Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2382 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 12 kwiecień 2019 - 20:08

Będziesz zadowolony. Mam w takie wtyczki szybkozłącza do ładowania aku pokazują również kiedy doładować baterie fajna sprawa.

#1602 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 kwiecień 2019 - 06:17

fajne z Was chłopaki, dziękuję :)

nabyłem Ctek-a

Będziesz zadowolony.Sam myślę nad zakupem Ctka do motocykla.Montuje się specjalną wejściówkę do akumulatora, podpina prostownik i zapomina na całą zimę.



#1603 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 kwiecień 2019 - 08:50

Ctka 10 mam od 2,5 roku. Działa bardzo dobrze :)
W Krakowie jest sklep, który ma te prostowniki w naprawdę dobrych cenach.



#1604 OFFLINE   Wiciu 1982

Wiciu 1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 kwiecień 2019 - 11:58

Ctka 10 mam od 2,5 roku. Działa bardzo dobrze :)
W Krakowie jest sklep, który ma te prostowniki w naprawdę dobrych cenach.

Ja mam mxs 25 to jest rakieta :)



#1605 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 maj 2019 - 10:29

slow kilka napisze o epropulsion 6.0 /48V

 

Zaczne od poczatkowych przygod z zakupem, reklamacja, serwisem i zakoncze testem ow silnika.

 

Silnik zamowilem w wodomani, wlasciciel bajerant niemozliwy , mily i uprzejmy znajacy sie na rzeczy ... Rozmawiam w w poniedzialek ustalamy cene na 10500 i wszytsko gra, dostepnosc 2-3dni . we wtorek dzwoni i oswiadcza mi iz cena niestety bedzie 11500 , gdyz cennik sie akurat zmienil a mial stary...ok. Place cala kwote we wtorek do piatku silnik ma byc. po platnosci sie okazuje , ze pech chcial i silniki sie skonczyly... z 2-3 dni zrobilo sie 2 tygodnie. cisnienie bylo , ale opadlo - jade nad wode testowac. W zestawie sa 2 sruby. uciagowa i szybkosciowa. w ferworze walki wyciagam je z puedlka i  klade na trawe, o ku... ktora jest ktora? sa prawie identyczne . biore pierwsza z brzegu i zaczynam zakladac zgodnie z instrukcja. Sruba wchodzi strasznie ciasno- pod spodem jest klin poprzeczny i dociaga sie sruba fi6. po tym zabiegu silnik na pawez i plyniemy. Ogolnie wiedzialem ze silnik cichy nie bedzie - ze wzgledu na moc, bedzie "gwizdal" wraz ze wzrostem predkosci. jednak na wolnych obrotach cos stuka, puka ... mysle no nie... Dzwonie do sprzedawcy mowie mu , cos jest nie halo , silnik moze byc glosny , lecz tu ewidentnie cos niegra... W odpowiedzi uslyszalem , ze one sa glosne i tyle. Test predkosci pokazal niespelna 16kmh, Splywam do brzegu , aby zalaozyc druga srube i sprawdzic co sie na niej uda wykrecic. I tu kuku...miedzy sruba a deklem jest moze 2mm , do tego oska jest tak ciasno spasowana , ze reka trgo za nic w swiecie nie zdejmie... Stwierdzam ,ze tu nie dam rady tego zrobic i wracam do domu. Stuki nie daja mi spokoju, zaczynam drazyc temat, zlapalem kilku uzytkownikow tego sprzetu oraz innych dystrybutorow, pokazuje filmy . Wszyscy twierdza jednoznacznie , cos nie gra , sprawdzic trzeba czy jest olej w przekladni ( jest tez zapis w intrukcji o tym iz uzytkownik moze go wymienic i pokazane jak) , jesli jest ,to bezwzglednie odeslac na serwis. Aby zdiac srube , uzylem 2 plaskich wkretakow i "na wage" w kolo zaczlem ja podwarzac. powoli powoli sie udalo, jednak pozostawilo to slady na deklu ( ponizej zdiecie) , odkrecam kurek od oleju , sprawdzam patyczkiem czy jest - jest, wiec skrecam i dzwonie do sprzedawcy aby podstawial kuriera i to reklamowal.  Nie stekal , na zajutrz kurier przybyl i zabral. Po 2 tygodniach dostalem nr do serwisu aby sie znimi kontaktowac . Ok , dzwonie tam i sie pytam co jest grane z moim silnikiem. Pan z serwisu naprawde mily i uprzejmy, potwierdza moja teorie o nieprawidlowej pracy , ale... mowi do mnie ze rozkrecalem przekladnie i sa uszkodzenia mechaniczne...co dyskwalifikuje tu naprawe gwarancyjna...Szlag mnie trafil, tlumacze jak dziecku, ze faktycznie odciski na deklu sa moja sprawka , jednak powstaly w momencie zdejmowania sruby, poza tym zadnej przekladni nie rozkrecalem tylko zgodnie z instrukcja sprawdzilem czy jest olej w spodzinie... Suma sumarum wyszlo , ze moja wina i musze zaplacic za olej + uszczelniacz a oni to naprawia, nie biorac pieniedzy za roboczo godziny...Zaplacilem 230zl , naprawili odeslali i jest ok... Na koniec Pan z serwisu sie przyznal , ze przyczyna usterki byla nieskrecona przekladnia, co naprawde bardzo rzadko sie zdarza.  I gdybym nie sciagal sruby i im wyslal , to niezaplacil bym nic.. Cala akcja trwala okolo miesiac ... Dla checy byla jeszcze jedna przygoda...

Pewnego  dnia dzwoni do mnie gosc, i sie pyta o ten silnik navy 6.0, mowi ze chce kupic i szuka opini. gadam z nim , mowie  jak to wyglada i takie tam. Gadka szmatka , a gosc mi mowi , ze wlasnie gadal z gosciem wodomani. Ogolnie sprzedawca odradza mu zakup ze wzgledu na to ze silnik jest glosny , przy okazji opowiada mu historyjke , jak to ostatnio sprzedal jednego navy 6 ( ten co ja kupilem) i gosc (czyli ja) plynac z pelna moca na wstecznym, uderzyl w glaz i rozwalil cala przekladnie...Poprostu rece mi opadly gdy to uslyszalem... po ki ch. opowiadac takie farmazony ? Dla tego tez juz nigdy wiecej nic nie kupie u niego, a reszte przyszlych klientow przestrzegam , przed platnoscia z gory za drogie zabawki w tym sklepie.

I takie to byly przygody z zakupem i serwisem , czas na test.. :)

 

Silnik jest wykonany solidnie, Regulacja obrotow identycznie jak w spirit1.0 jest pelna , mozna ustawic kilka obrotow sruby na minute. wyswietlacz pokazuje predkosc, zuzywana energie , stan  naladowania akumulatora-  samemu sie okresla jego typ oraz pojemnosc. W zestawie dwie sruby - szybkosciowa i uciagowa. Na srubie uciagowej osiagnelem 16kmh przy detce 3,7m , 50kg zestaw ogniw hedway 75ah/48v + ja .

Na srubie szybkosciowej test poszedl psu na bude..., po skonczeniu plywania okazalo sie , ze zapomnialem wyciagnac kolka slipowe ...i byly one caly czas pod pontonem :) Z nimi + ja+ szpej+ bateria 14,5kmh , jak doszedl zalogant czyli +100kg predkosc wyniosla 12,5kmh.

Silnik jest glosny , przekladnia + silnik w czapce daja znac o sobie . mocy ma sporo i to czuc... nie wiem czy bym go kupil poraz drugi,  jest to mocny sprzet, jednak juz bardziej do montazu stacjonarnego niz mobilnego. Ponizej filmik z testu 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  navi 6.jpg   36,87 KB   25 Ilość pobrań

Użytkownik siarq edytował ten post 12 maj 2019 - 10:36

  • Paweł J lubi to

#1606 OFFLINE   Hermano

Hermano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • Lokalizacjadolnośląskie/opolskie

Napisano 12 maj 2019 - 11:02

No to zrobili Ci w konia. U nas w serwisie od razu to skomentowali. Ogląda się śruby mocujące nawet pod mikroskopem żeby stwierdzić czy otwierales pokrywę. Nie ma śladów na pokrywie sugerujących jej próby otwarcia. To ze masz dekiel porysowany nie oznacza ze otwierales pokrywę. Chyba ze między stopą silnika a pokrywą są ślady wpychanego np płaskiego śrubokręta - a tutaj tego nie ma.
Lakier na silniku możesz sobie porysować śrubokrętem ile wlezie bo tylko aspekt wizualny.

Druga sprawa, nigdy się nie zgłasza reklamacji z tytułu gwarancji jeśli nie minęło dwa lata od sprzedaży. Czasem gwarancje są dłuższe niż termin rękojmi. Ale przy rękojmi są inne reguły i prawa konsumenta. Ale nie będę teraz zanudzał.
Jeśli nie minęło 2 lata to korzystajcie z rękojmi.

#1607 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 maj 2019 - 11:09

moim bledem bylo wziecie na fakture, gdybym wzial paragon to sprawy by sie mialy ciut inaczej, badz mogelm isc w zaparte sie sadzic i kupic drugi silnik na sezon...niech to bedzie przestroga dla innych



#1608 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 12 maj 2019 - 11:32

Utopiłem swój silniczek elektryczny niestety po 5ciu latach użytkowania - Minn Kota endura max 50lb. Jestem zmuszony kupić coś nowego, minnkota służyła bez zarzutów. 
Jak wygląda porównanie MotorGuide z MinnKota ? Chińczyki sobie odpuszczę.



#1609 OFFLINE   VIT

VIT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 13 maj 2019 - 00:04

Witamx

Zakupiłem Minn Kote 45 max i po pierwszym pływaniu jestem zwiedziony.Przy wstecznym silnik prawie nie porusza łajby , podczas płynięcia do przodu wszystko ok.

Panowie czy ktoś z was spotkał się z takim problemem



#1610 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 13 maj 2019 - 07:35

Witamx
Zakupiłem Minn Kote 45 max i po pierwszym pływaniu jestem zwiedziony.Przy wstecznym silnik prawie nie porusza łajby , podczas płynięcia do przodu wszystko ok.
Panowie czy ktoś z was spotkał się z takim problemem

Miałem 50lb i nie było takiego problemu

Taptalkniete z Galaxy s8

#1611 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 maj 2019 - 17:19

Siarq dostałem jeszcze jednego tipsa z fabryki odnośnie tego hałasu - mianowicie sugerowali poluzowanie o pół obrotu tych śrub widocznych na Twoim ostatnim zdjęciu, które są umieszczone w osi pionowej. Zapomniałem już Ci tego maila podesłać.

 

Ja natomiast testowałem przez majówkę Spirit 1.0 z catem 460 w wersji tender czyli bez masztu, ożaglowania i takielunku. Razem z żoną, waga całości ok 240kg - vmax 10,9 km/h w warunkach wietrznych i średnim zafalowaniu. Cichutko, płynnie :) Sprawdziłem też działanie zastawu solarnego do zasilania lub ładowania baterii. Panel ma 100W, w pełnym słońcu przy ładowaniu ok 65-75W i takim samym zużyciu energii prędkość wynosiła ok 2,5-3km/h. Czyli da się płynąć w spokojny słoneczny dzień biorąc w całości energię z solara.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Załączone pliki



#1612 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 maj 2019 - 18:12

odnsonie spirit 1.0 , jak dla mnie tj nr 1 na rynku jesli chodzi silniki "malych" mocy. jest cichy , mobilny ...jedyna wada to dedykowana bateria ( ale i to pewnie jest do przejscia , trzeba by na stol wziasc i pogrzebac) i cena.

odnosnie tipsa co podales, to sie zgadza , wlasnie to szanowny serwis zrobil + wymienil olej + uszczelniacz i wzial 230zl z wyslka , twierdzac ze uszkodzilem dekiel mechanicznie i rozkrecalem przekladnie...to jest poprostu zal.pl  . Dupki zle skrecili w fabryce a pozniej wciskaja kit ...gdyby szanowny przedtsawiciel w pl kazdy silnik sprawdzil przed wysylka , to takowej akcji by nie bylo



#1613 OFFLINE   Kris3k

Kris3k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 maj 2019 - 18:20

Tym bardziej ubolewam, że nie wysłałem Ci tego wcześniej :( Jednak wtedy to już silnik pewnie miałeś w serwisie. Nie po to jest gwarancja by samemu grzebać.



#1614 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 maj 2019 - 18:25

i tak bym nie rozkrecal zadnej przekladni , bo nie moja to bajka... wykonalem czynnosci zgodnie z instrukcja sprawdzajac olej i plyn chlodniczy, a jesli do zdiecia sruby trzeba jakies cudowne sciagacze badz inne wynalazki, to powinni dac w zestawie , tak jak dali klucz imbusowy oraz nasadowy do montazu smigla...tj abstrakcja ...nie za takie $, takie historie


  • Maciej1979 lubi to

#1615 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 maj 2019 - 19:03

i tak bym nie rozkrecal zadnej przekladni , bo nie moja to bajka... wykonalem czynnosci zgodnie z instrukcja sprawdzajac olej i plyn chlodniczy, a jesli do zdiecia sruby trzeba jakies cudowne sciagacze badz inne wynalazki, to powinni dac w zestawie , tak jak dali klucz imbusowy oraz nasadowy do montazu smigla...tj abstrakcja ...nie za takie $, takie historie

Jak to czytam to włos się na głowie jeży. Wykładasz ciężką kasę, w silniku coś stuka, oni dobrze wiedzą co się dzieje i jeszcze naciągają klienta na kasę za części, by nic nie stracić.

Bandytyzm równy, zwłaszcza ze ściąganiem tej śruby i późniejszych konsekwencji  :D  :D  :D.


Użytkownik Jozi edytował ten post 13 maj 2019 - 19:03


#1616 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 13 maj 2019 - 19:08

A nawet nie wiecie ile ich te części kosztowały. Śmiem twierdzić, że mieli je za free jak gwarancyjne.
  • Jozi i Apioo lubią to

#1617 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 maj 2019 - 19:24

nie oni olej yamalube oraz uszczelniacz dwa tygonie zamawiali... chyba bezposrednio z fabryki boeinga, pulki sie uginaja w sklepach od tego...zal.pl


Użytkownik siarq edytował ten post 13 maj 2019 - 19:24


#1618 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 czerwiec 2019 - 20:53

dzis przy trzecim podejsciu ,wkoncu test sie udalo zrobic do konca z happy end-em:) Vmax na navy 6.0 i srubie szybkosciowej osiganlem na detce 3,7m + 50kg akumulatory + duzy ja+ szpej wedlug GPS navy 21,2kmh a wedlug gps echa HDS 22,4kmh. Plywalem od 13-20 , dystans przbyty okolo 13km. zuzylem 34ah z dostpenych 75. Troche wialo , fala spora. Gdy dosiadl sie zalogant + 75kg , vmax 15,5kmh

Załączone pliki


  • Paweł J, Pumba i skilos lubią to

#1619 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 czerwiec 2019 - 20:57

Adam jestem ciekawy jak byś leciał na tym kajakopontonie eling kardinal430, on ma szerokość 120 i to byłby ogień w szopie.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#1620 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:06

trzeba by skrzydla dokleic , strach w oczach i zaczal by szybowac :)


Użytkownik siarq edytował ten post 03 czerwiec 2019 - 21:15





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych