Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Świnoujście - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 09 lipiec 2016 - 08:31

Myślę że parasol może być przydatny...

p.s.
przepraszam nie mogłem się powstrzymać

#22 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 08:58

Napisz mi coś czego nie wiem... :-)

#23 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 09 lipiec 2016 - 10:02

Odświeżę nieco temat. Jak tam sytuacja w Świnoujściu, bo wybieram się w niedzielę na tydzień i zastanawiam się co wziąć ze sobą, będę wdzięczny za jakieś info

 

Ja wyjeżdżam dziś wieczorem, niestety nie pomogę Ci bo nie zabieram neta.

 

Spakowałem wszystkiego po trochu, a co do informacji  to kupię jakoś butelczynę i spróbuję pogadać z Tubylcami, może któryś się otworzy :lol:

Przyjemnego wypoczynku,  Pozdrawiam​.



#24 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 09 lipiec 2016 - 22:17

Odświeżę nieco temat. Jak tam sytuacja w Świnoujściu, bo wybieram się w niedzielę na tydzień i zastanawiam się co wziąć ze sobą, będę wdzięczny za jakieś info

 

Zabierz taki sprzęt jaki opisałem w tym wątku.

 

http://jerkbait.pl/t...droje-spinning/


  • kniachu i majunio lubią to

#25 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 03:22

Dzięki Krzysiek

#26 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 lipiec 2016 - 09:35

Dokąd dokładnie jedziesz, Świnoujście czy Międzyzdroje? Jeśli Świnoujście, to która wyspa?



#27 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 21:02

Świnoujście, uznam

#28 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 lipiec 2016 - 21:45

Jeśli Uznam, to sensowne miejscówki do łowienia z brzegu to:

1. Okolice tuż przy dużej przeprawie promowej, tzw. Karsiborach. Jednak jest tam wysoki brzeg, dlatego wskazany będzie podbierak na możliwie długim kiju, jak pisałem w przywołanym wcześniej wątku.

2. Mulnik, taka zatoka od strony wyspy Uznam, mniej więcej w połowie odległości od w/w przeprawy i centrum Świnoujścia. Znajdziesz na każdej mapce Świnoujścia i okolic. Znaczna część linii brzegowej jest niedostępna - mokradła, zarośla i trzciny.

3. Wybrzeże Władysława IV w samym Świnoujściu, przy miejskiej przeprawie promowej. Wysoki betonowy brzeg, ale są tam takie dwa duże slipy dla łodzi z łagodniejszym zejściem do wody.

4. Połączenie Basenu Północnego ze Świną, również znajdziesz na mapce. W samym Basenie Północnym wędkowanie jest zabronione, poza tym o tej porze roku jest tam masa ludzi i jachtów.

5. Falochron i okolica tuż przed falochronem przy ujściu Świny do morza. Raczej miejsce do łowienia na grunt, ale może znajdziesz sensowne stanowisko do spina.


  • majunio lubi to

#29 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 22:15

Po raz kolejny dzięki :)

#30 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 lipiec 2016 - 22:56

Nie ma sprawy :)

Opisz później efekty swoich połowów.



#31 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 12 lipiec 2016 - 17:35

Próbował ktoś ostatnio łowić w okolicach Świnoujścia? Ja w roboczej części tygodnia nie mam możliwości powędkować w rodzinnych stronach, ale chętnie chociaż poczytam o tym, co łowią inni, również przebywający na wczasach. Chwalcie się zatem swoimi wynikami. Jeżeli komuś poszło słabo, to niech też napisze, może uda się podrzucić jakąś przydatną wskazówkę :) 


  • mifek lubi to

#32 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 20:13

Ja wczoraj wieczorem połowiłem przy przeprawie dla turystów po stronie Wolin. Złowiłem sporo okoni w tym kilka ok 30cm... tubylcy byli zdziwieni, że nie łowię tak jak oni na boczny a do tego wypuszczam wszystkie ryby... klasyczne jigowanie,kajtek 2 cale, główka w zależności czy było spokojnie czy akurat prom przypływał lub odpływał 2,5-6 gramów. Wędka phenix 863-2 kołowrotek team daiwa tdx2506c i linka Dragon hm8x 0,06. Super zabawa A jedno bardzo mocne branie sugeruje,że nie tylko okonie tam pływają...
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#33 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 12 lipiec 2016 - 21:15

Ja wczoraj wieczorem połowiłem przy przeprawie dla turystów po stronie Wolin. Złowiłem sporo okoni w tym kilka ok 30cm... tubylcy byli zdziwieni, że nie łowię tak jak oni na boczny a do tego wypuszczam wszystkie ryby... klasyczne jigowanie,kajtek 2 cale, główka w zależności czy było spokojnie czy akurat prom przypływał lub odpływał 2,5-6 gramów. Wędka phenix 863-2 kołowrotek team daiwa tdx2506c i linka Dragon hm8x 0,06. Super zabawa A jedno bardzo mocne branie sugeruje,że nie tylko okonie tam pływają...

 

Oczywiście że nie tylko okonie ;) ... Rozumiem, że masz na myśli przeprawę Karsibór?

 

Jeśli chodzi o metodę, to nie wszyscy tubylcy łowią na boczny trok, a właściwie jego mutację (kij typu picker, na końcu zestawu ołowiany ciężarek i powyżej jeden lub dwa haki z gumkami lub robakami - tak tak, wiem że to może budzić zdziwienie, ale tak to już jest nad morzem). Wbrew pozorom jest sporo wędkarzy łowiących na klasyczną gumę na główce jigowej.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 12 lipiec 2016 - 21:24


#34 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 sierpień 2016 - 14:23

Załączony plik  karsibor.jpg   62,43 KB   13 Ilość pobrań

 

Wody dużo, ale sensownych stanowisk do łowienia z brzegu wbrew pozorom jak na lekarstwo. Dodatkowo ryba (nie licząc 15-20 cm okonków) nie zawsze przebywa w zasięgu rzutu. Co innego z łódki. Wtedy nierzadko "woda się otwiera".


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 02 sierpień 2016 - 14:26


#35 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:58

Znajome miejsce - basen szarpaków :-(

#36 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 19:43

Znajome miejsce - basen szarpaków :-(

Prawda - raz się tam pojawiłem w zimę na gościnnych występach i to co tam zobaczyłem to jakaś masakra.



#37 OFFLINE   Robgsxr

Robgsxr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaŚWinoujscie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Deja

Napisano 16 listopad 2016 - 14:26

W razie pytań piszcie do mnie priv sprzedam pare miejscówek . 



#38 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 16 listopad 2016 - 19:24

Ale odgrzałeś starego kotleta :D

Masz na myśli miejscówki od strony wyspy Wolin czy Uznam? Bo od strony Wolina za wiele tych miejscówek niestety nie ma...

Ale nadchodzi grudzień, a to otwiera całkiem inne możliwości :rolleyes:


  • mifek lubi to

#39 OFFLINE   Robgsxr

Robgsxr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaŚWinoujscie
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Deja

Napisano 16 listopad 2016 - 19:56

Od wyspy wolin troche tych miejsc wiecej niz w samym Swinoujsciu . Tak jak mowisz zima to inna bajka :D dobrze prawisz .

#40 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 18 listopad 2016 - 20:46

Robercie, wbrew pozorom od strony wyspy Wolin tych miejscówek do łowienia z brzegu niestety nie ma zbyt wiele. Kanał Piastowski po remoncie nabrzeży odpada na całej długości (pomijając niektóre dni w cieplejszych porach roku, kiedy drapieżniki żerują przy powierzchni i dają się skusić na daleko latające obrotówki). Basen U-bootów to zimowisko ryb, od listopada lepiej zostawić to miejsce w spokoju, zwłaszcza że towarzystwo niezbyt ciekawe. Zostaje "kosa" między Świną a Kanałem Piastowskim, ale o ile rok czy dwa lata wstecz coś tam się działo, to w tym roku schodziłem stamtąd o kiju. Do tego zaczepów jakby więcej i warstwa gnijących glonów na dnie, w których co rusz grzęźnie guma. Jest jeszcze krótki odcinek nabrzeża przy przeprawie Karsibór, dobre miejsce na okonie, ale nie zawsze. Potem cały odcinek od dużej przeprawy do końca nabrzeży portu handlowego praktycznie niedostępny (trzcinowiska albo tereny zamknięte).

Ostatnio zainteresowałem się nabrzeżem GPK na Chorzelinie i główkami na falochronie wschodnim. W weekendy, które mogę poświęcić na wędkowanie, o ile warunki pogodowe pozwolą, rozpracuję sobie tę miejscówkę.

Jest jeszcze odcinek falochronu na Świnie przy starym wysypisku w Przytorze, ale jakoś nie przepadam za łowieniem w tamtym miejscu.

Myślę, że nie ma potrzeby robienia tajemnicy z naszych okolic. Miejscowi i tak dobrze znają teren, a przyjezdni czytający to forum - o ile w ogóle się pojawią - wprowadzą trochę więcej pozytywnej odmiany wśród tak powszechnej u nas praktyki tłuczenia okonków do wiader po farbie.

Oczywiście sprzęt pływający "otwiera" wodę i daje o wiele więcej możliwości, ale pisałem to z pozycji wędkarza nie posiadającego łodzi.


  • Robgsxr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych