Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pytanie do posiadaczy Daiwy Z - jakie przełożenie do jerków wybrać i gdzie dostanę w dobrej cenie ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 maj 2013 - 23:01

Mysłe ze coś na kształt Salmo Jacka by wyszlo okolo 40-45 g 



#22 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 maj 2013 - 23:04

Teraz robie 14 cm makrele dla Kuby na morskie Basy , troche przesadzilem i wyszla mi 40 g ale to dla tego ze dla zachowania mocy woblera nie robilem w nim zadnej komory na powietrze :D musze sie zabrac na nowo bo Kuba nie chciał aż takiej cegły chociaz mimo wagi bardzo łatwo prowadzi się ja przy powierzchni ... :) 



#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2013 - 23:10

Mysłe ze coś na kształt Salmo Jacka by wyszlo okolo 40-45 g 

Ale ja Jackowatych nie lubie. Bardziej leszczykowate. Wysokie.



#24 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 maj 2013 - 23:14

Wiem wiem z nimi to jest przes.... zeby zrobic takiego jak Ty chcesz to niemal osiwiałem dalej nie jestem zadowolony i nadal mieszam ze wszystkim PCV drewno wszelakie ... ehhh Andrzej chyba dostaniesz normalne Jerki a nie "super"



#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2013 - 23:40

To mnie zawiodłeś. Może być cienki jak żyletka, a to pozwala zejść z masy. Aby był wysoki i długi.



#26 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 maj 2013 - 23:42

ale za to jak cienki jest to praca gorsza szukam caly czas cos wymysle moze "super" dostaniesz na jesienne oranie a teraz dostaniesz "zwykle" hehe 



#27 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 12 maj 2013 - 00:15

Co do ceny za daiwa z to lepiej nie znajdziesz niz digitaka... Chociaz czasem mozna znalezc lepsze ceny na bass.jp... Do twojej metody bral bym Z z mniejszym przelozeniem ..... Wspomniane wczesniej cc201 jest tez nie male I po paru godzinach daje sie we znaki a pozatym przelozenie jak dla mnie jest zdecydowanie za male...jest jeszcze daiwa j dream zillion o ktorym nikt nie napisal aczkolwiek jesli chcesz miec cos mniejszego I wyjatkowego to poczekaj na deps zillion do czerwca ....http://www.depsweb.c...zx/dr100zx.html

#28 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 maj 2013 - 00:23

Co do ceny za daiwa z to lepiej nie znajdziesz niz digitaka... Chociaz czasem mozna znalezc lepsze ceny na bass.jp... Do twojej metody bral bym Z z mniejszym przelozeniem ..... Wspomniane wczesniej cc201 jest tez nie male I po paru godzinach daje sie we znaki a pozatym przelozenie jak dla mnie jest zdecydowanie za male...jest jeszcze daiwa j dream zillion o ktorym nikt nie napisal aczkolwiek jesli chcesz miec cos mniejszego I wyjatkowego to poczekaj na deps zillion do czerwca ....http://www.depsweb.c...zx/dr100zx.html

 

"EXTRA SUPER DURALUMINIUM SPOOL" - haha niezłe extra to juz za malo musi byc extra super



#29 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2013 - 00:45

Co do ceny za daiwa z to lepiej nie znajdziesz niz digitaka... Chociaz czasem mozna znalezc lepsze ceny na bass.jp... Do twojej metody bral bym Z z mniejszym przelozeniem ..... Wspomniane wczesniej cc201 jest tez nie male I po paru godzinach daje sie we znaki a pozatym przelozenie jak dla mnie jest zdecydowanie za male...jest jeszcze daiwa j dream zillion o ktorym nikt nie napisal aczkolwiek jesli chcesz miec cos mniejszego I wyjatkowego to poczekaj na deps zillion do czerwca ....http://www.depsweb.c...zx/dr100zx.html

To juz jakaś niemożebna kasa. Bez przesady. Jak mi Revo prawie wystarcza to 2 tysie z Japan powinny wystarczyć.



#30 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 12 maj 2013 - 01:32

Musze sie poprawic jesli chodzi o zillion ...Ty napisales ze potrzebujez kolowrotka do 100g czyli 3.5oz(mieszkam w US wiec posluguje sie ounces) stand moj blad... W takim razie z tanszych to shimano curado 300 albo wspomnian daiwa Z ktore wydaje mi sie najlepszym wyborem...

#31 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 maj 2013 - 09:04

Szkoda ze nie ma Ztki 1016 ehh ...



#32 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 12 maj 2013 - 09:36

Nie wiem czemu tak bardzo obstajecie przy "Z" do jerkowania. Znam trzy osoby które miały i w okresie 1-2 miesiąca odsprzedały. Nie wnikam w powody liczy się fakt. Był moment, że byłem bliski jej kupna, nie doszło do transakcji ponieważ zabrakło wolnego egzemplarza. Kolega któremu pomagałem kupić w rozsądnej kasie po krótkim czasie pozbył się jej, doświadczony casting-owiec. Młynek sprawia wrażenie solidnego i zapewne tak jest, upchana duża Ryoga w niski profil. Dla mnie zbyt płaski w swojej masie. Cieszę się, że tak potoczyły się sprawy. Co do ergonomii CC 201 DC i Z-tka to ta druga jak na moje małe dłonie wypada zdecydowanie gorzej. Nie na darmo seria CC 201 biła i bije rekordy popularności, to samo tyczy się Ryoga 1016. Miałem roczny epizod z podszarpywaniem jerków w moim odczuciu jedynie okrąglak daje odpowiednią moc poprzez zwarty, sztywny, mocny korpus. Świetnie się to czuje miotając sporymi przynętami... To co napisałem zawsze można wrzucić do kosza, jednak jest to jakiś głos w dyskusji. ;)



#33 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 maj 2013 - 10:24

Tylko czy mała RYOGA poradzi sobie ze 100g Jerkami :) ?? Jestem jej szczęśliwym posiadaczem i nie dal bym jej wiecej niz 70-75g ale to juz totalnie na granicy :)



#34 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 12 maj 2013 - 10:31

Ja dłuuugo zbierałem informacje do podobnego problemu 40-100g, początkowo też w grę wchodziły jedynie niskie profile Daiwa Z przede wszystkim ale o niej jakoś nigdy nikt nie wspomniał, że nada się do jerkowania takiego. Szukałem jak najmniejszego multiplikatora. Po odrzuceniu Zetki to z niskich u mnie zostały jedynie Abu Toro ten nowy 2013 czarny lub Abu Toro ten granatowy, no i już miałem zamawiać Toro 2013 i nagle odmieniło mi się i zapragnąłem mieć okrąglaka. Większość osób polecało okrąglaki, głównie CC101 złota seria (jest niewielki i lekki) oraz dużą Ryogę a DC nie polecali do jerkowania klockami. Kupiłem Plutona ale okazał się za ciężki i za duży. Pytając o małą Ryogę do takiego zastosowania czyli 40-100g pisali, że da radę (przy jerkowaniu zwijasz jedynie luz linki a nie targasz non stop 100gramowego jerka). I zostały mi dwa typy - CC101 złota i mała Ryoga. Padło na Ryogę, mała, wygodna większy nawój, ładna, terkotka - do tego szpula tuningowa lżejsza i spokojnie od 5g do 30g można z nią startować a z fabryczną od 40 do 100g - czyli dwa multiki w jednym. Między czasie nabyłem CC101DC ze złotą szpulką - bo mi się baaardzo podoba - na żywo jeszcze lepiej, będzie się dublować z Ryogą+szpulka tuningowa ale chęć posiadania jest większa... CC101 złota, CC101/201DC te ze złotą szpulką oraz mała Ryoga - najładniejsze! Kosmiczne konstrukcje nisko profilowe się chowają przy nich. Jeszcze tylko CC101 złota do kolekcji lub nawet 51 tak żeby była i człowiek będzie spełniony... 

 

:) pozdrawiam 



#35 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 maj 2013 - 10:38

Może tylko luzy zwijasz ale machac trzeba takim klocem mimo wszystko do 100g wybrałbym 2020HL



#36 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 12 maj 2013 - 10:44

Większość polecała 2020 do 100g - przy wyrzucie 100g nic się nie dzieje (tu już kij odgrywa główną rolę), gorzej targać to korbą cały dzień lub jeszcze gorzej woblera dużego. Ja osobiście najczęściej stosuje jerki 40/60g te 100g rzadziej niż częściej. Więc jak klasyczne jerkowanie czyli podszarpywanie i zwijanie luzu to spokojnie bez obawy myślę, że mała sie nada.


Użytkownik PILOT edytował ten post 12 maj 2013 - 10:45


#37 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 maj 2013 - 10:49

I ta korba u malej 80mm - zwijanie 100g jerka musi byc bardzo komfortowe :)



#38 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 12 maj 2013 - 11:42

Ryoga 1016 do twojego lapania jest zdecydowanie za slaba , ja mam wersje Megabass I nie wyobrazam sobie zebym ja uzywal do 100g... W tanszej ofercie bardzo dobrym wyborem bedzie wspomniane wyzej curado 300 albo daiwa Luna 253 ktora bardzo sobie cenie...aczkolwiek I tak jak dla mnie wszystkie drogi prowadza do Z ktora jest rewelacyjna zarowno do malych przynet jak duzych...
Jesli nie czytales to polecam moze Ci to pomoze w wyborze...http://www.tackletou...az200z2020.html

#39 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 12 maj 2013 - 11:53

Mnie też nie leżą okrągłe profile i aby przechylić czarę kupiłem Ryogę 1016. Miała obsługiwać ten sam zakres, o którym piszesz.

Pomimo jej małych gabarytów, niskiego osadzenia i zaj...go wykonania po prostu mi nie leży. Kupiłem w jej miejsce Zilliona i nie ma mowy o jakimkolwiek porównaniu. Myślę, że Zillionek 100SHL/SHLA będzie dobrym wyborem wśród niskich profili, aczkolwiek ja celowałem w nowego 100HSHL 82cm/7:3. Mówienie, że 1016 nie da rady z klockami do 100gr. jest chyba tylko osobistym odczuciem łowiącego. Z 1016 da radę, a ta sama okrągła nie?.

Rafał, zwijanie zaledwie 52gr. Skinnera nie wiadomo czym, jest już dalekie od komfortowego. 



#40 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 maj 2013 - 13:38

ja nie powiedziałem z Ztka 1016 da rade a RYOGA 1016 nie da rady , tylko ze jak była by Ztka w rozmiarze 1016 to bym ją kupił .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych