Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1468 odpowiedzi w tym temacie

#1461 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 09 listopad 2018 - 12:25

Kup spalinę używaną za te pieniądze. Można juz zmalezc 2-4 KM bez problemu
Jak dodasz koszt akumulatora to prawie 2000 zł masz. Do tego spalina bedzie ważyć 11-14kg a tyle wazy sam silnik elektryczny. Akumulator minimum 12kg. Wiec spalona kosztowo tyle samo a wagowp lżej

Nie zawsze to się da zrobić - bzdurne strefy ciszy i zapomnij o spalinie :(

#1462 OFFLINE   delux64

delux64

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 10 listopad 2018 - 10:44

Minn Kota,Osapian, MotorGuide , Haibo..to najbardziej używane..ławka jest krótka......

#1463 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2018 - 22:08

Miałem podobny przypadek z silnikiem 2 hp jak kolega wyżej. Wysłałem do serwisu na wymianę maxymizera. Silnik od razu jak wrócił nie zalaczal się więc wysłany był po raz kolejny na naprawę gwarancyjną. Znowu usterka nie ustapila i po następnej wysyłce dostalem informacje że silnik jest spalony, a podobno przy poprzedniej wysyłce sprawdzali cały osprzęt i było ok. Naprawa około 800 zł ale dodali, że jest nieopłacalna.
Zepsuty maxymizer dałem dla elektronika i naprawił to w 15 min, przyczyna było najprawdopodobniej dostanie się wody.

Nastąpiła decyzja o zmianie marki silnika więc jestem posiadaczem haibo m250

Ja zapłaciłem za wiedzę trudno. Sprzedałem 2hp i teraz szukam czegoś innego i myślę nad tym haibo tylko nie wiem czy M200 czy M250

#1464 OFFLINE   siarq

siarq

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2961 postów
  • Lokalizacjalegnica
  • Imię:adam

Napisano 14 listopad 2018 - 22:32

Jak dla mnie jeden i drugi silnik uzyska ta sama predkosc. Te 300W tu nic nie zmienia...chyba że masz lodz co waży tone. To pomoże utrzymac prędkość
  • Wiciu 1982 lubi to

#1465 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2018 - 22:39

Jak dla mnie jeden i drugi silnik uzyska ta sama predkosc. Te 300W tu nic nie zmienia...chyba że masz lodz co waży tone. To pomoże utrzymac prędkość

Też tak myślę i na korzyść M 200 przemawia mniejsze zużycie energii  przymajmniej według danych producenta 

#1466 OFFLINE   siarq

siarq

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2961 postów
  • Lokalizacjalegnica
  • Imię:adam

Napisano 14 listopad 2018 - 22:48

Zużycie energii zalezy od oporów, warunków, jednostki itd. Możesz popatrzeć na chińczyki protuar 2hp i 4hp... w skrócie woly robocze do pchania ciężarów. W haibo będzie ta sama historia. 1kw mocy starczy przy detkach/lodkach w porywach do 9kmh . Aby było szybciej musi być moc, większą.predkosc śruby itd. 300w.naprawde w tym.wypadku nic nie wnosi...

#1467 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2018 - 23:10

Zużycie energii zalezy od oporów, warunków, jednostki itd. Możesz popatrzeć na chińczyki protuar 2hp i 4hp... w skrócie woly robocze do pchania ciężarów. W haibo będzie ta sama historia. 1kw mocy starczy przy detkach/lodkach w porywach do 9kmh . Aby było szybciej musi być moc, większą.predkosc śruby itd. 300w.naprawde w tym.wypadku nic nie wnosi...

Też tak myślę. Ciekawym rozwiązaniem jest to że śróba w haibo ma 23cm

2hp ma 30 cm średnicy 

tak więc zakładając że wkładam większą śrubę i zostawiamy moment obrotowy można by było coś ciekawego wysupłać nie wiem tylko czy silnik by to wytrzymał :)

#1468 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2018 - 09:16

Zdecydowałem się na Haibo M 200 trochę cięższy od 2hp ale nie znacznie ogólnie poręczny wygląda ok, cena to 1480zł z wysyłką. Wybór padł na ten model gdyż był tańszy, bierze według delkaracji producenta mniej prądu w stosunku do M 250 a do pontonu 3m więcej mi nie trzeba. 

Oczywiście cenę negocjowałem ze sprzedawcą z tokarex. 

Mam nadzieję, że nie było tak tylko przy sprzedaży ale kontakt świetny ze sprzedającym. Bez względu czy to telefoniczny czy mail. A silniczek cóż potrzeba czasu bym coś mógł powiedzieć. 

#1469 OFFLINE   okonilowca

okonilowca

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaPolska zachodnia

Napisano 22 listopad 2018 - 14:28

W ostatnim czasie sporo osób zachwala sobie silniki Jaxona XT. Zainteresował mnie model xt65 - czy jest jakiś użytkownik tego modelu? Pchać będzie ponton 360 + 2 osoby + graty.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych