Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik ok. 20 KM?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2017 - 07:45

Przewód rozpinam, pary paliwa wytwarzają ciśnienie które złe wpływa na pompę w silniku i może ja uszkodzić. Wypalam paliwo do transportu( bo się wyleje i śmierdzi ) lub gdy będzie dłuższy przestój( utlenia się i pozostawia osad na gaźniku).

Przy temp wody 10c pełne ssanie i stopniowo zamykam, powyżej 15 1/3 tylko przy szarpnięciu i wyłączam. Latem bez ssania.

No i masz babo placek :)

Gaźniki w zaburtowcach mają jakąś wyjątkową konstrukcję? Różnią się od gaźników montowanych np. w motocyklach, samochodach?


  • tatar lubi to

#102 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2017 - 07:47

Womaly23.

A ile tych wolnych obrotów powinno być? U mnie obrotomierz pokazuje 550-600.



#103 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 29 maj 2017 - 08:57

Pociągnij do 800-900. Wolne obroty mogą być wyższe to tego momentu aby biegi wchodziły bez zgrzytu... Myślę że to rozwiąże twoje problemy z gaśnieciem jak i telepotaniem na wolnych obrotach.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 maj 2017 - 08:58


#104 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2017 - 10:07

Pociągnij do 800-900. Wolne obroty mogą być wyższe to tego momentu aby biegi wchodziły bez zgrzytu... Myślę że to rozwiąże twoje problemy z gaśnieciem jak i telepotaniem na wolnych obrotach.

Telepie tylko przy rozruchu. Jak przyjdą słuchawki, to pobawię się. Na wodzie tak trochę kijowo z regulacją :)



#105 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2017 - 10:49

Telepie tylko przy rozruchu. Jak przyjdą słuchawki, to pobawię się. Na wodzie tak trochę kijowo z regulacją :)

Wręcz przeciwnie. Silnik powinno się ustawiać na wodzie w jego "naturalnym środowisku".

Na rozgrzanym silniku ustaw obroty tak, aby po wrzuceniu biegu ( pod obciążeniem ) nie gasł. Im niższe obroty na biegu jałowym tym mniej cierpi sprzęgło kłowe, lepiej dla przekładni.


  • womaly23 lubi to

#106 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2017 - 11:23

Wręcz przeciwnie. Silnik powinno się ustawiać na wodzie w jego "naturalnym środowisku".

Na rozgrzanym silniku ustaw obroty tak, aby po wrzuceniu biegu ( pod obciążeniem ) nie gasł. Im niższe obroty na biegu jałowym tym mniej cierpi sprzęgło kłowe, lepiej dla przekładni.

Jak jest rozgrzany, to z obciążeniem 5 dużych osób na wolnych obrotach nie gaśnie. Tzn. po rozgrzaniu wszystko działa prawidłowo. Pod takim obciążeniem praktycznie bez żadnej zwłoki wchodzi w ślizg. Tylko to cholerne palenie na zimno mnie niepokoi. Dlatego chcę sprawdzić jak to będzie na zimnym bez wcześniejszego wypalania paliwa z gaźnika.


  • radmac5 lubi to

#107 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2017 - 11:37

Miałem silnik 9.9 na gaźniku. Jak nie wypaliłem paliwa do końca to bardzo często miałem utrudniony pierwszy rozruch. 
Piotrek napisał : "Panowie przy takiej pogodzie, odpalać na ssaniu lub pół ssaniu i po 2-3 sek zrzucić ssanie bo się zalewa" i tego się trzymaj.


  • womaly23 lubi to

#108 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 maj 2017 - 12:16

Jeżeli komuś pomoże, to miałem Tohatsu 20 (bliżniak Mercurego), z ręcznym ssaniem i trzeba je było wyłączać po odpaleniu, bo zalewało silnik, trzęsło i nie dało się pływać. Przy tej temperaturze sssanie wystarczy tylko do odpalenia.


  • polak9 lubi to

#109 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 29 maj 2017 - 12:53

Jeszcze można bo możliwość w Mercury jest ręczna regulacja ssania - śrubka pod śrubką regulacji obrotów , jeśli zalewa wam silniki to odkręcić trochę i tyle. Silniki na taśmie produkcyjnej są ustawiane w warunkach niemal laboratoryjnych a rzeczywistość pokazuje swoje i czasami trzeba pokręcić śrubkami.

 

Jeśli silnik przewozicie na boku to oczywiście takie problemy mogą wystąpić jak piszecie więc panowie wypalać to paliwo...

 

Kotwitz 500-600 obrotów to trochę za nisko, może spokojnie podkręcić trochę ale z głową , tak jak pisałeś żeby sprzęgło nie dostawało po dupie ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 maj 2017 - 12:54

  • kotwitz lubi to

#110 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 maj 2017 - 17:04

Jak jest rozgrzany, to z obciążeniem 5 dużych osób na wolnych obrotach nie gaśnie. Tzn. po rozgrzaniu wszystko działa prawidłowo. Pod takim obciążeniem praktycznie bez żadnej zwłoki wchodzi w ślizg. Tylko to cholerne palenie na zimno mnie niepokoi. Dlatego chcę sprawdzić jak to będzie na zimnym bez wcześniejszego wypalania paliwa z gaźnika.

Jaką masz łódkę że przy 5 os. wchodzi w ślizg?



#111 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 maj 2017 - 17:29

Ponton zdaje się.



#112 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2017 - 17:36

Jaką masz łódkę że przy 5 os. wchodzi w ślizg?

Ponton Maweric 400. Dwie osoby na tylnej ławce i trzy na przedniej. Tzn. po jednym półdupku było na balonie z każdej strony :)



#113 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 maj 2017 - 17:43

To super.

Teraz zaczynam żałować że kupiłem aluminiaka 3 dorosłe os. i dziecko i V max 28 kM/h



#114 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 maj 2017 - 17:53

To super.

Teraz zaczynam żałować że kupiłem aluminiaka 3 dorosłe os. i dziecko i V max 28 kM/h

Ale przynajmniej masz wodę pod nosem.



#115 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 maj 2017 - 18:04

To prawda.

Gdzie nie pojedziesz to jezioro tylko ryb jakby mniej :)



#116 ONLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 29 maj 2017 - 18:52

To prawda.

Gdzie nie pojedziesz to jezioro tylko ryb jakby mniej :)

Ale za to widoki jakie piękne, no i jest gdzie pływać :)



#117 OFFLINE   Bober18

Bober18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bober
  • Nazwisko:Bober

Napisano 29 maj 2017 - 21:25

Kolego womaly23 :)

Tak jak piszesz podlaczyc przewod grucha by byla twarda ssanie odpalamy pyrkocze po chwili wylaczama ssanie i co dupa dlawi sie i gasnie i trzeba wtedy 6-10 razy szarpac na pol ssaniu chyba cos nie tak...ale jak mowisz by rolaczyc srube i przekrecic na.maxa gaz to szarpniemy chyba.nie bo nie ma.wlaczonego N

#118 OFFLINE   Bober18

Bober18

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaPoznan
  • Imię:Bober
  • Nazwisko:Bober

Napisano 29 maj 2017 - 21:33

womaly23 ktora to jest srubka od tych obrotow? Daj zdjecie prosze...doszly mnie sluchy by z 9,9 zrobic 15 trzebs jakis plastik wylamac by bardziej rumpel mozna odkrecic na maxa to prawda?

#119 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 maj 2017 - 21:45



Kotwitz 500-600 obrotów to trochę za nisko, może spokojnie podkręcić trochę ale z głową , tak jak pisałeś żeby sprzęgło nie dostawało po dupie ;)


500-600 to zdecydowanie a nie trochę za nisko. Norma to 850-900, Suzuki na wtrysku ma bodajże 750 i niektórzy się skarżą, że nim telepie. Yamaha z tego co pamiętam około 1050rpm.



Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka


Użytkownik psulek edytował ten post 30 maj 2017 - 00:07


#120 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2017 - 22:04

Przecież ja nigdzie nie napisałem że ma być 500-600 tylko tak nisko żeby wrzucając bieg nie zgasł.
W 2t miałem 600. W 4t 650-700 ( wedle serwisowi 750-850 ). Obie yamahy. To w przypadku silników na gazniku. Silnikiem na wtrysku rzecz jasna steruje komputer i sobie nie pokręcimy :) .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych