

O proszę: cyt. "Liczę na Pomoc i podpowiedzi w co warto zainwestować żeby się nie rozczarować", odpowiedź: proponuję diamenty bo są wieczne i na ogół nie tracą na wartości...

 

A w temacie przewodnim, to jeden napisze, że czymś tam łowi mu się cudownie, drugi się natychmiast z tym nie zgodzi, trzeci  i czwarty wymyślą parę kijów "jakich Świat nie widział", a jak już się wszyscy wyprztykają i zanudzą, to Cię wyślą do "budowacza wędęk" albo do sklepu i taki będzie finał...



#59 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 08 kwiecień 2014 - 16:08

No i myślisz, że jak założysz wątek i wymienisz z 10 wędek, to tutaj już Koledzy nie zejdą z tematu..?

 

O proszę: cyt. "Liczę na Pomoc i podpowiedzi w co warto zainwestować żeby się nie rozczarować", odpowiedź: proponuję diamenty bo są wieczne i na ogół nie tracą na wartości...

 

A w temacie przewodnim, to jeden napisze, że czymś tam łowi mu się cudownie, drugi się natychmiast z tym nie zgodzi, trzeci  i czwarty wymyślą parę kijów "jakich Świat nie widział", a jak już się wszyscy wyprztykają i zanudzą, to Cię wyślą do "budowacza wędęk" albo do sklepu i taki będzie finał...

:good: :clappinghands: :clappinghands:



#60 OFFLINE   Barnaba

Barnaba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaMielec
  • Imię:Filip

Napisano 08 kwiecień 2014 - 16:17

dzięki kolego Krystiano za Linki
poszperam

Kolego Drag

gdzie  teamty wskazane przez Ciebie znajdę? Tu na forum??

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych