Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwaga - wysyp kleszczy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1796 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 09 kwiecień 2008 - 16:25

a później jeśli w tym marnym odsetku my się znajdziemy to sie powie... a jednak mogłem to kupić / się zaszczepić :angry:
lepiej na zimne dmuchać :D

#22 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 kwiecień 2008 - 16:27

Natomiast jesli ktos chodzi na ryby z psem (znam jednego), to musi go potem dokladnie ogladac i wyciagac kleszcze, bo syfy z kleszcza potrafia psa wyslac na tamten swiat w krótkich abcugach :( No i psikac go, z tym ze psim takim specyfikiem miedzy lopatkami, zeby nie zlizal.

To prawda, mój pies (kaukaz) dwa lata temu złapał jednego kleszcza, którego nie wykryliśmy zawczasu.
Skończyło się na ponad tygodniowym leżeniu pod kroplówką. Pies przez cały ten czas jedynie na co miał siłę, to podniesienie oczu do góry - widok tragiczny. Na szczęście udało się wyjść z tego

niestety nie pamiętam, jaką chorobę wskazał wtedy weterynarz

#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 kwiecień 2008 - 17:58

A ja radzę wszystkim przewrażliwionym kleszczami, ptasią grypą czy co tam jeszcze wymyślą, spojżeć na sprawę statystycznie; ile tak konkretnie osób poniosło poważny uszczerbek na zdrowiu z wymienionych powodów.

z moich znajomych, w ostatnich 10 latach co najmniej 6 osob mialo borelioze, dziecko kolezanki mojej zony FSME, z powodu zakazenia uspiono tez dwa psy ... malo?


#24 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 kwiecień 2008 - 18:46

[quote]

Natomiast jesli ktos chodzi na ryby z psem (znam jednego), to musi go potem dokladnie ogladac i wyciagac kleszcze, bo syfy z kleszcza potrafia psa wyslac na tamten swiat w krótkich abcugach :( No i psikac go, z tym ze psim takim specyfikiem miedzy lopatkami, zeby nie zlizal.
[/quote]
To prawda, mój pies (kaukaz) dwa lata temu złapał jednego kleszcza, którego nie wykryliśmy zawczasu.
Skończyło się na ponad tygodniowym leżeniu pod kroplówką. Pies przez cały ten czas jedynie na co miał siłę, to podniesienie oczu do góry - widok tragiczny. Na szczęście udało się wyjść z tego

niestety nie pamiętam, jaką chorobę wskazał wtedy weterynarz
[/quote]

Babeschioza wywoływana przez pasożytniczego pierwotniaka krwi Babeschia Canis :D
U ludzi kleszcze wywołują bardzo niebezpieczne choroby pozostawiające często trwałe uszkodzenia do końca życia. Nie należy ich lekceważyć. Nie oznacza to że trzeba panikować i siedzieć w domu, ale ostrożności niegdy nie za wiele. Jeżeli będziemy postępować rozsądnie prawdopodobieństwo ukąszenia zmaleje do zera.

#25 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:42

Babeschioza wywoływana przez pasożytniczego pierwotniaka krwi Babeschia Canis :D

Skoro tak twierdzisz :D


#26 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 kwiecień 2008 - 20:50

[quote]
Babeschioza wywoływana przez pasożytniczego pierwotniaka krwi Babeschia Canis :D
[/quote]
Skoro tak twierdzisz :D

[/quote]

Przepraszam, krwi to było zbyt ogólnikowe stwierdzenie. Konkretnie atakują i namnażają się w erytrocytach z czego biorą się charakterystyczne dla tej choroby objawy, ale to nie forum medyczne :D .

#27 OFFLINE   Porter

Porter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów

Napisano 09 kwiecień 2008 - 21:15

noi zobacz Kuba Twój post powrócił z otchłani na stronę główną :mellow: B) .Tam gdzie jeżdżę na pstrągi jest straszliwy wysyp kleszczy dziennie zdejmowałem ich na szczęście tylko z ciuchów ok.20 a jak byłem w maju to i ze 30 tych krwiopijców potrafiłem naliczyć.Nie przyjemne jest łowienie łażąc po wysokich trawach ze świadomością - chodzi już coś po mnie czy nie :angry: <_<

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 10 kwiecień 2008 - 12:40

meningitis jest zalezne od regionu

Zgoda. Ale chodzi tu o strefe endemiczna. Jest wieksze prawdopodobienstwo wystapienia odkleszczowego meningitu. Ale jakos nie slyszalem zeby czestotliwosc wystepowania tego schorzenia znaczaco sie na Pomorzu zwiekszyla. Nie na tyle, zeby sie od razu szczepic.
Za to z pelna swiadomoscia pisze, ze inaczej jest z borelioza. Dawniej to byla bardzo rzadka choroba, teraz jest inaczej. Latwo sie leczy wczesna postac, ale latwo ja przegapic. I pózniej jest duzo gorzej.

#29 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 10 kwiecień 2008 - 12:42

No i zobacz Kuba Twój post powrócił z otchłani na stronę główną :mellow: B)

Widac ktos uznal ze sie przyda :mellow:


#30 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 10 kwiecień 2008 - 20:26

A ja radzę wszystkim przewrażliwionym kleszczami, ptasią grypą czy co tam jeszcze wymyślą, spojżeć na sprawę statystycznie; ile tak konkretnie osób poniosło poważny uszczerbek na zdrowiu z wymienionych powodów. I dla porównania ile osób w tym samym czasie zginęło czy odniosło poważne rany w wypadkach drogowych. I co nie będziecie jeździć samochodami, bo maści żadnych nie ma
na poślizgi, trafienie na czerwonym czy inne takie.
Pozdro Jachu

Trochę będzie to koszmarna statystyka, ale z życia: ja leżałem dwa tygodnie na neurologii z pokleszczowym zapaleniem mózgu (była akurat rójka jętki), kumpel ma zjechane stawy i rok w rok wizytę w szpitalu- inny mój kolega zginął w wypadku jadąc na pstrągi. Wniosek: trzeba uważać.


#31 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 10 kwiecień 2008 - 23:18

Witam
Panowie jestem lek.wet. i powiem wam szczerze, że nic nie jest tak skuteczne na kleszcze u psów, jak kombinacja 2 preparatów, a mianowicie obroża PREVENTIC i FRONTLINE Spot-on albo DUOWIN CONTACT.
POzdrawiam

#32 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2008 - 07:52

Skoro robią jakieś preparaty dające bardzo wysoką skuteczność w przypadku psów to czy jest coś równie skutecznego dla ludzi?
Albo w inny sposób.
Skoro psiaka to zabezpiecza to można zabezpieczyć i siebie,
chlapnąć na buty, nogawki...
Ja kiedyś w ciągu tygodnia wyciągnąłem z siebie 27 kleszczy i na szczęście nic mi się nie stało ale wole nie kusić losu.

#33 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:12

frontline to chyba wnika pod skórę psa, więc lepiej sobie karku nie smarować B)

#34 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:17

A czy ktoś z kolegów stosował taki o to specyfik na kleszcze ULTRATHON ?? czy jest skuteczny ??

http://sklep.ultra-m...x.php?item=0390

#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:30

@biosteron
przeczytaj ten watek od samego poczatku :D

#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2008 - 08:34

A czy ktoś z kolegów stosował taki o to specyfik na kleszcze ULTRATHON ?? czy jest skuteczny ??

http://sklep.ultra-m...x.php?item=0390



Informacji o tym środku znajdziesz na tym forum sporo z tego co pamiętam nawet było kiedyś organizowane wspólne zamówienie większej ilości tego towaru tutaj na forum.

Pozdrawiam
Remek

#37 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 12 kwiecień 2008 - 16:54

dziś nad wodą dopadł mnie malutki kleszcz, ale się nie zakleszczył :D lekko przymocował się do naskórka ( mam nadzieje że to nic groźnego? ) i zciągnąłem go paznokciem :unsure:

#38 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2008 - 18:29

Ja wyjdzie czerwony plac z obwódką to masz czym się martwić - możliwość zakażenia boreliozną :D

#39 OFFLINE   Radzio

Radzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 kwiecień 2008 - 18:38

dziś nad wodą dopadł mnie malutki kleszcz, ale się nie zakleszczył :D lekko przymocował się do naskórka ( mam nadzieje że to nic groźnego? ) i zciągnąłem go paznokciem :unsure:


Nie chcę straszyć ale te najmniejsze 2-3 mm są najbardziej grożne i bardziej lgną do ludzi niż większe 4-5mm nazywane w moich stronach pastewnymi. Te większe atakują głównie zwierzynę leśną. Poza tym jeśli jakikolwiek z kleszczy, ma widoczny czerwony odwłok oznacza to, że niedawno przeprowadzał na czymś konsumpcję i pewnie zawiera w sobie sporo niebezpiecznego odzwierzęcego towaru.

Osobiście od kilku lat, jak tylko zacząłem przygodę z pstrągowaniem na Podlasiu, szczepię się przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych. Na boreliozę niestety szczepionki nie ma i kilku znajomych pstrągarzy ma różne problemy zdrowotne związane z powikłaniami przy tej chorobie.




#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 kwiecień 2008 - 19:05

I oprócz dwóch gatumków kleszczy które mogą nas zaatakować mamy jeszcze obrzeżki - kleszcze ptasie, bardzo niebezpieczne ze względu na wytępujący czasem wstrząs anafilaktyczny po wstrzyknięciu ich śliny. Po za dorosłymi postaciami mogą nas też atakować nimfy 3 rzędu - one sa właśnie mniejsze niż normalne kleszcze, ale również mogą przenosić mnóstwo syfu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych