Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiki firmy Lew's - opinie, porównania, cokolwiek...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 czerwiec 2013 - 22:48

pitt, jak widzę na temat kołowrotków Lew's nadal nie masz nic do powiedzenia.  Taki los Trolla.

 

Maciek1

Szukałem kołowrotka dla mojego nastoletniego syna, takiego, który pozwoli mu łatwe przestawianie hamulca rzutowego bez konieczności otwierania panelu bocznego i przestawiania ciężarków.  Odrzuciłem system ACS Cast Control System, stosowany w Quantum, bo jest za mało precyzyjny dla lżejszych przynęt.

Poczytałem wszelakie fora i zwróciłem uwagę na powszechne , pozytywne opinie o kołowrotkach Lew's. W rezultacie zamówiłem Lew's Tournament MG Speed Spool z przełożeniem 5,4:1 - trochę na zasadzie " no risk no fun". Po miesiącu testów muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu, mój syn dostał na dzień dziecka i urodziny porządny kołowrotek z którym radzi sobie bez problemu. Potwierdzam też pozytywne opinie na temat min. tego kołowrotka ze stajni Lew's.. Kilka uwag na temat konkretnego modelu :

 

Pozytywy:

 

1. "Rączki" : są dość szerokie i takie "plaskate"  w rezultacie jednak bardzo wygodne i przyjemne w użytkowaniu.

 

2. Przełożenie 5,4: 1  i przedłużone ramię korbki : to pierwszy kołowrotek z tak niskim przełożeniem jaki miałem w rękach, przy łowieniu woblerami z dużym sterem, głęboko nurkującymi jest to rewelacja !!! Zdziwiony jestem łatwością i lekkością obrotu korbką. Jeżeli ktoś łowi często na woblery powinien pomyśleć o takim przełożeniu.

 

3. Niski profil : kołowrotek dobrze leży nawet w dłoni nastolatka.Porównałbym do Curado E.

 

4. Wygląd : o gustach się nie dyskutuje ale matowa czarna, trwała farba może się podobać.

 

5. Spasowanie i praca : zero luzów, trzasków i innych dźwięków, praca "maślana" łożyska robią swoje. Citica G według mnie jest bardziej "plastic fantastic" w dotyku i pracy.

 

6. Właściwości rzutowe i system hamowania: fabryczne łożyska po przepłukaniu i nasmarowaniu lekką oliwką sprawują się doskonale, hamulec rzutowy pozwala na łatwe dostosowanie się do warunków łowienia i rodzaju przynęty. W zależności od wędki można bez problemu rzucać wabikami od ok.5-7 gram.

 

Negatywy:

 

1. Znalazłem jeden ale dla wersji z regulacją ciężarków odśrodkowych: po otwarciu panel zostaje w dłoni. Nie wiem dlaczego tylko Shimano robi to tak, że panel pozostaje przytwierdzony do kołowrotka przy regulacji hamulca rzutowego. W Lew's z tym systemem istnieje ryzyko zgubienia lub utopienia panelu bocznego podczas regulacji.

 

 

Neutralnie:

 

1. Nie lubię kołowrotków z pinem na osi , który trzeba wypchnąć w celu wymiany łożyska szpuli. W moim Lew's dodatkowo zrobiony jest z miekkiego metalu. Trzeba być bardzo uważnym i ostrożnym.

 

 

jbk,

Też myślałem o BB1, tym bardziej, że mają opinię kołowrotków "rzucających długodystansowo" najlepiej z całej serii. To co je wyróżnia to specyficzny system hamulca rzutowego Smart Plus System i powiększone oczko nawoju linki. Być może właśnie ten kołowrotek będzie moim następnym, mam jednak wątpliwości co do panelu bocznego, którego jak zmam życie pewnie utopię jakiegoś jesiennego, deszczowego i wietrznego dnia ;-)

 

 

Wklejam tabelę z całą serią Lew's :

Załączone pliki


Użytkownik pepso edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 23:01

  • Wojtek B. i Wilk_ lubią to

#22 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 04 czerwiec 2013 - 19:38

Fajny opis dał mi pewien pogląd na temat tych multików .dzięki :)



#23 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 04 czerwiec 2013 - 22:50

Widzę że zawrzało, ale to problem głównie pojęcia "test", według mnie od testów są ludzie ściśle związani z danym producentem/importerem sprzętu . Jeśli oni to w jakiś sposób dopuszczą do masowej produkcji/importu to temat generalnie pozamiatany. My możemy sobie tutaj walić w klawiaturę,ale nie mamy wpływu na to co w danej chwili jest na rynku.



#24 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 20:09

tofik , pozwolę się nie zgodzić.

 

Testy ludzi ściśle związanymi z producentem lub importerem należą do najmniej wiarygodnych i wartościowych opinii. Bardzo często to marketingowy bełkot.

 

Za " Słownikiem języka polskiego" PWN : Test  «próba, której poddaje się urządzenie, produkt, preparat itp. w celu sprawdzenia jego składu, właściwości i działania; też: to, co służy do przeprowadzenia takiej próby»

 

Jeżeli więc sprawdzam przydatność konkretnego kołowrotka, dla konkretnych warunków połowu i dla konkretnej osoby to jest to właśnie "test". Dla zgody możemy go nazwać testem użytkownika lub użytkowników - dla mnie najbardziej wartościowe. Nie doczytałem opinii o Penn Battle i mam kawałek złomu za niezłe pieniądze.

 

tofik,  a teraz proszę się nie śmiej. Może jestem naiwny ale wierzę , że w niektórych przypadkach warto "walić w klawiaturę" i czasami może to przynieść efekt.

Jako przykład podam moją korespondencję z product managerem Lew's :

 

1. Sprawdziłem jak działa ich biuro obsługi i zadałem kilka pytań ( o rozmiary łożysk i podkładek ciernych do hamulca) - działa bardzo dobrze, odpowiedzi były konkretne i szybkie.

2. Zadałem pytanie ( wiem, że nie jako jedyny) o perspektywy wprowadzenia do sprzedaży modelu Lew's Super Duty i w odpowiedzi :

 We are reviewing sales data of left hand reels and consumer request 
> information for metal side plate left hand reels many times each year
to 
> determine if potential sales will overcome the cost of tooling to make
the 
> left hand metal side plate(s).
>
> Tournament MG carbon washers are 25mm OD x 9mm ID x 0.5mm thick.
>
> Rick Collins
> Lew's Service Manager
> 2253 E Bennett
> Springfield, MO 65804
> Ph 417-881-5397
> FAX 417-881-5387
> rcollins@lews.com

 

Wierzę więc, że goście z Lew's po otrzymaniu wielu ( nie wiem ile to dla nich "wiele") takich zapytań rozważą kwestię wprowadzenia tych kołowrotków na lewą rękę.

Może się mylę i jestem naiwny, czas pokaże.



#25 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 czerwiec 2013 - 20:19

Do kompletu podaję wymiary łożysk  do mojego Tournament MG TS1SLMG

 

Remarks : I/D*O/D*Width in mm

 

89 - Spool shaft : Ø5*Ø11*4

96 - Spool cover : Ø3*Ø10*4

55 - Tension Nut : Ø3*Ø10*4

24 - Crank Shaft : Ø5*Ø9*3

10 - Worm shaft : Ø4*Ø7*2.5

81 and 83 - Handle Knob : Ø5*Ø8*2.5

 

Co ciekawe, wymiary łozysk na szpuli są identyczne jak w Daiwie Exceller.



#26 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 07 czerwiec 2013 - 07:44

Pepso, pamiętaj, że jak już wszystkich będziesz miał przeciwko sobie, jak już zacznie się szczucie przeciwko Tobie, judzenie - słodkim językiem z toną, w tym wypadku obrzydliwych, emotikonów - to ja Cię lubię - to raz (afektów się nie uzasadnia). Cenię Twoje merytoryczne wypowiedzi - dwa. A że zdanie "ja testuję mój kołowrotek" jest typu podmiotowo-orzecznikowego, przysługuje mu zatem predykat o prawdziwości bądź fałszywości, z pozycji kogoś, kto nie musi na ten temat mieć intuicji i protezować się tworzeniem literatury - nie do czytania dla tych, co czytali dobrą -  bo ma wiedzę, stwierdzam, że jest prawdziwe. Słowem: masz rację! Zwłaszcza ta różnica gatunkowa w obrębie rodzaju, o której napisałeś wyjątkowo trafnie, że testując łowisz inaczej, bardziej zwracając uwagę na różne rzeczy, jest świetna. Nie wróżę Ci tu długiego pobytu, ale póki co - pozdrawiam (też znienawidzony przez beton, na którym nie może powstać rysa) Robert Wilk, dla kolegów - Wilk.


  • pepso lubi to

#27 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 czerwiec 2013 - 10:44

To, że mówię i piszę prozą już tyle lat to wiedziałem. Ale u licha !, że przez te lata przytrafiają mi się  "predykaty"  to nowość.

 

Dziękuję Ci Wilk_ (mam nadzieję,że mogę tak do Ciebie mówić), poprawiłeś mi humor.

Może będzie kiedyś okazja sobie pogadać.

Pozdrawiam


  • Wilk_ i Rafał S. lubią to

#28 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2013 - 19:41

wildriver, dotarł już doi Ciebie zamówiony kołowrotek? Jeśli tak to napisz o nim kilka słów.



#29 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:07

Mam jednak BB1,ciezko mi wydawać jakas opinie,lowiłem nim jedem raz-no kreci się :-D
Muszę go dać w łapy mojemu,castingowo-zakreconemu koleszce Grzechowi:-),wtedy moze komisyjnie razem z drozdem orzekna,czy nawijak ów daje rade.hehe

#30 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 czerwiec 2013 - 20:14

Czekam na opinię, bardzo ciekawy jestem jak BB1 się sprawuje.



#31 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 03 wrzesień 2013 - 08:01

Mam Speed Spoola, czyli jeden z najtańszych modeli koguty spokojnie obsłuży, jerków nie próbowałem, ale po tym jak zajrzałem do środka większych obaw bym nie miał, powinien spokojnie dać radę.



#32 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 wrzesień 2013 - 08:53

Tak jak witeg, pisze Speed Spool ma aluminiową ramę i powinien dać radę. Ponieważ myślisz o łowieniu jerkam, to proponowałbym jednak model Tournament - ma mocniejszy hamulec ( oby się przydał :D ) i podwójny system hamowania szpuli. Zobacz tabelę, którą wkleiłem powyżej.



#33 OFFLINE   pepso

pepso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 03 wrzesień 2013 - 10:59

W końcu to Ty będziesz tym kołowrotkiem łowił. Wybierz to co dla Ciebie najlepsze.



#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 wrzesień 2013 - 11:42

http://jerkbait.pl/t...rków/?p=1297588


  • rumcajs252 i Obcy lubią to

#35 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 03 wrzesień 2013 - 12:00

Jeśli dobrze kojarzę to między Tournamentem a Speed Spoolem jedyne różnice to mocniejszy hamulec i dodatkowy hamulec odśrodkowy, a reszta taka sama.

Porównując to co mam - Speed Spoola i STXa , jeśli miałbym płacić podobne pieniądze za ściągnięcie Lews'a ze Stanów (~80-100$ +przesyłka i cło), kupiłbym któreś ABU Revo w Polsce. Speed Spool to fajny multik budżetowy, za okolice 300zł dobry wybór, za nowego Tournamenta może bym dał 400zł.

Generalnie kupno kołowrotka nie jest życiową decyzją, tylko zakupem zabawki dla większych chłopców, bierz to na co Cię stać i Tobie się podoba.



#36 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 21 luty 2014 - 13:26

Właśnie dalem ogłoszenie, że kupię takiego Lewsa, ale na hamerykanckich ebayach są po 102-108 dolców, to - wydaje mi się, bo nigdy nie kupowałem nic w usach - wyjdzie poniżej 5 stów!!
W podobnych cenach są trzy: o różnych przełożeniach i pytanie: czy konkretnie do SLiderów 10 i Fatso 10 może mieć znaczenie, że jeden ma małe przełożenie, a drugi większe? Ten z najniższym pewnie będzie mocniejszy, ale czy w stopniu znaczącym? Lubię przełożenie 7.1;1 bo takim młynkiem łowię i jeszcze 6,4;1 bo dwoma z takim i wolałbym z wyższym jeśli różnica w trwałości przy takich przynętach jest pomijalna.



#37 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 21 luty 2015 - 15:07

Witam,podbije temat grzebiac na stronie cabelasa zagladnalem na ten multik http://www.cabelas.c...ollType=product(mam nadzieje ze dobrze wkleilem) bardzo zaskoczyly mnie oceny tego multika ,ludzie pisza w superlatywach ze zostali mile zaskoczeni,niektorzy uzywali przykladowo shimano przeszli na lew's,zreszta sami przeczytajcie reviewu , a moje pytanie jest jak naprawde jest z tymi multikami? Czy naprawde sa takie dobre? Wiem ze niewielu jest pewnie zwolennikow tej marki bo wiekszosc wybiera bardziej markowe produkty,ale moze jednak coz sie dowiem 😊

#38 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 21 luty 2015 - 15:51

Koledzy powyżej wyrażali się bardzo pozytywnie.

Opinie które przytoczyłeś potraktowałbym jako potwierdzenie :)

- nie miałem multika w ręce, wypowiadam się na podstawie informacji zawartych w wątku.



#39 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 15 listopad 2015 - 21:08

A teraz mam od kilku mies i mogę powiedzieć że super sprzęcik - jak za te pieniądze.

Wcześniej miałem Abu revo STX, Daiwę Rojo - z niskich profili.

Lews wymiata.Dobrze leży w dłoni.

Siedzi na kiju Okuma Black rock 10-35 i jest git.

Fotki :

 

Załączony plik  DSCN1767 (Copy).JPG   33,78 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1768 (Copy).JPG   35,53 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1769 (Copy).JPG   43,89 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1770 (Copy).JPG   49,21 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1771 (Copy).JPG   43,85 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1759 (Copy).JPG   32,51 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1765 (Copy).JPG   39,49 KB   11 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN1766 (Copy).JPG   40,51 KB   11 Ilość pobrań

 


  • godski lubi to

#40 OFFLINE   mallard

mallard

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 16:18

A teraz mam od kilku mies i mogę powiedzieć że super sprzęcik - jak za te pieniądze.

Wcześniej miałem Abu revo STX, Daiwę Rojo - z niskich profili.

Lews wymiata.Dobrze leży w dłoni.

Siedzi na kiju Okuma Black rock 10-35 i jest git.

Fotki :

 

Drac, czemu tak skromnie ? u mnie juz dwa lata w dublecie ...  :good:

Załączony plik  IMG_5212.JPG   33,31 KB   14 Ilość pobrań

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych