Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 06 marzec 2018 - 18:25

Co to jest oznaczenie silnika elektrycznego w lb i jak to sie ma do hp?

#1322 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 marzec 2018 - 18:28

To taki pic na wodę fotomontaz. Patrz na moc silnika wyrażoną w watach zarówno dla spalin jak elektrykow.  Przelicznik hp na kw itp znajdziesz w Google. A.lbs to niby uciag



#1323 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 06 marzec 2018 - 20:35

Dzięki. Posiałem gdzieś papiery do silnika kupionego w zeszłym roku a na pudełku tylko info o "lb". Co dziwne nawet na stronie dystrybutora nie ma info o watach 

https://www.jarviswa...-T24-Manual.pdf.

 

Mam Watersnake 24lb (min 10Amp max 20Amp) do kajaka i może w końcu go podłączę niedługo, zastanawiam się tylko nad baterią (gabaryty/pojemność).



#1324 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2018 - 06:47

20A x 12V =240W

Co do aku to jak największe.


Użytkownik bob61 edytował ten post 07 marzec 2018 - 06:55

  • vBartek i cudak lubią to

#1325 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 17 marzec 2018 - 21:21

Witam wszystkich zagladających noszę się z zakupem Silnika MotorGuide R3 55 DIGITAL ale zanim to nastąpi chciałbym przeprowadzić mały wywiad środowiskowy gdyż na forum nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na jego temat wujek Google też nic nie zasugerował.
Z tego co zdążyłem się zorientować to jedynie że są to mocne silniki porównywane z minkota o tych samych parametrach.Znalazlem również informacje że poprzednia wersja tego silnika czyli varimax miał jakąś wadę maximizera i nic poza tym.
Bardzo proszę osoby posiadające ten model silnika o wyrażenie swojej opinii na jego temat ,zdradzenie jego wad i zalet jak wygląda jego awaryjność w trakcie użytkowania i wszystko co mogło by mi coś o nim powiedzieć.
Z góry dziękuję za wszystkie opinie ,pozdrawiam Bartek

Użytkownik bartolomeo213 edytował ten post 17 marzec 2018 - 21:23


#1326 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 22:26

Panowie taki temat: Czy da się podłączyć dwa silniki 12 V do jednego aku żelowego 120 Ah (rufowy 70 lbs i dziobowy 55 lbs) i używać ich na zmianę tudzież jednocześnie?



#1327 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 marzec 2018 - 23:03

Wszystko się da. Ludzie już na marsa chcą lecieć a tu takie drobnostki...:) tylko nie włączam ich jednocześnie na full, bo ten aku się zagotuje



#1328 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 23:25

Danke :)



#1329 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 22 marzec 2018 - 23:56

Ja bym nie ryzykował włączyć oba silniki na raz. Chwila nieuwagi jeden silnik na wyższym biegu i po akumulatorze.

Ale kolega suiarg ma rację-wszystko się da, tylko jakie potem są konsekwencje.



#1330 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 23 marzec 2018 - 00:52

Zwykły przełącznik trójdrożny nie pozwalajacy włączyć 2 jednocześnie rozwiąże sprawę ryzyka.

#1331 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 23 marzec 2018 - 04:06

Tak.

Ale pytający chciał wiedzieć, czy można podłączyć dwa silniki i na obu płynąć.Użyłem słowa włączyć oba silniki, nie podłączyć.

Oczywiście kol.vBartek masz rację, że przełącznik rozwiąże sprawę.



#1332 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 09:08

O jednoczesną pracę pytałem w formie ciekawostki czy się da, używane będą na zmianę.



#1333 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 23 marzec 2018 - 09:56

A

 

O jednoczesną pracę pytałem w formie ciekawostki czy się da, używane będą na zmianę.

A dlaczego ma się nie dać ? W samochodzie całą instalację masz podpiętą do jednego akumulatora - i silnik wycieraczek i silnik nagrzewnicy i żarówki itp. Muszisz zamontować tylko układ odcinający zasilanie przy zejściu do progu życia baterii (ja mam na 11V - mimo, że kwas ma niby 10.5V). A wiadomo, że jak dasz z buta na obu to aku zejdzie w tempie bardzo szybkim.



#1334 OFFLINE   Elwojtas

Elwojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Ch.

Napisano 29 kwiecień 2018 - 14:20

Czy ktoś użytkuje już silnik haswing protruar 2.0. Miałem już kupić Haibo M200 a tu dzisiaj zauważyłem promocję na protruara i się zastanawiam, jest lżejszy, najprawdopodobniej bez przekładni więc cichszy no i mam akurat osapiana od kilku sezonów i złego słowa nie mogę powiedzieć. Jestem zainteresowany silnikiem 24v bo pływam na lipolach i mam kilka pakietów 6 ogniwowych które bym wykorzystał.



#1335 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 29 kwiecień 2018 - 18:13

Elwojtas chybanie ma co porównywać  tych silników moc haswing protruar 2.0 to 960 W cena 2200 pln a Haibo M 200  1650 pln to 1300 W  tak podają sprzedawcy . 

Słyszałem na targach pracę Haibo M 250 nic nie wyło ani zgrzytało  z przekładni .

Też chce kupić silnik na 24 V  czas ucieka a kasy nie uzbierałem na cały zestaw . Możesz zapodać  gdzie  jest ta promocja Haswinga .



#1336 OFFLINE   Elwojtas

Elwojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Ch.

Napisano 29 kwiecień 2018 - 19:46

Poza allegro to w sumie wszędzie:

https://www.mc-sklep...-24v-p-931.html

https://www.sonarskl...24v-p-1815.html

Haibo w Tokarexie jest za 1455zł

Także różnica w cenie już nie jest taka duża, a co do mocy to do mojej łupinki w zupełności wystarczy.



#1337 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:20

Moc Haibo ma większą. Ale zostaje jeszcze prędkość śruby i skok. Przy haswing nie znalazłem rpm. Ponoć protuar 2.0 jest to starszy model po liftingu. Cichszy, bez przekładni robiacej raban. Pomimo zlej sławy Pana z mc. Polecam kontakt email bądź tel...kupowalem tam 3 silnik i jeśli idzie o podane dane przez sprzedawcę na temat osiągów, jakości itp. To ani razu nie zrobil.mnie w konia. Stwierdzam fakty a nie robię reklamy, bo byli na forum ludzie którzy mieli złe doświadczenia. Jednak napisać email nie zaszkodzi

#1338 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 30 kwiecień 2018 - 15:10

A

 

A dlaczego ma się nie dać ? W samochodzie całą instalację masz podpiętą do jednego akumulatora - i silnik wycieraczek i silnik nagrzewnicy i żarówki itp. Muszisz zamontować tylko układ odcinający zasilanie przy zejściu do progu życia baterii (ja mam na 11V - mimo, że kwas ma niby 10.5V). A wiadomo, że jak dasz z buta na obu to aku zejdzie w tempie bardzo szybkim.

Coś chyba pokręciłeś . W samochodzie masz wszystko zasilane z ALTERNATORA nie z akumulatora , 



#1339 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 kwiecień 2018 - 15:32

Coś chyba pokręciłeś . W samochodzie masz wszystko zasilane z ALTERNATORA nie z akumulatora , 

 

 

Tylko jeśli silnik pracuje :P



#1340 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 09 maj 2018 - 20:54

Dziś kupiony Haswing Protruar 1.0 + Toyama 75 NPCG + Ładowarka Schumacher SPI 6A. Wszystko w Wodomania. Polecam

Testy w czerwcu






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych