Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#2241 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 wrzesień 2021 - 04:31

Cześć. Panowie mam dylemat jeśli chodzi o wybór silnika elektrycznego. Wstępnie wybrałem:

1. Rhino BLX 70
2. Haibo M150

Silniki są mega zbliżone, niestety co oferta to trochę inne parametry. Raz 65, raz 70 lbs, raz 700W raz 750W.

Może ktoś z Was miał okazję pływać na obu?

Silnik będzie służył na stosunkowo małym pontonie - Katamaran 240(mocy nigdy za wiele/ za jakiś czas będę zmieniał na większy). Pływam typowo rekreacyjnie.
Uparłem się na silnik z instalacją 12V.

Rhino i Haibo to bliźniacze konstrukcje.
Po 5 sezonach moj Osapian coraz częściej lądował w serwisie, a ze serwis to 5 tygodni to trzeba było kupić silnik bo sezon w pełni.
Na razie przepływane kilkaset kilometrów, i nie w trolingu, i nie mam większych zastrzeżeń.
No może kilka z którymi musze żyć: nie składany rumpel, no i sieje echo o dziwo na głębokościach od 4 do 8m. Wydaję mi sie że bezszwowe tak mają.
Tak że Rhino ma na pewno lepsze plastiki ale czy warte 200 pl więcej, nie wiem czas pokaże.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#2242 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 06 wrzesień 2021 - 04:37

Bierz to co ma dłuższą gwarancję, przy tych silnikach nie ma za dużej różnicy w jakości wykonania ani w osiągach.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

#2243 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 06 wrzesień 2021 - 05:39

Hmm mam tego Rhino i po kilkudziesięciu km w trolu zaczęły się dziwne akcje, typu samoistna zmiana obrotów itp. Porażką jest rumpel, bardzo niewygodny i inżynier idiota, który dodawanie gazu zrobił odwrotnie niż w spalinie. Czyli jesli więcej plywasz spaliną, bedziesz odruchowo dodawal gazu zamiast zwalniać. U mnie nie sieje na echo nic a nic i poza wymienionymi problemami także jest OK.

#2244 OFFLINE   Quent

Quent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Marcin

Napisano 06 wrzesień 2021 - 06:10

Cześć. Panowie mam dylemat jeśli chodzi o wybór silnika elektrycznego. Wstępnie wybrałem:

1. Rhino BLX 70
2. Haibo M150

Silniki są mega zbliżone, niestety co oferta to trochę inne parametry. Raz 65, raz 70 lbs, raz 700W raz 750W.

Może ktoś z Was miał okazję pływać na obu?

Silnik będzie służył na stosunkowo małym pontonie - Katamaran 240(mocy nigdy za wiele/ za jakiś czas będę zmieniał na większy). Pływam typowo rekreacyjnie.
Uparłem się na silnik z instalacją 12V.


Od 2018 pływam na rhino bez zastrzeżeń.

#2245 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 wrzesień 2021 - 12:24

Hmm mam tego Rhino i po kilkudziesięciu km w trolu zaczęły się dziwne akcje, typu samoistna zmiana obrotów itp. Porażką jest rumpel, bardzo niewygodny i inżynier idiota, który dodawanie gazu zrobił odwrotnie niż w spalinie. Czyli jesli więcej plywasz spaliną, bedziesz odruchowo dodawal gazu zamiast zwalniać. U mnie nie sieje na echo nic a nic i poza wymienionymi problemami także jest OK.

Pada ci potencjometr, jak na gwarancji to wysyłaj

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#2246 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 06 wrzesień 2021 - 12:55

@GregorS,tak wiem i jest na gwarancji. Ale kurcze czasami sa problemy a czasami wszystko OK. Poczekam do końca sezonu, może padnie na dobre, no tak to mi odeślą, ze usterka nie stwierdzona.

#2247 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 wrzesień 2021 - 13:08

Akurat to znana usterka w Rhino/Haibo wiec nie powinni robić problemu

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#2248 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 wrzesień 2021 - 13:10

@GregorS,tak wiem i jest na gwarancji. Ale kurcze czasami sa problemy a czasami wszystko OK. Poczekam do końca sezonu, może padnie na dobre, no tak to mi odeślą, ze usterka nie stwierdzona.

Koledze wysłali potencjometr - jego wymiana to bułka z masłem - nie trzeba było odsyłać silnika.

Niestety ładowanie z usb jak nie działało tak nie działa


Użytkownik scOOtt edytował ten post 06 wrzesień 2021 - 13:12


#2249 OFFLINE   mar23

mar23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKuków

Napisano 06 wrzesień 2021 - 15:02

Mi w rhino zaczoł padać potencjometr po trzech miesiącach. dopływałem nim do końca sezonu ( na każdej wyprawie wyłączał się kilka razy po sezonie odesłałem go do naprawy na gwarancje czekałem trzy miesiące na naprawe ostatecznie przysłali mi nowy silnik i ten silnik padł po niecałym sezonie gwarancja się skończyła chciałem go naprawić niestety wycenili mi naprawe na 900 zł + koszty wysyłki do serwisu odpuściłem szkoda bo silnik był by naprawde godny polecenia

#2250 OFFLINE   mar23

mar23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKuków

Napisano 06 wrzesień 2021 - 15:03

Mi w rhino zaczoł padać potencjometr po trzech miesiącach. dopływałem nim do końca sezonu ( na każdej wyprawie wyłączał się kilka razy po sezonie odesłałem go do naprawy na gwarancje czekałem trzy miesiące na naprawe ostatecznie przysłali mi nowy silnik i ten silnik padł po niecałym sezonie gwarancja się skończyła chciałem go naprawić niestety wycenili mi naprawe na 900 zł + koszty wysyłki do serwisu odpuściłem szkoda bo silnik był by naprawde godny polecenia

#2251 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 wrzesień 2021 - 15:17

Mi w rhino zaczoł padać potencjometr po trzech miesiącach. dopływałem nim do końca sezonu ( na każdej wyprawie wyłączał się kilka razy po sezonie odesłałem go do naprawy na gwarancje czekałem trzy miesiące na naprawe ostatecznie przysłali mi nowy silnik i ten silnik padł po niecałym sezonie gwarancja się skończyła chciałem go naprawić niestety wycenili mi naprawe na 900 zł + koszty wysyłki do serwisu odpuściłem szkoda bo silnik był by naprawde godny polecenia

Godny polecenia ???? Raczej godny pożałowania. Dwie poważne awarie w krótkim czasie.



#2252 OFFLINE   mar23

mar23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKuków

Napisano 06 wrzesień 2021 - 18:31

Silnik super jest moc jak na 12v oszczędny zrobiony jak na chinczyka dobrze ponton 470 cm pchał 7,5 km/h czego chcieć więcej na strefe ciszy .Tylko małe ale wadliwy potencjometr dlatego napisałem był by ... Dlatego gdybym miał kupić coś teraz 12 v kupił bym haibo z 5 letnią gwarancją i najwyżej odsyłał bym po sezonie na gwarancje

#2253 OFFLINE   Abm

Abm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCentrum
  • Imię:Marcin

Napisano 07 wrzesień 2021 - 10:19

Dzięki Panowie. Wziąłem Haibo. Teraz kolejne które również zadam w odpowiednim temacie. Silnik spalinowy. Upatrzyłem Mercurego 4T 6KM z 2016 roku. Czy przy tak małym pontonie (240, podłoga nad wodą- katamaran) na takim silniku wejdę w ślizg w 2 os? Czy raczej szukać 8ki?

#2254 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 19 wrzesień 2021 - 10:21

Witam
Też mam haibo150
Też były kłopoty z "potencjometrem" w ubiegłym roku.Często silnik sam się wyłączał. Zadzwoniłem do dystrybutora. Zapytał czy można jeszcze pływać. A jeśli można to przysłać po sezonie do naprawy. Zrobiłem tak i w tym sezonie śmigałem bez usterek. Silnik ani razu się nie wyłączył. Jestem z niego zadowolony. Ma niezłą moc. Łódka (390) pięknie płynie. Daję radę spokojnie na dużych falach.

#2255 OFFLINE   Abm

Abm

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaCentrum
  • Imię:Marcin

Napisano 19 wrzesień 2021 - 12:47

Jestem już po pierwszym pływaniu. Sam silnik, moc niezła jak na elektryka. Max prędkość (Katamaran 240 Nawipoland) 7.2 km/h przy flaucie w jedną osobę bez wyposażenia na pokładzie, W dwie około 6.5 km/h z pełnym załadunkiem rzeczy. Silnik poza jednym elementem, bardzo dobrze wykonany. Niestety minus za chybotliwą rączkę, szczególnie kiedy jest wysunięta.

Mimo wszystko nie żałuję zakupu, rączkę wyślę na GW.


Zastanawiam się tylko czy wynik ok. 17 km na wodzie na 100 Ah 12V akumulatorze AGM to dobry wynik? W jedną stronę płynęliśmy pod fale, wracaliśmy na flaucie, poruszaliśmy się średnią prędkością silnika. Co myślicie? Akumulator startowo naładowany na 100%.

#2256 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 wrzesień 2021 - 08:02

Tez macie problem z kierunkiem obrotu manetki przy dodawaniu gazu w elektrykach?

Nie wiem co za mózgowiec to projektował, ale jest odwrotnie niż w spalinie. Pływam na tym i na tym, wymiennie i niestety odruchowo zdarza mi się dawać gazu zamiast zwalniać...

Oglądałem zdjęcia innych modeli i wszystko to samo. Ktoś rozwiązał ten problem?

#2257 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 24 wrzesień 2021 - 11:04

Jest jakaś zasada która mówi którą ręką trzeba sterować silnikiem?



#2258 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2021 - 15:51

Jest jakaś zasada która mówi którą ręką trzeba sterować silnikiem?

Nie ma

#2259 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 24 wrzesień 2021 - 20:02

A czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie z silnikiem Jaxon XT Turbo max 65 lbs ten nowszy z łamanym rumplem? Starsze wersje mają znajomi i naprawdę są zadowoleni. Ten z łamanym rumplem wygląda identycznie jak Haibo 150. Ktoś używa? 

 

#2260 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2021 - 20:48



...Ten z łamanym rumplem wygląda identycznie jak Haibo 150. Ktoś używa?


Chyba jak protuar osapiana...

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • szydłoś lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych