Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2382 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 luty 2017 - 16:39

 2KM to 1470Watt. Licząc ze wzoru  P= U x I  ( moc = napięcie razy prąd) wychodzi że  RHINO BLX 70 2KM  "siorpie" sobie z akumulatora 122 i pół Amperka  

 

........ Mimo wszystko ucieszył mnie ten wypust bo to oznacza że rynek się rozwija idzie do przodu więc pozostaje mieć nadzieję, że za jakiś czas w rozsądnych pieniądzach będzie można kupić coś z niezłymi osiągami. Ale to moja opinia i niczym nie poparta :)

praw fizyki nie oszukasz, sprawność silników elektrycznych sięga już ponad 90% więc tu już wielkiego przełomu nie będzie.... w akumulatorach też chyba skoku technologicznego nie zrobią  no chyba że ktoś wymyśli przenośną baterię plutonowo-uranową :) :)


 

Użytkownik VonJa edytował ten post 17 luty 2017 - 16:40

  • Gary lubi to

#942 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2017 - 17:45

No i żeby ów bateryjne ważyła z 2kg i kosztowała 1000zl to się pisze z miejsca



#943 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2017 - 19:50

Wysłałem maila z zapytaniem "

TWOJA WIADOMOŚĆ DO OBSŁUGI SKLEPU SKLEP HOBBY POZNAŃ     Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Wiadomość: Witam jaki jest pobór na poszczególnych biegach RHINO BLX 70 2KM ? czy posiadają państwo jakieś dane specyfikacyjne do tego silnika ??? Jaka jest cena ??? Pozdrawiam 

Marcin Witkowski

Nr zamówienia: -
Produkt: 
Załączony plik: -
 

Jak otrzymam odpowiedź udostępnię :)



#944 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2017 - 19:53

No i żeby ów bateryjne ważyła z 2kg i kosztowała 1000zl to się pisze z miejsca

No co ty, jak taka się pokaże to muslimy zaraz wykupią i będziemy mieli kalifat.



#945 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 17 luty 2017 - 20:36

To nie reklama a tylko link by pokazać http://sklep.hobby.p...70-2km-264.html dziś ogladałem taki silniczek na 12v 70lbs posiada maximaixer tylko cena powalająca około 2000zł 

 

  Trochę słabszy(65lbs 12V) niż powyższy, ale opisany przez sprzedawcę jako "porównywalny"   :)  ze spaliną 2kM. 

 

  http://wodomania.pl/silnik-haswing-protruar-10-r-65lbs-12v-nowosc-na-2017r-p-206.html

 

  http://www.mc-sklep.pl/silnik-elektryczny-haswing-protruar-10-65lbs-12v-p-930.html

 

  Ciekaw jestem czy ktoś już miał do czynienia z tym sprzętem i może podać więcej informacji.  Czy silnik ten zamiesza trochę na rynku elektryków podobnie jak HasWing 2HP 24V?



#946 ONLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 17 luty 2017 - 20:56

i nagle się okazuje, że silnik 65lsb ma taki sam uciąg jak opisywany Haswing 2HP który ma uciąg 109lbs przy zastosowaniu 24V. Czyli używając dwa razy mniejszego prądu (12V) generuje 40% mniejszy uciąg (65lbs)  który jednak jest taki sam w  modelu 2HP



#947 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2017 - 21:04

Z tego co widzę to wysypuje się coraz więcej nowości. Nie wiem ile one są warte ale ogólnie rzecz biorąc robi się ciekawie. Jak już pisałem dziś w Poznaniu rozpoczęły się targi sprzętu pływającego aż jestem ciekaw co jeszcze się pokaże :)



#948 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2017 - 21:46

No to czekamy na odpowiedz ze sklepu. Tylko to i tak by trza potwierdzic na wodzie.  marketing czyni cuda , a rzeczywistosc jest okrutna :)



#949 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2017 - 22:01

No to czekamy na odpowiedz ze sklepu. Tylko to i tak by trza potwierdzic na wodzie.  marketing czyni cuda , a rzeczywistosc jest okrutna :)

Właśnie wystawiłem moją 55 na sprzedaż jak pójdzie to kupię i przetestuję wtedy opowiem :)



#950 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 luty 2017 - 22:04

Wysłałem maila z zapytaniem "

TWOJA WIADOMOŚĆ DO OBSŁUGI SKLEPU SKLEP HOBBY POZNAŃ     Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Wiadomość: Witam jaki jest pobór na poszczególnych biegach RHINO BLX 70 2KM ? czy posiadają państwo jakieś dane specyfikacyjne do tego silnika ??? Jaka jest cena ??? Pozdrawiam 

Marcin Witkowski

Nr zamówienia: -
Produkt: 
Załączony plik: -
 

Jak otrzymam odpowiedź udostępnię :)

no i przyszła odpowiedź 

 

Witam,
niestety nie mamy do niego jeszcze żadnych danych. Dzisiaj fizycznie przyszła do nas pierwsza sztuka. Prezentujemy ją na targach RYBOMANIA. Silnik nie ma biegów, ma płynną regulację prędkości. Cena targowa na dzisiaj to 1990 zł. Jaka będzie później ciężko powiedzieć. Myślę, że w marcu wszystko będzie już jasne.

Pozdrawiam,
Michał Jasiński
Hobby Poznań



#951 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 luty 2017 - 22:37

No to czekamy na odpowiedz ze sklepu. Tylko to i tak by trza potwierdzic na wodzie.  marketing czyni cuda , a rzeczywistosc jest okrutna :)

Jak kupowałem awaryjnie Mikado 86lbs, to miałem śmigać z prędkośią ok.21-22km/h  :)

Nie wiem czy sam silnik, bez pływadła osiągnąłby tą prędkość :)



#952 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2017 - 22:48

21km/h :) niczym spalina z 8 koni . No to mnie Pan ze sklepu nie oszukal, powiedział iż do 10km/h (bardziej 9) na mej detce polecę przy 2hp osapian, i tak też jest. A jak chcesz szybciej , to inna półka cenowa dla elektryków (ponad 20k zl) bądź spaliny

#953 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 luty 2017 - 22:59

pieruna..... z tymi porównaniami, przeliczeniami  mocy, Watów, KM, lbs-ów w różnego rodzaju silnikach to nie taka prosta sprawa......  rozkminiam przetłumaczony przez wujka Google artykuł ze strony producenta TORQEEDO poruszający ten temat  http://www.torqeedoq...oard motors.htm   ciekawy jest wykres na samym dole  :huh:

 



#954 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 luty 2017 - 20:16

  Trochę słabszy(65lbs 12V) niż powyższy, ale opisany przez sprzedawcę jako "porównywalny"   :)  ze spaliną 2kM. 

 

  http://wodomania.pl/silnik-haswing-protruar-10-r-65lbs-12v-nowosc-na-2017r-p-206.html

 

  http://www.mc-sklep.pl/silnik-elektryczny-haswing-protruar-10-65lbs-12v-p-930.html

 

  Ciekaw jestem czy ktoś już miał do czynienia z tym sprzętem i może podać więcej informacji.  Czy silnik ten zamiesza trochę na rynku elektryków podobnie jak HasWing 2HP 24V?

Dziś sprzedałem swój osapian 55 bez maxa i planuję zakup 65 zobaczymy co to jest jak go ogladałem dziś na targach bardzo mi się podobał 



#955 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 18 luty 2017 - 20:51

Ciekawe w tych bezszczotkowcach z przekładnia jest parametr wagi. Parę kg mniej niż zwykła 55lbs. Nawet 2hp waży jak lżejsze odmiany 55lb w 12v. Niby nic ale jednak jest krok do przodu. Dobrze, że rynek ewoluuje i nie stoi w miejscu. Jest wybór, są dylematy. Sam końcem roku miałem niezłe rozkminy tym bardziej, że podwoiłem budżet, a każda para stówek to inne możliwości wyboru 


  • thug lubi to

#956 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 18 luty 2017 - 23:00

Ten 65 jest bez przekładni wg sprzedającego.



#957 OFFLINE   magik473

magik473

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaStavanger
  • Imię:Rafał

Napisano 21 luty 2017 - 00:35


Jaki silnik elektryczny do tej łodzi byście mogli polecić. Jakiej mocy bo zupełnie na tych elektrykach sie nie znam .

https://www.olx.pl/i...tml#:d570ecb419

#958 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2017 - 01:13

Jaki silnik elektryczny do tej łodzi byście mogli polecić. Jakiej mocy bo zupełnie na tych elektrykach sie nie znam .

https://www.olx.pl/i...tml#:d570ecb419

To poczytaj na forum trochę.

Esencja- jak najmocniejszy 12 volt. 55 LB. Maksymizer wskazany.  MinnKota lub zamiennik.


  • @Brig lubi to

#959 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 889 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 luty 2017 - 06:20

Do takiej skorupki to i silnik 34 lbs starczy + akumulator z 65 Ah  . Chyba że chcesz ślizgacz zrobić to załóż 55 lbs ale wtedy akumulator 30kg + 12 kg silnik  trzeba do tej łódeczki zamontować , tylko gdzie . 



#960 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 21 luty 2017 - 21:24

Dokładnie, kiedyś miałem na małe żwirownie szalupówke 310x135 bodajże i przy MK34lb na piątce strach było puszczać rumpel, nie mówiąc o manewrach. Nawet w dwie osoby to był prawie wodolot  :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych