Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2804 odpowiedzi w tym temacie

#2261 ONLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:43

Koledzy, kręciliscie juz nową tatulą?
Moze ktos juz ma i podzieli sie wrazeniami?
Ciekawi mnie czy podejdzie do niej szpulka od sv-ki...

https://allegro.pl/o...00hl-7760604526
  • metodabomb lubi to

#2262 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:12

Nie mam ale dzisiaj pojechałem na wstępne sklepowe oględziny.Szczerze mówiąc jakiegoś mega wrażenia na mnie nie zrobiła.Na pewno mniejsza sporo od poprzedniczki,to było wiadome od początku.To sporo jest to jednak naprawdę sporo,nie wiem czy wszystkim będzie pasować.Trzymając ja w ręce miałem odczucie że jest drobniejsza nawet od Tatuli CT.O kręceniu i odczuciach nie ma się co wypowiadać bo w sklepie to wszystko fajnie kręci.Egzemplarz który miałem w ręce spasowany ok,nie wyczułem żadnych luzów,aczkolwiek(może to kwestia materiału z którego jest wykonana buda)miałem wrażenie "plastikowatości".

Porównując zupełnie podstawowo nową Tatulę i Revo 4gen.bardziej mi leży Abu.Może dlatego że juz nim łowiłem i było bardzo przyjemnie.Znając życie jako człowiek absolutnie "tatularstwem" skażony pewnie prędzej czy póżniej kupię,chociażby po to aby pozyskać wiedzę.Może się okaże że jest dużo lepiej niż przy pierwszym wrażeniu.Nie to że jest żle,po prostu oczekiwałem czegoś co w ręce da poczucie wiekszej...solidności.Chyba to też moje skrzywienie.Wszystko idzie w kierunku obni zania wagi bo ludzie tego oczekują a ja nawet do zestawu BFS potrzebowałem multika o wadze nie 130 a 200g żeby nareszcie stwierdzić-to jest to.

 

Na marginesie tematu jeszcze,choć tez od Daiwy.Na półce leżała też nowa Ryoga 1520.Wziąłem w chciwe łapy i jeszcze mnie kłuje w pęcherzu.Wszystko w tym multiku jest super-forma,waga,kolor odczucie przy trzymaniu w dłoni.Nowa choroba się wykluła ;) .



#2263 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 13 styczeń 2019 - 22:55

Jaki smar polecacie na worma?, po sezonie troche go ubyło.



#2264 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 16:17

Chciałbym prosić o informację odnoście Tatuli, bo chyba się pogubiłem... Którym modelem można efektywniej ekspediować lżejsze przynęty, Tatulą SV TW czy Tatulą CT HSL Type R (chodzi o wersje "fabryczne")? Raz do lżejszych przynęt jest rekomendowana jedna, innym razem druga Tatula, stąd moje pytanie. Oczywiście wiem, że nie jest to sprzęt do "paprochów", chodzi mi tylko o to, która ma "lepszy start" przy lekkich przynętach. 



#2265 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3683 postów
  • LokalizacjaO/Sieradz, O/Piotrków.
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 styczeń 2019 - 09:12

(…) potrzebowałem multika o wadze nie 130 a 200g (…).

Takim mieszczącym się w tym zakresie jest KONGER Streeto Cast 7200LH waży tylko ciut ponad 150g. Niestety szpulka, mimo że płytka waży więcej niż standardowa szpula w Tatuli CT100HSL.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 17 styczeń 2019 - 09:14

  • mietek lubi to

#2266 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:19

Pewnie już było, ale ja nie zauważyłem. Nowość na 2019r. TATULA HD 200HL LTD
 
Trochę suchych danych z katalogu. Nowa Tatula HD 200HL LTD stworzona została do ciężkiego połowu dużymi
przynętami i grubymi plecionkami. Ekstra mocny mosiężny mechanizm spokojnie radzi sobie z gumowymi imitacjami z kategorii 25-30cm. System TWS poprawia odległości wyrzutu do ok.10%. Dzięki 7 łożyskom kulkowym CRBB świetnie nadaje się do połowu w wodach brachicznych i szwedzkich szkierach. Przekładnia Air Rotation zapewnia jedwabiście płynną, miękką pracę.
 
- 7 Łożysk kulkowych „CRBB®“
- T-Wing System (TWS™)
- Hamulec UTD
- Magforce® magnetyczny hamulec
- Hamulec gwiaździsty z Click-Systemem
- Przekładnia frezowana CNC
- Aluminiowa obudowa
- 100mm aluminiowa korbka
- Uchwyt korbki Soft-Touch
- Model na lewą rękę
 
Pewnie większość to marketingowy bełkot, ale może ktoś używa i porówna ją do poprzedniej zwykłej HD 200 HSL?? Patrząc po parametrach, to jedyne co rzuca mi się w oczy, to kwestia łożysk. W poprzedniej były zwykłe, a tu wszystkie są CRBB. Trochę inny wygląd zewnętrzny, ten według mnie fajniejszy. No i inna szpula. Jak mają się te dwie wersje do siebie, no i czy wytrzyma to przynęty 100-140g?
 

Użytkownik kleniu25 edytował ten post 30 styczeń 2019 - 12:20

  • Janusz1966 lubi to

#2267 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:23

 

Pewnie już było, ale ja nie zauważyłem. Nowość na 2019r. TATULA HD 200HL LTD
 
Trochę suchych danych z katalogu. Nowa Tatula HD 200HL LTD stworzona została do ciężkiego połowu dużymi
przynętami i grubymi plecionkami. Ekstra mocny mosiężny mechanizm spokojnie radzi sobie z gumowymi imitacjami z kategorii 25-30cm. System TWS poprawia odległości wyrzutu do ok.10%. Dzięki 7 łożyskom kulkowym CRBB świetnie nadaje się do połowu w wodach brachicznych i szwedzkich szkierach. Przekładnia Air Rotation zapewnia jedwabiście płynną, miękką pracę.
 
- 7 Łożysk kulkowych „CRBB®“
- T-Wing System (TWS™)
- Hamulec UTD
- Magforce® magnetyczny hamulec
- Hamulec gwiaździsty z Click-Systemem
- Przekładnia frezowana CNC
- Aluminiowa obudowa
- 100mm aluminiowa korbka
- Uchwyt korbki Soft-Touch
- Model na lewą rękę
 
Pewnie większość to marketingowy bełkot, ale może ktoś używa i porówna ją do poprzedniej zwykłej HD 200 HSL?? Patrząc po parametrach, to jedyne co rzuca mi się w oczy, to kwestia łożysk. W poprzedniej były zwykłe, a tu wszystkie są CRBB. Trochę inny wygląd zewnętrzny, ten według mnie fajniejszy. No i inna szpula. Jak mają się te dwie wersje do siebie, no i czy wytrzyma to przynęty 100-140g?
 

 

Podaj link do sklepu.



#2268 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:42

Żeby nie reklamować żadnego konkretnego sklepu:

https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

 

Miałeś z nią styczność Andrzeju?



#2269 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2019 - 12:48

Żeby nie reklamować żadnego konkretnego sklepu:

https://www.google.c...chrome&ie=UTF-8

 

Miałeś z nią styczność Andrzeju?

Nie.



#2270 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:38

 

Pewnie już było, ale ja nie zauważyłem. Nowość na 2019r. TATULA HD 200HL LTD
 
Trochę suchych danych z katalogu. Nowa Tatula HD 200HL LTD stworzona została do ciężkiego połowu dużymi
przynętami i grubymi plecionkami. Ekstra mocny mosiężny mechanizm spokojnie radzi sobie z gumowymi imitacjami z kategorii 25-30cm. System TWS poprawia odległości wyrzutu do ok.10%. Dzięki 7 łożyskom kulkowym CRBB świetnie nadaje się do połowu w wodach brachicznych i szwedzkich szkierach. Przekładnia Air Rotation zapewnia jedwabiście płynną, miękką pracę.
 
- 7 Łożysk kulkowych „CRBB®“
- T-Wing System (TWS™)
- Hamulec UTD
- Magforce® magnetyczny hamulec
- Hamulec gwiaździsty z Click-Systemem
- Przekładnia frezowana CNC
- Aluminiowa obudowa
- 100mm aluminiowa korbka
- Uchwyt korbki Soft-Touch
- Model na lewą rękę
 
Pewnie większość to marketingowy bełkot, ale może ktoś używa i porówna ją do poprzedniej zwykłej HD 200 HSL?? Patrząc po parametrach, to jedyne co rzuca mi się w oczy, to kwestia łożysk. W poprzedniej były zwykłe, a tu wszystkie są CRBB. Trochę inny wygląd zewnętrzny, ten według mnie fajniejszy. No i inna szpula. Jak mają się te dwie wersje do siebie, no i czy wytrzyma to przynęty 100-140g?
 

 

Też mnie bardzo interesuje Tatula HD 200HL LTD - zamierzam kupić do Svardzonkera 40 - 140 g; 2,59 m i również się zastanawiam czy wytrzyma przynęty ( gumy ) o masie całkowitej do 140 g?

 

Z tego co wyczytałem na stronach różnice względem modelu HD 200HSL to: 

1. Rodzaj łożysk

2. Mniejsze przełożenie 200HL 6,3 do 1; względem 200HSL 7,3 do 1 

3. Nawój 200HL 71 cm; 200HSL 82 cm

Obydwa modele mają według katalogu na 2019 rok mają tą samą pojemność szpuli 180/0,32 oraz wagę 230 g.


Użytkownik Janusz1966 edytował ten post 30 styczeń 2019 - 21:39

  • Kadet lubi to

#2271 OFFLINE   ldawid

ldawid

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaTrzyMiasto

Napisano 03 luty 2019 - 11:20

Witam szanowne grono tu, jako nowicjusz castingowy  :P

Chciałbym przedstawić nowego - "swojego sprzęta" na tę okoliczność  :)  Wygląda to tak: kijek + młynek ten  z przełożeniem 7,3:1 oraz linka od Berkleya fi 0,12mm . 

Dosyć chwalenia  ;)  zasadnicze pytanie - jako że lubię "mieć"  ... prosiłbym o namiar(podpowiedź) - jakie łożyska w tym młynku(wszystkie rozmiary) można założyć(oraz gdzie w miarę tanio je kupić), by ulżyć młynkowi w cierpieniu a obsługującemu go - dać możliwość wydania dodatkowej kasy :lol: . W tym wątku doczytałem, że na ślimaka zakładamy 2 szt. 4x7x2,5 a może ... źle czytałem/szukałem?



#2272 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 luty 2019 - 12:37

Kijków pod tym adresem jest kilka ;) ...? :)


  • ldawid lubi to

#2273 OFFLINE   ldawid

ldawid

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaTrzyMiasto

Napisano 03 luty 2019 - 15:21

Vilian cast 15-45g ... oczywiście moje przeoczenie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

#2274 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 luty 2019 - 15:36

Swoją Tatulę też kiedyś uzbroiłem w łożyska na ślimaku. Dziś bym tego nie zrobił z prostej przyczyny. Szybciej sprzedałem multiplikator niż zajeździłbym tulejki. To Twój pierwszy zestaw, więc może nie warto bawić się w taki tuning. Zawsze zdążysz to zrobić za rok, dwa, może trzy :)


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 03 luty 2019 - 15:37

  • szczupak1 i bob74 lubią to

#2275 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 marzec 2019 - 03:41

Pewnie juz o tym bylo ale jakos sie nie moge dokopac... Chcialem dokupic szpulke do mojej Tatuli SV TW 103HSL. A ze ma byc po taniosci wybralem szpulke z Ali. https://www.aliexpre...04-bf62a73e4e5e

Czy moze kos rzucic okiem czy to aby wlasciwa? Bede wdzieczny. Pytanie kolejne. Czy lepiej nawinac cienkiej linki na ta szpulke czy tez na orginalna? Ma mi ten zestawik sluzyc do lowienia pstragow. Chcialbym w miare komfortowo rzucac przynetami od 4g tak do 10-15m na poczatek.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 06 marzec 2019 - 03:43


#2276 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 06 marzec 2019 - 08:38

Szpulka ok, ale przydałoby się jeszcze łożyska ceramiczne kupić.

#2277 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2019 - 09:20

Szpulka ok, ale przydałoby się jeszcze łożyska ceramiczne kupić.

Ceramiczne wcale nie są takie dobre, poprawa odległości o 1-2m i spory szum, który niweluje ten atut, dodatkowo wymagają lepszej oliwki i trzeba je cyklicznie zakraplać. Nie wspomne o konieczności większej kontroli nad szpulą.

Lepszy pomysł to dokladne wypłukanie oryginalnych łożysk w izopropanolu i zakropienie oliwką - efekt jest więcej niż zadowalający.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
  • mifek lubi to

#2278 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2019 - 09:22

Pewnie juz o tym bylo ale jakos sie nie moge dokopac... Chcialem dokupic szpulke do mojej Tatuli SV TW 103HSL. A ze ma byc po taniosci wybralem szpulke z Ali. https://www.aliexpre...04-bf62a73e4e5e
Czy moze kos rzucic okiem czy to aby wlasciwa? Bede wdzieczny. Pytanie kolejne. Czy lepiej nawinac cienkiej linki na ta szpulke czy tez na orginalna? Ma mi ten zestawik sluzyc do lowienia pstragow. Chcialbym w miare komfortowo rzucac przynetami od 4g tak do 10-15m na poczatek.

Jak masz Tatule SV TW to nie musisz inwestować w szpulę z Alie, żeby ogarniać przynęty od 4g w górę.
Nawiń plecionkę (nalepiej 0.6-0.8 PE) do połowy (znacznik na szpuli) i będziesz rzucał daleko i komfortowo. Mówię to na podstawie doświadczeń ze szpulą SV (u mnie był to Alphas)

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

#2279 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 06 marzec 2019 - 10:36

Z wypowiedzi dedukuję, że skoro Remek poszukuje szpuli, to jednak ta oryginalna Go nie zadowala. No chyba, że się mylę. Tutaj https://www.youtube....h?v=xE1MF64YQJc jest pokazane, że 3.5 g przynętą można osiągnąć ok 20 m odległości. W sumie super, tylko warunki są bardzo komfortowe. Co będzie jeżeli drzewa nie pozwolą wykorzystać potencjału wędziska?  A nawet jak pozwolą, to włożona energia w rzut na ile pozwoli celnie podać przynętę? Ja osobiście średnio to widzę. Ale podkreślam, to moje subiektywne odczucia.


  • drag lubi to

#2280 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 06 marzec 2019 - 10:40

Ten film był wrzucany na forum już kilka razy.
I potwierdzam to co jest powiedziane. W momencie kiedy nawiniemy linkę do znacznika możliwości szpuli wzrastają zauważalnie przy rzutach lekkimi wabikami.
https://youtu.be/DoZ0ghlhMrk

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
  • mifek i Luckyguliver lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych