Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2817 odpowiedzi w tym temacie

#2321 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 kwiecień 2019 - 11:17

https://www.ebay.pl/...qQL3mr3v2SvK2_g



#2322 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 kwiecień 2019 - 12:58

Taniej jest u forumowego kolegi turik
  • szczupak1 i dudi82 lubią to

#2323 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:26

To powiedzcie mi proszę czym różni się teraz nowy stees od tatuli ? Bo w środku też plastiki.



#2324 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:33

To powiedzcie mi proszę czym różni się teraz nowy stees od tatuli ? Bo w środku też plastiki.
https://www.youtube....h?v=hVS9QvapVYk

Obudową z magnezu, większą precyzją wykonania, tym, że szpula ma krótki trzpień, ilością łożysk, wagą i jeszcze wieloma innymi czynnikami, które wpływają na jego cenę
  • Xiaou lubi to

#2325 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 30 kwiecień 2019 - 15:21

 

Pewnie już było, ale ja nie zauważyłem. Nowość na 2019r. TATULA HD 200HL LTD
 
Trochę suchych danych z katalogu. Nowa Tatula HD 200HL LTD stworzona została do ciężkiego połowu dużymi
przynętami i grubymi plecionkami. Ekstra mocny mosiężny mechanizm spokojnie radzi sobie z gumowymi imitacjami z kategorii 25-30cm. System TWS poprawia odległości wyrzutu do ok.10%. Dzięki 7 łożyskom kulkowym CRBB świetnie nadaje się do połowu w wodach brachicznych i szwedzkich szkierach. Przekładnia Air Rotation zapewnia jedwabiście płynną, miękką pracę.
 
- 7 Łożysk kulkowych „CRBB®“
- T-Wing System (TWS™)
- Hamulec UTD
- Magforce® magnetyczny hamulec
- Hamulec gwiaździsty z Click-Systemem
- Przekładnia frezowana CNC
- Aluminiowa obudowa
- 100mm aluminiowa korbka
- Uchwyt korbki Soft-Touch
- Model na lewą rękę
 
Pewnie większość to marketingowy bełkot, ale może ktoś używa i porówna ją do poprzedniej zwykłej HD 200 HSL?? Patrząc po parametrach, to jedyne co rzuca mi się w oczy, to kwestia łożysk. W poprzedniej były zwykłe, a tu wszystkie są CRBB. Trochę inny wygląd zewnętrzny, ten według mnie fajniejszy. No i inna szpula. Jak mają się te dwie wersje do siebie, no i czy wytrzyma to przynęty 100-140g?
 

 

Może gdzieś było pisane, ale nie znalazłem. Może już ktoś coś napisać o tym multiku. Jak się ma do gum 100g.



#2326 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 878 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 kwiecień 2019 - 15:36

Od jutra testy właśnie takiej tatuli ,dam znać jak wypada :-)

#2327 OFFLINE   alfaiomega

alfaiomega

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGalaktyka Andromedy
  • Imię:Marcin

Napisano 01 maj 2019 - 10:32

Może gdzieś było pisane, ale nie znalazłem. Może już ktoś coś napisać o tym multiku. Jak się ma do gum 100g.

 

Mam ten kołowrotek Tatula HD 200HL 6,3:1. Jest to mój pierwszy multiplikator, używam go z wędką SG MPP2 Trigger <80g.

Dzisiaj byłem pierwszy raz na rybach, rzucałem SG 4d Line Thru Trout 15cm 35g, 4d Line Thru Perch 18cm 63g, SG Shine Glider 180 65g,SG 3d Pop Frog 20g.

 

Moje pierwsze wrażenia są pozytywne. Nie miałem żadnej brody to po pierwsze. Po drugie i co mnie zdziwiło najdalsze rzuty oddawałem 3d Pop frogiem tłumaczę to sobie dość rozkręconym dociskiem szpuli i zwartą bryłą przynęty co pozwalało mi rzucać dynamicznie. Do większych przynęt muszę się przyzwyczaić i myślę że będzie super. Przynęty które wymieniłem dla tego kołowrotka nie stanowią problemu. Co mogę powiedzieć więcej na szpulę weszło 120 plecionki J-Braid 0,28mm i myślę że to już maks ale nawinąłem tyle z obawy przed brodami.

Dodam jeszcze że regulacja docisku szpuli jest według mnie mało precyzyjna kolega ma taki sam zestaw jak ja i nieduży obrót powoduje że przynęta spada na łeb na szyję. Być może to nie wada ale kwestia tego że to był mój pierwszy raz i dopiero ogarniam casting. 



#2328 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 maj 2019 - 11:04

 

Dodam jeszcze że regulacja docisku szpuli jest według mnie mało precyzyjna kolega ma taki sam zestaw jak ja i nieduży obrót powoduje że przynęta spada na łeb na szyję. Być może to nie wada ale kwestia tego że to był mój pierwszy raz i dopiero ogarniam casting. 

Docisk szpuli na zero. Reguluj magnetykiem.


  • szczupak1 i koval75 lubią to

#2329 OFFLINE   alfaiomega

alfaiomega

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGalaktyka Andromedy
  • Imię:Marcin

Napisano 01 maj 2019 - 11:13

Docisk szpuli na zero. Reguluj magnetykiem.

Powiem Ci że kolega miał ustawiony hamulec magnetyczny na 0 ja na połowę skali czyli na 10 i on w drugim rzucie miał brodę potem ustawił jak ja i było ok. Rozumiem że dociski na zero i regulacja magnetykiem będzie oznaczać dłuższe rzuty?



#2330 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 maj 2019 - 12:08

Skale masz na magnetyku po prawej stronie ,docisk szp4jest po lewej od strony korbki ,prawdopodobnie masz za bardzo dokręcony dlatego masz wrażenie że magnetyk słabo działa

#2331 OFFLINE   alfaiomega

alfaiomega

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGalaktyka Andromedy
  • Imię:Marcin

Napisano 01 maj 2019 - 12:52

Ja robiłem tak jak znalazłem na necie. Magnetyk na 0 docisk na maksa. Zakładam przynętę, zwalniam docisk do momentu jak przynęta swobodnie spada na ziemie i nie robi się broda a potem reguluję magnetykiem. Jak to w końcu jest i który sposób jest dobry? 

Przed chwilą odkręciłem na maksa docisk i przynęta mimo magnetyka ustawionego na 20 przy opadaniu robi brodę.



#2332 OFFLINE   rimi

rimi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 01 maj 2019 - 13:40

Docisk szpuli ustawiasz tak, żeby szpula nie ruszała się na boki, a resztę ustawiasz magnetykiem.
  • szczupak1 lubi to

#2333 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 02 maj 2019 - 09:49

Mam ten kołowrotek Tatula HD 200HL 6,3:1. Jest to mój pierwszy multiplikator, używam go z wędką SG MPP2 Trigger <80g.
Dzisiaj byłem pierwszy raz na rybach, rzucałem SG 4d Line Thru Trout 15cm 35g, 4d Line Thru Perch 18cm 63g, SG Shine Glider 180 65g,SG 3d Pop Frog 20g.

Moje pierwsze wrażenia są pozytywne. Nie miałem żadnej brody to po pierwsze. Po drugie i co mnie zdziwiło najdalsze rzuty oddawałem 3d Pop frogiem tłumaczę to sobie dość rozkręconym dociskiem szpuli i zwartą bryłą przynęty co pozwalało mi rzucać dynamicznie. Do większych przynęt muszę się przyzwyczaić i myślę że będzie super. Przynęty które wymieniłem dla tego kołowrotka nie stanowią problemu. Co mogę powiedzieć więcej na szpulę weszło 120 plecionki J-Braid 0,28mm i myślę że to już maks ale nawinąłem tyle z obawy przed brodami.
Dodam jeszcze że regulacja docisku szpuli jest według mnie mało precyzyjna kolega ma taki sam zestaw jak ja i nieduży obrót powoduje że przynęta spada na łeb na szyję. Być może to nie wada ale kwestia tego że to był mój pierwszy raz i dopiero ogarniam casting.

Mi na Tatulę HD 200HL weszło 150m power pro 0,32 - na początku wydawało mi się, że jest za dużo ale naradzie bez strat w przynętach. Co do rzutów to też jestem nowicjuszem w castingu. Ja ustawiam docisk na swobodny opad przynęty i zatrzymanie szpuli w momęcie kontaktu z podłożem. Magnetyk ustawiam zależnie od wiatru i oporu jaki robi przynęta w danych warunkach. Skupiona masa i bez wiatru lub z wiatrem w plecy staram się zbliżać do zera. Przy przynętach stawiajacych znaczny opór i wietrze w twarz (mocny z boku jest chyba gorszy) Magnetyk na ok 8-14. Przynęty jakich używałem to minimum Pig Shad Junior z ośmioma gramami w korpusie a max to ShadTezz 27cm +15g. Wędzisko ST. Croix WRC90MH2.
Broda kilka razy się zdarzyła ale nie groźna - bez ostrzału i rozplatanie nawet bez wychodzenia z wody. Rozplatanie w moim przypadku to odwinięcie kilku metrów plecionki.
Generalnie jak na początki jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Janusz1966 edytował ten post 02 maj 2019 - 09:54


#2334 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 maj 2019 - 10:21

Powiem Ci że kolega miał ustawiony hamulec magnetyczny na 0 ja na połowę skali czyli na 10 i on w drugim rzucie miał brodę potem ustawił jak ja i było ok. Rozumiem że dociski na zero i regulacja magnetykiem będzie oznaczać dłuższe rzuty?

Tak, coraz dłuższe przy nabraniu wprawy rzecz jasna i kontroli linki kciukiem. Zaczynasz od dużych wartości a skończysz po pewnym czasie pewnie na 3-5.



#2335 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 02 maj 2019 - 21:31

A ja mam wsio na 0 i daje radę. hehe


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 02 maj 2019 - 21:31


#2336 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 04 maj 2019 - 02:03

Orientuje się ktoś gdzie można zamówić części do Tatuli CT? 

Muszę zakupić drive shaft.



#2337 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 05 maj 2019 - 09:07

Panowie ile metrów wejdzie plecionki 40lb na tatulę 200hd, bo będę chciał nawinąć multicolor i nie wiem ile zakupić, gdyby była dostępna w sklepie stacjonarnym , to bym podjechał z multikiem i po problemie, ale nie mają...



#2338 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 05 maj 2019 - 09:14

Panowie ile metrów wejdzie plecionki 40lb na tatulę 200hd, bo będę chciał nawinąć multicolor i nie wiem ile zakupić, gdyby była dostępna w sklepie stacjonarnym , to bym podjechał z multikiem i po problemie, ale nie mają...

Pewno zależy jakiej firmy ta plecionka. Mi weszło na HD200 Hl 150m Power Pro 0,32mm.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  • mancio lubi to

#2339 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 05 maj 2019 - 09:17

No właśnie mi chodziło o PP, dzięki :good:



#2340 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 05 maj 2019 - 15:18

No to jestem po pierwszych testach Tatuli SV TW 103XSL 8.1:1. Na domiar, po udanych testach boleniowych na Wiśle.
Multiplikator sparowalem z StC Legend Xtreme XC68MXF (starsza wersja) w której wymieniłem przelotki na tytanowe SeaGuide.
Plecionka to niezawodna YGK Egi Metal 1.0
Rzucane było zarówno typowo boleniowymi przynętami czyli woblerami (od 10 do 20g), wirującymi ogonkami oraz moimi ulubionymi Keitechami ES4” i Mann’s Predator 3 na główkach 7-25g.
Muszę powiedzieć że jestem pod ogromnym wrażeniem prostoty obsługi Tatuli z systemem SV. Zero bród, a kilka razy złapałem się na tym, że hamulec rzutowy miałem na 0 bo przestawił się od moich niezgrabnych łap. Odległości rzutu rownież zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • HaDe i SkiDivPL lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych