Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

tica libra sa 4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 22 listopad 2007 - 11:36

:D Witajcie.Chce sobie kupic kolowrotek TICA LIBRA SA 4000.Ma mi sluzyc do polowu sandaczy i szczupakow na mojej dolnej wisle i troci moze lososi w rzekach w ktorych wystepuja.Czy macie jakies doswiadczenia z tym kolowrotkiem.Jestem otwarty na wasze informacje i recenzje.Z gory dzieki.

#2 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 11:54

Witaj,
A ile ten kołowrotek kosztuje? Może za tą kasę można kupić coś lepszego? Napisz jakim budżetem dysponujesz. Jeśli masz ok. 300 PLN to możesz wybierać.
P.
P.S.
Nie mam nic do Libry

#3 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 listopad 2007 - 11:58

Kołowrotek dobry,ale jesli mnie pamięć nie myli to czasami pojawiały się problemy z rączką,a konkretnie ze sprężynką do składania rączki.Pozdrawiam

#4 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 listopad 2007 - 11:59

witam w odległych czasach jakies 5lat temu miałem taką TICĘ
całkiem spoko nawijała dobrze,wchoni dużo linki w porównaniu z konkurencjią w tej klasie,precyzyjny hamulec ,problem to nagminnie zamykający sie w czasie rzytu kabłonk co skutkowało pękaniem linki,pozatym luzowała się korbka składana na szybko,koledzy którzy jeszcze się nie pozbyli libr zaklejali ja na stałe poxiliną,ale to raczej estetycznie nie wygladało

genaralnie dwa minusy dosc powazne,moze juz wyeliminowali ta wade z zamykajacym sie kablonkiem.

osobiscie w tej cenie polecam Zaubera

pozdro hasior


#5 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 12:00

No i w cenie tylko jedna aluminiowa szpula...druga grafitowa

#6 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 22 listopad 2007 - 13:08

Witaj,
A ile ten kołowrotek kosztuje? Może za tą kasę można kupić coś lepszego? Napisz jakim budżetem dysponujesz. Jeśli masz ok. 300 PLN to możesz wybierać.
P.
P.S.
Nie mam nic do Libry





Właśnie się tak składa, że dysponuje kwotą ok 300pln. Co byś radził? Osobiście myśle o Red Arcie.

#7 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 22 listopad 2007 - 14:01

Muszę stanąć w obronie libry, mam taki kręcioł w wielkości 3500 kupiłem go jakieś 6 lat temu może 7. Nigdy nie miałem kłopotów opisanych przez kolegów, nie wiem może przy zakupie miałem farta i kupiłem jakiś wyjątkowo udany egzemplaż :unsure: używam tego kołowrotka na trocie i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł a w komplecie mam 2 aluminiowe szpule, pierwsze słysze aby libry miały jedna grafitowa a jedną aluminiową :huh: co do ceny to nie wiem jaka jest obecnie ale kilka lat temu zapłaciłem za ten kołowrotek 240 złotych i w tamtym czasie za podobne pieniądze trudno było znaleźć coś w tej klasie. Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 22 listopad 2007 - 14:16

Ja też posiadam Ticę (coprawda nie Librę ale porównywalnej klasy- cóś GD czy jakoś tak).
Patent z wylatającą sprężynką w składaniu korbki też u mnie się ujawnił. Natomiast nigdy nie zatrzasnął mi sie samodzielnie kabłąk.
Poza tym maszyna jest w 100% niezawodna.
Jestem pod wrażeniem wytrzymałości, zero śladu użytkowania (a raczej katowania) jeśli chodzi o mechanizm.
Przyznam tylko, że sprzet trochę waży.
NAwijanie itp SUPER.
Szpule- dwie- metalowe.

#9 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 22 listopad 2007 - 14:25

No i w cenie tylko jedna aluminiowa szpula...druga grafitowa

To prawda, obecnie Libry sprzedawane są z zapasową szpulą grafitową. Zmienił się dystrybutor, kołowrotki idą ze Skandynawii, tam mało kto stosuje szpule zapasowe.
Jeśli chodzi o kabłąk - była partia 2/3 lata temu, która miała ten problem. Obecnie zostało to wyeliminowane.
Sam używam Libry Sa 4000, łowiłem tym nawet dorsze- kołowrotek jest mocny, mój ma ok.5/6 lat i jeszcze pochodzi.
Mam też Blue Arca 740, po 3 latach intensywnego katowania zaczął się zacinać przy większych przynętach. Dorżnę go przy lżejszych przynętach.
Obydwa modele to moim zdaniem rozsądny wybór.


#10 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 listopad 2007 - 16:48

Mam librę 3500 GB. Kupowałem ją jakieś 5 lat temu. Użytkuję ją dość bezpardonowo i muszę stwierdzić, że to wytrzymały sprzęt. Stosuję go do łowienia w słodkiej wodzie-trocie i słonej-belona. Jedyną wadą jaka trapi mój egzemlarz, to po wyrzucie, zgarnianie żyłki nie od strony rolki kabłąkowej, ale po przeciwnej stronie. Po takim rzucie i nieskontrolowaniu tego, żyłka nawijana była poza dolną krawędź rantu szpuli.. Dogiąłem kabłąk na kolanie i problem zmalał, poza tym zamykam go prawie zawsze ręką.
Nie wiem jak konkurencja, ale libra, to dość dobry sprzęt za niską cenę.

#11 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 listopad 2007 - 17:28

Za jakiś czas coś Ci być może zaproponuję...A jaka wielkość Cię interesuje?
P.

#12 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 22 listopad 2007 - 18:12

Ja używam Zaubera 4000, jak dla mnie nie ma lepszego kręcioła za tak nie wielkie pieniądze.

Załączone pliki



#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 listopad 2007 - 18:19

Ja używam Zaubera 4000, jak dla mnie nie ma lepszego kręcioła za tak nie wielkie pieniądze.

a myslałem że Ty TomCast ino już Cast :mellow: a tu proszę i spinn B)


ale co do relacji cena -jakość Zauber wydaje sie bezkonkurencyjny

#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 22 listopad 2007 - 18:25

Mam dwa kijki pod korbę i te zostają :mellow: Jeden to kluska 3m do okoni, a drugi to PowerMesh 20-60 do sandała na ciężkie warunki. Reszta cast, 7 wędek :D W tym roku sprzedałem 9 kiji pod korbę i 3 kręcioły. Zostawiłem dwa Zaubery.

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 18:27

najlepsza tica jaka lowilem to taurus

#16 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 listopad 2007 - 18:34

taurusa widziałem fajnie zrobiony full metal + worek łożysk B)
troszke ciężkawy w porównaniu z konkurencją ,ale napewno mocny-tylko cena 3xwiększa niz wyjsciowa na kręciek z wątku,pewnie teraz staniały ale czy tak sporo?

Pozatym co ja się wymądrzam-jak ja JUŻ nie mam żadnej korby <_< (ale se może kiedy kupie B) )

#17 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 listopad 2007 - 18:41

tak, taurus ma nowatorsko rozwiazany rotor i kablak, no i ten maly bonus w postaci zapasowej szpuli, ale o jeden rozmiar wiekszej, czyli dwa mlynki w jednym

#18 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 22 listopad 2007 - 18:50

Taurus wielkości 3000/4000 jest zbyt ciężki- chyba, że kij 3-3,3 m. Zaleta jest taka, że można nim gwoździe wbijać i raczej nic się nie stanie. Używam od tego roku na dorsze Taurusa wielkości 5000/6000 i dla mnie to jest najlepszy stałoszpulowiec do tego celu (łowię długimi pilkerówkami 2,7 i 3,15 m). Mam też Ticę Splendora SJ (2500 i 3500), wrażenie na razie OK, zobaczymy jak dalej -łowię nimi 2 miesiące, wnioski będą po roku.

#19 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 22 listopad 2007 - 22:40

;) Na ten cel bede mial 300pln rozwzam kilka opcji TICA LIBRA SA 4000 z zapasowa szpula alu,RYOBI ZAUBER 4000,DAIWA EXCELER 4000 I SHIMANO SYMETRE 4000.Kazdy model ma wielu za i przeciw sam nie wiem co wybrac?












#20 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 listopad 2007 - 23:07

Ja używam Zaubera 4000, jak dla mnie nie ma lepszego kręcioła za tak nie wielkie pieniądze.

Witaj TomCast.Mam pytanko odnośnie Zaubera,czy nie ma problemów z korbką i mechanizmem składania jej,bo o ile się nie mylę w Zauberze tez jest sprężynka podobnie jak w Librze.Jesteś specem od Zauberów stąd moje pytanie akurat do Ciebie.POZDRAWIAM




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych