Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Chlapaki boleniowe - miejscówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 maj 2013 - 13:16

Od początku sezonu bawię się sporo ołówkiem RH. Frajda jest, tylko ryb na razie nie ma...coś mi mówi, że używam go w złych miejscach.

 

Czy ktoś może w skrócie opisać gdzie się łowi takimi przynętami? Tzn czy np tylko rafki i przelewy, a warkocz już nie? Rozumiem, że spokojna woda w basenach między główkami odpada. No i jak prowadzić - z prądem, w poprzek, pod prąd?

 

Z góry dziękuję za pomoc.



#2 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 07 maj 2013 - 14:56

W wś jest artykuł, zobacz sobie

#3 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 07 maj 2013 - 15:45

Patrzyłem, nie powiedziałbym, że odpowiada na zadane pytanie.



#4 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 07 maj 2013 - 16:00

Bo nie odpowiada.... jest zbyt ogólnie opisane. Mam ten sam problem. Domyślam się, że nikt gotowej recepty nie poda dlatego sam się nauczę tej przynęty. Prędzej czy później ją rozgryzę i ołówek i łamańca. Z tego co wiem na spokojnej wodzie łamaniec, na wzburzonej ołówek i tyle można się dowiedzieć z netu. A z prowadzaniem kombinuj....efekty napewno będą ;)



#5 OFFLINE   Winniczek

Winniczek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaRynkowo Wiadukt
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Winniczek

Napisano 07 maj 2013 - 17:42

Z moich doświadczeń to przede wszystkim aby łowić bardzo powierzchniowo,to bolenie muszą tam żerować.Na razie uklejek pod powierzchnią mało,wiec efekty mizerne.

Może na mniejszych rzekach jest inaczej.Na Brdzie,Wiśle koło Bydgoszczy bolenie łowi sie spokojnie,nie szybko.Powierzchniowce tak,ale nie ekspresowe ściaganie. Na Brdzie ataków nie ma ale ryby gryzą.


Użytkownik Winniczek edytował ten post 07 maj 2013 - 17:44


#6 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 maj 2013 - 22:22

Ołówek i łamaniec specyficzne przynety do specyficznego łowienia :)

 

Łamaniec szczególnie penetruje bolki z przykos, ołówek z kolei można prowadzić na wiele sposobów - tutaj trzeba próbować i poznać walory przynęty.

 

Jeśli napisze co i jak sprawi Ci to przyjemność? Jeśli naprowadzić i pomóc zapraszam na privat :)



#7 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2013 - 08:48

...Łamaniec szczególnie penetruje bolki z przykos....

 

A czy po penetracji można jeszcze liczyć na branie? :lol:  ;)

 

Redzi, masz doświadczenie z przynętą, łowisz nią dłużej od większości wędkarzy (zapewne), ja dopiero w tym roku zaczynam i też mam od groma pytań. Wabiki RH są teraz ogólnie dostępne, jest sklep, jest reklama, chyba można już pisać bez ogródek co i jak, z korzyścią dla kolegów po kiju i dla rozwijającego się interesu.

Ja pamiętam jak zaczynałem parę lat temu uczyć się łowić na Ukleje RH, powiem, że gdyby nie cierpliwe rady Roberta na pw, pewnie wyrwałbym co kupiłem i dał sobie spokój z przynętą, a tak łowię na nie do dziś, powiem więcej, boleniowania sobie już bez tych przynęt nie wyobrażam, a od połowy sierpnia to już 70% RH na agrafce.

Wtedy też wszystko było na pw, dzisiaj są już artykuły, rysunki, animacje.

Z ołówkiem, jak znam życie będzie podobnie. Nie zrozum mnie źle, ja niczego nie wymuszam, jeśli musi być pw to niech będzie pw, ale jeśli nie, to dlaczego trochę tego nie przyśpieszyć?


  • Hesher lubi to

#8 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 maj 2013 - 09:15

Racja @Dagon, ukleja ma swój piękny, szczegółowo napisana artykuł, cały czas dostępny nas stronie Roberta, nie mówiąc już o publikacji tutaj na portalu. A nowe wobki - tyle info ile się da wyrwać tu i ówdzie. Gdybym mógł spędzić więcej czasu nad wodą na eksperymentach pewnie bym nie pytał. A tak - każde info będzie pomocne.



#9 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 08 maj 2013 - 09:56

Gruzin

co nieco jest tutaj:

http://jerkbait.pl/t...ynety-rh/page-4


Użytkownik wildriver edytował ten post 08 maj 2013 - 09:56


#10 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 maj 2013 - 10:12

Dzięi wildriver, czytałem, warunki są jasne: optymalnie kiedy żrą przy powierzchni i kiedy są w amoku. Na filmie Roberta z yt też trochę widać jeśli chodzi o miejscówki, ale to strzępki informacji...



#11 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 08 maj 2013 - 21:06

A czy po penetracji można jeszcze liczyć na branie? :lol:  ;)

 

Redzi, masz doświadczenie z przynętą, łowisz nią dłużej od większości wędkarzy (zapewne), ja dopiero w tym roku zaczynam i też mam od groma pytań. Wabiki RH są teraz ogólnie dostępne, jest sklep, jest reklama, chyba można już pisać bez ogródek co i jak, z korzyścią dla kolegów po kiju i dla rozwijającego się interesu.

Ja pamiętam jak zaczynałem parę lat temu uczyć się łowić na Ukleje RH, powiem, że gdyby nie cierpliwe rady Roberta na pw, pewnie wyrwałbym co kupiłem i dał sobie spokój z przynętą, a tak łowię na nie do dziś, powiem więcej, boleniowania sobie już bez tych przynęt nie wyobrażam, a od połowy sierpnia to już 70% RH na agrafce.

Wtedy też wszystko było na pw, dzisiaj są już artykuły, rysunki, animacje.

Z ołówkiem, jak znam życie będzie podobnie. Nie zrozum mnie źle, ja niczego nie wymuszam, jeśli musi być pw to niech będzie pw, ale jeśli nie, to dlaczego trochę tego nie przyśpieszyć?

 

 

Tak można liczyć na branie, choć nie zawsze ołówek czy łamaniec ryby będzie łowił, czasem bolki olewają wszystkich i wszystko i to jest właśnie piękne. Jednego dnia złowisz 20 sztuk a drugiego męczysz się by złowić 1-2 ryby, ale w każdej sytuacji rolę odgrywa jakiś ważny czynnik.

 

Wiadomo jest że jak masz czas na ryby to wybierasz najlepsze dni, jednak jeśli łowisz czasowo, to już dni nie wybierasz i trzeba w pewne momenty trafić by układanka się złożyła do kupy.

 

Tak racja na przynęty RH łowię juz sporo i byłem świadkiem jej powstawania od RH7 po dzień dzisiejszy i wiem jaki potencjał mają w sobie. Odpowiednio zaprezentowane potrafią łowić różne gatunki ryb nie tylko w Polsce.

 

Twórcą przynęt jest Robert i to on udostępnia informacje o przynętach o ołówku jeszcze za dużo nie ma, więc jak tylko będzie to każdy się dowie, teraz są to moje opinie na podstawie moich i kolegów doświadczeń, a także Roberta, dlatego wolę pw.



#12 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 27 maj 2016 - 18:51

Może ktoś ma jakieś nowe doświadczenia, którymi chciałby się podzielić?



#13 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 01 czerwiec 2016 - 21:26

a co byś chciał się dowiedzieć?



#14 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 04 czerwiec 2016 - 00:14

W jakich okolicznościach najlepiej stosować? W zeszłym sezonie próbowałem cos złowić na ołówki RH. Niestety przed tym jak cos złowiłem to zdążyłem je stracić. W tym roku próbuję znowu. Znowu bez skutku. Podoba mi się ich praca, lotność. Tylko nie ma o nich nigdzie informacji. Miałem nadzieję, że może ktoś ma jakieś doświadczenia, którymi chciałby się podzielić.

#15 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 czerwiec 2016 - 21:29

dawałem parę szans dla ołówka - teraz rozsycha sie w pudełku i myślę czyby ich nie odsprzedać - może u nas nie dają rady - może nie umiem ich stosować.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych