Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2382 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 listopad 2020 - 10:47

Btw
Czytając wasze opinie tak się zastanawiam - skoro podobno wszystkie silniki (haibo, rhino, Has czy Jaxon itp) +/- 70 lbs sa takiej samej jakości - to skąd różnice w cenie rzędu nawet 25 -30%? A Haibo ma dodatkowo 5 a nie 2 lata gwarancji. Marketing ? Czy coś jednak powoduje te kilka stówek różnicy ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2062 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 listopad 2020 - 10:57

2 lata jest prawnie wymagane ,powyżej tego okresu producent moze dac wiecej. Ale zapewne jest to obwarowane - wady konstrukcyjne, niewszytskie podzespoły, przeglady itd. Marketing czyni cuda. Poza tym za wydłużone gwarancje się placi...

#2063 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 listopad 2020 - 10:59

Btw
Czytając wasze opinie tak się zastanawiam - skoro podobno wszystkie silniki (haibo, rhino, Has czy Jaxon itp) +/- 70 lbs sa takiej samej jakości - to skąd różnice w cenie rzędu nawet 25 -30%? A Haibo ma dodatkowo 5 a nie 2 lata gwarancji. Marketing ? Czy coś jednak powoduje te kilka stówek różnicy ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Właściciel Jaxona Pan Andrzej jedzie do fabryki w Chinach i negocjuje za ile wyprodukują mu partię jak zamówi tysiąc/2k/3k sztuk - stąd produkcja pod niego i inne ceny dające możliwość powalczenia z drobnymi importerami sprzętu pod marką ogólną Haswing których importują w dziesiątkach sztuk. Na jeden rynek to się może nazywać Haswing na inny Rhino - tak jak z samochodami tu Opel tam Buick itp. Czasem może się coś różnić dodatkowym wyposażeniem jakimś portem USB czy innym gadżetem ale większość jest zunifikowana, bo na tym robi się skalę produkcji. 



#2064 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 listopad 2020 - 12:24

Nie pomagacie w wyborze :)
Trzeba będzie zaryzykować i ewentualnie sprawdzić ktiry po gwarancji ma tańszy i lepszy serwis.

@siarq paradoksalnie ten z 5 letnia gwarancja jest tańszy od tego z 2 .. I to kakies 25-30%.
A nie sądzę aby rhino było o tyle lepsze od haibo.
Djad więc taka popularność rhino- na logikę to się nie spina.
Ale chyba pokieruje się tym brakiem logiki.

Ktoś wyżej pisał o braku uszczelnienia górnej pokrywy - da się to jakoś uszczelnić ? Wyeliminować ten problem ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2065 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 17:48

A kto Ci powiedział, że Rhino 70 BLX jest bardziej popularne niż Haibo M150? Z tych dwóch znacznie więcej w PL sprzedało się Haibo. A co do gwarancji to Rhino to Zebco czyli niemieckie korpo, a Haibo to chińczycy i czymś muszą rywalizować - patrz cena i długość okresu gwarancji.



#2066 OFFLINE   rojek35

rojek35

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 listopad 2020 - 18:08

Koledzy Rhino i Haibo to jedno i to samo... Te same małe żółte rączki je tworzą. Różnią się jedynie naklejkami, ceną i okresem gwarancji.

#2067 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 18:11

Dzięki Mordo, bo już mieliśmy kierować to do rozstrzygnięcia przed Sąd Najwyższy. A na drugi raz czytaj kilka postów powyżej zanim kogoś oświecisz, bo w tym wątku jest to już napisane kilka razy.



#2068 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 listopad 2020 - 18:14

A które z tych 12v jest tworzone w EU? zreszta , to niema znaczenia gdzie klepane, dla "kowalskiego" liczy się okres gwarancji... poza tym warto by przestudiować ta gwarancje 5lat , czy aby to nie jest marketing.

#2069 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 listopad 2020 - 16:52

Koledzy Rhino i Haibo to jedno i to samo... Te same małe żółte rączki je tworzą. Różnią się jedynie naklejkami, ceną i okresem gwarancji.

 

 

Czytałem to juz kilka razy, ale czy ktoś to sprawdził? Rozkręcał oba, porównał podzespoły? Bo fabryka może być jedna, obudowa ta sama, a już na przykład PWM inny. 



#2070 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2020 - 18:09

Czytałem to juz kilka razy, ale czy ktoś to sprawdził? Rozkręcał oba, porównał podzespoły? Bo fabryka może być jedna, obudowa ta sama, a już na przykład PWM inny. 

Testy Jacka z Wodomanii pokazują choćby inne zużycia prądu - także różnice raczej są...

Nie rozkręcałem żadnego :)

Rhino pływa i w razie czego po gwarancji części są dostępne...



#2071 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 21:42

Test Jacka z Wodomanii dotyczył Rhino 70 BLX vs Haswng Protruar 65 lbs, a tutaj jest mowa o Rhino 70 BLX vs Haibo M150 i te silniki mają identyczny pobór.



#2072 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 24 listopad 2020 - 22:22

Gdybym miał kupić Rhino to wolałbym jednak dozbierać do MK.

Gdybym pływał dużo to również wybór padł by na MK.

Czy maximizer ? Jak to mówią od przybytku głowa nie boli, jednak jak ktoś nie troluje to szkoda kasy.

Oprócz MK wszystkie inne maxi nie mają startu od zera jednak uważam, że nie jest to duża wada.

W zasadzie, moim zdaniem, wszystkie te Haswngi, Haibo i cała reszta to jeden pies. Jakościowo są na równym poziomie. A to, że komuś coś się w nich popsuło wcale nie oznacza, że to złom.

Niestety jest tak, że jeden napisze o usterce a  drugi czy setny to zaczyna powtarzać i tworzy się fałszywa łatka.

Używam Haswinga Protruara 2 i był to raczej zakup przypadkowy. Czy z perspektywy czasu żałuję zakupu ? Raczej nie. Silnik jak silnik.

Jak się źle trafi to każdy może się popsuć.


  • Biesan i Tabor lubią to

#2073 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 listopad 2020 - 19:41

Przeglądałem chyba cały temat i były jakieś narzekania na silniki haibo m150. Czy obecnie będące w sprzedaży są jakoś poprawione? Czy nadal można mieć problem z maxymizerem w tym silniku? Z chistorii na forum wynika, że pierwsze haibo nie przysparzały kłopotów , póżniej były wpisy ,że coś się psuło. Jak jest teraz? Zbieram informacje bo trzeba będzie kupić elektryka.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 29 listopad 2020 - 19:43

  • delux64 lubi to

#2074 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2020 - 21:11

Test Jacka z Wodomanii dotyczył Rhino 70 BLX vs Haswng Protruar 65 lbs, a tutaj jest mowa o Rhino 70 BLX vs Haibo M150 i te silniki mają identyczny pobór.Fakt 

Fakt test był z Haswingiem. 


  • delux64 lubi to

#2075 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 grudzień 2020 - 00:59

Przeglądałem chyba cały temat i były jakieś narzekania na silniki haibo m150. Czy obecnie będące w sprzedaży są jakoś poprawione? Czy nadal można mieć problem z maxymizerem w tym silniku? Z chistorii na forum wynika, że pierwsze haibo nie przysparzały kłopotów , póżniej były wpisy ,że coś się psuło. Jak jest teraz? Zbieram informacje bo trzeba będzie kupić elektryka.

Nie wiem jak jest teraz. Wiem, że jak miałem przy M200 problem to jednego dnia wysłałem, drugiego dotarł , trzeciego naprawili, czwartego dnia silnik był u mnie. A prawda jest taka, ze każdy silnik może paść i pytanie brzmi jak szybko działa serwis co by całego sezony czekając na części nie spędzić.



#2076 OFFLINE   tkotkowski

tkotkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 grudzień 2020 - 17:00

Mam pytanko czy jest jakaś konkretna różnica w wykonaniu osapian protruar 1.0 65lbs , a osapian 55/60 z max . Czy tylko 5lbs że ma więcej ?



#2077 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 20 grudzień 2020 - 17:15

Protruar to nowsza i co do zasady lepsza konstrukcja bezszczotkowa z fabrycznym maximizerem.



#2078 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 20 grudzień 2020 - 17:20

A maxi w osapianie to jest tragiczna badziewna konstrukcja montowana w Polsce z badziewnym wyjącym wiatraczkiem komputerowym dodanym w celu chłodzenia super budżetowego maxi który nie wyrabia z tymi prądami. W gratisie dostałam tez super zakłócenia na echo, których praktycznie nie szło wyeliminować nijak. Omijaj ten wyrób szerokim łukiem!


  • delux64 lubi to

#2079 OFFLINE   tkotkowski

tkotkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKutno
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 grudzień 2020 - 17:59

Tzn , że lepiej jest kupić protuara ?
  • delux64 lubi to

#2080 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 grudzień 2020 - 18:29

A maxi w osapianie to jest tragiczna badziewna konstrukcja montowana w Polsce z badziewnym wyjącym wiatraczkiem komputerowym dodanym w celu chłodzenia super budżetowego maxi który nie wyrabia z tymi prądami. W gratisie dostałam tez super zakłócenia na echo, których praktycznie nie szło wyeliminować nijak. Omijaj ten wyrób szerokim łukiem!

Podłącz miernik cęgowy do kabli ,to zobaczysz jakie to "maxi". Takie same  jak zwiększenie mocy przekrojem kabli.....Natomiast overall działa. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych