Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik elektryczny kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2382 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 28 lipiec 2019 - 11:07

Witam. Przeczytałem wątek jednak większość z Was pisze o co by nie mówić silnikach nienajtańszych. Na pewno są wśród Was jednak i tacy, którzy sięgnęli po budżetowy sprzęt? Poleci ktoś coś do 1 tysiaczka? Ewentualnie coś może ciut droższego ale sprawdzonego i niezawodnego? Pływam na niewielkich zbiornikach zaporowych i jeziorkach najczęściej zwykłą 2-osobową łodzią. Z góry dzięki.
  • Robas lubi to

#1642 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 11:43

Pisaliśmy też i o tańszych. Jaxon ES-XT 55.



#1643 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 28 lipiec 2019 - 12:27

Witam. Przeczytałem wątek jednak większość z Was pisze o co by nie mówić silnikach nienajtańszych. Na pewno są wśród Was jednak i tacy, którzy sięgnęli po budżetowy sprzęt? Poleci ktoś coś do 1 tysiaczka? Ewentualnie coś może ciut droższego ale sprawdzonego i niezawodnego? Pływam na niewielkich zbiornikach zaporowych i jeziorkach najczęściej zwykłą 2-osobową łodzią. Z góry dzięki.

 

Kupuj haswinga osapiana, tylko z maksymizerem, mam już 7 lat i sprzęt zajebisty. Wcześniej miałem Minnkote i nie żałuje, że się pozbyłem, płacisz dużo za marke.



#1644 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:09

W cenie osapiana z maxi można mieć lepsze i szybsze haibo m150 lub haswing protruar, ale nie takiego budżetu dotyczyło pytanie.



#1645 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:38

Kupuj haswinga osapiana, tylko z maksymizerem, mam już 7 lat i sprzęt zajebisty. Wcześniej miałem Minnkote i nie żałuje, że się pozbyłem, płacisz dużo za marke.


Mam odwrotne wrażenie miałem haswinga a teraz mam Minnkote i ta zmiana zrobiła na mnie pozytywne wrażenie ,rozpatrując taki wybór pod kątem finansowym to z pewnością haswing wygrywa ,nie jest to zły silnik można go śmiało używać mimo kilku wad które nie mają wpływu na jego eksploatację ,ale jednak wolę Minnkote
  • Pumba i jkos lubią to

#1646 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 06:17

Czy ktoś może polecić dobry serwis minn koty?

Pożyczyłem swój stara minn Kota 50lb made in usa sąsiadowi do żaglówki, tak na awaryjne manewrowanie. Okazuje sie, że niestety chyba przegrzał silnik i się on wyłączył na dobre. Po ostygnięciu już się nie włącza...

Co mógło zostać uszkodzone i czy warto bawic się w naprawę?

Jest to mój drugi, zapasowy silnik ale jestem do niego przywiązany i szkoda mi go wyrzucać.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

#1647 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 29 lipiec 2019 - 06:34

Zapewne przełącznik do wymiany https://www.mc-sklep...nnik-p-806.html tak przykładowo pierwsze wyskoczyło.

Użytkownik Paweł J edytował ten post 29 lipiec 2019 - 06:35


#1648 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 06:41

A czy dam radę to ogarnąć sam czy jednak trzeba wysłać na serwis?

Nie mam za dużych zdolności manualnych niestety...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 29 lipiec 2019 - 06:42


#1649 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:08

A czy dam radę to ogarnąć sam czy jednak trzeba wysłać na serwis?

Nie mam za dużych zdolności manualnych niestety...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Konektory są na wcisk, więc nie będzie problemu z wymianą. Zasilanie jest z tego co pamiętam przykręcane śrubkami trzymającymi zaoczkowane przewody.

Dla pewności, zrób zdjęcie telefonem oryginalnego przełącznika, znaczy układu kabli. Jeżeli coś nie będzie pasować, wtedy trzeba kombinować z łączeniem przewodów, by były biegi w obu kierunkach i w pełnym zakresie regulacji.



#1650 ONLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:35

Jeśli okaże się, że to coś innego to z oszczędności nici..
Tzn.nie chce zniechęcać do samodzielnej naprawy, ale bez stwierdzenia co się zepsuło można utopić parę złotych

#1651 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:59

Akurat przełącznik jest najmniej kłopotliwym do sprawdzenia elementem- pod czapką jest, wystarczy odkręcić kilka wkrętów i raczej będzie widać, czy stopione coś jest, czy nie i można zrobić to samodzielnie bez większych problemów.


  • Łukasz90 lubi to

#1652 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:44

Dziękuję za porady, rozkręce czapę i zobaczę czy to przełącznik. Jeśli nie to będę szukał serwisu...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

#1653 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:04

Witam. Przeczytałem wątek jednak większość z Was pisze o co by nie mówić silnikach nienajtańszych. Na pewno są wśród Was jednak i tacy, którzy sięgnęli po budżetowy sprzęt? Poleci ktoś coś do 1 tysiaczka? Ewentualnie coś może ciut droższego ale sprawdzonego i niezawodnego? Pływam na niewielkich zbiornikach zaporowych i jeziorkach najczęściej zwykłą 2-osobową łodzią. Z góry dzięki.


Do tysiączka to nie wiem czy kupisz uzywany markowy moze tak ale nie 55lbs, ja Minn Kote Traxxis 55lbs z maxi 4 letni sprzedałem za 1.400zl moment, tylko dlatego sprzedałem ze miałem juz dość zakluceń na echo przez Maxymizer, kupiłem nowego Motor Guide 55lbs i niejak ma sie wykonanie czy predkosc doMK ktory kosztował 2.600pln
Pisane było duzo i każdy ma inne wymagania i budżet oraz preferencje
Na pewno po tym sezonie pozbędę sie Motor Guide i kupie albo dziobowy albo rufowy Minn Kote tyle ze bez maxi

#1654 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 14:13

Tak wyglądają kable i przełącznik po zdjęciu czapy silnika. Pożyczyłem silnik 36 lb od kumpla i zobaczymy czy tylko poszedł przełącznik czy coś wiecej...

Czy te kable trzeba jakoś przerabiać czy można zostawić tak jak jest?

Jak zrozumiałem przelaczniki są identyczne w obu modelach a różnią się tylko pednikami?

b6ff3d48abb70a54431bb36162632bf4.jpge215d378a430577c401bd64e8d52e7a7.jpg8e4c4c08dd786dce57f22e9e120240a1.jpgad5efc0b2dceecfb275abd83e56bce21.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

#1655 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:11

Przełącznik po przełożeniu z 30lb uruchomił silnik, więc tylko 84zl w plecy...

Kable wyczyszczone ze stopionej izolacji i zabezpieczone termokurczliwymi rurakmi izolacyjnymi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
  • Paweł J lubi to

#1656 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:08

Przełącznik po przełożeniu z 30lb uruchomił silnik, więc tylko 84zl w plecy...

Kable wyczyszczone ze stopionej izolacji i zabezpieczone termokurczliwymi rurakmi izolacyjnymi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

#1657 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:14

Przełącznik po przełożeniu z 30lb uruchomił silnik, więc tylko 84zl w plecy...

Kable wyczyszczone ze stopionej izolacji i zabezpieczone termokurczliwymi rurakmi izolacyjnymi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Mówiłem, to nie jest skomplikowany temat. Najważniejsze,że niewielki koszt naprawy.



#1658 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:28

Dziękuję za poradę, a miałem już wysyłać na serwis...

Na dobrą sprawę jestem zaskoczony prostota konstrukcji i totalnym brakiem uszczelek w czapie. Staruszek jeszcze trochę posłuży, mnie tylko zastanawia jak on musiał dostać w kosc, że tak się wszystko potopiło w środku. Sam go kiedyś katowałem na 5 biegu przez dlugie przeloty ale pewnie masa pchanej żaglówki plus głupie podejście użytkownika go dobiło.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 30 lipiec 2019 - 15:32


#1659 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:42

Co do budżetowych silników ja od 8 lat pływam silnikami Mikado i raczej ich nie polecę .Pierwszy 55lbs kupiony albo z albo 450 albo 600zł miał trzy awarie , głównie przełącznik , raz cała manetka . Ale pietra przy awariach miałem strasznego bo za każdym razem był dym i raz ogień. Szczerze nie ufałem temu silnikowi i bałem się nim gdzieś dalej zapuszczać. 

.Przerobił mnie znajomy i nie mam biegu wstecznego , ale jak sam powiedział , prędzej padnie dół (silnik) niż kolejny raz manetka.

Drugiego za chyba  +/- 800zł  kupiłem 62 lbs i miesiąc temu ( niecałe 25 miesięcy :(  po zakupie)  się zepsuł oczywiście manetka , co ciekawe w tym była inna historia , pływał do końca a na następnych rybach już w ogóle nie zareagował. , niestety kolega zmarł i robił mnie to inny , niby chodzi teraz ale żeby go wyłączyć to naprawdę trzeba sobie trafić (bardzo trudno się go wyłącza) i wydaje mnie się o wiele wolniejszy niż przed tą naprawą ( był wyraźnie silniejszy od 55 lbs a teraz wygląda mnie na taki sam a nawet słabszy).

W tym roku już nie , ale jest duże prawdopodobieństwo ,że na wiosnę i nowy sezon muszę kupić inny silnik i tym razem prawdopodobnie będzie to coś markowego a na 100% już 24V bo na tych 12V osiągam tak zawrotne prędkości ,ze nawet rowerki wodne mnie wyprzedzają :D 



#1660 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:55

na 24V tez z predkoscia nieposzalejesz , max 8kmh w porywach z wiatrem w plecy 9kmh. na torqeedo okolo 12kmh/24V ale tam cena jest duuuza






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych