Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 maj 2013 - 05:57

I działa...

http://hackaday.com/...trolling-motor/

 

Albo taki :

 

 


Użytkownik makamba edytował ten post 08 maj 2013 - 06:01


#42 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 08 maj 2013 - 09:28

cena też niczego sobie   45,350.00 €

:o

 

oj tam :) to silnik dla tych gentelmanów co o pieniądzach nie rozmawiają :) no i producent podaje ciut niższą cenę, jakieś 73500 za sam silnik. bardziej mnie martwi zasięg, na tej łodzi:

https://www.facebook...48657771&type=1

z pakietem 3 baterii (za, bagatela, ok 180 tyś złotych, a jest też droższy czteropak :D):

Full power

Speed: 50 km/h 

Range: 35.5 km

Running time: 00:42

 

za wszystko zapłacisz kartą, mina konkurencji na zawodach GP- bezcenna.



#43 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 maj 2013 - 09:32

nie wiem jak to bedzie sie spisywać w naszej szerokości geo ale... może lepiej zaopatrzyć się w coś takiego

 

 

 ;)



#44 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 maj 2013 - 18:35

To lepiej galerę wiosłową , tylko o niewolników do wioseł dziś ciężko.

Chyba ,że bezrobotnych z urzędu zatrudnienia zgarnąć.

Zarejestrować galerę jako zabytek , zawód galernik jako zawód wymierający i już zakład pracy chronionej by powstał.

Może jeszcze jakieś subsydia z Unii Europejskiej by się wytargało... :rolleyes:



#45 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaMalmö
  • Imię:Maciej

Napisano 08 maj 2013 - 19:25

To lepiej galerę wiosłową , tylko o niewolników do wioseł dziś ciężko.

Chyba ,że bezrobotnych z urzędu zatrudnienia zgarnąć.

Zarejestrować galerę jako zabytek , zawód galernik jako zawód wymierający i już zakład pracy chronionej by powstał.

Może jeszcze jakieś subsydia z Unii Europejskiej by się wytargało... :rolleyes:

Bezrobotni z pośredniaka nie są energią odnawialną. Większość nie przyjmie takiej fuchy, a ci co przyjmą nie będą tani. Wiosłować co prawda będą do usrania, ale palą piwska jak diesel z ruskiej łodzi podwodnej ropy. I przebiegi "międzyfazowe" też już nie takie jak dawniej...


  • makamba lubi to

#46 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 maj 2013 - 12:49

mam prośbę do posiadaczy silników minn kota traxxis poprzedniej wersji.chodzi mi o fotę górnej części lub całości.



#47 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 20 maj 2013 - 18:49

Załączony plik  IMG_2696.JPG   60,94 KB   151 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2695.JPG   39,31 KB   148 Ilość pobrań



#48 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 maj 2013 - 21:44

szkoda że manetka złożona ale o to mi chodzi.dzięki.jakby ktoś jeszcze coś wrzucił będę wdzięczny.



#49 OFFLINE   mlynek1976

mlynek1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 368 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW

Napisano 21 maj 2013 - 06:01

ewentualnie, konkret konsrukcja

 

imag0480rm.jpg

 



#50 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2013 - 09:55

Bezrobotnych spod posredniaka bym odpuscil, w razie watpliwosci mozna sobie puscic filmik (jeszzce chodzi na youtube? - "..panie, nie robim...bo sie ujebiem....")

 

Zatem nie wchodzac w zagadnienia typu extremum (zarowno dolna jak i gorna wartosc, proponuje do takiego plywania silnik rzedu 50LBS ciagu z maxymizerem. Pomijajac wszystko, warto pomyslec, ze chcac zwiekszyc 1 raz predkosc na max i zwolnic, trzeba przejsc 10 razy przez przelaczniki biegowe. Akumulator ulega rozladowaniu, wiec po jakims czasie aby osiagnac predkosc, jaka poprzednio uzyskiwalismy na 3ce trzeba bedzie wrzucic 5ke.

Juz nawet nie wspominam o syt., kiedy chodzi nam o ustawienie konkretnej predkosci...

 

Do tego dobrze zalozyc 2 szt akumulatorow rzedu 100Ah kazdy i kupic do tego ladowarke EST, ktora byla tu opisywana (podobnie jak caly temat) z kilkanascie razy...

 

Po co 24V? Sa przeciez 36 a nawet wieksze, jeszzce szybciej plywajace...

 

Bezkonkurencyjny jest jednakze spalinowiec...wowczas sprawa przechodzi na temat lodki, zeby kupic taka, ktora wytrzyma szybkie plywanie...

 

No a strefy ciszy? No normalnie..przechlapane - skupilbym sie bardzej nad wieksza iloscia akumulatorow i ladowarek, wybor silnika pozostawiajac bez zmian...

 

Gumo



#51 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 21 maj 2013 - 19:08

podepnę się pod temat z pytaniem:

gdzie w Polsce mam szansę kupić dziobówkę minn koty, model terrova 55 ipilot 45". ewentualnie, w ostateczności, powerdrive v2 ipilot 48"?

import z usraju rozkminiam, jest jakaś droga na skróty?



#52 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 22 maj 2013 - 11:28

podepnę się pod temat z pytaniem:

gdzie w Polsce mam szansę kupić dziobówkę minn koty, model terrova 55 ipilot 45". ewentualnie, w ostateczności, powerdrive v2 ipilot 48"?

import z usraju rozkminiam, jest jakaś droga na skróty?

Wersja z Universal Sonar czy kompletowana z oddzielnym ipilotem ? Jak z oddzielnym pilotem to można szukać bez wbudowanego sonaru (nie każdemu takie rozwiązanie pasuje)



#53 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 22 maj 2013 - 14:13

Wersja z Universal Sonar czy kompletowana z oddzielnym ipilotem ? Jak z oddzielnym pilotem to można szukać bez wbudowanego sonaru (nie każdemu takie rozwiązanie pasuje)

 

obojętnie, z US2 nie skorzystam (z założenia, czyli w najbliższym czasie).



#54 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 31 maj 2013 - 21:17

Ja mam pytanie. Pływam na łodzi 4.40x150 płaskodennej sklejkowej, w tym roku robiona nówka sztuka. Zanurzenie przy obciążeniu( ja 80kg + sprzęt max 20kg[kotwice itd]) jakieś 7-10cm. Masa łodzi 120kg. Czy da radę osiągnąć na takiej łodzi prędkość 10-12km/h na silniku elektrycznym?Jak tak to jakiej musiałby być mocy? Dodam, że jeden face ma minnkotę 36 to go na wiosłach biorę... na wiosłach myślę, że spokojnie 8-10km wyciągnę jak nie ma mocnej fali, no ale mam ostatnio problem z ramieniem i nie mogę już tak dygać jak kiedyś.



#55 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 02 czerwiec 2013 - 16:38

23km/h wystarczy?

 

klik czytaj czwarty artykuł/news



#56 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaAugsutów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 20:04

Myślę że koledze chodzi o silnik na którego kupno nie potrzebował by kwoty kilkukrotnie większej niż cena łodzi którą pływa. Choć to już nie takie pewne bo ostatnio na tym forum dyskusje wykraczają poza obszar wyobraźni.

 

Na standardowych silnikach 12 woltowych takich jak Minnkota, Osapian, Neraus itp osiągniesz myślę że nie więcej jak 6-7km/h. Do twojej jednostki śmiało brał bym coś pomiędzy 45-55lbs, nie mniej.



#57 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 02 czerwiec 2013 - 21:06

Myślę że koledze chodzi o silnik na którego kupno nie potrzebował by kwoty kilkukrotnie większej niż cena łodzi którą pływa. Choć to już nie takie pewne bo ostatnio na tym forum dyskusje wykraczają poza obszar wyobraźni.

 

Na standardowych silnikach 12 woltowych takich jak Minnkota, Osapian, Neraus itp osiągniesz myślę że nie więcej jak 6-7km/h. Do twojej jednostki śmiało brał bym coś pomiędzy 45-55lbs, nie mniej.

 

najwięcej zależy od łodzi. znajomy na towarzyskich zawodach lał nas swoją starą minn kotą 36 lbs ale w ciut mniejszej i lżejszej łódce (podkreślam- ciut), z kolei my ze swoim traxxisem 45 lbs możemy i 3 kilometry płynąć i gadać ze znajomymi w identycznej łodzi z osapianem 55 lbs z manetkami rozkręconymi na full. 



#58 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 czerwiec 2013 - 01:56

Na większych łódkach max. 5-6 na godzinę. Chyba , że z wiatrem. Traxis 55 z maksymizerem.



#59 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 03 czerwiec 2013 - 09:25

Link jako ciekawostkę wrzuciłem, tak czy inaczej niektórych stać to co mają sobie żałować.

Ja z Traxxis 55 V i śrubą Kipawa - udało mi się max 7,2 km/h w sprzyjających warunkach. Także zostaje tylko wielokrotność 12V - czyli 24, 36, 48.



#60 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 13:41

Link jako ciekawostkę wrzuciłem, tak czy inaczej niektórych stać to co mają sobie żałować.

Ja z Traxxis 55 V i śrubą Kipawa - udało mi się max 7,2 km/h w sprzyjających warunkach. Także zostaje tylko wielokrotność 12V - czyli 24, 36, 48.

 

pomacaj "czapkę" silnika po takich wygłupach. ja kipawę zdjąłem... może maximizer w 55 jest bardziej pancerny.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych