Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PONTONY TOKAREX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 04 listopad 2007 - 14:13

Hej!Mam zamiar kupic ponton z sztywna podloga,taki zeby mozna z niego lowic na stojaco.Zastanawiam sie nad pontonem Kolibri,ktorego dystrybutorem jes firma Tokarex.Czy ktos z was lowil moze z niego,czy te podlogi sa na prawde sztywne?

#2 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 listopad 2007 - 20:17

Witaj, ostatnio kupowałem u nich Ponton. Wybierałem pomiędzy Kolibri a Bushem. Ten pierwszy ma wysoko uniesiony dziób do góry, co nie za bardzo mi się widziało ;)...wybrałem Kaimana 3.3m, ze sztywną podłogą. Ponton klasa, używam go co week do sandaczowania. Bardzo stabilny, mozna na nim stać cały dzień. Jedyna wada to czasochłonne rozkładanie, ale po kilku razach czas ten sie skraca :D

#3 OFFLINE   tomekat

tomekat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2007 - 22:57

patu28 - może coś więcej na temat tego pontonu - też jestem zainteresowany:-)
Jaka walizka do noszenia jakie problemy przy rozkładaniu, może jakieś fotki...

#4 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 04 listopad 2007 - 23:02

no no... bo to ciekawy temat.

#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 listopad 2007 - 08:06

Ponton transportowany jest w dwóch walizkach-torbach. Całość waży coś ponad 50kg :huh:...Podłoga w nowszych modelach składa się z 6-ciu części ( płyt), wcześniejsze modele posiadały 4-ry. ma to niby spowodować lepsze układanie się podłogi w cęści dziobowej ale według mnie przysparza to tylko problemów przy rozkładaniu ( pasowanie części). Po kilku rozłożeniach można dojść do wprawy , ale i tak to praca na jakies 15-20 min dla dwojga...ale się opłaca :mellow:, wygoda pierwsza klasa...zdjęć jeszcze nie robiłem, ale odsyłam do galeri na stronie Tokarexu, jest tam kilka fotek tego modelu. Przypinam do niego 3.5 konną Yamahe, lata jak trzeba :lol:

#6 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 05 listopad 2007 - 18:33

Też mi chodzi pogłowie taki ponton i jedno pytanie czy moża na tym pływać po większych zbiornikach powyżej 1 tys hektarów

#7 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 05 listopad 2007 - 20:16

Patu28 dzieki za info.Patrzalem na cennik i ten twoj ponton kosztuje chyba cos kolo trzech tysiecy.Mnie interesuje taki do okolo 1500 zl.Czy ten ponton Kolibri tez ma taka sztywna podloge,zeby mozna na niej stac.On kosztuje chyba okolo 1400zl.

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 listopad 2007 - 20:52

Patu28 dzieki za info.Patrzalem na cennik i ten twoj ponton kosztuje chyba cos kolo trzech tysiecy.Mnie interesuje taki do okolo 1500 zl.Czy ten ponton Kolibri tez ma taka sztywna podloge,zeby mozna na niej stac.On kosztuje chyba okolo 1400zl.

Ten model który posiadam kosztuje cos kolo 3400pln, krotsze modele z układaną półsztywną, ale niestabilną podłogą ( miałem taki) są w ofercie za ok. 1500pln.
Tomi, ja tym pontonem pływam na spalinówce po Odrze i dużym zbiorniku bez żadnego problemu B) . Są zaprojektowane do pływania po słodkiej i słonej wodzie, mają certyfikaty CE itp. Moim zdaniem są wygodniejsze i bezpieczniejsze od niewielkich łódek.

#9 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 07 listopad 2007 - 12:30

Witam. Właśnie zamówiłem sobie kaimana K330R i do niego yamahe 4hp :mellow: . Na stronie firmy jest napisane, że jest to ponton 5 osobowy. Jednak do wędkowania można go zarejestrować na max 3 osoby. Czy mogę miec problemy w razie kontroli, jeśli na pokładzie będzie 4 albo 5 osób, ale wszystkie rekreacyjnie tzn. nikt nie będzie wędkował.

#10 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 08 listopad 2007 - 14:07

Ja pływam od dwóch lat Bushem Kaimanem 300 z płytową podłogą.
Na falach radzi sobie lepiej niż niejedna łódka i do tego jest bardzo stabilny. Mój jest nieco mniejszy i wędkowanie w dwie osoby to max. Od kilku tygodni używam 8 konnej spalinówki i jest pełen czad. Wchodzi w ślizg nawet w dwie osoby.

Bardzo wygodnie podbiera się ryby, bo blisko do wody. Także jak ktoś nie ma gdzie trzymać łódki, to taki ponton zdaje się być idealnym rozwiązaniem. Rozkładanie po nabyciu wprawy nie zajmuje więcej niż 20 minut jednej osobie.

YO!

#11 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1936 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 listopad 2007 - 21:35

Fajne te pontony ale całe sczęscie na akwenach gdzie usiłuję łowić ryby :D sa wypożyczalnie - i ceny super przystępne(10zł cały dzień). Jednak 4 - 5m łodzi z odpowiednia burtą daje poczcie bezpieczeństwa na fali i podczas jerkowania stoi się pewnie.
Z drugiej strony ponton to fajny ekwipunek dodatkowy na małe wody , niedostępne z brzegu .
Proszę o wypowiedź posiadaczy pontonu na temat łowienia ciężkimi przynętami w pozycji stojacej- jak wtedy Wasze pontony się spisują.

#12 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 listopad 2007 - 22:38

Fajne te pontony ale całe sczęscie na akwenach gdzie usiłuję łowić ryby :D sa wypożyczalnie - i ceny super przystępne(10zł cały dzień). Jednak 4 - 5m łodzi z odpowiednia burtą daje poczcie bezpieczeństwa na fali i podczas jerkowania stoi się pewnie.
Z drugiej strony ponton to fajny ekwipunek dodatkowy na małe wody , niedostępne z brzegu .
Proszę o wypowiedź posiadaczy pontonu na temat łowienia ciężkimi przynętami w pozycji stojacej- jak wtedy Wasze pontony się spisują.

Spisują się super...dziś łowiłem sandacze na ciężko z 3 m łódki kolegi , stojąc ( tak wolę)...wniosek, ponton jest bardziej stabilny B)

#13 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 12 listopad 2007 - 13:04

Do mnie dojechał nareszcie ponton. Na pierwszy rzut oka, wszystko sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Cena też atrakcyjna bo z rabatem ok 3200PLN za kaimana 330R. Jednak wnieść to na 3 piętro to koszmar, dobrze że jest w dwóch torbach. Pontony te są produkowane na Litwie http://www.bush.lv

#14 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 listopad 2007 - 20:20

Dla zainteresowanych wklejam fotkę pływadełka :mellow:

Załączone pliki



#15 OFFLINE   tomekat

tomekat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2007 - 19:53

Widzę że użytkowników Kaimanów jest kilku, czy któryś mógłby podesłać fotki złożonego Kaimana???

#16 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 16 listopad 2007 - 20:17

@patu28
Fajny ten Twój pontonik :D Czy możesz napisać jak radzisz sobie z wodowaniem tej jednostki? Chodzi mi o to czy samemu da się to zrobić, czy jednak tylko we dwóch i jest potrzebna pomoc kolegi? Od samochodu do brzegu jeziora jest zawsze te kilka- kilkanaście metrów...
Pozdrowienia

#17 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 16 listopad 2007 - 23:12

Widzę że użytkowników Kaimanów jest kilku, czy któryś mógłby podesłać fotki złożonego Kaimana???

Mam fotki, ale nie napompowanego, bo nie dotarła do mnie końcówka do pompki :wacko: ponoć już jedzie do mnie.
Co do wodowania to wydaje mi się, że samemu to będzie problem bo ponton waży ponad 50kg. Na allegro pojawił sie wózek do wodowania pontonów BUSH, jednak cena jest odstraszająca. Jak bym się uparł, to sam bym zrobił taki wózek i napewno wyszło by taniej.

#18 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 16 listopad 2007 - 23:30

Polak jak sie uprze to i nawet ten ponton sam wniesie B)

#19 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 listopad 2007 - 09:31

Da się zrobić to samemu. Trzeba go tylko w miarę możliwości zmontować przy wodzie. Później w woderach wchodzę do wody i zsuwam go po trafie lub piasku (uwaga na szkła itp.).

Tak samo w drugą stronę. Wciągam go na brzeg i dalej nie ma problemu. Brzeg musi być tylko łagodny.

#20 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 17 listopad 2007 - 10:18

Panowie, czekam na zdjęcia pontonu po złożeniu. Jak to wygląda.

Wybrałęm sobie model Bush Kaiman K-330 R na dwie osoby do pływania po zbiornikach, dużych jeziorach i Bugu.

A sam materiał, mocny??

Pozdr.

Salmo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych