Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

CTS Elite LR

blank cts

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 05 maj 2013 - 07:24

Chcę prosiś posiadaczy wędek na blankach CTS Elite Long Rauge o opisanie wrażeń z użytkowania tych wędek. Jakie były wasze pierwsze odczucia i jakie są obecnie ? Jakie macie uwagi dla przyszłych posiadaczy tych blanków - na co powinni zwrócić uwagę ? Nie mogę teraz napisać o co mi chodzi bo nie chcę w żaden sposób sugerować waszych odpowiedzi ale napewno za jakiś czas włączę się do dyskusji bo też jestem posiadaczem wędek na tych blankach.



#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 maj 2013 - 15:57

Tu jest o spotkaniu, tym blankom (kijom na nich) poświęconemu: http://jerkbait.pl/t...ie-porównawcze/

 

Informacji o CTS'ach na bogato ;) :P


Użytkownik Fatso edytował ten post 05 maj 2013 - 15:57


#3 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 05 maj 2013 - 16:17

Ja mam wędke na wspomnianym blanku CTS'a - napisz na PW co konkretnie chcesz wiedzieć :) 



#4 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 maj 2013 - 18:59

także posiadam kijka na tym blanku CTS 3,05 5-15cw...na priv mogę podać num tel jak chcesz więcej info..pzdr



#5 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 maj 2013 - 19:02

ma dwa ctsy 10-35gr 8-15 lb i 2,4m, 1oz,20lb w jednoskładzie.....prze mi pasuja..odczucia,moja miłość do nich nie słabnie a cały czas rosnie....jezeli miał bym zrobic nastepnego kija to napewno na cts-ie.



#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 maj 2013 - 19:14

Ja mam wędke na wspomnianym blanku CTS'a - napisz na PW co konkretnie chcesz wiedzieć :)

 

 

także posiadam kijka na tym blanku CTS 3,05 5-15cw...na priv mogę podać num tel jak chcesz więcej info..pzdr

 

ja myslalem, ze na ucho, to w aptece :)



#7 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 maj 2013 - 19:52

ja myslalem, ze na ucho, to w aptece :)

Nie chcą publicznie pisać że są kiepskie ;)

 

Ja miałem jakiegoś i mi nie pasował. Zbyt środkowe ugięcie i zbyt pałowata szczytówka szczytówki. Ale wiem, że kolejnemu wędkarzowi bardzo pasuje. Nie piszę którego miałem, bo nie pytasz o konkretny model.


Użytkownik krzychun edytował ten post 05 maj 2013 - 22:54


#8 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 05 maj 2013 - 20:34

ja myslalem, ze na ucho, to w aptece :)

 

pitt po za dosyć kłopotliwym incydentem o którym nie chce pisać na forum z kija jestem bardzo zadowolony i nie oddałbym go za żadne skarby - jest taki jak lubie spokojnie można rzucać 3 g woblerem ale za to jak wobler stanie w mocnym nurcie to nie gnie sie jak rozgotowany makaron :) niesamowicie na nim wszystko czuć .  



#9 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 maj 2013 - 20:43

Tak, jak wspomniałem...informacji na bogato :rolleyes:



#10 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 05 maj 2013 - 22:29

ja myslalem, ze na ucho, to w aptece :)

zbyt mało czasu na klepanie w "pudełko"... :) ;) a przez tel szybciej na konkrety można odpowiedzieć... B) pzdr



#11 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2013 - 06:53

... nie ma co, super wkład do zasobu informacyjnego portalu... PW, telefon - a dział robuilding to pies ? Najłatwiej widzę po najmniejszej linii oporu iść, a może inni użytkownicy też chętnie by się dowiedzieli czegoś o tych Waszych CTS'ach - pomyślał o tym jeden z drugim ?!


  • Bury knives lubi to

#12 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 maj 2013 - 07:43

Łowię na blanki j/w kilka sezonów, dla mojego amatorskiego wyczynu całkowicie wystarczą. W sezonie 2-3 kije męczę trzy razy w tygodniu oddając wiele rzutów czasami coś holując. Ocena subiektywna bo moja jest na wielki PLUS, mankament to przemieszczająca się szczytówka względem sekcji dolnej (dwu skład lub trój skład), po prostu przekręca się w stosunku do osi przelotek i muszę czasami skorygować osadzenie elementów. Dziwne bo działa to głównie w kijach mocniejszych. Podobnie miałem z innymi firmami gdzie blanki były mocno lakierowane, może taki urok mojego rzucania. Generalnie porównując do innych firm które miałem łącznie z gotowcami typu Megabass, Evergreen, Steez i duża część uznanych producentów blanków, CTS-y jak do tej pory najbardziej mi leżą - głównie za walory użytkowe i jakość wykonania samego kija zgodnie z upodobaniami (własny projekt).

 

PS

Taka mała teoria spiskowa - nie wiem czy czasem lakier (?) którym są pomalowane nie jest zbyt śliski i to on odpowiada za brak odpowiednio mocnego zaczopowania się elementów. W muchówkach które są oszlifowane na mat i w jednym castingu (wszystkie CTS-y) w/w zjawisko nie występuje.



#13 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2013 - 10:08

Andrzeju! Czy mógłbyś rozwinąć nieco temat "walorów użytkowych"? W miarę możliwości w porównaniu z jakimiś innymi blankami (Batson, StC, CD, Lami ...).

Natomiast "jakość wykonania samego kija zgodnie z upodobaniami (własny projekt)", to wyłącznie kwestia odpowiedniego projektu i dobrego dogadania się z dobra pracownią. Jest to w zasadzie całkowicie niezależne od blanków (jeśli te są porządnie wykonane).

Pozdrawiam,

Fatso



#14 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 maj 2013 - 10:54

Generalnie na blankach się nie znam, zawsze określam swoje potrzeby i pada propozycja pracowni "który", macham na sucho i powstaje gotowy kij. Działając w takim systemie przeleciałem bez mała CZTERDZIEŚCI patyków, były budowane dla mnie lub pośrednio dla Kolegów. Z całej tej plejady zostały mi tylko CTS-y. Duża w tym zasługa jakości obsługi zlecenia przez pracownię, budzi zaufanie i przywiązanie co  gdzieś w domyśle dobrze kojarzy się z blankiem i samym wędkowaniem - wewnętrzny spokój, poczucie bezpieczeństwa. A tak na sucho - CTS LR jest b. czuły, dalekosiężny, ładnie przyjmuje obciążenie w trakcie holu, mocny w dolniku i w miarę elastyczny w górnej sekcji, nie muszę wkładać zbyt wiele siły by posłać blaszkę na znaczną odległość. Niewątpliwym plusem jest trój skład jako opcja podróżna, ładne estetyczne wykonanie, spora gama kolorów do wyboru. To tak na szybko co przyszło mi do głowy użytkując je od kilku sezonów.

 

PS

Pierwszego CTS-a miałem robionego przez Daniela T. jak i wiele innych kijów (blanki + kij), np. trzy firmy które wymieniłeś. Zawsze szanowałem kunszt i rzemiosło Kolegi ze Szczecina więc opcja subiektywnego zapatrzenia się w Kraków i same CTS-y nie ma porównania. Było coś takiego co mi nie pasowało w tych "innych", sprzedałem - ot i wszystko. Żałuje tylko jednego - ISA 901, był to piękny, wszechstronny blank, kij...



#15 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 06 maj 2013 - 11:00

Uzytkowalem 3 kije na blanakch cts-a. Pierwszy to typowa trociowka z akcja medium-fast w dlugosci 290cm  mocy 12-25 lb z cw. jak kojarze 15-45 gr. Istna rakieta do dalekich rzutow. Kijek troche mnie meczyl, bo byl przyrostem formy nad trescia w stosunku do moich lowisk, ryb i najczesciej uzywanych przynnet. W moim odczuciu troszke za bardzo  lecial na pysk (chyba nie byl odpowiednio wywazony) w koncu ta dlugosc, moc, cw. i gruba scianka blanku trudno rozsadnie wywazyc, aby srodek ciezkosci byl w okolicy dloni. 

Pomimo tych parametrow nie byl jakos specjalnie ciezki jak chocby talony z VI + czy batony z rx7. 

Po jakims czasie uzytkowalem cts-ka w dlugosci 260 cm z akcja fast, moca 15 lb i cw 10-35gr. Zajefajna kosa, obslugiwal mi bez problemu trzy gatunki ryb; bolenia, szczupaka, sandacza. Sprzedalem bo wydawalo mi sie, ze mu kilka cm brakuje  :unsure:  a moze bardzi mi B)

Teraz uzytkuje jego dluzsza wersje w dlugosci dokladnie 9 `  Super kijek, blank malo zbiezny, dosc smukly (choc samo zlacze na kielich jest dosc grube - determinuje to gruba scianka blanku).

Zauwazylem i w katalogach i kilku modelach organoleptycznie, ze cts-y maja wspolna ceche konstrukcyjna tzn. sama szczytowka nie jest cienka jak d.. weza. W przypadku cst-a to zdecydowanie zaleta, gdyz mozna komfortowo prowadzic woblera w nurcie, ale i smialo mozna podbijac gume, bez utraty kontroli i komfortu. Kije pomimo, ze maja relatywnie grubsza szczytowke nie traca nic z czulosci. Zapewne duza role odgrywa to, ze w cts-ach nie czuc tyle szkla co np: w talonach z VI+ 

Rzuty oraz ugiecie w wydaniu cts-a to czysta przyjemnosc. To prawda, ze progresja nie jest zaznaczona od samej szczytowki jak chocby w hot-shot-ach batona, talona czy chocby cd. Jednak dzieki temu ma inne wazne cechy uzytkowe, jak pelen komfor obslugi niemal kazdej przynnety, czy wobler w nurcie czy guma z opadu. Przy zacieciu w zasadzie wystarczy delikatny ruch nadgarstka (mam tu na mysli szczegolnie blanki oznaczone jako fasty, bo akcja medium-fast to juz nieco mocniej nalezy ciac).

 

Jesli chodzi o moc i  zbieznosc blanku to nie mozna generalizowac, bo duzo zalezy od konkretnego modelu.

Te dwa modele 15 lb ktore uzytkowalem/uzytkuje maja dosc mala zbieznosc blanku, natomiast te w mocy 17 lb - ktore prezentowal pan Krzysztof w wedkach na szczupaka maja sporo wieksza. itd. itd. dla kazdego cos milego ;)

Dla mnie te 15 lb sa juz wystarczajaco stabilne i generuja wystarczajaco mocy, na moje rybki


Użytkownik blackabyss edytował ten post 06 maj 2013 - 11:04


#16 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2013 - 12:06

Powyższymi opisami, za które bardzo dziękuję :) , można równie dobrze posłużyć się wobec RX8 Batsona, Phenixa, czy wreszcie nawet Avida, że o innych nie wspomnę. Dalej brak porównania ...

Podejdźcie do sprawy bardziej porównawczo :)  ... pleeeeease :wub:



#17 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 06 maj 2013 - 13:11

To fakt ;/ 

Mi kiedys cts kojarzyl sie wlasnie z takim avidem, z tym ze jest bardziej finezyjny, mniej kolkowaty. Do rx8 to sie  zupelnie nie odniose, bo nie znam jak rowniez phenixa.



#18 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 06 maj 2013 - 18:37

Powyższymi opisami, za które bardzo dziękuję :) , można równie dobrze posłużyć się wobec RX8 Batsona, Phenixa, czy wreszcie nawet Avida, że o innych nie wspomnę. Dalej brak porównania ...

Podejdźcie do sprawy bardziej porównawczo :)  ... pleeeeease :wub:

 

Wszystko co mogłem i chciałem napisać jest w tekście po wyżej.

Łowię CTS-ami, w nocy śpię spokojnie.

Jak zmienię upodobania nie omieszkam się pochwalić... ;)

 

Pozdrawiam Serdecznie.  :)



#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 maj 2013 - 19:21

uzywam dwoch wedek na blankach CTS, w tamta jesien zamawialem u krzyska 3 kije dla przyjaciol i ... wszyscy jestesmy piekielnie zadowoleni ... byc moze dlatego, ze potrafilismy bardzo dokladnie opisac nasze potrzeby i oczekiwania ... a krzysiek potrafil to wszystko dobrze zinterpretowac i mial blanki odpowiadajace wymaganiom ... jezeli ktos jest niezaodowolny, to prawdopodobnie nie przekazal rodbuilderowi wlasnych potrzeb w sposob na tyle plastyczny, aby ten byl w stanie wybrac odpowiedni blank, lub zrezygnowac z projektu, w skutek braku odpowiedniego blanku ... wystarczy zajrzec do gieldy, i nie trzeba byc prorokiem, aby sie zorientowac, ze wiekszosc sprzedawanych customow jest nietrafiona, wedlug mnie, z powodow jak powyzej



#20 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2013 - 19:22

Próbowałem ...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cts

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych