Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2813 odpowiedzi w tym temacie

#2041 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 20 maj 2018 - 11:00

Panowie może ktoś coś doradzi co nie co, przymierzam się do dokupienia multika. Multik bylk by podpięty typowo do kija pod jerki. Czyli do 100g przynęt.
Zastanawiam się nad:
Daiwa Tatula HD 200HSL
Shimano tranx 300 hg

#2042 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2018 - 11:36

Osobiście używam tej Tatuli do jerków ze względu na wyższe przełożenie co mi bardziej pasuje przy prowadzeniu szeroko chodzących dużych jerków. Tranx 301 zadebiutuje u mnie w czerwcu ale w zastosowaniu pod nuże gumy (23-27cm)

(PS Tranx 300 jest na prawa rękę)


  • Alexspin lubi to

#2043 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 20 maj 2018 - 11:45

Tak wiem wiem. Właśnie 301hg ma 100cm nawoju więc do jerkow by pięknie wybierał plecionke. Pod duże gumy mam revo toro beast 50hg

#2044 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2018 - 11:51

To masz już chyba odpowiedź na pytanie ;)  :)



#2045 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 maj 2018 - 16:25

301 ma też paskudną korbe :) która może ale nie musi nastręczać problemów przy rzucaniu 



#2046 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 maj 2018 - 16:39

Korba jak korba. Normalka jak w seryjniaku (widziałem dużo brzydsze w wypasionym tuningu, ale to kwestia gustu ;) ). Natomiast jak i dlaczego może przeszkadzać w rzutach? (jeszcze nie byłem z tym multikiem nad wodą)



#2047 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2018 - 17:18

Korba jak korba. Normalka jak w seryjniaku (widziałem dużo brzydsze w wypasionym tuningu, ale to kwestia gustu ;) ). Natomiast jak i dlaczego może przeszkadzać w rzutach? (jeszcze nie byłem z tym multikiem nad wodą)

Robert-bo koledzy piszą chyba o 301HG,który ma "pojedyńczą" korbe z wielką gulałą.Wygląda faktycznie koszmarnie ale też jestem ciekaw co Łukasz ma na myśli z tymi problemami.Za duża,zahacza o coś?Łukasz,pisz :) .


  • BOB lubi to

#2048 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2018 - 09:24

Duży pojedynczy knob mam w lexie WN (wielkością odpowiadający 301HG) i wogóle nie przeszkadza przy rzutach. Wybieranie linki przy jerkowaniu kwestia wprawy i przyzwyczajeń,  trzeba znaleźć rytm.  Do łowienia poziomego super. 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 24 maj 2018 - 09:24


#2049 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 27 maj 2018 - 11:32

Panowie gdzie dostanę w Polsce części do Tatuli ct 100?
Dokładnie potrzebuję rączki i blaszke blokującą nakrętkę rączki?

Załączone pliki


Użytkownik Ultraast edytował ten post 27 maj 2018 - 11:35


#2050 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisano 29 maj 2018 - 21:09

Żadnym specjalistą na razie nie jestem, chociaż kilka osób w terenie w zdumienie już wprawiłem, po prostu dwa zdania początkującego amatora o tytułowym multiku. Ostatnio zanabyłem u fajnych forumowych Kolegów kij Dragon HM69 (cw. 5-21 g, 2,45 m), lekką szpulę do Tatuli 100 XLS Type R oraz plecionkę Varivas Sea Bass Premium PE 1.0. I być może to był błąd, okazało się, że taki zestaw nawet w rękach zupełnego żółtodzioba jak ja, nie odbiega od podobnych parametrami spinningów. Co więcej, frajda jest nieporównywalna, a odległości osiągane np. 12 gramową gumą RH są przy mniej więcej takiej samej sile wyrzutu.....większe! Chyba czas powoli zbierać spinningowy chrust i wystawiać hurtem na giełdzie :D

 

Przynęta po prostu sobie leci. Mimo tego, że póki co szpulę kontroluję cały czas kciukiem, tak więc linka o ten kciuk ociera się i wyhamowuje. Czy to jest techniczny błąd? Opuszek kciuka niestety nie jest marki Fuji, żaden to Torzite, SIC czy nawet Hardloy, jakiś wpływ na strzępienie plecionki pewnie więc ma :rolleyes:  

 

Nie wiem jak sprawują się inne multiplikatory, ale za 500 zł (kupiłem na naszej giełdzie używkę w idealnym stanie) trudno oczekiwać więcej. Druga szpula z nawiniętą plecionką PE 1.5 czy trochę mocniejszą obsłuży bez problemu kij do 40 gramów. Słowem......fantastyczna konstrukcja i bez żadnych wątpliwości można ją polecić jako pierwszy multiplikator.....z jednym jedynie zastrzeżeniem - to wciąga B)


Użytkownik cristovo edytował ten post 29 maj 2018 - 21:09


#2051 OFFLINE   klimakg

klimakg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaMielec/Warszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 18 czerwiec 2018 - 18:55

Przymierzam się do wymiany łożysk w mojej tatuli wersja 100 hsl. Z założenia ma to być usprawnienie pracy multika a nie tuning. W związku z czym mam kilka pytań do znawców tematu.  Żeby było łatwiej podzielę moje pytanie na kilka części, a mianowicie:

 

1. Łożyska oznaczone #50 (3x8x4) i #14 (3x10x4) "usprawniające pracę szpulki" chciałbym wymienić na ceramiczne (bieżnie i elementy toczne). Czy wytrzymają one pracę z przynętami do ok. 50 g. Druga sprawa to czy ktoś  z was korzystał z tych łożysk: http://lozyskacerami...dex.php?cPath=1 ponieważ nie chcę inwestować jakieś markowe produkty typu HEDGEHOG, itp. 

2. Dodatkowo chciałbym dorzucić łożyska do worm shaft'a #59, #65 oraz do konbików, z tego co poczytałem będą to 4x7x2,5. Czy opłaca się tam dawać ceramiki, nierdzewki czy wystarczy zwykła chińszczyzna?

3.Czy ktoś zmieniał łożyska oznaczone #71 (5x9x3) i #36 (8x12x3,5) - łożyska przy drive shaf'cie, i czy dawać tam ceramiki, czy coś innego w zupełności wystarczy.

4. Nie jestem też pewien wymiarów łożysk opisanych w punkcie 3, jeżeli ktoś zna wymiary proszę o info czy to będzie to.

 

Z góry dzięki za merytoryczne informacje. :)


  • Little Wing i S.N. lubią to

#2052 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 czerwiec 2018 - 08:50

Mam pytanko do fachowców, czy szpula model RS-TATCT-34 będzie pasowała do Tatuli CT100HSL?



#2053 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 czerwiec 2018 - 13:51

Pytanko nieaktualne, już wszystko wiem... ;)



#2054 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:21

To jakaś wiedza tajemna czy jest to informacja tak droga że nie chcesz jej dla ogółu wyjawić ?
  • Alexspin lubi to

#2055 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3692 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:37

Żadna wiedza tajemna, ale myślałem, że jeśli tutaj nikt nie wyraził zainteresowania moim pytaniem, to nikogo ten problem nie interesuje.

Wyjaśnił mi kolega z Forum Multiplikator. Jeśli szpula 100HSL ma oznaczenie CT, będzie na pewno pasowała do Tatuli CT 100HSL.

http://www.multiplik...84717#msg184717


Użytkownik Alexspin edytował ten post 23 czerwiec 2018 - 15:40

  • golsyl lubi to

#2056 OFFLINE   klimakg

klimakg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaMielec/Warszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 04 lipiec 2018 - 17:19

Przymierzam się do wymiany łożysk w mojej tatuli wersja 100 hsl. Z założenia ma to być usprawnienie pracy multika a nie tuning. W związku z czym mam kilka pytań do znawców tematu.  Żeby było łatwiej podzielę moje pytanie na kilka części, a mianowicie:

 

1. Łożyska oznaczone #50 (3x8x4) i #14 (3x10x4) "usprawniające pracę szpulki" chciałbym wymienić na ceramiczne (bieżnie i elementy toczne). Czy wytrzymają one pracę z przynętami do ok. 50 g. Druga sprawa to czy ktoś  z was korzystał z tych łożysk: http://lozyskacerami...dex.php?cPath=1 ponieważ nie chcę inwestować jakieś markowe produkty typu HEDGEHOG, itp. 

2. Dodatkowo chciałbym dorzucić łożyska do worm shaft'a #59, #65 oraz do konbików, z tego co poczytałem będą to 4x7x2,5. Czy opłaca się tam dawać ceramiki, nierdzewki czy wystarczy zwykła chińszczyzna?

3.Czy ktoś zmieniał łożyska oznaczone #71 (5x9x3) i #36 (8x12x3,5) - łożyska przy drive shaf'cie, i czy dawać tam ceramiki, czy coś innego w zupełności wystarczy.

4. Nie jestem też pewien wymiarów łożysk opisanych w punkcie 3, jeżeli ktoś zna wymiary proszę o info czy to będzie to.

 

Z góry dzięki za merytoryczne informacje. :)

Dla zainteresowanych wymianą łożysk jak wyżej.

Z uwagi, że nikt nie potrafił odpowiedzieć na tak postawione pytanie postanowiłem zaryzykować i zamówiłem łożyska zgodnie z przedstawioną koncepcją. Na szczęście wszystkie wymiary okazały się zgodne i bez problemu udało się wszystko powymieniać. 

Multik zapierdziela jak szalony :P  a wymiana i ewentualne smarowanie jest do ogarnięcia dla każdego użytkownika. Wystarczy trochę chęci i kilka  narzędzi, jak śrubokręcik z wymiennymi końcówkami i pęseta, ja pożyczyłem od żony.

Podsumowując: dla chcącego nic trudnego, a za cenę dwóch łożysk HEDGEHOG wymieniłem wszystkie łożyska w multiku oraz dwie tuleje przy worm shaft-cie na ceramiki  :D 


  • Little Wing i eRKa lubią to

#2057 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 04 lipiec 2018 - 22:08

Czy użyłeś tych łożysk z podanego linku? Napisz jak się sprawują po jakimś czasie użytkowania, szczególnie przy przynętach 40-50g. Nie sprawdzałem specyfikacji tych łożysk, ale wydaje się, ze są niskiej klasy wykonania (dokładność wykonania elementów), więc mogą być głośne i nie wiele lepszy zasięg niż przy stalowych. Pamiętaj o oliwce :)

#2058 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 lipiec 2018 - 20:03

Panowie, czy opłaca się jeszcze zakup Tatuli CT 100HS na Ali?

Jak obecnie wyglądają kwestie podatku itp. przy tej wartości zamówienia?

Ew. proszę o namiar na sprawdzonego sprzedawcę.



#2059 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 lipiec 2018 - 06:28

Panowie, czy opłaca się jeszcze zakup Tatuli CT 100HS na Ali?

Jak obecnie wyglądają kwestie podatku itp. przy tej wartości zamówienia?

Ew. proszę o namiar na sprawdzonego sprzedawcę.

 

Tutaj możesz sobie oszacować wielkość podatku, jeśli paczka nie będzie szła z kraju EU: https://vat.alipaczka.pl/


Użytkownik pointman edytował ten post 13 lipiec 2018 - 06:28

  • adasio lubi to

#2060 OFFLINE   dudi82

dudi82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Adam

Napisano 28 lipiec 2018 - 20:16

Panowie czy ta szpula będzie pasowała do Tatuli CT100H?

https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych