Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie płetwy do pływadełka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 29 maj 2013 - 07:17

Witam, mam dylemat bo nie wiem jakie płetwy kupić do mojego belly, kupując pływadło od kolegi z forum miałem w gratisie takie płetweki na paskach ale  jedna mi pękła niestety, i teraz nie wiem co mam wybrać bo wybór jest spory,dodam ze mam spodniobuty neoprenowe z kaloszem gumowym o rozmiarze 45. Może ktoś wklei konkretne płetwy w jakimś linku. pozdrawiam Joah

znalazłem takie w sieci i nie wiem czy je kopic.. doradźcie Panowie.

 

http://allegro.pl/ta...3238386786.html


Użytkownik Joah12345 edytował ten post 29 maj 2013 - 09:19


#2 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 maj 2013 - 09:04

podłączam się pod temat, także kupiłem belly i nie wiem jaki płytwy najlepsze, mam takie z piętą.. proszę o opinie fachowców :)



#3 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 29 maj 2013 - 16:20

Joah, co można powiedzieć o płetwach z linku to to, że są niewątpliwie tanie... Obawiam się, że jakość gumy i plastiku jest raczej marna, płetwy (prawdopodobnie) nie będą trwałe. Nie chodzi tylko o to, jak długo wytrzymają ale czy nie rozlecą się na środku  jeziora. Co więcej, bez przymiarki nie ma gwarancji, że zmieszczą Ci się do nich buty... Nie znam tych płetw, być może są rewelacyjne ;) ale ja bym raczej poszukał czegoś innego.

Znalazłem coś takiego:

http://www.askari.pl...y-do-belly-boat

Płetwy firmowane marką producenta pływadełek, to już coś. Zaleta: uniwersalny rozmiar. Wady: trudno powiedzieć ale tak na oko to nie będą specjalnie wydajne (włożony wysiłek/uzyskany napęd)...

Co ja bym zrobił? Zadzwoniłbym do jakiegoś sklepu nurkowego, pogadał ze sprzedawcą o tym do czego to potrzebujesz i poprosiłbym o przymiarkę proponowanej płetwy do kalosza nr 45 z jakiegoś suchego skafandra (powinni mieć takie w sklepie). Będziesz miał pewność, że jak już coś kupisz to przynajmniej będzie pasowało. Z tym, że w 5 dychach raczej się nie zmieścisz..

Coś jeszcze znalazłem: http://www.sklep-nur...lus-p-4840.html - cena niska ale producent nieanonimowy- firma polska (dość dobrze znana na rynku nurkowym) choć produkcja pewnie z dalekiego wschodu (na pewno nie made in Japan)..

Ja mam takie:  http://www.atomicaqu...-sprezyna.html#. Płetwy rewelacyjne, używam ich przede wszystkim do nurkowań ale na belly też się sprawdzają.Do samego belly szkoda kasy, wystarczy coś dużo tańszego.

Aaa, weź jakiś stonowany kolor ;)

 

Thibar, płetwy kaloszowe się nie nadają, patrz jw.

 

Ps. Ekspertem nie jestem, płetwy znam głównie z nurkowań a na belly pływam raptem 3 lata, głównie po małych jeziorkach.



#4 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 29 maj 2013 - 16:43

Powiem ci ze te pletwy ron thompson`a  miałem i właśnie pękła mi na środku stoczni dobrze ze do brzegu było dość blisko sztywne na maxa nie polecam.



#5 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 29 maj 2013 - 17:25

Ha, no to nie za fajnie.

Może ktoś się jeszcze włączy z jakąś ciekawą propozycją...

 

Ps. Przeważnie w płetwach paskowych najsłabszym ogniwem są paski :)

Nurkowie radzą sobie z tym tak, że wymieniają paski na sprężyny. Dużo pewniejsze i wygodniejsze.



#6 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 29 maj 2013 - 17:33

mi pękła dokładnie  kolo mocowania paska tak jak piszesz.



#7 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 29 maj 2013 - 21:39

Ja używałem do swojego Tusa Liberator X. Tak fajne i wygodne, że sprzedałem pływadło, a płetwy sobie zostawiłem. Może kiedy wybiorę się posnoorkować.

#8 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 29 maj 2013 - 23:01

nic lepszego już nie ma

hollis-f1.jpg

tylko cena zwala z nóg. komando sils i  z foki je używają :)



#9 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 29 maj 2013 - 23:30

Wybór płetw do Belly nie jest taki prosty jak by się wydawało. Generalnie nadają się wszystkie płetwy jaki zmieszczą się nam na skarpetę w śpioszkach lub gumiaka w spodniobutach jednak każdy z nas ma inny stopień "wytrenowania" mięśni nóg. Jedni używając "szybkich płetw" długich będą umierać na ból mięśni ud a drugim wygodne krótkie płetwy będą dawać zbyt małą prędkość i reakcję na uderzenia stóp. Osobiście podczas nurkowania i/lub treningów używam płetw freediving-owych, lubię mieć spory uciąg pod dętką i komfort szybkiego przemieszczania jednak nie polecam tym, którzy na co dzień siedzą za biurkiem lub podróżują autem bo mogą sobie zrobić krzywdę. Krótki płetwy są wygodne, mniej obciążają mięśnie ud są wolniejsze i zwykle polecane użytkownikom Belly. 

 

Dobra płetwa w niezłej cenie:

 

http://www.sklep.hum...ta-112&act=spro



#10 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 30 maj 2013 - 05:06

Widać ze solidne te pletwy ale trochę przekraczają mój budżet i to je dyskwalifikuje.



#11 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 30 maj 2013 - 14:49

zobacz jeszcze płetwy ze sklepu TAIMEN



#12 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 30 maj 2013 - 16:11

@Joah: Używam płetw Ron Thompson podobnych do tych z twojego linka, dokładnie takich:
http://www.fishingme...-fins~6927.html
Krótkie i przystosowane właśnie do butów, (mój but to nr45). Wykonane z "plastiko-gumy". Moje pływadełko ma kształt "V" ale płynę na nich równie szubko jak kolega z długimi płetwami na pływadełku "U". Nie sugeruj się ta ceną jakby co, myślę że w Polsce można by je taniej kupić. Po ewentualnym zakupie polecam od razu wymienić przedni pasek bo oryginalny jest na rzepy.



#13 OFFLINE   tommik

tommik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 02 czerwiec 2013 - 20:37

Rozmawiałem z kolegą, który od zeszłego roku używa belly. Kupił Scubatechy Crown Plus. Na razie nie ma uwag. (Spodnio)buty w rozmiarze 45, płetwy L/XL (44-47), pasują.



#14 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 03 czerwiec 2013 - 08:20

Dzięki Tommik za zainteresowanie wiec zamówię płetwy w takim rozmiarze. pozdro


  • jalo1975 lubi to

#15 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 styczeń 2016 - 15:04

Odświeżę nieco temat otóż potrzebuję płetwy do belly, które założę na buty dla nurków czy też kajakarzy. Nie chcę zakładać na buty do brodzenia bo będzie mało wygodnie, a jakiś but potrzebny będzie do dojścia do łowiska i do przemieszczania się dookoła zbiornika. Czy te płetwy z linku poniżej nadają się do takiego buta czy to musi być jakaś inna konstrukcja?

 

http://www.decathlon...id_8132042.html

 

Fajnie by było znaleźć płetwy w okolicach 100pln + jakieś buty nurkowe w takiej samej cenie



#16 ONLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 18:39

Konstrukcja (z gumą odciąganą ręcznie) raczej się nada. Druga wersja to odciągana sprężyna zamiast tej gumy z linka. Wg. powinieneś zacząć od zakupu buta a potem zrobić przymiarkę z daną płetwą (odnośnie rozmiaru tej wnęki na stopę)



#17 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 styczeń 2016 - 22:33

W linkowanym splepie znajdziesz spokojnie buty i płetwy kompatybilne. Tyle, że buty dla kajakarzy tylko na ciepłe pory roku = w PL 5 miesięcy.

#18 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:12

Jestem ciekaw czy będą dość duże żeby weszły na skarpetę śpiochów przy rozmiarze giry 46 :D



#19 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 03 styczeń 2016 - 10:57

Rozmiar 46 na mnie był za duży a noszę taki. Kupiłem na ponton kilka modeli i nie narzekam.

#20 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:05

Tylko że będą musiały wejść na skarpetę neoprenową czyli rozmiar pewnie ze 48 bo pod skarpetą neoprenową będą jeszcze jakieś grube skarpety żeby wczesną wiosną i późną jesienią było ciepło






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych