Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandaczówka na łódkę..

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
628 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 11 listopad 2007 - 12:11

Witam
Mógłby mi ktoś doradzić w wybraniu odpowiedniego blanku przelotek itp. Ponieważ postanowiłem może jednak nie samemu zmontować kij pod sandacza z rezonansem drgań do łowienia z opadu. c.w blanku powinien wachać się 4-12 lub 14g akcja fast lub extra fast i dł. ok 2m będe łowić z łodzi. Za wszystkie sugestie z góry dziękuje biggrin.png aha i jeszcze niewiem czy wybrać spin jiga czy może drop shota??



#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 21:29

Witam,

Dla mnie w tej gramaturze jest jeden wybor: Batson RX8+ 6'10'' 1/2 oz 12 lbs. Wspaniala wedka do lekkiego opadu. Niesamowita dynamika i czucie przynety. Duzy zapas mocy- wyholowanie pstraga/ troci jeziorowej 70 cm nie bylo zadnym problemem i zajelo ok 15 minut.

Moze to wygladac tak:


Jesli chodzi o przelotki to sa to Fuji Sic bodajze Y.

Pozdrawiam,

Bujo

Załączone pliki



#3 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 listopad 2007 - 21:54

Bujo mógłbyś zdradzić co to za uchwyt??? Fuji??

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 11 listopad 2007 - 21:59

Bujo mógłbyś zdradzić co to za uchwyt??? Fuji??


Witam,

Uchwyt to Fuji, dostepny np w FC. Foregrip byl zamawiany w Japonii


Pozdrawiam,

Bujo

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 listopad 2007 - 16:42

Skoro chcesz zbudować wędkę nie samemu czyli zlecić to zbrojmistrzowi rozumię. Tak już jest, że zbrojmistrzowie mają odpowiednie przelotki, uchwyty i całą galanterię. Blanki też mają i na pewno coś ci zasugerują. Tak chyba będzie najlepiej.

pozdrawiam

#6 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 19:26

Witam,
@Karaś, podaj wagę przynęt które będziesz stosował. Rozumiem, że ma być to kij pod gumę? Postaram się coś zaproponować.
@Bujo, jeszcze kilka tygodni i nie będzie potrzeby zamawiania nic z Japonii
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 21:11

Witam,

@ Ireneusz MAtuszewski,

Dobrze wiedziec bo wlasnie zamierzalem cos zamawiac. Dwa blanki w tym RX8+ do 21 gramow czekaja jeszcze na nowe rekojesci rezonansowe, ktore mam nadzieje beda dostepne juz niedlugo :D

Pozdrawiam,

Bujo



#8 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 listopad 2007 - 22:05

@Karaś powiedz z jakim multikiem sparujesz kij?

#9 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 13 listopad 2007 - 15:12

Jeżeli choodzi o uchwyt to lepiej jak pod kołowrotek by był przynamniej nie musiałbym się uczyć na nowo zarzucać :wacko:.
Tak będe łowić na gumy w przedziale 7-10cm na główkach od 3-7g no i może czasem założe jakiegoś niewielkiego wobka ,ale raczej zdecydowanie na gumki stawiam :D Jeszcze zastanawiałem się czy może niewybrać:
-ATCIII model ISB 661 6-12Lbs 3,5-12 g
-G.Loomis Drop Shot 6'10 1/8 - 3/8oz.
lub w/w Batson. Co o tych blankach sądzicie??

#10 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 13 listopad 2007 - 15:22

Karaś@ a co tu się zastanawiać jak ty maszy dylemat pomiędzy G.Loomis, a Batsonem. To tak jakbyś miał dylemat które auto wybrać BMW czy Skodę? To jest taka właśnie skala problemu.

pozdrawiam

#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 13 listopad 2007 - 15:36

Karaś@ a co tu się zastanawiać jak ty maszy dylemat pomiędzy G.Loomis, a Batsonem. To tak jakbyś miał dylemat które auto wybrać BMW czy Skodę? To jest taka właśnie skala problemu.

pozdrawiam


Witam,

@ Thymallus,

Nie do konca. Radzil bym wziac RX8+, polowic troche i sadze ze bys zmienil zdanie :D

Pozdrawiam,

Bujo

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 listopad 2007 - 15:42

@Thymallus

obawiam się Andrzeju że nie przeczytałeś uważnie tego wątku. Blanki Batsona z nowej serii RX8+ kosztują grubo ponad $100 a niektóre zdaje się w okolicach $200. W tej sytuacji również miałbym dylemat czy nie zdecydować sie na jakiegoś tańszego Loomisa albo ATC.

@Karaś

z blanków które wymieniłeś w ręku miałem tylko Batsona o którym pisze @Bujo. Zgodziłbym się z opinią @Bujo że do lekkiego opadu jest to bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza w tak przemyslanym wydaniu jak wędka zaprezentowana na zdjęciu (ruchomy, nie obciązający blanku foregrip)

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 listopad 2007 - 17:16

Witamy.
Z naszej strony możemy polecić do w/w warunków łowienia dwa blanki Lamiglasa z serii XMG. To konstrukcje z wysoko modułowego grafitu, bardzo lekkie, świetnie transmitujące drgania.
LP 842 2.13m 7’/3-14 gr./6-12 lb.fast - 340zł.blank
LSJ 842 2.13m 7’/3-10 gr./6-12 lb.fast - 320zł.blank
ten blank obsługuje główki od 3.5-10.5 grama + guma, w porównaniu z powyższym LP 842, ma większą średnicę i cieńsze ścianki, dzięki temu można nadawać wabikowi bardziej ostry, szarpany ruch.

#14 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 15 listopad 2007 - 10:30

Skoro o sandałkach to się podłącze.
Szukam kijka do kogutów 24-32 gr (do lżejszych kogutów i gumek mam Avida 1 oz), rozglądałem się po rynku japońskim ale tam są same wersje cast, a ja zdecydowanie wolę spinn.
Czy może bardziej stawiać na rodzimy rodbuilding lub szukać czegoś w St. Croix'ie??


#15 OFFLINE   Art-Rod

Art-Rod

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2007 - 13:36

W serii Avid spiny powyżej 1oz. nie występują.
Jeśli chcesz coś w St.Croix to model, który jest idealny do tego celu: Avid 3C66HF - 6'6 25lb 10-42gr. W analogicznych parametrach jest też Lamiglas IM700 lub w niższym budżecie Batson RX7. Na tych castingowych blankach budujemy wersje spinningowe do takich jigów.

#16 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 listopad 2007 - 14:35

witaj,
mam w pracowni taki blank Avida 6'6 do 42gr, faktycznie jest dośc sztywny , ale myślę ze do łowienia kogutami powien byc ok. To bardzo mocne blanki przy tych parmetrach, różnica z 1oz jest wyraźna. Robiłem je jako kije spinningowe, działają bez zarzutu.

pozdrawiam

Daniel

#17 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 17 listopad 2007 - 20:24

Po przemyśleniu kilku rzeczy doszedłem do wniosku że prawdopodobnie jednak wybiore atc isb661.Dziękuje za pomoc i porady.

#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 18 listopad 2007 - 21:24

W serii Avid spiny powyżej 1oz. nie występują.
Jeśli chcesz coś w St.Croix to model, który jest idealny do tego celu: Avid 3C66HF - 6'6 25lb 10-42gr. W analogicznych parametrach jest też Lamiglas IM700 lub w niższym budżecie Batson RX7. Na tych castingowych blankach budujemy wersje spinningowe do takich jigów.



Blank jest ok, choć przy cięższych kogutach, w granicach 45-50g, może być za miękka szczytówka. Choć z drugiej strony np. IMB845 Batsona potrafi korek z dna wyrwać. Najlepiej organoleptycznie porównać obydwa blanki.

#19 OFFLINE   batman

batman

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 10:08

witam
proszę o radę lub propozycję od kolegów
szukam kijka ( robionego) do kogutów ;
cw- 15-50 - max.1.95-2m mocny dolnik i szybka ,czuła szczytówka - szybki i zarazem z czułą szczytówką - dobrze przekazujący opad przynęty nawet przy sporej fali- cena ok 800 ( choć moze byc troszkę wyższa) - czy jest możliwość zrobienia takiego kijka ?


#20 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 21 czerwiec 2009 - 10:49

Jasne, że jest taka opcja :D

musisz wybrac sobie kto Ci uzbroi kij. Ja już kilka kiji zamawiałem u Pana Łukasza Masiaka

www.rodmas.pl zadzwoń i razem wybierzecie blank i reszte.
A to ma byc kij pod multiplikator czy kołowrotek ??





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych