Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2398 odpowiedzi w tym temacie

#1081 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 maj 2017 - 22:01

Wszystko jest dla.ludzi. jeden będzie rzezbic cuda z marketów w garażu a drugi kupi lifpo4 . Dla.każdego coś dobrego. Jeśli stać Cię na mercedesa to nie kupisz dla zasady, ze skoda tańsza i tez jeździ ? Tu nie chodzi o zastaw się a pokaż się. Tylko trzeba też kozystac z możliwości jeśli są.
  • Wiciu 1982 lubi to

#1082 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 maj 2017 - 19:06

Mam mocny kręgosłup i sobie radzę.

Wybieram towary i opcje w moim przekonaniu najlepsze w stosunku do tego co chcę i na co pozwala mi kieszeń. 

Zauważyłem ciekawą zależność każdy poleca to co ma i często nie widzi alternatywy. Nie powiem, ze sprzęt który sobie złożyłem jest najlepszy na świecie jednak śmiało powiem, że jestem zadowolony. mogę powiedzieć też o zaletach lub wadach jakich doświadczyłem. Można spotkać wiele postów, w których autor pisze nie kupuj bo drogo. Ja się pytam dla kogo drogo? Rzadko widzę post pt. " Ciekawe ale moim zdaniem drogie może zaciekawi cię alternatywa nisko budżetowa''. Ktoś się kieruje budżetem, ktoś marką, a ktoś inny ma jeszcze inne kryteria. 

Wszystko co piszę jest tylko moją subiektywną opinią opartą na podstawie moich doświadczeń. 

Życzę wszystkim by znaleźli dla siebie najlepszy sprzęt i byli z niego zadowoleni bez względu na możliwości budżetowe:)


  • Jozi, siarq i pietro lubią to

#1083 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 16 maj 2017 - 20:09

Kupiłem dzisiaj 2 aku żelowe 102 ah ,no jest co dźwigać ponad 70 kg i to trzeba wsadzić do łodzi :huh: lifepo4 warzyło by 26 kg ale szkoda mi kasy, jakbym miał to bym się nie zastanawiał B)


  • Wiciu 1982 lubi to

#1084 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 20:20

Kupiłem dzisiaj 2 aku żelowe 102 ah ,no jest co dźwigać ponad 70 kg i to trzeba wsadzić do łodzi :huh: lifepo4 warzyło by 26 kg ale szkoda mi kasy, jakbym miał to bym się nie zastanawiał B)

Gdybyś wziął dwa AGM-y oszczędziłbyś kręgosłup i kasę. Koło 60 kg o parę złotych w kieszeni. Wcale też nie jest powiedziane że dłużej pochodzą.



#1085 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 16 maj 2017 - 20:31

ale ja dałem 800 za dwa :P

 http://allegro.pl/ak...6822569042.html



#1086 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 maj 2017 - 06:40

 Kurcze, że tez nie ma katamaranów wędkarskich +/- 4,5m, płaski pokład. To by dopiero grzało z takim 2HP+ lifepo4 dla zaoszczędzenia masy....

Jak to nie ma. Ja prawie trzydzieści lat na takich śmigam. Silnik obecny to MK80 Traxxis. Mój obecny katamaran to piąty z rzędu. A zaczęło się wszystko od momentu, jak smalnęli dla mnie i kumpla wspólną łódkę sklejkową, po której został tylko łańcuch. Wtedy wykonałem swój pierwszy katamaran. Jak do tej pory(odpukać) nikt się nie połasił na mój sprzęt. Za bardzo charakterystyczny. Jak widzę, to coraz więcej ludzi kombinuje z takim właśnie sprzętem.


  • szczupak1 lubi to

#1087 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 maj 2017 - 07:04

Dobra, ale to jest inwencja wędkarza a nie producenta. Poza pneumatykami - takimi na 1 osobę, z fotelikiem a bez pokładu -nie widziałem nic innego stricte wędkarskiego. Owszem, przed laty ktoś w PL rozprowadzał pneumatyki z pokładem - foldcat się to zwało, widziałem z rok temu na olx za 5k pln w używce. Dziwię się, że nikt nie wpadł na to, że skoro ludzie wożą kajaki wędkarskie na dachach, to równie dobrze mogliby przewieźć pływaki kata, który oferuje o wiele większą stabilność przestrzeń i wygodę użytkownika.

Tak z ciekawości - jakie masz wymiary kata? Ile wyciąga pod tym traxxisem 80?



#1088 OFFLINE   VonJa

VonJa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 maj 2017 - 08:05

u mnie budowa kata w toku - nieco ponad 5m2  pokładu.

https://www.dropbox.com/s/vcnzxqcf6x4v4vn/1.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/2lcvy4ocru8ddnm/2.jpg?dl=0

 

ale, ale  my tu o silnikach mamy gadać...



#1089 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 17 maj 2017 - 08:20

"Tak z ciekawości - jakie masz wymiary kata? Ile wyciąga pod tym traxxisem 80?"

 

Mój jest żelazny :) Przy flaucie wyciąga do 8/h.

Pływaki dł. 4,5m

Platforma ok.1,70-1,80 x 2,20-2,30 + skrzynia na graty służąca jednocześnie   do rozłożenia żoninego materaca :)



#1090 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 maj 2017 - 20:58

http://www.nikl.cz/p...aswing-65lb.php

Jak by ktoś szukał na nasze to około 1300zł plus 50zł wysyłka 

Kupowałem u nich żadnej ściemy 


  • n15 lubi to

#1091 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 29 maj 2017 - 21:37

http://www.nikl.cz/p...aswing-65lb.php

Jak by ktoś szukał na nasze to około 1300zł plus 50zł wysyłka 

Kupowałem u nich żadnej ściemy 

 

 To sporo taniej niż np. w Piotrkowie u Wodza. 

Ciekaw jestem Twoich uwag odnośnie wykonania silnika oraz tego jak sprawuje się na wodzie. Czy jego praca jest równie głośna jak Haswinga 2HP? 



#1092 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 maj 2017 - 05:30

To sporo taniej niż np. w Piotrkowie u Wodza. 
Ciekaw jestem Twoich uwag odnośnie wykonania silnika oraz tego jak sprawuje się na wodzie. Czy jego praca jest równie głośna jak Haswinga 2HP?


Ja kupowałem 2hp. Ale miałem ten silnik w rękach i zrobił na mnie wrażenie. Wybrałem 2hp bo różnica między nim a haswing 65lbs dostępnym w Polsce była 270zł. Nie wiem jak na wodzie ale włączając na sucho 65lbs działał cicho w porównaniu z 2hp. Miałem okazję sprawdzić na targach w poznaniu. Jeśli chodzi o wykonanie nie miałem zastrzeżeń był naprawdę bardzo lekki. Co do tego,że kupowałem to miałem na myśli sklep. Im naprawdę zależało by się dogadać.
  • n15 lubi to

#1093 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 10 czerwiec 2017 - 01:00

Cześć, potrzebuję rady: chcę kupić traxxis'a 55lbs od MK jako silnik trollingowy do Skylli 440. Silnik występuje w dwóch wielkościach: 91cm i 106cm. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, która wielkość będzie odpowiednia/lepsza? Czy to tylko kwestia wygody- np.siedząc na wysoko zamocowanym fotelu lub stojąc, łatwiej jest sięgnąć do rumpla mając wyższą wersję? Czy raczej jest tak, że do łodzi przewidzianej pod spalinę z długą kolumną powinienem wybrać ten dłuższy model traxxisa?


Użytkownik kubazmech edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 01:24


#1094 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 czerwiec 2017 - 09:02

To raczej kwestia wygody.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1095 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 10 czerwiec 2017 - 09:16

Traxxis ma uchylny rumpel, więc sobie można go podnieść. Nie znam wymiarów twojej łodzi, ale śruba powinna być zanurzona poniżej jej dna i nie mniej niż 15 cm pod wodą. Czym silnik krótszy, tym wygodniejszy-poręczniejszy w transporcie. Niemniej ja mam kolumnę 106cm, ale ja mam również specyficzne pływadło. Do łodzi, takiej najzwyklejszej drewnianej, wziąłbym 91cm. Stojąc, lepiej mieć rumpel wyżej. Wniosek-musisz wynająć od kogoś na pięć minut jakiś silnik z określonej długości kolumną i zobaczyć co Ci lepiej pasuje.

Silnik spalinowy z krótką i długa kolumną ma rumpel na jednakowej wysokości. Chyba, że podniesiesz pawęż, jak masz łódź przystosowaną do kolumny S, a silnik jest z kolumną L.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1096 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 czerwiec 2017 - 10:54

Trollujesz siedząc zazwyczaj - więc krótsza rura silnika będzie lepszym rozwiązaniem, nie musisz wyginać się, by złapać za rumpel. Zupełnie odwrotnie wygląda sprawa z korekcją pozycji łodzi podczas spiningowania na stojąco, wtedy lepiej mieć rumpel wyżej. Sam musisz ocenić sytuację i  wybrać.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#1097 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 10 czerwiec 2017 - 12:13

Dzięki bardzo, panowie. Niestety, nie dam rady pożyczyć elektryka na testy- łódka mi się dopiero "robi" (ale do czasu jej odbioru chciałbym mieć już możliwie kompletny osprzęt) a poza tym nie bardzo miałbym od kogo pożyczać. Kombinowałem właśnie w taki sposób, że będę najczęściej trzymał rumpel siedząc, więc niżej (krótsza wersja) byłoby chyba wygodniej.


Użytkownik kubazmech edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 12:13


#1098 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 10 czerwiec 2017 - 22:43

A ja zapytam. Czy jak wymienię kable na grubsze w MK 55z maximizerem żeby akumulator był na dziobie to coś to da? Czy zrobić może aku na stałe do tego grube kable, a do nich przekręcić kable MK?

Użytkownik szczupak1 edytował ten post 10 czerwiec 2017 - 22:44


#1099 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 czerwiec 2017 - 10:57

Tu masz taki kalkulator

http://lumier.pl/kalkulator



#1100 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 11 czerwiec 2017 - 22:31

Wychodzi 1cm. Grubo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych