Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2813 odpowiedzi w tym temacie

#2681 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 maj 2021 - 10:38

Do kijka 7-21g używam MIKADO Fine 0,08mm a do 10-30g 0,14mm (ciężej nie łowię - takie zboczenie). Poczytaj:

Używasz linki 0.28 i dziwisz się że nie leci? Zmień linkę na cieńszą i zobaczysz że problem zasięgu albo zniknie albo stanie się pomijalny. Na tym multiku przy kiju do 80 g używam Mikado fine 0.16 i rzucam od 20 g na "spiningowe" odległości, po zmianie kija na cw 8-28 jestem w stanie zejść nawet do 12g jerka i uwierz mi że leci po horyzont.

i zastosuj.okok.gif
 


Użytkownik Alexspin edytował ten post 31 maj 2021 - 10:38


#2682 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 czerwiec 2021 - 18:08

Widzisz BOB, przy pierwszym kołowrotku nie wiemy czego oczekujemy. Miał być do ciężkiej rooty i jest. Chce kupić drugą szpule, nie do ul, 100m pe2.0 do woblerów 15-40g. Przy obecnej szpuli, źle się rzuca poniżej tych 30g. Czym są spowodowane te ograniczenia masy przynęty? Chcę móc rzucić również 50g jak będzie taka potrzeba.

Niesamowite jest to że problemy zawsze są nie z nSzej winy tylko w winy sprzętu. Auta SIĘ PSUJĄ bo już takich jak kiedyś nie robią. Sprzęty to samo....



A jie wpadłeś na to ze może skoro dopiero zaczynasz swoją przygodę z castingiem to wina leży po stronie techniki.

Wybacz ale ciężko mi znaleźć multika który będzie rzucał kiepsko przynętami przez ciebie podanymi....

Ale... Kurde... Ja też jestem z innych czasów. Tych co się raczej coś naprawiało niż wymieniało...

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • BOB, gumowy i Alexspin lubią to

#2683 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 04 czerwiec 2021 - 14:05

Ja to mam wrażenie Mifas że tu jest jakiś inny świat xD Ludzie maja problem z rzucaniem przynetami 20g+, inni piszą że multik klasy UL startuje od 5g, czas się zawijać bo robi się tu za mocno :D
  • mifek, Alexspin i MietekK lubią to

#2684 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 22 sierpień 2021 - 14:43

Właśnie właśnie skończyłem serwis z dołożeniem łożysk Tatuli HD 200HL. Może gdzieś jest, ale mi nie udało się znaleźć kompletnego wykazu zestawu łożysk w niej zamontowanych. Niby coś w necie znalazłem, ale w Tatuli znalazłem łożysko o którym nie znalazłem informacji w necie. Więc standardowo w przywołanym multiku mamy po sztuce łożysk o wymiarach: 3x8x4, 3x10x4, 8x12x3,5 oraz 5x9x3 i możemy dołożyć 2 sztuki łożysk 4x7x2,5.
  • drChlubicz lubi to

#2685 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2021 - 18:23

Właśnie właśnie skończyłem serwis z dołożeniem łożysk Tatuli HD 200HL. Może gdzieś jest, ale mi nie udało się znaleźć kompletnego wykazu zestawu łożysk w niej zamontowanych. Niby coś w necie znalazłem, ale w Tatuli znalazłem łożysko o którym nie znalazłem informacji w necie. Więc standardowo w przywołanym multiku mamy po sztuce łożysk o wymiarach: 3x8x4, 3x10x4, 8x12x3,5 oraz 5x9x3 i możemy dołożyć 2 sztuki łożysk 4x7x2,5.

Dwa na wałek i dwa na knoby - chyba że w wersji HD już tam są seryjnie.



#2686 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 22 sierpień 2021 - 19:10

Na knobach jest po jednym, więc w sumie można dołożyć 4 szt.

#2687 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 sierpień 2021 - 19:54

Żeby nie było - ja też przeszedłem etap dokładania łożysk do Tatuli. Samozadowolenie z wykonanego usprawnienia - bezcenne:)

 

Jest na sali może ktoś, kto zatarł/zajeździł tuleje w jakimkolwiek multiplikatorze (szczególnie w wormie)? Może ktoś użytkował kołowrotek niekoniecznie z górnej półki w którym padły te tuleje szybciej niż np. przekładnia? Może komuś knob przestał się kręcić w zanitowanej korbie? Jaka jest różnica w odczuciach miedzy knobem kręcącym się 20 razy dookoła własnej osi, a tym co tylko 3?  Jaka jest różnica w kulturze pracy Tatuli po wstawieniu łożysk, bo ja już nie pamiętam? 

 

Edit, kupiłem ostatnio 3 multiplikatory bez łożysk w wormie. Dokładać? Tam muszą być duże przeciążenia, może wodzik z plastikowego na metalowy gdzieś da się dokupić na wszelki przypadek?


Użytkownik HaDe edytował ten post 22 sierpień 2021 - 20:34

  • Alexspin lubi to

#2688 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 22 sierpień 2021 - 20:46

Tuleje może nie padną, ale mogą wytrzeć czopiki wałka który jest w tulejach zamocowany, zwłaszcza przy zaniedbywaniu reżimu smarowania. Wnioskuję tak na przykładzie czarnuchów stałoszpulowych Shimano, gdzie takie zjawisko wystąpiło. U mnie akurat różnica jest, bo jedno łożysko podpierające szpulę było denerwująco głośne. Teraz wszystkie są kojąco ciche. O knobach nie wiedziałem, to jaki tam rozmiar tych łożysk? I może link jakiś jak to ogarnąć.

#2689 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 22 sierpień 2021 - 20:56

Tuleje może nie padną, ale mogą wytrzeć czopiki wałka który jest w tulejach zamocowany, zwłaszcza przy zaniedbywaniu reżimu smarowania. Wnioskuję tak na przykładzie czarnuchów stałoszpulowych Shimano, gdzie takie zjawisko wystąpiło. U mnie akurat różnica jest, bo jedno łożysko podpierające szpulę było denerwująco głośne. 

Wątek kwitnie od 2013 r. Jakoś się nie spotkałem z tym problemem W "Naprawa, tunning..." również. Może coś przeoczyłem?



#2690 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2021 - 21:02

4x7x2,5



#2691 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 22 sierpień 2021 - 22:01

Nie wiem czy coś przeoczyłeś, wykładu z tribologi robił nie będę, bo mi się nie chce. Jak miałem rozłożony multik, to niezałożenie łożysk za 20 PLN byłoby głupotą(?).

#2692 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 22 sierpień 2021 - 23:16

Żeby nie było - ja też przeszedłem etap dokładania łożysk do Tatuli. Samozadowolenie z wykonanego usprawnienia - bezcenne:)

 

Jest na sali może ktoś, kto zatarł/zajeździł tuleje w jakimkolwiek multiplikatorze (szczególnie w wormie)? Może ktoś użytkował kołowrotek niekoniecznie z górnej półki w którym padły te tuleje szybciej niż np. przekładnia? Może komuś knob przestał się kręcić w zanitowanej korbie? Jaka jest różnica w odczuciach miedzy knobem kręcącym się 20 razy dookoła własnej osi, a tym co tylko 3?  Jaka jest różnica w kulturze pracy Tatuli po wstawieniu łożysk, bo ja już nie pamiętam? 

 

Edit, kupiłem ostatnio 3 multiplikatory bez łożysk w wormie. Dokładać? Tam muszą być duże przeciążenia, może wodzik z plastikowego na metalowy gdzieś da się dokupić na wszelki przypadek?

Kazdy multik, po wymianie tuleji na wormie na łożyska, pracuje duzo lżej, z wyczuwalna różnicą na plus,polecam ten zabieg

po wymianie łożysk na worma idzie już tylko gęstsza oliwka,wiec zanim będzie czuć różnice chwile to potrwa,dopóki oliwka nie wymyje smaru z łożysk


Użytkownik didi edytował ten post 22 sierpień 2021 - 23:22


#2693 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 sierpień 2021 - 05:43

Znaczy lżej się ściąga przynętę, holuje rybę,  czy kręci na sucho?  Z A;lphasa  raczej Steeza nie zrobię. Łożyska dokładam ... do Abu Cetrójek. 

Jeszcze się zapytam, bo takich doświadczeń nie robiłem. Rozumiem, że kryte łożysko jest zabezpieczone przed dostawaniem się zanieczyszczeń. Pytam się serio, czy gęsta oliwka wniknie do środka i wyprze jeszcze gęstszy smar? Robi się coraz bardziej laboratoryjnie :) przy okazji tuninngu Tatuli!


Użytkownik HaDe edytował ten post 23 sierpień 2021 - 06:20

  • nurek28 i Alexspin lubią to

#2694 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 23 sierpień 2021 - 08:05

z pewnością z Alphasa nie będzie Steez, choćbyś tam napchał łożysk,raczej nie o to chodzi

skoro na sucho jest wyczuwalna lżejsza praca mechanizmu to podczas ściągania multik również  ma lżej,może mniej zauważalnie ale jednak

tak gęstsza oliwka wniknie w łożysko bez problemu,te korony blaszane na lozysku zatrzymują większe zanieczyszczenia(typu piasek itp),niestety czesto dostaje sie tam woda,dlatego dobrej klasy łożysko nierdzewne(kryte), znajdzie tam zastosowanie

 

gęstsza oliwka ,mówimy tu o konsystencji coś jak oliwka Abu dodawana w pakiecie(takiej akurat uzywam),nie rozmawiamy o rzadkich oliwach do szybkich łożysk


Użytkownik didi edytował ten post 23 sierpień 2021 - 08:51


#2695 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2021 - 18:56

Miał ktoś z Was taki problem z daiwa tatula 200hsl? Dźwięk ewidentnie dobiega ze szpulki. Multik ma tak od nowości, jestem z nim 2 raz na rybach.

Dołączam filmik tego dźwięku https://drive.google...ew?usp=drivesdk

#2696 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 02 wrzesień 2021 - 19:42

Miał ktoś z Was taki problem z daiwa tatula 200hsl? Dźwięk ewidentnie dobiega ze szpulki. Multik ma tak od nowości, jestem z nim 2 raz na rybach.

Dołączam filmik tego dźwięku https://drive.google...ew?usp=drivesdk


W moim nie ma takich odgłosów.

#2697 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 02 wrzesień 2021 - 20:34

Dzięki. Spakowany już do zwrotu i wymiany na nowy.

#2698 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 02 wrzesień 2021 - 20:35

Może w którymś łożysku jest shimanowskie dc?  ;)


  • BOB lubi to

#2699 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 wrzesień 2021 - 20:48

Dzięki. Spakowany już do zwrotu i wymiany na nowy.

Oby tylko nie wypełnili ci starego, toną smaru wygłuszającego i opisali, że usterka usunięta


Użytkownik BOB edytował ten post 02 wrzesień 2021 - 20:56


#2700 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 02 wrzesień 2021 - 20:57

Oby tylko nie wypełnili ci starego toną smaru wygłuszającego i opisali, ze usterka usunięta

Masakra ten dźwięk, chyba smarem się tego nie załatwi (oby nie)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych