Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 listopad 2018 - 12:25

Kup spalinę używaną za te pieniądze. Można juz zmalezc 2-4 KM bez problemu
Jak dodasz koszt akumulatora to prawie 2000 zł masz. Do tego spalina bedzie ważyć 11-14kg a tyle wazy sam silnik elektryczny. Akumulator minimum 12kg. Wiec spalona kosztowo tyle samo a wagowp lżej

Nie zawsze to się da zrobić - bzdurne strefy ciszy i zapomnij o spalinie :(



#1462 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 listopad 2018 - 10:44

Minn Kota,Osapian, MotorGuide , Haibo..to najbardziej używane..ławka jest krótka......



#1463 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2018 - 22:08

Miałem podobny przypadek z silnikiem 2 hp jak kolega wyżej. Wysłałem do serwisu na wymianę maxymizera. Silnik od razu jak wrócił nie zalaczal się więc wysłany był po raz kolejny na naprawę gwarancyjną. Znowu usterka nie ustapila i po następnej wysyłce dostalem informacje że silnik jest spalony, a podobno przy poprzedniej wysyłce sprawdzali cały osprzęt i było ok. Naprawa około 800 zł ale dodali, że jest nieopłacalna.
Zepsuty maxymizer dałem dla elektronika i naprawił to w 15 min, przyczyna było najprawdopodobniej dostanie się wody.

Nastąpiła decyzja o zmianie marki silnika więc jestem posiadaczem haibo m250

Ja zapłaciłem za wiedzę trudno. Sprzedałem 2hp i teraz szukam czegoś innego i myślę nad tym haibo tylko nie wiem czy M200 czy M250



#1464 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5470 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 listopad 2018 - 22:32

Jak dla mnie jeden i drugi silnik uzyska ta sama predkosc. Te 300W tu nic nie zmienia...chyba że masz lodz co waży tone. To pomoże utrzymac prędkość
  • Wiciu 1982 lubi to

#1465 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2018 - 22:39

Jak dla mnie jeden i drugi silnik uzyska ta sama predkosc. Te 300W tu nic nie zmienia...chyba że masz lodz co waży tone. To pomoże utrzymac prędkość

Też tak myślę i na korzyść M 200 przemawia mniejsze zużycie energii  przymajmniej według danych producenta 



#1466 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5470 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 listopad 2018 - 22:48

Zużycie energii zalezy od oporów, warunków, jednostki itd. Możesz popatrzeć na chińczyki protuar 2hp i 4hp... w skrócie woly robocze do pchania ciężarów. W haibo będzie ta sama historia. 1kw mocy starczy przy detkach/lodkach w porywach do 9kmh . Aby było szybciej musi być moc, większą.predkosc śruby itd. 300w.naprawde w tym.wypadku nic nie wnosi...

#1467 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2018 - 23:10

Zużycie energii zalezy od oporów, warunków, jednostki itd. Możesz popatrzeć na chińczyki protuar 2hp i 4hp... w skrócie woly robocze do pchania ciężarów. W haibo będzie ta sama historia. 1kw mocy starczy przy detkach/lodkach w porywach do 9kmh . Aby było szybciej musi być moc, większą.predkosc śruby itd. 300w.naprawde w tym.wypadku nic nie wnosi...

Też tak myślę. Ciekawym rozwiązaniem jest to że śróba w haibo ma 23cm

2hp ma 30 cm średnicy 

tak więc zakładając że wkładam większą śrubę i zostawiamy moment obrotowy można by było coś ciekawego wysupłać nie wiem tylko czy silnik by to wytrzymał :)



#1468 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2018 - 09:16

Zużycie energii zalezy od oporów, warunków, jednostki itd. Możesz popatrzeć na chińczyki protuar 2hp i 4hp... w skrócie woly robocze do pchania ciężarów. W haibo będzie ta sama historia. 1kw mocy starczy przy detkach/lodkach w porywach do 9kmh . Aby było szybciej musi być moc, większą.predkosc śruby itd. 300w.naprawde w tym.wypadku nic nie wnosi...

Zdecydowałem się na Haibo M 200 trochę cięższy od 2hp ale nie znacznie ogólnie poręczny wygląda ok, cena to 1480zł z wysyłką. Wybór padł na ten model gdyż był tańszy, bierze według delkaracji producenta mniej prądu w stosunku do M 250 a do pontonu 3m więcej mi nie trzeba. 

Oczywiście cenę negocjowałem ze sprzedawcą z tokarex. 

Mam nadzieję, że nie było tak tylko przy sprzedaży ale kontakt świetny ze sprzedającym. Bez względu czy to telefoniczny czy mail. A silniczek cóż potrzeba czasu bym coś mógł powiedzieć. 


  • rojek35 lubi to

#1469 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 22 listopad 2018 - 14:28

W ostatnim czasie sporo osób zachwala sobie silniki Jaxona XT. Zainteresował mnie model xt65 - czy jest jakiś użytkownik tego modelu? Pchać będzie ponton 360 + 2 osoby + graty.



#1470 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 15 grudzień 2018 - 00:56

Tak samo jak i kolega wyżej zastanawiam się jak sobie radzi silniczek JAXON ES-XT65. Silnik jest bez szczotkowy i z maxi. Ma ktoś ten silniczek? Posiadam Haswinga 45 i złego słowa nie mogę na jego temat powiedzeć, ale mam mały przypływ gotówki i wymieniłbym go na coś z maxi i zastanawiam się nad tym JAXON ES-XT65, Haswingiem Protruar65 i HAIBO M150.



#1471 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 15 grudzień 2018 - 15:35

Nie rozumiem opisu silnika Jaxon ES-XT65  piszą  że silnik ma płynną  regulacje obrotów .  Dalej że ma 5 biegów do przodu i 3 do tyłu .

Jak to jest ? 

Cena dobra około 1000 pln .



#1472 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4781 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 grudzień 2018 - 16:12

Opis nie jest po to, żebyś go rozumiał, ale żebyś kupił :)

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#1473 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 15 grudzień 2018 - 18:09

To wszystko przez złe opisy u sprzedawców :/ Modele ES-XT mają płynną regulację, natomiast modele XT biegi 5/3. Ale co lepsze to we wszystkich prawie sklepach zdjęcia i opisy przy silnikach ES-XT są od silników XT, w jednym tylko sklepie znalałem dobre zdjęcie gdzie jest faktycznie pokazana płynna regulacja. A dokładniej tutaj:

https://sumrybnik.pl...ny-es-xt65.html

 

A tutaj np zdjęcie już jest inne ;)

http://skleprybka.pl...bo-max-xt-65lb/

 

Cena 1070zł, atrakcyjna jak za model 65LBS z maxi. Znajomy ma zwykły XT 40LBS, raz miałem pożyczony i chodził dobrze, ciekawy jestem jak ten ES-XT65 sięsprawuję bo zawsze te 400zł można by przeznaczyć na jakąś nową wędeczkę ;)



#1474 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 29 grudzień 2018 - 23:19

Z tego co się zdążyłem dowiedzieć to ten JAXON ES-XT65 to produkcja Haswinga ale pod szyldem Jaxon ;)

 

Co byście wybrali dla znajomego który ma ponton 330 Rhino 70BLX czy Haswing Protruar 65 R2?

Wydaje mi się że ten Rhino to lepsza propozycja i wg filmów na YouTube pobiera mniej prądu przy tych samych prędkościach co Haswing. Pozdrawiam



#1475 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 30 grudzień 2018 - 04:59

Cena 1070zł, atrakcyjna jak za model 65LBS z maxi. Znajomy ma zwykły XT 40LBS, raz miałem pożyczony i chodził dobrze, ciekawy jestem jak ten ES-XT65 sięsprawuję bo zawsze te 400zł można by przeznaczyć na jakąś nową wędeczkę ;)

 

 

 

 

Damian nie porównuj 40tki do 65 , jak już sam zauważyłeś jest różnica miedzy nimi . Lepiej zostaw te cztery stówki przy tym silniku a będziesz lepiej zadowolony z zakupu , więcej mocy nigdy nie za wiele



#1476 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 30 grudzień 2018 - 07:26

Z tego co się zdążyłem dowiedzieć to ten JAXON ES-XT65 to produkcja Haswinga ale pod szyldem Jaxon ;)

 

Co byście wybrali dla znajomego który ma ponton 330 Rhino 70BLX czy Haswing Protruar 65 R2?

Wydaje mi się że ten Rhino to lepsza propozycja i wg filmów na YouTube pobiera mniej prądu przy tych samych prędkościach co Haswing. Pozdrawiam

 

Haibo M150 albo poczekać do wiosny na wprowadzenie do sprzedaży nadchodzących nowości Haswinga.



#1477 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:40

Ja jak miałbym wybierać to zakupił bym Haibo M150,to samo co Rinho.Ale kupiłem spalinkę do trollingu i zostałem na starym elektryku MotoGuide,którym dalej pływam i nie narzekam.

#1478 OFFLINE   DamianN

DamianN

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Damian

Napisano 30 grudzień 2018 - 20:59

A może mi ktoś powiedzieć czy jest jaś różnica między Haibo M150 a Rhino 70? Rhino zamawia silniki u Haibo i daje tylko swoje napisy na obudowie czy o co tutaj chodzi? Bo różnica w cenie jest spora. A nie rozumiem jakie powiązanie firma Rhino ma z Haibo.



#1479 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 grudzień 2018 - 12:11

No właśnie Rhino prawdopodobnie bierze od Haibo,ten sam wygląd,te same kształty,był obszerny temat na JB.

#1480 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 12:44

A do czego Ci informacja o ewentualnym powiązaniu? Haibo to technicznie to samo, jest o połowę tańszy i w Tokarexie dostajesz na niego 5 lat gwarancji (na Rhino są 2 lata). Nie wiem nad czym tu się można zastanawiać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych