Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najnowsza nowość DAIWA TATULA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2817 odpowiedzi w tym temacie

#1481 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:05

Odtajałem z zimna i analizując - końcówka testów wydaje mi się tak ekstremalna, że aż muszę ją powtórzyć, bo ciężko mi uwierzyć. Jutro testów ciąg dalszy. Fakt, że przy niższych gramaturach lżejsza szpula pokazywała swoje zalety.


  • biker1 lubi to

#1482 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:26

:clappinghands: :clappinghands: kolego takie testy w taką pogodę :P


  • HaDe lubi to

#1483 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:36

Mogę zapytać czym się różni Tatula Type R o zwykłej ?



#1484 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:36

:clappinghands: :clappinghands: kolego takie testy w taką pogodę :P

Się śmiej. Na dzień dobry załatwiłem sobie brodę, bo zapomniałem przykręcić hamulec. Rozcieranie zmarzniętych paluchów bezcenne.

 

Najlepsze miny łowiących na lodzie, kiedy ich mijałem z castem w ręku. :D


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 17 styczeń 2017 - 20:40


#1485 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 17 styczeń 2017 - 20:46

Się śmiej. Na dzień dobry załatwiłem sobie brodę, bo zapomniałem przykręcić hamulec. Rozcieranie zmarzniętych paluchów bezcenne.

 

Najlepsze miny łowiących na lodzie, kiedy ich mijałem z castem w ręku. :D

Albo gdzie on taką przerembel wyciął że z castem idzie łowić ;) ;)


  • eRKa lubi to

#1486 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:23

Mogę zapytać czym się różni Tatula Type R o zwykłej ?

CT R type ma 2 łożyska crb,gwiazdę hamulca z zaionu i chyba lżejszą szpulę (tak przynajmniej było w poprzedniej wersji,ale tam R type miała tylko jedno przełożenie 8,1:1,Ct R type występuje w trzech wersjach przekładni).



#1487 OFFLINE   blacharz

blacharz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Piotr

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:28

Ile waży szpula od Tatuli CT ?

#1488 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:30

CT r-type-15,3g



#1489 OFFLINE   marcin_krych

marcin_krych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:58

CT R type ma 2 łożyska crb,gwiazdę hamulca z zaionu i chyba lżejszą szpulę (tak przynajmniej było w poprzedniej wersji,ale tam R type miała tylko jedno przełożenie 8,1:1,Ct R type występuje w trzech wersjach przekładni).

To,że poprzednia type-r miała tylko jedno przełożenie,nie jest prawdą .

 


Użytkownik marcin_krych edytował ten post 17 styczeń 2017 - 22:05

  • drag lubi to

#1490 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:16

To,że poprzednia type-r miała tylko jedno przełożenie,nie jest prawdą .

 

Zgadza się.Była także z przełożeniem 6.3:1.


  • marcin_krych lubi to

#1491 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:26

a to nie wiedziałem,sorki...


  • drag lubi to

#1492 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2017 - 05:42

Właśnie kładłem oryginalna szpulę od CT r-type na wadze-15,3g. całkiem niewiele, już tego zabawki od 5g. w górę powinny nieźle fruwać...



Dodaj to tego wagę linki plus ewentualny podkład,bo to dość dłęboka szpulka i rzucanie 5g będzie katorgą...
  • Tomek88 lubi to

#1493 OFFLINE   Lord

Lord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2017 - 10:18

Dzisiaj zamówiłem sobie Tatule CT Type R 6.3:1

 

Zobaczymy co przyjdzie.



#1494 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:43

Zamierzam kupić korbkę do swojej tatuli 103HL. Jako że w temacie castingu raczkuję napiszcie proszę czy te, które wybrałem powinny pasować

1. https://pl.aliexpres...0a-b0a6ab0312e2

2. https://pl.aliexpres...72-ff67b00ce84f

3. http://www.ebay.pl/i...pIAAOSwQYZWxpBt

4. http://www.ebay.pl/i...LUAAOSwZQRYW0M6

Będę wdzięczny za wszystkie opinie, gdyby ktoś z kolegów miał jakąś inną propozycje korbki chętnie poczytam...

Pozdrawiam

Marek



#1495 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 18 styczeń 2017 - 11:53

Dyskusję o cle i vat przeniosłem do tego tematu

 

 

http://jerkbait.pl/t...-z-chin/page-17



#1496 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 18 styczeń 2017 - 16:44

Dodaj to tego wagę linki plus ewentualny podkład,bo to dość dłęboka szpulka i rzucanie 5g będzie katorgą...

W caście nie ma raczej  takiej potrzeby żeby nawijać pod krawędź,mi wystarcza 100 odpowiedniej linki, a widziałem filmiki gdzie Japonczycy mają po kilka zwojów zapasu (po rzucie) na szpuli przy pstrągowaniu...

 

Ps. przyszła mi dziś szpulka 10,1g.,sunline 10lb. już czeka,szkoda tylko ze moje małe kanałki (namiastka pstrągowania) pozamarzały...


Użytkownik Wobi edytował ten post 18 styczeń 2017 - 16:46


#1497 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2017 - 18:38

W caście nie ma raczej  takiej potrzeby żeby nawijać pod krawędź,mi wystarcza 100 odpowiedniej linki, a widziałem filmiki gdzie Japonczycy mają po kilka zwojów zapasu (po rzucie) na szpuli przy pstrągowaniu...

 

Ps. przyszła mi dziś szpulka 10,1g.,sunline 10lb. już czeka,szkoda tylko ze moje małe kanałki (namiastka pstrągowania) pozamarzały...

To tu się troszkę mylisz...głęboka szpulka jest głęboka bo ma pomieścić grubą linkę ''po korek'' (powiedzmy 1max 2mm od rantu),płytka jest płytka bo ma pomieścić cienką linkę.Z dobrze wypełnionej szpuli linka schodzi gładziej,szpula ma mniejsze obroty podczas rzutu no i rzuty są dłuższe...wystarczy sprawdzić.Sam miałem przypadek ,że pomagałem ''chłopu'' przewijać linkę z innego multika,jako podkład,bo podpatrzył,że mam linkę na multiku nawinietą na full...po pierszym rzucie miał banana na twarzy,bo twierdził,że mu wczesniej tak nie ''latało'' jak w tym momencie.



#1498 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:11

Z tym się nie zgodzę. Być może zależy od multika. W zasadzie nigdy nie mam wypełnionej szpuli. To chyba zależy od rodzaju zestawu. Wiele razy rzucałem szpulą wypełnioną na jakieś 0,6 całkowitej pojemności. Prosta zasada: im mniej linki, tym mniejsza masa szpuli, a więc szybszy start przy lekkich przynętach. Przy ciężkich? Chyba ma mniejsze znaczenie, masa przynęty zrobi swoje i odwinie ze szpuli tyle, ile odwinie, czyli sporo. Żeby tylko starczyło, przesadzać też nie można. Rzucałem kiedyś na jednym ze śląskich zlotów zestawem JJ. Elitka, (bodajże) i CC 51S z availem. To chyba było już przegięcie. Po rzucie plecionkę przyhamował plaster, którym końcówka plecionki była przymocowana do szpuli. Nie wiem, co by się stało jakby przywaliło coś większego. Plecionki na szpuli nie może braknąć (np.troll, łowisko wymagające dalekich rzutów itp) ale ogólnie wolę, jak szpula nie jest  na full wypełniona. Tak łowię.


  • Alexspin lubi to

#1499 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 18 styczeń 2017 - 19:27

6/26/39

7/27/43

Założyłem jeszcze Meppsa Aglię 2 i wyszło mi 20/33, ale z racji że wynik jest tak rozbieżny, zakładam pomyłkę w zapisie i nie biorę za pewnik.

 

Testy powtórzone. Pomyłki nie było. Lżejsza szpula robi robotę. W rzutach troszeczkę pomógł przypon. Bez niego byłoby niewątpliwie krócej. Tylko... czy jest sens używać Tatuli do tak lekkiego łowienia? Dla mnie niekoniecznie.



#1500 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 18 styczeń 2017 - 21:18

Z tym się nie zgodzę. Być może zależy od multika. W zasadzie nigdy nie mam wypełnionej szpuli. To chyba zależy od rodzaju zestawu. Wiele razy rzucałem szpulą wypełnioną na jakieś 0,6 całkowitej pojemności. Prosta zasada: im mniej linki, tym mniejsza masa szpuli, a więc szybszy start przy lekkich przynętach. Przy ciężkich? Chyba ma mniejsze znaczenie, masa przynęty zrobi swoje i odwinie ze szpuli tyle, ile odwinie, czyli sporo. Żeby tylko starczyło, przesadzać też nie można. Rzucałem kiedyś na jednym ze śląskich zlotów zestawem JJ. Elitka, (bodajże) i CC 51S z availem. To chyba było już przegięcie. Po rzucie plecionkę przyhamował plaster, którym końcówka plecionki była przymocowana do szpuli. Nie wiem, co by się stało jakby przywaliło coś większego. Plecionki na szpuli nie może braknąć (np.troll, łowisko wymagające dalekich rzutów itp) ale ogólnie wolę, jak szpula nie jest  na full wypełniona. Tak łowię.

Każdy łowi inaczej...to prawda,ale z powiedzmy to z mechaniczno-fizycznego punktu widzenia wyglada to troszkę inaczej.Pomimo,że nie do końca wypełniona szpula ma mniejszą masę to z drugiej strony patrząc przynęta musi ''użyć'' większej siły do wyciągania linki,ze względu na mniejszą średnicę całego nawoju linki (która i tak się zmniejsza w trakcie lotu przynęty),po drugie szpula z mniejsza średnica nawoju,rozpędza się szybciej i szybciej też następuje ''krytyczny'' maxymalny moment dzałania hamulca czy to magnetycznego czy odśrodkowego.Przez te dwa zjawiska rzuty po prostu ''gasną'' tracąc wiekszy lub mniejszy potencjał siły jaką przyłożyliśmy do wykonania rzutu...można wtedy zawsze siegnąć po mocniej ładujący się kij,ale czy to jest rozwiązanie.


  • golsyl, nick i eRKa lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych