Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolowrotek do ciezkiego spinningu rzecznego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 listopad 2007 - 20:09

Witam,mam dylemat a mianowicie poszukuje dobrego kolowrotka do spinningu,mam kolowrotek shimano nexave 2500, ale niestety nie spelnil on moich oczekiwan,zajechalem go w miesiac :( zaczal mi skrzypic i rypic,chodzi poprostu jak traktor,jest na gwarancji wiec odeslalem go do serwisu Normark,niestety stwierdzili ze kolowrotek jest zamoczony i zapiaszczony i to z mojej winy,dziwne bo ja dbam o sprzet,kolowrotek nigdy nie byl w wodzie,jestem zawiedziony podejsciem firmy Normark do klijentow.Prosze o doradzenie mi w wyborze kolowrotka do ciezkiego spinningu

#2 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2007 - 20:12

Penn Slammer 360 - to do naszego ciezkiego.
Ostatnio rzucalem z 460 ale to juz jest przegiecie i katowanie wlasnego organizmu na dluzsza mete..

Gumo

#3 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2007 - 21:15

A co sadzicie koledzy o kolowrotku Daiwa Exceler 3000???sprawdza sie ten kreciolek przy ciezkim spinningowaniu???

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 listopad 2007 - 06:44

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4253& ;start=0& :D

#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 listopad 2007 - 14:22

Witam,mam dylemat a mianowicie poszukuje dobrego kolowrotka do spinningu,mam kolowrotek shimano nexave 2500, ale niestety nie spelnil on moich oczekiwan,zajechalem go w miesiac :( zaczal mi skrzypic i rypic,chodzi poprostu jak traktor,jest na gwarancji wiec odeslalem go do serwisu Normark,niestety stwierdzili ze kolowrotek jest zamoczony i zapiaszczony i to z mojej winy,dziwne bo ja dbam o sprzet,kolowrotek nigdy nie byl w wodzie,jestem zawiedziony podejsciem firmy Normark do klijentow.Prosze o doradzenie mi w wyborze kolowrotka do ciezkiego spinningu

Witaj @Biosteron, jaka kwotę chcesz przeznaczyć na rzecznego kręciołka ??? Pozdrawiam

#6 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2007 - 14:37

[quote]
Witam,mam dylemat a mianowicie poszukuje dobrego kolowrotka do spinningu,mam kolowrotek shimano nexave 2500, ale niestety nie spelnil on moich oczekiwan,zajechalem go w miesiac :( zaczal mi skrzypic i rypic,chodzi poprostu jak traktor,jest na gwarancji wiec odeslalem go do serwisu Normark,niestety stwierdzili ze kolowrotek jest zamoczony i zapiaszczony i to z mojej winy,dziwne bo ja dbam o sprzet,kolowrotek nigdy nie byl w wodzie,jestem zawiedziony podejsciem firmy Normark do klijentow.Prosze o doradzenie mi w wyborze kolowrotka do ciezkiego spinningu
[/quote]
Witaj @Biosteron, jaka kwotę chcesz przeznaczyć na rzecznego kręciołka ??? Pozdrawiam
[/quote]

Witaj patu28

Juz sie zdecydowalem na Shimano Stradic 4000FH lub ewentualnie Daiwa Exceler 3000,co sadzisz o tych kolowrotkach??


#7 OFFLINE   wig20

wig20

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2007 - 15:20

.....Prosze o doradzenie mi w wyborze kolowrotka do ciezkiego spinningu.....


Z tanich kołowrotków jest taki jeden, według mnie perełka.
OKUMA Eclipz FD
Kołowrotki opracowane na potrzeby rynku amerykańskiego, specjalnie do morskich połowów spinningowych. W każdym calu mocne, trwałe i niezawodne, co udowodniły długie testy, podczas których łowiono tarpony, barrakudy, snappery i rekiny. Założeniem przy tworzeniu tego kołowrotka było zbudowanie sprzętu wręcz niezniszczalnego. Główna przekładnia wycinana z nierdzewnej stali i wszystkie pozostałe elementy metalowe zabezpieczono przed korozją

-supermocna przekładnia ze stali nierdzewnej,
-profilowana, duralowa szpula o dużej pojemności,
-5 łożysk tocznych nowej generacji
-pełne zabezpieczenie przed solą morską,
-stalowa, odkuwana korbka o wielkiej mocy
bezpoślizgowa blokada obrotów wstecznych (duże, rolkowe łożysko oporowe).

I to wszystko poniżej 220zł. Mam model 40FD od kilku lat i używam go do sumowego trollingu. Rewelacja jak dla mnie. Żadnych luzów na koszu/korbce, jak nowy.

#8 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 listopad 2007 - 18:56

[quote]
Witam,mam dylemat a mianowicie poszukuje dobrego kolowrotka do spinningu,mam kolowrotek shimano nexave 2500, ale niestety nie spelnil on moich oczekiwan,zajechalem go w miesiac :( zaczal mi skrzypic i rypic,chodzi poprostu jak traktor,jest na gwarancji wiec odeslalem go do serwisu Normark,niestety stwierdzili ze kolowrotek jest zamoczony i zapiaszczony i to z mojej winy,dziwne bo ja dbam o sprzet,kolowrotek nigdy nie byl w wodzie,jestem zawiedziony podejsciem firmy Normark do klijentow.Prosze o doradzenie mi w wyborze kolowrotka do ciezkiego spinningu
[/quote]
Witaj @Biosteron, jaka kwotę chcesz przeznaczyć na rzecznego kręciołka ??? Pozdrawiam
[/quote]

Witaj patu28

Juz sie zdecydowalem na Shimano Stradic 4000FH lub ewentualnie Daiwa Exceler 3000,co sadzisz o tych kolowrotkach??

[/quote]
Zdecydowanie Stradic bedzie lepszy od Excelera ( jak Daiwa to od średniej półki wzwyż), sam posiadam dwa FG-ki i katuje je na na rapach. Co do ciężkiej orki to poszukałby w tej cenie czegoś z mniejszym przełożeniem, Stradiki nie lubią przynęt stawiających w wodzie duży opór ( wobki DR , ciężkie gumy) choć uważam je za dobre maszynki. W tej cenie pomyśl jeszcze nad Technium'em 4000, kolega łowi nim ciężko na rzece i chwali sobie.Jedyny mankament to szumiąca rolka ale mozna z tym sobie poradzić. Pozdrawiam

#9 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 listopad 2007 - 19:50

szumiąca rolka w shimanowskich stałoszpulowcach to dolegliwość ostatnich lat nie jest to wina łożyska ani rolki,a Gniazga gdzie sa one osadzone czyli ramię wodzika ,juz chyba w 10(dziesięciu) stradicach FH które widziałem from USA były luzy i szumiało hyba taka mini wada fabryczna,w FG -NIE było nigdy szumu.
w FH proponuje docać podkładkę i wszycho gra




#10 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2007 - 20:08

szumiąca rolka w shimanowskich stałoszpulowcach to dolegliwość ostatnich lat nie jest to wina łożyska ani rolki,a Gniazga gdzie sa one osadzone czyli ramię wodzika ,juz chyba w 10(dziesięciu) stradicach FH które widziałem from USA były luzy i szumiało hyba taka mini wada fabryczna,w FG -NIE było nigdy szumu.
w FH proponuje docać podkładkę i wszycho gra



Witam quote title

Moze bardzie szczegulowo o tej szumiacej rolce bys opowiedzial, z czego ma byc ta podkladka i w jakim miejscu ja sie mocuje,wlasnie mam dylemat z shimano nexave 2500 a mianowicie szumi mi rolka kablaka i nie mam pojecia jak ja wyciszyc

#11 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 listopad 2007 - 23:41

siemka
ja dałem podkładke miedzy łożysko a podkładkę już istniejąca,podkładke dorobiłem (dopasowałem na styk)paierem ściernym ,generalnie chodzi o to by rolka ślizgała sie własnie na łożyski na sztywno wykorzystując łożysko,a nie jajtała sie wokoło niego.
chodzi o to,iż łozysko podczas zwijania dostaje bicia czyli ma luz w niejscu zwojego usadowienia w wodziku.
dodam ze w innych kolowrotkach które miałem kiedyś jak TP FA4000 juz tego nie było,bo gdy włozyłem łozysko z Stradica wszystko było oki.tak wiec winę za szumy ponosił wodzik stardica i jak widze u Ciebie bedzie to samo.
aha czy u Ciebie jest łozysko kulkowe czy plastikowa tulejka?

jesli moje rady nie pomoga tp próbok włożyć podkładkę między rolke a łożyskoczyli tak jak byś powiększał średnice zewnętrzną łozyska wyeliminuje to luz meędzy rolką a łożyskiem.

jesli to nie pomoże to warto załozyć tylejke lib okleić taśną trzpień w który wkręcasz Srubę mocującą rolkę
musisz poprubowac ,co bys nie robił to luzy są odpowiedziałne za ten drażniący terkot w czasie zwijania linki.musisz sprawdzic w której częsci wodzika sa i zaradzić temu własnie podkładką.

chwila roboty a radość wielka :mellow:




#12 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2007 - 09:49

siemka
ja dałem podkładke miedzy łożysko a podkładkę już istniejąca,podkładke dorobiłem (dopasowałem na styk)paierem ściernym ,generalnie chodzi o to by rolka ślizgała sie własnie na łożyski na sztywno wykorzystując łożysko,a nie jajtała sie wokoło niego.
chodzi o to,iż łozysko podczas zwijania dostaje bicia czyli ma luz w niejscu zwojego usadowienia w wodziku.
dodam ze w innych kolowrotkach które miałem kiedyś jak TP FA4000 juz tego nie było,bo gdy włozyłem łozysko z Stradica wszystko było oki.tak wiec winę za szumy ponosił wodzik stardica i jak widze u Ciebie bedzie to samo.
aha czy u Ciebie jest łozysko kulkowe czy plastikowa tulejka?

jesli moje rady nie pomoga tp próbok włożyć podkładkę między rolke a łożyskoczyli tak jak byś powiększał średnice zewnętrzną łozyska wyeliminuje to luz meędzy rolką a łożyskiem.

jesli to nie pomoże to warto załozyć tylejke lib okleić taśną trzpień w który wkręcasz Srubę mocującą rolkę
musisz poprubowac ,co bys nie robił to luzy są odpowiedziałne za ten drażniący terkot w czasie zwijania linki.musisz sprawdzic w której częsci wodzika sa i zaradzić temu własnie podkładką.

chwila roboty a radość wielka :mellow:




Witaj hasior

Dziekuje za szczególowy opis co do tej szumiacej rolki,u mnie jest plastikowa tuleja,poprubuje Twoich rad do szalu mnie doprowadza ten szum,kreciolek ma dopiero dwa miesiace a szumi nie samowicie,jeszcze raz dzieki


#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 20 listopad 2007 - 13:36

najlepiej weż kup sobie łożysko i zamontój w miejsce tej plastikowej rolki.wiesz rolka musi sie slizgać wiec moga być problemy najlepiej zmierzyć ją i w to miejsce wstawic łozycho kulkowe.

#14 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2007 - 09:24

najlepiej weż kup sobie łożysko i zamontój w miejsce tej plastikowej rolki.wiesz rolka musi sie slizgać wiec moga być problemy najlepiej zmierzyć ją i w to miejsce wstawic łozycho kulkowe.


Witam,widze ze niezly fachowiec z Ciebie w tych sprawach,moze bym podeslal do Ciebie ten kolowrotek,przyznam ze to za precyzyjna robota jak dla mnie,co Ty na to??:D

#15 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 listopad 2007 - 09:29

szumiąca rolka w shimanowskich stałoszpulowcach to dolegliwość ostatnich lat nie jest to wina łożyska ani rolki,a Gniazga gdzie sa one osadzone czyli ramię wodzika ,juz chyba w 10(dziesięciu) stradicach FH które widziałem from USA były luzy i szumiało hyba taka mini wada fabryczna,w FG -NIE było nigdy szumu.
w FH proponuje docać podkładkę i wszycho gra




Szumiąca rolka spowodowana jest otwarta konstrukcją łożyska, co powoduje szybkie wypłukiwanie się smaru, szczególnie przy plecionce, kiedy woda po prostu kapie z kabłąka. U mnie problem został rozwiązany przez posmarowanie łożyska rzadkim smarem zamiast oliwki. Jak na razie od dłuższego czasu spokój. Od 2008 Shimano wprowadziło w swoich kołowrotkach kryte łożyska ceramiczne, co miejmy nadzieję wyeliminuje problem.

Pozdrawiam

Paweł

#16 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2007 - 09:35

[/quote]

Szumiąca rolka spowodowana jest otwarta konstrukcją łożyska, co powoduje szybkie wypłukiwanie się smaru, szczególnie przy plecionce, kiedy woda po prostu kapie z kabłąka. U mnie problem został rozwiązany przez posmarowanie łożyska rzadkim smarem zamiast oliwki. Jak na razie od dłuższego czasu spokój.

Pozdrawiam

Paweł[/quote]

Witam,u mnie w kolowrotku shimano nexave 2500 jest plastikowa tulejka,myslisz ze samo nasmarowanie jej smarem cos pomoze??


#17 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4787 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 listopad 2007 - 09:42

Szczerze powiem że nie wiem. Nie mam żadnego młynka z tulejką na rolce. Możesz spróbować - najwyżej wrócisz do stanu poprzedniego. Tylko jak zastosujesz zbyt gęsty smar, to może ci się przestać rolka kręcić.

Pozdrawiam

Paweł

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 listopad 2007 - 13:59

Witam.
Jeśli w kołowrotku są plastikowe tuleje na rolce kabłąka (czy
raczej pod nią) to warto taką tulejkę wymienić na wykonaną na wzór z teflonu, tak jak i podkładki, o których była tu mowa.
Zastosowanie teflonu uwolni nas od konieczności stosowania smaru.
Pozdro Jachu


#19 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 listopad 2007 - 16:21

Dziekuje serdecznie kolegom za porady dotyczace szumiacej rolki,az sie boje do niej przybrac zeby czegos nie uszkodzic :D

#20 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3654 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 22 listopad 2007 - 20:26

A ja się powtórzę, bo pisałem to już w innym poście, polecam Zaubera 4000.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych