Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 lipiec 2018 - 20:34

Warto przemyśleć jeszcze opcje dedykowanego panelu solarnego z ładowarką. Płynąc 3-4km/h w pogodny dzień cała energia idzie z panelu i pływamy bez ograniczeń :) Używam do rekreacyjnego pływania silnika Lagoon od ePropulsiona i w canoe pompowanym 4,2m z dwoma osobabami na pokładzie leci ok 8-8,5 i jest to zdecydowanie najszybsze canoe na zalewie :)

#1402 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 lipiec 2018 - 21:20

Sam producent twierdzi ze podczas pływania nie ma lądowania. Info z chin. Mówię o spirit 1.0


Użytkownik siarq edytował ten post 12 lipiec 2018 - 22:00


#1403 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 lipiec 2018 - 07:42

Ja dostałam nieco inne informacje od importera, było to ok miesiąc temu. Istotne jest też to, że panel nie pasuje do starszych modeli gdzie wtyk jest 3pinowy. W nowych modelach port jest zmieniony i tylko do tych pasuje solar.

#1404 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 13 lipiec 2018 - 07:49

Panowie, a podczas pływania na zwykłych żelach czy agmach i silniku 12V, można by podłączyć do akumulatorów ładowanie z solara, np takiego 100W?



#1405 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 lipiec 2018 - 08:08

Oczywiście, są nawet gotowe zestawy z aku żelowymi na jacht, do kampera czy domku letniskowego.
  • Apioo lubi to

#1406 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 lipiec 2018 - 10:12

Witam 

Wiem, że to nie ten wątek ale nie wiem gdzie napisać dziś umarł mój haswing 2hp kontrolki się palą jednak nie wydaje dźwięków po podłączeniu do prądu oraz nie reaguje. dziś chwile odstał pod prądem nagle zareagował i nagle też przestał działać. ktoś wie gdzie mogę  szukać przyczyny ?

Pozdrawiam 

Wiciu

Poznałem przyczynę awarii. Padł maximizer koszt około 1000zł :( ale cóż przyjmuję na klatę 


  • thug lubi to

#1407 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 lipiec 2018 - 18:48

Prawie 1/2 wartości... ostro... tyle kosztuje rumpel sterowniczy do epropulsion z wyswietlaczem

#1408 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 24 lipiec 2018 - 22:51

Poznałem przyczynę awarii. Padł maximizer koszt około 1000zł :( ale cóż przyjmuję na klatę 

Nie taniej (i pewniej - bo dostaniesz pewnie 2 lata gwarancji) kupić maximizer producenta, który się tu reklamował i zamontować do 2HP ?

Kto wystawił Ci taką cenę za naprawę ? MC ?


  • ronin1800 lubi to

#1409 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 lipiec 2018 - 07:42

Nie taniej (i pewniej - bo dostaniesz pewnie 2 lata gwarancji) kupić maximizer producenta, który się tu reklamował i zamontować do 2HP ?

Kto wystawił Ci taką cenę za naprawę ? MC ?

Tak Mc mi wystawił taką cenę ponoć nie da się włożyć innego. Nie ma się co zastanawiać  już zleciłem naprawę 



#1410 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 25 lipiec 2018 - 13:00

Trzeba było napisać do producenta. Może by pomogli.  A jak nie to tu https://www.ebbm.nl/...erve-onderdelen  albo tu https://www.alpuna.d...zteile-haswing/

No chyba, że lubisz szastać pieniędzmi i słuchać, że ponoć inaczej się nie da. Twój wybór.



#1411 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 lipiec 2018 - 22:58

Trzeba było napisać do producenta. Może by pomogli.  A jak nie to tu https://www.ebbm.nl/...erve-onderdelen  albo tu https://www.alpuna.d...zteile-haswing/

No chyba, że lubisz szastać pieniędzmi i słuchać, że ponoć inaczej się nie da. Twój wybór.

Dzięki za linki 

Masz rację gdy ktoś się zna, może kupić część i założyć. Ja się nie znam. Nie jestem za szastaniem pieniędzmi ale jak już napisałem zleciłem naprawę więc biorę to na klatę. 



#1412 OFFLINE   Hudzik

Hudzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 16:49

Używa ktoś takiego woltomierza ,jako strażnika akumulatora, zdaje egzamin,nie przekłamuje?Kosztował śmieszne pieniądze ok 9zł. Obudowę  zrobiłem troszkę bombową, więc nie wiem jak będzie tolerowane to na wodach,gdzie obowiązuje strefa ciszy:P)

Załączone pliki

  • Załączony plik  akbar.jpg   58,66 KB   30 Ilość pobrań

  • Wiciu 1982 lubi to

#1413 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 lipiec 2018 - 16:56

Używa ktoś takiego woltomierza ,jako strażnika akumulatora, zdaje egzamin,nie przekłamuje?Kosztował śmieszne pieniądze ok 9zł. Obudowę  zrobiłem troszkę bombową, więc nie wiem jak będzie tolerowane to na wodach,gdzie obowiązuje strefa ciszy:P)

na elektryku można śmigać po strefie ciszy :) Ja śmigałem z czymś  takim i zdawało egzamin a co do przekłamywania podłącz miernik i sprawdź 



#1414 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 27 lipiec 2018 - 20:13

Używa ktoś takiego woltomierza ,jako strażnika akumulatora, zdaje egzamin,nie przekłamuje?Kosztował śmieszne pieniądze ok 9zł. Obudowę  zrobiłem troszkę bombową, więc nie wiem jak będzie tolerowane to na wodach,gdzie obowiązuje strefa ciszy:P)

używam i jest o.k,ale... lepiej było napisać Boże  prowadż,z tym Allachem to średni pomysł.........chyba że przeszłeś na islam...nie wiem czy przy kontroli stróże porządku wykażą się poczuciem humoru.....


Użytkownik delux64 edytował ten post 27 lipiec 2018 - 20:21


#1415 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 wrzesień 2018 - 22:37

Odebrałem mój silnik Haswing 2hp czas oczekiwania na naprawę prawie 3 miesiące. Awarii uległ maximizer  długo czekali na części. Z rozmowy przez tel wynikało, że to częsta usterka. Przynajmniej w tym sezonie koszt takiej naprawy z konserwacją i przesyłką to 1100zł tak więc po 2 letniej gwarancji warto się zastanowić w weekend test sprzętu.

Sprzęt naprawiany w MC SKLEP



#1416 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 wrzesień 2018 - 06:20

Dla 2hp jest rok gwarancji. Reszta gwarancji pod warunkiem przeglądów rocznych platnych

#1417 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 13 wrzesień 2018 - 06:46

Wiciu - MC Sklep najwieksi cygani/ściemniacze jacy istnieja. Niestety to glowny dystrybutor haswinga na Polske.

Z dwoma silnikami walczylem z nimi prawie rok...

#1418 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 08:53

Pierwsze testy Terrovy ipilot link wypadly pomyslnie pogoda troche nie rozpieszczala10a936a6cb3d2ab266a7ddd8afceab8a.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#1419 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4786 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 wrzesień 2018 - 10:17

Ja mam Powerdrive i działa elegancko, ale też zastanawiam się nad zmianą na Terrova (pedał do pilota i mechanizm składani). Używasz iPilot Link z echem czy tylko pilot?



#1420 OFFLINE   Bielun22

Bielun22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:27

Ja mam Powerdrive i działa elegancko, ale też zastanawiam się nad zmianą na Terrova (pedał do pilota i mechanizm składani). Używasz iPilot Link z echem czy tylko pilot?

Narazie pilota bo oczywiscie w komplecie minnkota daje wszystkie kable ale juz 30cm przepinki do echa juz nie...juz zamowilem (40$). Z tego co wiem to terrova nie ma skladania...dopiero ulterra ma

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych